"Сот-сараптама қызметі, соның ішінде сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалар саласындағы сот-сараптама қызметiн жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестiктi растайтын құжаттардың тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 48 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 1467 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 24 қазанда № 17592 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сот-сараптама қызметі, соның ішінде сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалар саласындағы сот-сараптама қызметiн жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестiктi растайтын құжаттардың тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 48 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10309 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 18 наурызда жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, сот-сараптама қызметі, соның ішінде сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптама саласындағы сот-сараптама қызметін жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі жаңа редакцияда жазылсын:
3-тармақтағы реттік нөмірі 3 – жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік куәлігінің болуы және/немесе сот – медициналық, сот – психиатриялық және сот – наркологиялық сараптамалар саласындағы сарапшы дәрігер үшін тиісті мамандық бойынша маман сертификатының болуы
Қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
".
осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуді және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды қамтамасыз етсін;
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасарына жүктелсін.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 48 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-экспертной деятельности в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 1467. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 октября 2018 года № 17592
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 48 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-экспертной деятельности в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10309, опубликован 18 марта 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в квалификационных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления судебно-экспертной деятельности, в том числе в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3 строку 3 изложить в следующей редакции:
"
3
Наличие квалификационного свидетельства на право производства определенного вида судебных экспертиз и/или наличие сертификата специалиста для врача эксперта в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы по соответствующей специальности
Форма сведений, согласно приложению
".
приложение изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по организации экспертной деятельности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра юстиции Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2018 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 1467 бұйрығына
қосымша
"Сот-сараптама қызметі, соның
ішінде сот-медициналық, сот-
психиатриялық және сот-
наркологиялық сараптамалар
саласында сот-сараптамалық
қызметiн жүзеге асыру үшiн
қойылатын бiлiктiлiк талаптары
мен оларға сәйкестiктi
растайтын құжаттардың
тiзбесiне қосымша
Нысан
Қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптары туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер түрі
ЖСН ______________________________________________________
Т.А.Ә. (бар болса) ______________________________________________
Мынадай нормативтік құқықтық актілер бойынша біліктілік емтихандарын тапсырғанын растайтын біліктілік куәлігінің болуы: Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі, Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексі, Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі, "Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі және Денсаулық сақтау министрлігімен берілген біліктілік куәлігінің/ біліктілік куәлігіне қосымшаның және сот - медициналық, сот - психиатриялық және сот - наркологиялық сараптамалар саласындағы сарапшы дәрігер үшін тиісті мамандық бойынша маман сертификатының нөмірі
Біліктілік куәлігінің/ біліктілік куәлігінің қосымшасының, сот - медициналық, сот - психиатриялық және сот - наркологиялық сараптамалар саласындағы сарапшы дәрігер үшін тиісті мамандық бойынша маман сертификатының берілген күні
Сот сараптамасы бойынша мамандығы (біліктілік куәлігі)
1
2
3
4
5

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 сентября 2018 года № 1467
Приложение
к квалификационным требованиям
и перечню документов,
подтверждающих соответствие
им, для осуществления судебно-
экспертной деятельности, в том
числе в области судебно-
медицинской, судебно-
психиатрической и судебно-
наркологической экспертизы
Форма сведений, содержащих информацию о квалификационных требованиях к виду деятельности
Индивидуальный идентификационный номер
_______________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________________
Наличие квалификационного свидетельства, подтверждающего сдачу квалификационного экзамена по следующим нормативным правовым актам:
Уголовно-процессуальному кодексу Республики Казахстан, Гражданскому процессуальному кодексу Республики Казахстан, Кодексу Республики Казахстан об административных правонарушениях, Закону "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан":
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер квалификационного свидетельства/ дополнения к квалификационному свидетельству и сертификата специалиста для врача эксперта в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы, выданные Министерством юстиции Республики Казахстан, Министерством здравоохранения Республики Казахстан
Дата выдачи квалификационного свидетельства/ дополнения к квалификационному свидетельству и сертификата специалиста для врача эксперта в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы
Специальность по судебной экспертизе (квалификационное свидетельство)
1
2
3
4
5