Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 681 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 8 қарашада № 17721 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Шығыстары бюджет қаражаты есебінен ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидалары" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 30 қазандағы № 113 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №9860 болып тіркелген, 2014 жылғы 20 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Шығыстары бюджет қаражаты есебінен ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шығыстары бюджет қаражаты есебінен ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидаларында:
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын одан әрі субсидиялау үшін бюджет қаражаты болмаған жағдайды қоспағанда, субсидиялау туралы шартты мерзімінен бұрын тоқтату немесе субсидиялау туралы шарттан әлеуметтік маңызы бар маршрутты алып тастау;";
22-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) тендерге мәлімделген лоттар бойынша меншікті және (немесе) сенімді басқарудағы, мүліктік жалдау немесе өзге де заңды негіздерде пайдаланылатын тасымалдаушының вагондарын теміржол жолаушылар паркімен қамтамасыз ету бойынша ұсыныс:
әлеуетті тасымалдаушылар үшін – осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
шарттық міндеттемелерді орындамауына, оның ішінде жолаушылар вагондары паркін жаңартуға байланысты осы әлеуметтік маңызы бар қатынас бойынша субсидиялау туралы шартпен бұзған тасымалдаушы үшін және оның еншілес ұйымдарына жолаушылар вагондарының пайдалану мерзімі 3 жылдан аспайтын осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша.

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 681. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2018 года № 17721
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 113 "Об утверждении Правил проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9860, опубликован 20 ноября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) досрочного расторжения договора о субсидировании либо исключения социально значимого маршрута из договора о субсидировании, кроме случаев отсутствия бюджетных средств для дальнейшего субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям;";
подпункт 3) пункта 22 изложить в следующей редакции:
"3) предложения по обеспечению железнодорожным пассажирским парком вагонов перевозчика, находящихся в собственности и (или) доверительном управлении, имущественном найме или используемых на иных законных основаниях по заявленным на тендер лотам:
для потенциальных перевозчиков – по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
для перевозчика, с которым расторгнут договор о субсидировании по данному социально значимому сообщению ввиду неисполнения договорных обязательств, в том числе по обновлению парка пассажирских вагонов и его дочерним организациям – по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, где срок эксплуатации пассажирских вагонов не должен превышать 3 года.

Бұл ретте облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергiлiктi атқарушы органдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан басқа мемлекеттің темір жолдары учаскелері бойынша өтетін әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (қаларалық, облысішілік) және қала маңындағы қатынастар бойынша тендер өткізген жағдайда осы Қағидаларға 8-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;";
39-тармақтағы бірінші бөлімде мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Тасымалдаушылардың тендерлік өтінімдерін және осы Қағидалардың 30-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарды қарастыру кезінде, қажет болған жағдайда комиссия тендерлік өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында, оның ішінде осы Қағидалардың 42-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген фактілерді алып тастау мақсатында, жазбаша нысанда тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан қажетті ақпараттарды сұратады.";
42-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) ұсынған тендерлік өтінімде жалған мәліметтерді беру, оның ішінде жалға алу шарттарының мерзіміне өтіп кетуін және вагондарды жалға алушы ауысқанды ескермегенде теміржол жолаушылар паркінің вагондарын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарды әлеуетті тасымалдаушы ұсынған вагондардың басқа маршруттар бойынша әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты, тасымалдаушылардың шығындарын ұзақ мерзімді субсидиялауға бұрын жасалған қолданыстағы шарттарда болу фактісі анықталса, тендерлік өтінімді қайтарады.";
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Екі немесе одан да көп қатысушы бірдей сомалық бал жинаса, тасымалдаушыға мынадай басымдылық беріледі:
1) Қағидалардың 30-тармағына сәйкес ең көп жаңартылатын (жаңа) вагондардың саны;
2) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушы вагондарын пайдаланудың ең аз мерзімі;
3) тасымалдаушыда әрбір құрамға отырғызу және түсіруге арналған көтергіш құрылғылары және мүгедектерге арналған кресло-арбалармен жүріп-тұратын адамдарға арналған арнайы орындармен, сондай-ақ ауаны баптау жүйесімен вагондардың едәуір көп саны бар;
4) вагондардың көп бөлігі тасымалдаушының меншігіне жатады;
5) осы Қағидалардың 4-қосымшасында көрсетілген бағаның (тарифтің) шекті деңгейі шеңберінде әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы орындалатындығына сәйкес қызмет көрсетудің алғашқы үш жылында жүріп тұруға бағаларды жоғарылатудың орташа деңгейін ұсынған тасымалдаушы;
6) тасымалдаушының Қазақстан Республикасы аумағында теміржол көлігімен жолаушылар тасымалын ұйымдастыруда тәжірибесі көп.";
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

При этом в случае проведения тендера местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы по социально значимым межрайонным (междугородным, внутриобластным) и пригородным сообщениям, проходящим по участкам железных дорог других государств, расположенным на территории Республики Казахстан, по форме, согласно приложению 8-1 к настоящим Правилам;";
часть первую пункта 39 изложить в следующей редакции:
"39. При рассмотрении тендерных заявок и дополнительных документов перевозчиков, указанных в пункте 30 настоящих Правил, в случае необходимости, комиссия в целях уточнения сведений, содержащихся в тендерных заявках, в том числе в целях исключения фактов, указанных в подпункте 8) пункта 42 настоящих Правил, в письменной форме запрашивает необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц.";
подпункт 8) пункта 42 изложить в следующей редакции:
"8) выявлены факты предоставления перевозчиком заведомо ложных сведений в предоставленной тендерной заявке, в том числе наличия ранее заключенных действующих договоров на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям по другим маршрутам, помимо истекших сроков договоров аренды и смены арендатора по вагонам, предоставленным потенциальным перевозчиком в предложении по обеспечению железнодорожным пассажирским парком вагонов.";
пункт 49 изложить в следующей редакции:
"49. В случае, если два и более участников набрали одинаковый суммарный балл, предпочтение отдается перевозчику согласно следующей приоритетности:
1) наибольшее количество обновляемых (новых) вагонов согласно пункту 30 настоящих Правил;
2) вагоны перевозчика, которыми будут осуществляться перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, имеют наименьший срок эксплуатации вагонов;
3) у перевозчика имеются наибольшее количество вагонов на каждый состав с подъемными устройствами для посадки и высадки и со специализированными местами для лиц, передвигающихся на инвалидных кресло-колясках, а также с системой кондиционирования воздуха;
4) наибольшее количество вагонов находятся в собственности перевозчика;
5) перевозчик, предложивший наименьший средний уровень повышения цен на проезд в первые три года обслуживания, согласно которому будут производиться перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям в рамках предельного уровня цен (тарифов);
6) у перевозчика наибольший опыт организации перевозок пассажиров железнодорожным транспортом на территории Республики Казахстан.";
пункт 57 изложить в следующей редакции:

"57. Тендердің жеңімпазымен субсидиялау туралы шарты мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда жаңа тасымалдаушыны анықтағанға дейін қазіргі жолаушылар тасымалдаушыларымен конкурсты өткізу кезеңінде субсидиялау туралы уақытша шарт тиісті кезеңге бюджеттен бөлінген субсидиялар сомасынан аспайтын сома шегінде жасалады.";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Субсидиялау туралы шарттың заңнамасына сәйкес бұзылған немесе субсидиялау туралы шарттан әлеуметтік маңызы бар маршрутты алып тастаған жағдайда уәкілетті орган және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын және кредиттік қаражатты қайтару мен жолаушылар вагондарын сатып алуға берілетін қаржылық лизингті төлеу міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ететін жаңа тасымалдаушыны айқындай алады.";
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"64. Жаңа тасымалдаушыны анықтағанға дейін субсидиялау туралы уақытша шарт тиісті жылға бюджеттен бөлінген субсидиялар сомасынан аспайтын сома шегінде қазіргі жолаушылар тасымалдаушыларымен конкурсты өткізу кезеңінде жасалады.";
65-тармақтағы екінші бөлімде мынадай редакцияда жазылсын:
"Вагондарды сатып алуға кредиттік қаражатты қайтару немесе қаржылық лизингті төлеу бойынша міндеттемелер болған жағдайда, тендерді ұйымдастырушы осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттемелерді орындаудың негізгі шарттарын (бұдан әрі – міндеттемелерді сатып алуға негізгі шарттары) әзірлеп, оларды және конкурстық құжаттаманы тасымалдаушыға осы кредиттік қаражатты берген немесе шартты бұзған тасымалдаушының алдындағы лизинг беруші болып табылатын қаржы институтымен (бұдан әрі – қаржы институты) келіседі.";
2) "Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 тамыздағы № 623 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14276 болып тіркелген, 2016 жылғы 4 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шартында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Тапсырыс беруші:
1) аудио-бейне тіркеу құралдарын пайдалана отырып, сәйкестік нысанасында тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарды зерттеп-қарауды:

"57. В случае досрочного расторжения договора о субсидировании с победителем тендера, до определения нового перевозчика временный договор о субсидировании на период проведения конкурса заключается с действующим перевозчиком пассажиров в пределах суммы, не превышающей суммы выделенных субсидий из бюджета на соответствующий период.";
пункт 62 изложить в следующей редакции:
"62. В случае расторжения либо исключения социально значимого маршрута из договора о субсидировании в соответствии с законодательством договора о субсидировании, уполномоченный орган и местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы могут определить нового перевозчика, осуществляющего перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям и обеспечивающего исполнение обязательств (при наличии) по возврату кредитных средств и выплате финансового лизинга на приобретение вагонов.";
пункт 64 изложить в следующей редакции:
"64. До определения нового перевозчика временный договор о субсидировании на период проведения конкурса заключается с действующим перевозчиком пассажиров в пределах суммы, не превышающей суммы выделенных субсидий из бюджета на соответствующий период.";
часть вторую пункта 65 изложить в следующей редакции:
"При наличии обязательств по возврату кредитных средств или выплате финансового лизинга на приобретение вагонов, организатор тендера разрабатывает основные условия исполнения (далее – основные условия исполнения обязательств) по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам и согласовывает их и конкурсную документацию с финансовым институтом предоставившей данные кредитные средства или выступавшей лизингодателем перед перевозчиком, с которым были расторгнуты договоры (далее – финансовый институт).";
2) в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 августа 2016 года № 623 "Об утверждении Типового договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14276, опубликован 4 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Типовом договоре на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям, утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Заказчик вправе:
1) проводить обследование поездов, указанных в основных условиях перевозок с использованием приборов аудио-видео фиксации на предмет соответствия:

осы Шарттың 6-1-тарауына сәйкес осы Шартқа және жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттардың өзектілігіне;
"Халыққа қызмет көрсету. Жолаушылар поездарында жолаушыларға қызмет көрсету" Қазақстан Республикасының Ұлттық стандартына сәйкестігіне жүргізуге;
2) Орындаушының тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарында "Халыққа қызмет көрсету. Жолаушылар поездарында жолаушыларға қызмет көрсету" Қазақстан Республикасының Ұлттық стандартын сақтау нысанасына тапсырыс берушінің атына келіп түскен, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарында, әлеуметтік желілерде орналастырылған шағымдар мен өтініштерге мониторинг жүргізуге және олар расталған жағдайда осы Шартқа 8-қосымшаға немесе осы Шарттың 4-тармағының 3) тармақшасына сәйкес шаралар қабылдауға;
3) осы Шартты мерзімінен бұрын бұзуға, егер:
Орындаушы күнтізбелік 30 күн өткеннен кейін, дамудың негізгі талаптарын, бағаларды (тарифтерді) көтерудің негізгі талаптарын, тасымалдаудың негізгі талаптарын және/немесе осы Шарттың 7-тармағының 6) және 10) тармақшаларын орындамаған жағдайда;
жыл бойы жүргізілген зерттеп-қараудың қорытындылары бойынша "Халыққа қызмет көрсету. Жолаушылар поездарында жолаушыларға қызмет көрсету" Қазақстан Республикасының Ұлттық стандартына 30 және одан да көп сәйкессіздіктер қайталанып анықталғанда;
осы Шарттың 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес жүргізілген мониторингтің қорытындылары бойынша тиісті жыл ішінде поезд бойынша 10-нан астам сәйкессіздіктер анықталған жағдайда құқылы.";
26-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26-3. Осы Шартқа сәйкестікке зерттеп-қарауды (бұдан әрі – зерттеп-қарау) Комиссия мүшелері жолаушыларды отырғызу мен түсіруді қамтамасыз етудің негізгі талаптарының, жолаушылар тасымалдарын дамытудың негізгі талаптарының, әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыру үшін жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарының және жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттың өзектілігінің орындалуын айқындау жолымен жүргізеді.";
26-6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26-6. Зерттеп-қарау жолаушылар поездарының барлық құрамы бойынша қалыптастыру/айналым пункттерінде, станцияларда және жүру жолында жүргізіледі. Зерттеп-қаралатын жолаушылар поездары құрамдарының саны Тапсырыс беруші зерттеп-қарауды жүргізу мерзімдерін ескере отырып дербес айқындайды.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Шарттың ережелері Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген тәртіпте өзгертілуі және (немесе) толықтырылуы мүмкін, атап айтқанда тараптардың қосымша келісімі бойынша осы Шарттың 1-7 қосымшаларында көрсетілген талаптарды, оның ішінде қалыптастыру/айналым пунктін, әлеуметтік маңызы бар қатынастар атауларын, арақашықтығын және маршруттың қатынау кезеңділігін өзгерту, жолаушылар тасымалының сапасын арттыруға мүмкіндік беретін вагондардың типін, техникалық сипаттамаларын және шығарылған жылын жақсарту бойынша қайта қарауға жол беріледі.
Егер Шартта 2 және одан да көп әлеуметтік маңызы бар маршрут (-тар) көрсетілсе, Тапсырыс беруші міндеттемелері орындалмаған тиісті маршрутты Шарттан алып тастау бөлігінде өзгерістер енгізеді, бұл тиісті маршрут бойынша Шартты бұзумен теңбе-тең.";

настоящему Договору и актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов), согласно главе 6-1 настоящего Договора;
Национальному стандарту Республики Казахстан "Услуги населению. Обслуживание пассажиров в пассажирских поездах";
2) проводить мониторинг поступающих жалоб и обращений в его адрес, а также размещенных в средствах массовой информации, в социальных сетях на предмет соблюдения Исполнителем в поездах, указанных в основных условиях перевозок, Национального стандарта Республики Казахстан "Услуги населению. Обслуживание пассажиров в пассажирских поездах", и принимать меры согласно приложению 8 к настоящему Договору или подпункту 3) пункта 4 настоящего Договора в случае их подтверждения.
3) досрочно расторгнуть настоящий Договор, в случаях:
неисполнения Исполнителем по истечению 30 календарных дней, основных условий развития, основных условий повышения цен (тарифов), основных условий перевозок и/или подпунктов 6) и 10) пункта 7 настоящего Договора;
повторного выявления от 30 и более несоответствий Национальному стандарту Республики Казахстан "Услуги населению. Обслуживание пассажиров в пассажирских поездах по итогам проведенных обследовании в течении года;
выявления свыше 10 несоответствии в течении соответствующего года по поезду по итогам мониторинга, проведенного согласно подпункту 2) пункта 4 настоящего Договора.";
пункт 26-3 изложить в следующей редакции:
"26-3. Обследование проводится членами Комиссии на соответствие настоящего Договора (далее – обследование) путем определения исполнения: основных условий обеспечения посадки и высадки пассажиров, основных условий развития перевозок пассажиров, основных условий к пассажирским вагонам для осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям и актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов).";
пункт 26-6 изложить в следующей редакции:
"26-6. Обследование проводится по всему составу пассажирского поезда в пунктах формирования/оборота, на станциях и в пути следования. Количество обследуемых составов пассажирского поезда определяется Заказчиком самостоятельно с учетом сроков проведения обследования.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Положения Договора могут быть изменены и (или) дополнены в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан, в частности по взаимному согласию сторон допускается пересмотр условий, указанных в приложениях 1-7 настоящего Договора путем составления дополнительного соглашения, в том числе по изменению пункта формирования/оборота, наименования социально значимого сообщения, расстояния и периодичности курсирования маршрута, улучшению типов вагонов, технических характеристик и года выпуска способствующих повышению качества перевозок пассажиров.
В случае если в Договоре указаны 2 и более социально значимых маршрута (-ов), то Заказчик вносит изменения в части исключения соответствующего маршрута из Договора, по которому не исполнены обязательства, что равномерно расторжению Договора по соответствующему маршруту.";

8 және 9-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Р. Скляр
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 681 бұйрығына
1-қосымша
20 __ жылғы __ ________ №____
Әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушының шығыстарын
ұзақ мерзімді субсидиялау
шартына
8-қосымша
Орындаушының Шарт бойынша міндеттемелерді тиісінше орындамағаны үшін Тапсырыс берушінің ұстауға жататын тұрақсыздық айыппұлдары
Тұрақсыздық айыппұлының туындауының негіздері
Тұрақсыздық айыппұлының көлемі
1.
Орындаушының белгіленген мерзімде Шарттың 9-тармағының барлық талаптарын орындамауы
Әрбір мерзімінен өткен күн үшін келісілген және бекітілген төлем бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидиялаудың жалпы айлық сомасынан 0,1 % көлемінде
2.
Орындаушының төлем бойынша қаржыландыру жоспарын орындамауы
Әрбір мерзімінен өткен ай үшін келісілген және бекітілген төлем бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидиялаудың жалпы айлық сомасынан 0,1 % көлемінде
Орындаушының Шарт бойынша міндеттерді тиісінше орындамағаны үшін Тапсырыс берушіге төленген субсидиялардың қайтарудың талаптары
Қайтару туындауының негіздері
Қайтару көлемі
1.
Тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген вагон айналымы көлемі және қатынау жиілігі бөлігінде Шарт талаптарын орындамауы
жыл қорытындысы бойынша орындалмаған тасымал көлеміне пропорционал
2.
Поездар, тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондар бойынша тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген төмендемейтін айлық вагон айналамының көлемі бөлігінде Орындаушының Шарт талаптарын орындамауы
есептік айдың қорытындысы бойынша орындалмаған тасымал көлеміне пропорционал
3.
Орындаушының әрбір жылдың қорытындысы бойынша поездар, тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондар бойынша тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген жолаушылар айналымы бөлігінде тиісті жылға вагон айналамы көлемін орындау шарты кезінде 3% артық Шарт талаптарын орындамауы
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 1%
4.
Орындаушының әрбір тоқсанның резервтік қорытындысы бойынша жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарды, келесі жағдайлардан орындамауы:

приложения 8 и 9 изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Р. Скляр
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 сентября 2018 года № 681
Приложение 8
к Договору на долгосрочное
субсидирование расходов
перевозчика, связанных с
осуществлением перевозок
пассажиров по социально
значимым сообщениям
№ _____ от ___ ___________ 20__ года
Неустойки, подлежащие удержанию Заказчиком за ненадлежащее исполнение Исполнителем обязательств по Договору
Основания возникновения неустойки
Размеры неустойки
1.
невыполнение Исполнителем всех требований пункта 9 Договора в установленные сроки
За каждый день просрочки в размере 0,1 % от общей месячной суммы субсидирования в соответствии с утвержденным и согласованным планом финансирования по платежам
2.
невыполнение Исполнителем плана финансирования по платежам
За каждый месяц просрочки в размере 0,1 % от общей месячной суммы субсидирования в соответствии с утвержденным и согласованным планом финансирования по платежам
Условия возвратов Исполнителем, выплаченных субсидий Заказчику, за ненадлежащее исполнение Исполнителем обязательств по Договору
Основания возникновения возврата
Размеры возврата
1.
невыполнение Исполнителем условий Договора в части объема вагонооборота и периодичности, указанных в основных условиях перевозок
пропорционально объему невыполненных перевозок по итогам года
2.
невыполнение Исполнителем условий Договора в части объема неснижаемого ежемесячного вагонооборота, указанного в основных условиях перевозок по поездам, прицепным и беспересадочным вагонам
пропорционально объему невыполненных перевозок по итогам отчетного месяца
3.
невыполнение по итогам каждого года Исполнителем условий Договора в части объема пассажирооборота, указанных в основных условиях обеспечения пассажирооборота по поездам и прицепным и беспересадочным вагонам более чем на 3% при условии выполнения объема вагонооборота на соответствующий год
1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования
4.
невыполнение Исполнителем основных условий к пассажирским вагонам по итогам года в разрезе следующего количества:

1) 2 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 10 вагонға дейін;
2) 4 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 20 вагонға дейін;
3) 6 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 30 вагонға дейін;
4) 8 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 40 вагонға дейін;
5) 10 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 50 вагонға дейін;
6) 12 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 60 вагонға дейін;
7) 14 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 70 вагонға дейін;
8) 16 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 80 вагонға дейін;
9) 18 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 90 вагонға дейін;
10) 20 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 100 вагонға дейін;
11) 22 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 100 вагонға дейін;.
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 1%
Бұл ретте, есептеу мынадай формуламен айқындалады:
мұндағы: N s – жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарына сәйкес келмейтін вагондардың саны;
N v– Шарт жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарға сәйкес вагондардың жалпы саны;
N 1,2,3,4... қатынаудың тиісті мерзімділігіне әр құрам бойынша жолаушылар вагондарына негізгі шарттарына сәйкес келетін вагондардың саны;
у – қатынау күндерінің саны;
5.
Орындаушымен өткізген зерттеп қараудың қорытындысы бойынша жолаушылар вагондарына негізгі жағдайларды орындамау
Техникалық параметрлер бойынша ұқсас жылы шығарылуы бойынша жаңа вагонға (-дарға) ауыстыруды есепке алмағанда, нақты вагонның (-дардың) нақты сәйкес еместігіне субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 1%;
ауаны баптау жүйесіндегі және мүгедек арбаларымен жүретін адамдарды отырғызу және түсіруге арналған көтергіш құрылғыларындағы ақаулықтарды қоса алғанда техникалық параметрлердің сәйкес келмеуі фактілерінің әрқайсысы субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 0,1%
6.
Есептерді ұсыну қорытындысы бойынша дамудың негізгі талаптарындағы әрбір тармақ бойынша іс-шараларды орындамауы, онда көрсетілген мерзімдерді ескере отырып, күнтізбелік 30 күн ішінде әр тармақ бойынша орындалуы
Әр пунктқа субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 0,1% және
1. Теміржол жолаушылар паркі вагондарының жаңаруы бабының 1,2 тармақтары бойынша 5%
7.
Орындаушының айына тиісті маршрут бойынша, сондай-ақ зерттеп-қарау жүргізу қорытындысы бойынша отырғызу мен түсіруді қамтамасыз етудің негізгі талаптарына сәйкес орындамауы
Әрбір станция үшін субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар және жылдар бойынша субсидия көлемінен 0,1%
8.
Зерттеп-қарауды жүргізу қорытындысы бойынша жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттардың өзектілігіне қойылатын талаптарын орындамаған фактісін(лерін) анықтау
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар және жылдар бойынша субсидия көлемінен 0,1%
9.
Мемлекеттік көліктік бақылау органдары тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарда билетсіз тіркелмеген адамдарды (бұдан әрі - адам) тасымалдау фактісін анықтаған жағдайда
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен:

1) до 10 вагонов в пассажирских поездах – более 2 вагонов;
2) до 20 вагонов в пассажирских поездах – более 4 вагонов;
3) до 30 вагонов в пассажирских поездах – более 6 вагонов;
4) до 40 вагонов в пассажирских поездах – более 8 вагонов;
5) до 50 вагонов в пассажирских поездах – более 10 вагонов;
6) до 60 вагонов в пассажирских поездах – более 12 вагонов;
7) до 70 вагонов в пассажирских поездах – более 14 вагонов;
8) до 80 вагонов в пассажирских поездах – более 16 вагонов;
9) до 90 вагонов в пассажирских поездах – более 18 вагонов;
10) до 100 вагонов в пассажирских поездах – более 20 вагонов;
11) свыше 100 вагонов в пассажирских поездах – более 22 вагонов.
1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования
При этом, расчет определяется по формуле:
где: – Ns количество вагонов не соответствующих основными условиями к пассажирским вагонам;
Nv– общее количество вагонов в соответствии с основными условиями к пассажирским вагонам Договора;
N1,2,3,4...– количество вагонов, соответствующих основным условиям к пассажирским вагонам по каждому составу за соответствующий период курсирования;
y – количество дней курсирования.
5.
невыполнение Исполнителем основных условий к пассажирским вагонам по итогам проведенного обследования
1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за фактическое несоответствие вагона(-ов) за исключением замены на наиболее свежий (-ие) вагон (-ы) по году выпуска аналогичные по техническим параметрам;
0,1% % от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждый факт несоответствия технических параметров в т.ч. неисправности системы кондиционирования воздуха и подъемных устройств для посадки и высадки лиц, передвигающихся на инвалидных кресло-колясках при их наличии
6.
неисполнение мероприятий основных условий развития по итогам проведения обследования и предоставления отчетов о ходе исполнения, с учетом указанных в них сроков исполнения по каждому пункту за 30 календарных дней
0,1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждый пункт и 5 % по пунктам 1,2 главы 1.Обновление железнодорожного пассажирского парка вагонов
7.
неисполнение Исполнителем основных условий обеспечения посадки и высадки по соответствующему маршруту в месяц, а также по итогам проведения обследования
0,1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждую станцию
8.
выявление факта(ов) неисполнения требований к актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов) по итогам проведения обследования
0,1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования
9.
в случае выявления органами государственного транспортного контроля фактов перевозки неоформленных лиц (далее – лицо) в поездах, указанных в основных условиях перевозок
по каждому акту от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования:

1) Жолаушылар поездарында 10 адамға дейін – 0,1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,01%;
2) Жолаушылар поездарында 20 адамға дейін – 0,2%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,02%;
3) Жолаушылар поездарында 30 адамға дейін – 0,3%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,03%;
4) Жолаушылар поездарында 40 адамға дейін – 0,4%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,04%;
5) Жолаушылар поездарында 40 адамнан астам – 1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,5%
10.
Мемлекеттік көліктік бақылау органдары Орындаушының Шарт бойынша міндеттерді тиісінше орындамағаны үшін Тапсырыс берушіге төленген субсидиялардың қайтарудың талаптарының 7-тармағында көрсетілген жағдайлардан басқа тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарда қозғалыс қауіпсіздігіне Жолаушыларды, багажды және жүк-багажды тасымалдау қауіп төндірмейтін қағидаларын бұзу (бұдан әрі – бұзушылық) фактілерін анықтаған жағдайда
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен:
1) жолаушылар поездарында 10-нан бастап бұзушылық – 0,1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,01%;
2) жолаушылар поездарында 20-дан бастап бұзушылық – 0,2%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,02%;
3) жолаушылар поездарында 30-дан бастап бұзушылық – 0,3%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,03%;
4) жолаушылар поездарында 40-тан бастап бұзушылық – 0,4%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,04%;
5) жолаушылар поездарында 50-ден астам бұзушылық – 1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,5%
11.
Шарттың 4-тармағының 1) тармақшасының екінші бөлігіне сәйкес Тапсырыс берушімен жүргізілген зерттеп-қарау қорытындысы бойынша сәйкес келмеу фактісін анықтаған жағдайда
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген сәйкес келетін жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен:
1) жолаушылар поездарында 10-нан бастап бұзушылық – 0,1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,01%;
2) жолаушылар поездарында 20-дан бастап бұзушылық – 0,2%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,02%;
3) жолаушылар поездарында 30-дан бастап бұзушылық – 0,3%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,03%;
4) жолаушылар поездарында 40-тан бастап бұзушылық – 0,4%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,04%;
5) жолаушылар поездарында 50-ден астам бұзушылық – 1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,5%
12.
Орындаушымен Шарттың 7-тармағының 2), 3), 5), 6), 8), 9),10) тармақшаларын орындамауы
Жойғанға дейін әрбір күнтізбелік 10 күн үшін субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген жыл және тиісті әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 0,001%
13.
Мониторинг қорытындысы бойынша Тапсырыс берушімен анықталған сәйкессіздік фактісін анықтаған жағдайда
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген сәйкес келетін жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен:

1) до 10 лиц в пассажирских поездах – 0,1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,01 %;
2) до 20 лиц в пассажирских поездах – 0,2 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,02 %;
3) до 30 лиц в пассажирских поездах – 0,3 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,03 %;
4) до 40 лиц в пассажирских поездах – 0,4 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,04 %;
5) свыше 40 лиц в пассажирских поездах – 1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,5 %
10.
в случае выявления органами государственного транспортного контроля фактов нарушении Правил перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа (далее – нарушение) в поездах, указанных в основных условиях перевозок, кроме случаев указанных в пункте 7 Условии возврата Исполнителем, выплаченных субсидий Заказчику, за ненадлежащее исполнение Исполнителем обязательств по Договору
по каждому акту от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования:
1) от 10 нарушений в пассажирских поездах – 0,1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,01 %;
2) от 20 нарушений в пассажирских поездах – 0,2 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,02 %;
3) от 30 нарушений в пассажирских поездах – 0,3 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,03 %;
4) от 40 нарушений в пассажирских поездах – 0,4 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,04 %;
5) свыше 50 нарушений в пассажирских поездах – 1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,5 %
11.
в случае выявления Заказчиком фактов несоответствия по итогам обследования согласно части второй подпункта 1) пункта 4 Договора
от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования:
1) от 10 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,01 %;
2) от 20 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,2 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,02 %;
3) от 30 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,3 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,03 %;
4) от 40 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,4 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,04 %;
5) свыше 50 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,5 %
12.
неисполнение Исполнителем подпунктов 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10) пункта 7 Договора
0,01% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждые 5 календарных дней до устранения
13.
в случае выявления Заказчиком фактов несоответствия по итогам мониторинга согласно подпункту 2) пункта 4 Договора
от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования:

1) жолаушылар поездарында 20-ға дейін бұзушылық – 0,1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,01%;
2) жолаушылар поездарында 20-дан бастап бұзушылық – 0,2%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,02%;
3) жолаушылар поездарында 30-дан бастап бұзушылық – 0,3%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,03%;
4) жолаушылар поездарында 40-тан бастап бұзушылық – 0,4%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,04%;
5) жолаушылар поездарында 50-ден астам бұзушылық – 1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,5%
14.
Орындаушының Шарттың 7-тармағының 4) тармақшасын орындамауы
Орындаушының кінәсі бойынша жыл қорытындысы бойынша екінші сағаттың бірінші минутынан бастап поездардың әрбір 1 сағат сайын кешігуіне субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген әлеуметтік маңызы бар қатынастар және жылдар бойынша субсидия көлемінен 0,001%
Осы қосымша Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау туралы 20___жылғы "__" _______№_____ шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
"Тапсырыс беруші"
"Орындаушы"
______________________________
(толық атауы) ______________________________
(мекенжайы) ______________________________
(деректемелері) ______________________________
(лауазымы) ______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ______________________________
(қолы)
______________________________
(мөрдің орны(бар болған жағдайда)
______________________________
(толық атауы) ______________________________
(мекенжайы) ______________________________
(деректемелері) ______________________________
(лауазымы) ______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ______________________________
(қолы)
______________________________
(мөрдің орны(бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2018 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 681 бұйрығына
2-қосымша
20 _____ жылғы ___ __________
№______
Әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалын жүзеге
асырумен байланысты
тасымалдаушының шығыстарын
ұзақ мерзімді субсидиялау
шартына
9-қосымша
нұсқа
_____________________________ жататын ___________________________________
қатынасындағы № ___ жолаушылар поезын 20__ жылғы ____ __________________
№ _____ шарт сәйкестігіне зерттеп қарау актісі
(20___ жылғы/_____/_______________)
Станциялар тізбесінің сәйкестігі:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда
орналастырылған ақпараттардың өзектілігіне сәйкестігі:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Негізгі дамыту шарттарының іс-шараларын орындау:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыру үшін жолаушылар вагондарына (электро-, дизель поездарына) негізгі талаптарды орындау:
р/б
Вагонның №
Вагонның түрі
Құрастыру жылы
Ауа желдеткіш жүйесінің болуы: жоқ – зауыттық құрылысымен көзделмеген, иә – зауыттық құрылысымен көзделген
Мүгедектерге арналған кресло-арбалармен қозғалатын адамдар үшін мамандандырылған орындардың және мінгізу мен түсіру үшін көтеретін құрылғылардың болуы, иә/жоқ
Поездың құрамында нақты жүруі, иә/жоқ
1
2
3
4
5
6
7
Шартқа сәйкес, иә/жоқ
Нақты сәйкестік, иә/жоқ
Шартқа сәйкес, иә/жоқ
Нақты сәйкестік иә/жоқ
Вагондарды пайдалану мерзімінің орташа жиынтығы, жылмен:
Қосымша:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Комиссия мүшелері:
Осы тексеріс актісімен келісеміз және таныстық:

1) до 20 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,01 %;
2) от 20 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,2 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,02 %;
3) от 30 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,3 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,03 %;
4) от 40 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,4 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,04 %;
5) свыше 50 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,5 %
14.
неисполнение Исполнителем подпункта 4) пункта 7 Договора
0,001% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждые 1 час опоздания поездов по вине Исполнителя, начиная с первой минуты второго часа по итогам года
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям № _____ от "___" ___________ 20___ года.
"Заказчик"
"Исполнитель"
______________________________ (полное наименование) ______________________________ (адрес) ______________________________ (реквизиты) ______________________________ (должность) ______________________________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________________ (подпись) ______________________________ место печати (при наличии)
______________________________ (полное наименование) ______________________________ (адрес) ______________________________ (реквизиты) ______________________________ (должность) ______________________________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________________ (подпись) ______________________________ место печати (при наличии)
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 сентября 2018 года № 681
Приложение 9
к Договору на долгосрочное
субсидирование расходов
перевозчика, связанных с
осуществлением перевозок
пассажиров по социально
значимым сообщениям
№ _____ от ___ ___________ 20__ года
форма
Акт обследования пассажирского поезда № ______
сообщением _________________________________________________ принадлежности
____________________________________________________ на соответствие Договора
№ _____ от ___ ___________ 20___ года. (_________/_______________/20___ года.)
Соответствие перечня станций: ____________________________________________________
________________________________________________________________________________
Соответствие актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже
проездных документов (билетов): __________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Исполнение мероприятий основных условий развития: ________________________________
_______________________________________________________________________________
Исполнение основных условий к пассажирским вагонам (электро-, дизель поездам) для
осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям:
№ п/п
№ вагона
Тип вагона
Год постройки
Наличие системы кондиционирования воздуха: нет – не предусмотрено заводской конструкцией, да – предусмотрено заводской конструкцией
Наличие подъемных устройств для посадки и высадки и специализированных мест для лиц, передвигающихся на инвалидных кресло-колясках, да/нет
Фактическое курсирование в составе поезда, да/нет
1
2
3
4
5
6
7
Согласно договору, да/нет
Фактическое соответствие, да/нет
Согласно договору, да/нет
Фактическое соответствие, да/нет
Итого средний срок эксплуатации вагонов, в годах:
Дополнительно: _________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Члены комиссии:
Ознакомлены и согласны с настоящим актом обследования: