Сараптама ұйымын айқындау бойынша ашық конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 24 қазандағы № 431 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 қарашада № 17780 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 31 бұйрығымен
Сараптама ұйымын айқындау бойынша ашық конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
Ескерту, Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.01.2020 № 31 (06.05.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мақта саласын дамыту туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 21-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Сараптама ұйымын айқындау бойынша ашық конкурс өткізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 24 қазандағы
№ 431 бұйрығымен бекітілген
Сараптама ұйымын айқындау бойынша ашық конкурс өткізу қағидалары

Об утверждении Правил проведения открытого конкурса по определению экспертной организации
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 октября 2018 года № 431. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2018 года № 17780. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 31.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 31.01.2020 № 31 (вводится в действие с 06.05.2020).
В соответствии с подпунктом 21-2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения открытого конкурса по определению экспертной организации.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 октября 2018 года № 431
Правила проведения открытого конкурса по определению экспертной организации

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Сараптама ұйымын айқындау бойынша ашық конкурс өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мақта саласын дамыту туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабы 21-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және уәкілетті органның сараптама ұйымын (бұдан әрі – сараптама ұйымы) айқындау бойынша ашық конкурс өткізуі тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) сараптама ұйымы – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес мақта талшығының сапасын сараптауды және мақта талшығы сапасының паспортын беруді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) сараптама ұйымының көрсетілетін қызметін әлеуетті жеткiзушi (бұдан әрі – жеткізуші) – сараптама ұйымын айқындау бойынша ашық конкурсқа қатысатын және сараптама ұйымы деп айқындалуға үміткер заңды тұлға;
3) мақта саласын дамыту саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрі – уәкiлеттi орган) – Заңның 1-бабы 15) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын, мақта саласын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
2-тарау. Сараптама ұйымын айқындау бойынша ашық конкурсты жүзеге асыру тәртібі
3. Сараптама ұйымын айқындау үшін уәкілетті орган сараптама ұйымын айқындау жөніндегі комиссияны (бұдан әрі – комиссия) құрады.
Комиссия төрағадан, комиссия мүшелері мен хатшыдан тұрады.
Комиссияның төрағасы уәкілетті органның өкілі болып табылады.
Комиссияның құрамына Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешен саласындағы қоғамдық бірлестіктері мен ұйымдарының және уәкілетті органның өкілдері кіреді. Бұл ретте, комиссия мүшелерінің жалпы саны тоғыздан кем болмайды. Егер, комиссия отырысына комиссияның кемінде бес мүшесі қатысса, ол заңды күші бар болып табылады.
Комиссия хатшысының міндеті уәкілетті органның маманына жүктеледі.
4. Комиссия төрағасы:
1) комиссияның жұмысын жоспарлайды және қызметін басқарады;
2) комиссия отырыстарына төрағалық етеді.
5. Комиссия хатшысы:
1) комиссия отырысының күн тәртібін қалыптастырады, комиссияны қажетті құжаттармен қамтамасыз етеді, комиссия отырысын жүргізуді ұйымдастырады;
2) жеткізушілердің ұсыныстары бар конверттерді ашу хаттамасын, сараптама ұйымын айқындау бойынша ашық конкурс қорытындылары туралы хаттаманы ресімдейді және комиссия мүшелеріне қол қойғызады;
3) жеткізушілердің ұсыныстары ашылғаннан сәттен бастап сараптама ұйымын айқындау бойынша құжаттар мен материалдардың сақталуын қамтамасыз етеді;

Глава 1. Общие положения
1. Правила проведения открытого конкурса по определению экспертной организации (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 21-2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли" (далее – Закон) и устанавливают порядок проведения уполномоченным органом открытого конкурса по определению экспертной организации (далее – экспертная организация).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) экспертная организация – юридическое лицо, осуществляющее экспертизу качества хлопка-волокна и выдачу паспорта качества хлопка-волокна в соответствии с требованиями, установленными законодательством Республики Казахстан;
2) потенциальный поставщик услуг экспертной организации (далее – поставщик) – юридическое лицо, участвующее в открытом конкурсе по определению экспертной организации и претендующее на определение его экспертной организацией;
3) уполномоченный орган в области развития хлопковой отрасли (далее - уполномоченный орган) - центральный исполнительный орган, определяемый Правительством Республики Казахстан, осуществляющий государственное регулирование хлопковой отрасли в соответствии с подпунктом 15) статьи 1 Закона.
Глава 2. Порядок осуществления открытого конкурса по определению экспертной организации
3. Для определения экспертной организации уполномоченным органом создается комиссия по выбору экспертной организации (далее – комиссия).
Комиссия состоит из председателя, членов комиссии и секретаря.
Председателем комиссии является представитель уполномоченного органа.
В состав комиссии входят: представители общественных объединений и организаций в сфере агропромышленного комплекса Республики Казахстан и уполномоченного органа. При этом общее количество членов комиссии составляет не менее девяти. Заседание комиссии является правомочным, если на нем присутствует не менее пяти членов комиссии.
Обязанности секретаря комиссии возлагаются на специалиста уполномоченного органа.
4. Председатель комиссии:
1) планирует работу и руководит деятельностью комиссии;
2) председательствует на заседаниях комиссии.
5. Секретарь комиссии:
1) формирует повестку дня заседания комиссии, обеспечивает комиссию необходимыми документами, организует проведение заседания комиссии;
2) оформляет и подписывает с членами комиссии протокол вскрытия конвертов с предложениями поставщиков, протокол об итогах открытого конкурса по определению экспертной организации;
3) обеспечивает сохранность документов и материалов по определению экспертной организации с момента вскрытия предложений поставщиков;

4) жеткізушілердің ұсыныстарын берудің соңғы күнінен күнтізбелік он бес күн бұрын уәкілетті органның веб-сайтында сараптама ұйымын айқындау бойынша ашық конкурс (бұдан әрі – конкурс) өткізу туралы хабарландыру жариялауды қамтамасыз етеді.
6. Жеткізушіге "Сарапшы ұйымға қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4-1/55 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11004 болып тіркелген) сәйкес біліктілік талаптары қойылады.
7. Жеткізушілерден ұсыныстар қабылдауды уәкiлеттi орган хабарландыру жарияланған сәттен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде жүзеге асырады.
8. Конкурсқа қатысу үшін жеткізуші ұсынатын құжаттар топтамасы мыналарды қамтиды:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеткізушінің бірінші басшысының қолы қойылған байқауға қатысуға өтініш;
2) заңды тұлға қызметін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген үлгілік жарғы (бұдан әрі – Үлгілік жарғы) негізінде жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген жарғының (бар болса) нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3) конкурс өткізу туралы хабарландыру жариялау күніне мемлекеттік мүлік тізілімінен мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың үзінді-көшірмесі;
4) жеткізушіні мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі. Жеткізуші қызметін Үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын жағдайда, жеткізушіні мемлекеттік тіркеу туралы өтініштің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
5) банктің немесе банк филиалының алдындағы анықтама беру күнiнен бұрынғы үш айдан астам созылатын жеткізуші міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешегінің жоқтығы туралы уәкілетті адамның қолы қойылып, мөрі (бар болса) басылған, конверттер ашылатын күннің алдындағы кемінде бір ай бұрын берілген жеткізушіге қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалы анықтамасының түпнұсқасы (әлеуетті жеткізуші бірнеше екінші деңгейлі банктің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болған жағдайда, аталған анықтама осындай банктердің әрбірінен ұсынылады);
6) "Жеке шоттарын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16601 болып тіркелген) бекітілген нысандар бойынша конверттер ашылатын күннің алдындағы кемінде бір ай бұрын берілген, салықтық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған аударымдар және (немесе) жарналар, әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ екені туралы мәліметтер;

4) за пятнадцать календарных дней до окончательной даты предоставления поставщиками предложений обеспечивает опубликование на веб-сайте уполномоченного органа объявления о проведении открытого конкурса по определению экспертной организации (далее – конкурс).
6. К поставщику предъявляются квалификационные требования в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4-1/55 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к экспертной организации, и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11004).
7. Прием предложений от поставщиков осуществляется уполномоченным органом в течение пятнадцати календарных дней с момента опубликования объявления.
8. Пакет документов, представляемый поставщиком для участия в конкурсе, содержит:
1) заявление за подписью первого руководителя поставщика на участие в конкурсе по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) нотариально заверенную копию устава (при его наличии), утвержденного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании типового устава, утвержденного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке (далее – Типовой устав);
3) выписку единого оператора в сфере учета государственного имущества из реестра государственного имущества на дату публикации объявления о проведении конкурса;
4) справку о государственной регистрации (перерегистрации) поставщика. В случае, если поставщик осуществляет деятельность на основании Типового устава, то нотариально засвидетельствованную копию заявления о государственной регистрации поставщика;
5) оригинал справки банка или филиала банка, в котором обслуживается поставщик, за подписью уполномоченного лица и печатью (при наличии) об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков), выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;
6) сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование и социальным отчислениям, выданные не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов по формам, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16601);

7) жеткізушінің өкіліне жеткізушінің бірінші басшысын қоспағанда, конкурсқа қатысуға арналған өтінішке қол қою құқығына өкілеттігін растайтын сенімхат;
8) мақта нарығының қатысушылары үшін жеткізушінің көрсетілетін қызметтерінің бағалар прейскуранты. Конкурс жеңімпазының (сараптама ұйымының) көрсетілетін қызметтерінің бағалар прейскуранты оның ішкі құжатымен (жалғыз қатысушының шешімімен, қатысушылардың жалпы жиналысының хаттамасымен) бекітіледі.
9. Конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланған сәттен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде ұсынылған жеткізушілердің ұсыныстары бар конверттерді ашуды комиссия жүргізеді.
Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптама ұйымының көрсетілетін қызметтерін әлеуетті жеткізушілердің ұсыныстары бар конверттерді ашу хаттамасына отырысқа қатысқан барлық комиссия мүшелері, сондай-ақ комиссия хатшысы қол қояды және әр парағын дәйектейді.
10. Комиссияның отырысы өткен күннен кейін екі жұмыс күнінен кешіктірмей, уәкілетті органның веб-сайтында жеткізушілердің ұсыныстары бар конверттерді ашу хаттамасы жарияланады.
11. Жеткізушілердің ұсыныстары бар конверттерді ашылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей, комиссия хатшысы:
1) жеткізушілердің ұсыныстарын қарау бойынша комиссия отырысының өтетін күні мен уақытын комиссия төрағасымен келіседі;
2) жеткізушілердің ұсыныстарын қарау бойынша комиссия отырысының өтетін күні мен уақыты туралы комиссия мүшелері мен жеткізушілерді хабардар етеді;
3) жеткізушінің осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды комиссияның қарауына береді.
12. Комиссия мүшелері жеткізушінің құжаттарын қарау кезінде комиссия хатшысына қайтарылғанға дейін олардың сақталуын қамтамасыз етеді.
13. Комиссия екі күндік мерзімде өтетін жеткізушілердің ұсыныстарын қарау жөніндегі отырыста:
1) жеткізушілердің ұсыныстарын құрайтын құжаттар топтамасын толықтығы мен тиісті ресімделуі тұрғысынан қарастырады;
2) құжаттардың толық тізбесін бермеген және (немесе) тиісінше ресімделмеген құжаттар ұсынған жеткізушілерді айқындайды;
3) Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес келетін жеткізушілерді айқындайды.
14. Егер, ұсыныстар беру мерзімі ішінде тек бір ғана әлеуетті жеткізушінің ұсынысы берілсе, комиссия конкурсты өткізілмеді деп таниды және комиссия оны жеңімпаз деп таниды.
Егер, комиссия қайта өткізілген конкурсты конкурсқа тек бір ғана әлеуетті жеткізуші жіберілуіне байланысты өткізілмеді деп таныса, онда комиссия сараптама ұйымын айқындау бойынша оның ұсынымы туралы шешім қабылдайды.
Біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келетін жеткізушілердің өтінімдері конкурсқа жіберілгендіктен, конкурс өткізілді деп танылған жағдайда, бағалар прейскурантына сәйкес көрсетілетін қызметтердің ең төменгі бағасына сүйене отырып, комиссия әлеуетті жеткізушінің сараптама ұйымын айқындау бойынша ұсынымы туралы шешім қабылдайды.

7) доверенность представителю поставщика, подтверждающую полномочия на право подписания заявления на участие в конкурсе, за исключением первого руководителя поставщика;
8) прейскурант цен на услуги поставщика для участников хлопкового рынка. Прейскурант цен на услуги победителя конкурса (экспертной организации) утверждается его внутренним документом (решением единственного участника, протоколом общего собрания участников).
9. Вскрытие конвертов с предложениями поставщиков, представленных в течение пятнадцати календарных дней с момента опубликования объявления о проведении конкурса, проводится комиссией.
Протокол вскрытия конвертов с предложениями потенциальных поставщиков услуг экспертной организации по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, подписывается и полистно парафируется всеми присутствующими на заседании членами комиссии, а также секретарем комиссии.
10. Не позднее двух рабочих дней после дня проведения заседания комиссии на веб-сайте уполномоченного органа публикуется протокол вскрытия конвертов с предложениями поставщиков.
11. Не позднее одного рабочего дня со дня вскрытия конвертов с предложениями поставщиков секретарь комиссии:
1) согласовывает с председателем комиссии дату и время проведения заседания комиссии по рассмотрению предложений поставщиков;
2) уведомляет членов комиссии и поставщиков о дате и времени проведения заседания комиссии по рассмотрению предложений поставщиков;
3) предоставляет на рассмотрение комиссии документы, подтверждающие соответствие поставщика квалификационным требованиям, указанным в пункте 6 настоящих Правил.
12. Члены комиссии, обеспечивают сохранность документов поставщика во время их рассмотрения до возврата их секретарю комиссии.
13. Комиссия на заседании по рассмотрению предложений поставщиков, которая проводится в двухдневный срок:
1) рассматривает на предмет полноты и надлежащего оформления пакеты документов, составляющие предложения поставщиков;
2) определяет поставщиков, предоставивших неполный перечень документов и (или) представивших ненадлежащим образом оформленные документы;
3) определяет поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям, указанным в пункте 6 настоящих Правил.
14. Если в течение срока представления предложений представлено только одно предложение потенциального поставщика, конкурс признается комиссией несостоявшимся и комиссией принимается решение о повторном проведении конкурса.
В случае, если повторный конкурс признается комиссией несостоявшимся в связи с тем, что к участию в конкурсе допущен только один потенциальный поставщик, то комиссия принимает решение о его рекомендации по определению экспертной организацией.
В случае признания конкурса состоявшимся, так как допущены к конкурсу заявки поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации, комиссия принимает решение о рекомендации потенциального поставщика по определению экспертной организацией, исходя из наименьших цен на услуги в соответствии с прейскурантом цен.

15. Комиссияның отырысы міндетті түрде аудио, бейнежазба құралдарының көмегімен тіркеледі. Комиссия отырысын аудио, бейнежазба құралдарының көмегімен тіркеуді уәкілетті орган жүзеге асырады.
16. Қарастырылып отырған мәселелер бойынша комиссия отырысқа қатысушы мүшелері санының үштен екісінің көпшілік дауысымен шешім қабылдайды. Комиссия отырысына қатысқан және қабылданған шешіммен келіспеген комиссия мүшелері хаттамаға қоса тіркелетін жазбаша түрдегі пiкiрiн білдіруге құқылы, бұл туралы хаттамада тиісті белгі жасалады.
17. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша комиссияның сараптама ұйымын айқындау бойынша ұсыным әзірлеу жөніндегі отырысының қорытындылары туралы хаттамаға комиссия төрағасы мен жиналысқа қатысқан барлық мүшелері, сондай-ақ комиссия хатшысы жеткізушілердің ұсыныстары ашылған сәттен бастап күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей қол қояды.
Сараптама ұйымын айқындау
бойынша ашық конкурс өткізу
қағидаларына
1-қосымша
________________________
(мемлекеттік орган)
Өтініш
Мені_____________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________ сараптама ұйымын айқындау бойынша конкурсқа
қатысуға рүқсат етуді сұраймын.
Ұсынылған құжаттарымның төлнұсқалығына жауап беремін.
Қоса беріліп отырған құжаттар:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
_____________________
Мекенжайы және байланыс телефоны _______________________________________
________________________________________________________________________
__________                         __________________________________________
(қолы)                               (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
"____"_______________ 20__ ж.
Сараптама ұйымын айқындау
бойынша ашық конкурс өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Сараптама ұйымының көрсетілетін қызметтерін әлеуетті жеткізушілердің ұсыныстары бар конверттерді ашу туралы хаттама
________________________ _________________
(ашу орны)             (уақыты мен күні)

15. Заседание комиссии обязательно фиксируется с помощью средств аудио-, видеозаписи. Фиксирование заседания комиссии средствами аудио-, видеозаписи осуществляет уполномоченный орган.
16. По рассматриваемым вопросам комиссия принимает решение большинством голосов ее членов, участвующих в заседании, в размере двух третей от количества присутствующих. Члены комиссии, присутствовавшие на заседании комиссии и несогласные с принятым решением, вправе изложить в письменном виде мнение, которое приобщается к протоколу, о чем в протоколе делается соответствующая отметка.
17. Протокол об итогах заседания комиссии по выработке рекомендации по определению экспертной организацией по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписывается председателем и всеми присутствующими на заседании членами комиссии, а также секретарем комиссии не позднее пятнадцати календарных дней с момента вскрытия предложений поставщиков.
Приложение 1
к Правилам проведения
открытого конкурса по
определению экспертной
организации
________________________
(государственный орган)
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе по определению экспертной организации
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Отвечаю за подлинность представленных документов.
Прилагаемые документы____________________________________________________:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Адрес и контактный телефон _________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____"_______________ 20__ г.
Приложение 2
к Правилам проведения
открытого конкурса по
определению экспертной
организации
Протокол о вскрытии конвертов с предложениями потенциальных поставщиков услуг экспертной организации
________________________ _________________
(место вскрытия) (время и дата)

1. Сараптама ұйымын таңдау жөніндегі комиссия мынадай құрамда:
________________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, хатшысының және мүшелерінің аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, лауазымы көрсетіледі)
сараптама ұйымының көрсетілетін қызметтерін әлеуетті жеткізушілердің
(бұдан әрі – жеткізуші) ұсыныстары бар конверттерді ашу рәсімін жүргізді.
2. Құжаттар топтамасын мынадай жеткізушілер берді:
________________________________________________________________________.
(барлық жеткізушілердің атауы,мекенжайы)
3. Жеткізушілердің ұсыныстары:
________________________________________________________________________
(ұсыныстарды берудің соңғы мерзімі аяқталғаннан кейін ұсыныстар берген барлық
жеткізушілердің атауы, мекенжайы көрсетіледі)
________________________________ негізінде ашылмай қайтарылды.
4. Ұсыныстарды берудің соңғы мерзімі аяқталғанға дейін белгіленген
мерзімдерде берілген
________________________________________________________________________
(ұсыныстарды берудің соңғы мерзімі аяқталғанға дейін ұсыныстар берген барлық
жеткізушілердің атауы, мекенжайы, ұсыныстар берген уақыты)
жеткізушілердің ұсыныстары ашылды және оның ішіндегі:
________________________________________________________________________,
(ұсыныста қамтылған құжаттардың тізбесі, ұсыныстарды қайтарып алу және өзгерту
туралы ақпарат, ұсынылған құжаттардың парақ саны көрсетіледі)
жеткізушілердің ұсыныстарын ашу кезінде қатысушылардың барлығына жарияланды.
5. Ұсыныстарды ашу кезінде мынадай жеткізушілер қатысты:
________________________________________________________________________
(ұсыныстарды ашу кезінде қатысқан барлық жеткізушілердің атауы, мекенжайы,
деректемелері, олардың уәкілетті өкілдерінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Комиссия төрағасының, мүшелерінің және хатшысының аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, қолы.
Сараптама ұйымын айқындау
бойынша ашық конкурс өткізу
қағидаларына
3-қосымша
Комиссияның сараптама ұйымын айқындау бойынша ұсыным әзірлеу жөніндегі отырысының қорытындылары туралы хаттама
________________________ _________________
(таңдау орны)       (уақыты мен күні)
1. Сараптама ұйымын таңдау комиссиясының (бұдан әрі - комиссия) құрамы:
_________________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, хатшысының және мүшелерінің аты,
әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы көрсетіледі)
2. Сараптама ұйымының көрсетілетін қызметтерін әлеуетті жеткізушілердің
(бұдан әрі – жеткізуші) мынадай ұсыныстары жіберілді:
_________________________________________________________________________
(жіберу туралы хаттамаға сәйкес қатысуға жіберілген жеткізушілердің ұсыныстары
көрсетіледі)

1. Комиссия по выбору экспертной организации в составе:________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его
наличии), должность председателя, секретаря и
членов комиссии)
произвела процедуру вскрытия конвертов с предложениями потенциальных поставщиков услуг экспертной организации (далее – поставщик).
2. Пакет документов предоставлен следующими поставщиками:________________________________
(наименование, адрес всех поставщиков)
3. Предложения поставщиков:_______________________________________________________________
(указывается наименование, адрес всех поставщиков, представивших
предложения после истечения окончательного срока представления
предложений)
возвращены невскрытыми на основании: _____________________________________________________________.
4. Предложения поставщиков, представивших их в установленные сроки, до истечения
окончательного срока предоставления предложений:_____________________________________________________
(указывается наименование, адрес всех поставщиков,
представивших предложения до истечения окончательного
срока представления предложений, время представления
предложений)
вскрыты и они содержат:___________________________________________________________________________,
(указывается перечень документов, содержащихся в предложении, информация об отзыве
и изменении предложений, количество листов представленных документов)
которые оглашены всем присутствующим при вскрытии предложений поставщиков.
5. При вскрытии предложений присутствовали следующие поставщики:
_________________________________________________________________________________________________
(наименование, адрес, реквизиты всех поставщиков, присутствовавших при вскрытии предложений, фамилия, имя,
отчество (при его наличии) их уполномоченных представителей).
Фамилии, имя, отчество (при его наличии), подписи председателя, членов и секретаря комиссии.
Приложение 3
к Правилам проведения
открытого конкурса по
определению экспертной
организации
Протокол об итогах заседания комиссии по выработке рекомендации по определению экспертной организацией
________________________ _________________
(место выбора) (время и дата)
1. Комиссия по выбору экспертной организации (далее – комиссия) в составе:____________________
_________________________________________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность председателя, секретаря и членов комиссии)
2. Следующие предложения потенциальных поставщиков услуг экспертной организации (далее – поставщик)
были допущены:__________________________________________________________________________________
(указывается предложения поставщиков, допущенных к участию в соответствии с протоколом о допуске)

3. Жеткізушілердің ұсыныстары бар конверттер:
________________________________________________________________________
(қараудың соңғы мерзімі аяқталғаннан кейін ұсынылуына байланысты ұсыныстары
қабылданбаған жеткізушілердің атаулары)
4. Комиссияның қарауы ушін уақыт аяқталғанға дейін ұсыныстар берген
Қатысушылардың
________________________________________________________________________
(жеткізушілердің атауы және деректемелері көрсетіледі)
ұсыныстары ашылды және оның ішіндегі
________________________________________________________________________
(жеткізушілер берген ұсыныстар көрсетіледі)
ұсыныстар бар конверттерді ашу кезінде қатысушылардың барлығына жарияланды.
5. Қабылданбаған жеткізушілердің ұсыныстары:
________________________________________________________________________
(ұсыныстары қабылданбаған жеткізушілер (олардың деректемелері),
сондай-ақ қабылданбау себептері көрсетіледі)
Жеткізушілердің ұсыныстарын қарау нәтижелері бойынша комиссия ШЕШТІ:
1) _______________________сараптама ұйымы деп айқындау ұсынылсын
(жеткізуші (оның деректемелері) көрсетіледі)
________________________________________________________________________
немесе сараптама ұйымын айқындау ұсынымы:
___________________________________________ себепті өткізілмеді деп танылсын
(тиісті себебі көрсетіледі)
2) осы хаттама Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің
веб-сайтында жариялансын.
Осы шешім үшін дауыс бергендер:
ЖАҚТАУШЫЛАР – _____ дауыс (комиссия мүшелерінің аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі);
ҚАРСЫЛАР – ________ дауыс (комиссия мүшелерінің аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі).
Комиссия төрағасының, мүшелерінің және хатшысының аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, қолы.

3. Конверты с предложениями поставщиков:_____________________________________________________
(указываются наименования поставщиков, предложения которых
не были приняты в связи с представлением по истечении
окончательного времени для их рассмотрения)
4. Предложения участников, представивших предложения до истечения времени для рассмотрения их
комиссией:________________________________________________________________________________________
(указываются наименования поставщиков и их реквизиты)
вскрыты и они содержат:__________________________________________________________________________
(указываются представленные поставщиками предложения)
которые оглашены всем присутствующим при вскрытии конвертов с предложениями.
5. Отклоненные предложения поставщиков:_____________________________________________________
(указываются поставщики (его реквизиты),
предложения которых отклонены, а также причины отклонения)
Комиссия по результатам рассмотрения предложений поставщиков, РЕШИЛА:
1) рекомендовать определить экспертной организацией:____________________________________________
(указывается поставщик (его реквизиты))
или признать рекомендацию определения экспертной организации несостоявшейся по причине:
_________________________________________________________________________________________________
. (указывается соответствующая причина)
2) опубликовать данный протокол на веб-сайте Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан.
За данное решение проголосовали:
ЗА - ______ голосов (фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов комиссии);
ПРОТИВ - ________ голосов (фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов
комиссии).
Фамилии, имя, отчество (при его наличии), подписи председателя, членов и секретаря
комиссии.