Қазақстан Республикасы жер заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 437 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 желтоқсанда № 17878 болып тіркелді.
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-бабы 1-тармағының 2-8) тармақшасына және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы кодексінің 710, 729-баптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы жер заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқама;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 437 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы жер заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы №____нұсқама

Об утверждении формы предписания об устранении нарушений требований земельного законодательства Республики Казахстан, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 437. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2018 года № 17878.
В соответствии с подпунктом 2-8) пункта 1 статьи 14 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьями 710, 729 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" от 5 июля 2014 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) предписание об устранении нарушений требований земельного законодательства Республики Казахстан по форме согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) протокол об административном правонарушении по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) постановление по делу об административном правонарушении по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
Приложение 1 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 437
Форма
Предписание об устранении нарушений требований земельного законодательства Республики Казахстан №____

Ескерту. Нұсқама жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.12.2020 № 400 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________                         20 ____ жылғы "____" __________
Актіні толтыру орны                         уақыты ________
1. Бақылау органының атауы
__________________________________________________________________
2. Тексеру жүргізуге негіз болған тексеру тағайындау туралы/профилактикалық бақылау актісінің датасы мен нөмірі
__________________________________________________________________
3. 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің (бұдан әрі – Жер кодексі) 14-1-бабының 4-тармағына, 14, 17, 18, 19, 144, 145, 146, 147, 148- баптарына, 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі – Кәсіпкерлік кодекс) 137, 144 және 152-1-баптарына сәйкес бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып тексеру/профилактикалық бақылау жүргізген адамның (адамдардың) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және лауазымы
________________________________________________________________
4. Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы (бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып тексеру/профилактикалық бақылау жүргізу тағайындалған заңды тұлғаның немесе оның филиалының және (немесе) өкілдігінің атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі), оның орналасқан жері, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, аумақтың учаскесі
__________________________________________________________________
5. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып тексеру/профилактикалық бақылау жүргізу күні, орны және кезеңі
__________________________________________________________________
6. Жер заңнамасының бұзылғандығы үшін (Кәсіпкерлік кодекстің 152-1-бабының 3-тармағын ескере отырып), Жер кодексінің 94, 144, 145, 146, 147 және 148-баптарын басшылыққа ала отырып анықталған бұзушылықтарды, олардың себептері мен оларға ықпал еткен шарттарды жою мақсатында мынадай іс-шараларды орындауға нұсқау беремін:
Объектілер тізімі
Анықталған бұзушылықтар тізімі (бұзушылықтар анықталған тексеру парағының талаптары мен тармақтарының атауы)
Тәуекел дәрежесін
бағалау
Анықталған бұзушылықтарды жою бойынша нұсқаулар мен ұсынымдар, оларды жою мерзімдері
1.
2.
7. Бақылау субъектісі өкілінің (заңды тұлға басшысының не оның уәкілетті адамының, жеке тұлғаның), сондай-ақ, бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып тексеру және профилактикалық бақылау жүргізуге қатысқан адамдардың нұсқамамен танысқандығы немесе танысудан бас тартқаны туралы мәліметтер, олардың қолдары немесе қол қоюдан бас тартуы
__________________________________________________________________

Сноска. Форма - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.12.2020 № 400 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
______________________
"__"_______20 __ года
место составления акта
Время _____
1. Наименование органа контроля ___________________________________
2. Дата и номер акта о назначении проверки/профилактического контроля, на основании которого проведена проверка _______________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего проверку/профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля в соответствии с пунктом 4 статьи 14-1, статьями 14, 17, 18, 19, 144, 145, 146, 147 и 148 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года (далее – Земельный кодекс), статьями 137, 144 и 152-1 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года (далее – Предпринимательский кодекс) __________________________
4. Наименование проверяемого субъекта (объекта) контроля (наименование юридического лица или его филиала и (или) представительства, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, в отношении которого назначено проведение проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля), его местонахождение, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, участок территории___________________________________________________
5. Дата, место и период проведения проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля ____________________________________________________________________
6. За нарушение земельного законодательства (с учетом пункта 3 статьи 152-1 Предпринимательского кодекса), в целях устранения выявленных нарушений, причин и условий им способствующих, руководствуясь статьями 94, 144, 145, 146, 147 и 148 Земельного кодекса, предписываю выполнить следующие мероприятия:
Перечень объектов
Перечень выявленных нарушений (пункты требований и наименования проверочных листов по которым выявлены нарушения)
Оценка степени риска
Рекомендации и указания по устранению выявленных нарушений, сроки их устранения
1.
2.
7. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с предписанием представителя субъекта контроля (руководителя юридического лица либо его уполномоченного лица, физического лица), а также лиц, присутствовавших при проведении проверки и профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля, их подписи или отказ от подписи
______________________________________________________

8. Нұсқаманы енгізген (бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып тексеру/профилактикалық бақылау жүргізген уәкілетті органның лауазымды адамының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
__________________________________________________________________
9. Нұсқаманы алдым (заңды тұлға басшысының не оның уәкілетті адамының, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 437 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы №____хаттама
"Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі
Қазақстан Республикасы Кодексiнiң (бұдан әрі – Кодекс) 710, 729, 802, 803 және
804-баптарына сәйкес осы хаттама толтырылды.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманы толтыру тілі: _________________
(мемлекеттік тіл, орыс тілі немесе басқа тілдер)
Хаттама жасалған орын: ________________________________________________
(облыс, аудан, қала, кент, ауыл)
Хаттама жасалған күн:________________ жылғы "______" ___________________
Хаттаманы жасаған адамның лауазымы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Оған қатысты ic қозғалған тұлға туралы мәлiметтер:_________________________
_________________________________________________________________________
(жеке тұлғалар үшiн –аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, туған күнi, тұрғылықты жерi,
жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері, сәйкестендіру нөмірі,
жұмыс орны, телефонның, факстың, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі және
(немесе) электрондық мекенжайы (егер бұлар болса); заңды тұлғалар
үшін – заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
нөмiрi және күнi, сәйкестендіру нөмiрi және банктік деректемелері, телефонның,
факстың, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі және (немесе) электрондық мекенжайы
(егер бар болса))
Әкiмшiлiк құқық бұзушылықтың жасалған орны, уақыты мен мәнi:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(анықталған Қазақстан Республикасы жер заңнамасының бұзушылықтары, олардың
сипаты туралы мәліметтер)
Жоғарыда көрсетілген бұзушылық Кодекстің ___________________________ сәйкес
(аталған құқық бұзушылық үшін әкімшілік жауапкершілік
көздейтін бап (баптың тармағы))
әкiмшiлiк жауапкершілікті көздейдi.
Егер куәлар және жәбiрленушiлер болса, олардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі,
тұрғылықты жері:__________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Кодекстің 462, 654, 738, 744, 810, 811-баптарына сәйкес хаттаманы толтыру кезінде әкімшілік жауапкершілікке тартылушы адамға, іс жұргізу тілі, құқықтары, міндеттері және жауапкершілігі түсіндірілді:
__________________________________________________________________________
/__________________________________/_________________/_____________________/
(оған қатысты ic қозғалған адамның (жеке тұлғаның заңды өкілінің немесе заңды тұлға
өкілінің) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы, күні)
Хаттамаға ескертулер мен толықтырулар жоқ (бар): ______
__________________________________________________________________________
/__________________________________/_________________/_____________________/
(оған қатысты ic қозғалған адамның (жеке тұлғаның заңды өкілінің немесе заңды тұлға
өкілінің) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы, күні)
Оған қатысты іс қозғалған адамның түсініктемесі: _____________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
/________________________________/________________/________________________/
(оған қатысты іс қозғалған адамның (жеке тұлғаның заңды өкілінің немесе заңды тұлға
өкілінің) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы, күні)
Оған қатысты әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс қозғалған адамның әкiмшiлiк
құқық бұзушылық туралы iс жөнiндегі хаттаманы қолхатпен қабылдаудан, оған қол
қоюдан бас тартқаны, оның болмауы немесе келмеуi туралы жазба: _________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Хаттамаға қол қойғандар:
Хаттаманы толтырған адам
________________________________________________
Оған қатысты әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізіліп жатқан адам
(адамның өкілі)
______________________________________________________________
Куәгерлер_______________________________________________________________
Жәбірленушілер, болған жағдайда__________________________________________
Қолхат: Хаттаманың көшірмесін алдым
________жылғы "______" _________________________________________________
(оған қатысты ic қозғалған жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның
(не оның өкілінің қолы)
________жылғы "______" _________________________________________________
(жәбірленуші жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның (не оның өкілінің) қолы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 437 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша №____қаулы
Мен ____________________________________________________________________
(осы қаулыны шығарған лауазымды адамның лауазымы, тегі, аты-жөні)
________жылғы "___"
_____________/__________________________________________
(iстiң қаралған күнi мен орны)
"Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы Кодексiнiң (бұдан әрі – Кодекс), 710, 729, 821, 822-баптарына сәйкес ____________________________________________________________________________ (оған қатысты iс қаралған тұлға туралы мәлiметтер: жеке тұлғалар үшiн –аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, туған жылы, айы, күнi, тұрғылықты жерi, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелерi, сәйкестендіру нөмiрi, тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенi туралы мәлiметтер, жұмыс орны; заңды тұлғалар үшiн – атауы, ұйымдық- құқықтық нысаны, орналасқан жерi, заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу нөмiрi мен күнi, сәйкестендіру нөмiрi және банк деректемелерi)
қатысты осы қаулыны жасадым.
Қаралып жатқан iс бойынша iс жүргiзу тiлi: ___________________________________
(мемлекеттік тіл, орыс тілі немесе басқа тілдер)
Әкiмшiлiк құқық бұзушылық үшiн жауапкершілік көзделетiн Кодекстің бабы:
__________________________________________________________________________
АНЫҚТАДЫМ:
Істі қарау кезінде анықталған мән-жайлар:____________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

8. Предписание внес (фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица уполномоченного органа, проводившего проверку/профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля, подпись)
______________________________________________________
9. Предписание получил (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя юридического лица либо его уполномоченного лица, физическое лицо), подпись
_______________________________________________________.
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 437
Форма
Протокол №____ об административном правонарушении
В соответствии со статьями 710, 729, 802, 803 и 804 Кодекса Республики Казахстан "Об
административных правонарушениях" от 5 июля 2014 года (далее − Кодекс) составлен настоящий протокол.
Язык составления протокола об административном правонарушении:
______________________________________________________________________________
(государственный, русский или другие языки)
Место составления протокола: ___________________________________________________
(область, район, город, поселок, село)
Дата составления протокола: "____" _______________ _______ года.
Должность, фамилия, имя, отчество лица (при его наличии), составившего протокол:
______________________________________________________________________________
Сведения о лице, в отношении которого возбуждено дело:
______________________________________________________________________________
(для физических лиц – фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения,
место жительства, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность,
идентификационный номер, место работы, абонентский номер телефона, факса,
сотовой связи и (или) электронный адрес (если они имеются); для юридических лиц –
наименование, место нахождения, номер и дата государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица, идентификационный номер и банковские
реквизиты, абонентский номер телефона, факса, сотовой связи и (или) электронный
адрес (если они имеются))
Место, время совершения и существо административного правонарушения:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(сведения о выявленных нарушениях земельного законодательства
Республики Казахстан, их характере)
Указанное выше нарушение предусматривает административную ответственность в
соответствии с _____________________________________ Кодекса.
(статья (пункт статьи) предусматривающая административную
ответственность за данное правонарушение)
Фамилии, имена, отчества (при его наличии) свидетелей и потерпевших, адреса места
жительства если имеются:____________________________________________________
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
При составлении протокола, лицу, привлекаемому к административной ответственности
разъяснены язык производства, права, обязанности и ответственность согласно статьям 462,
654, 738, 744, 810, 811 Кодекса:
__________________________________________________________________________
/________________________________/________________/______________________/
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица (законного представителя физического лица
или представителя юридического лица), в отношении которого возбуждено дело, подпись, дата)
Замечаний и дополнений к протоколу не имею (имею): __________________________
__________________________________________________________________________
/________________________________/________________/______________________/
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица (законного представителя
физического лица или представителя юридического лица), в отношении которого
возбуждено дело, подпись, дата)
Объяснение лица, в отношении которого возбуждено дело: _______________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
/________________________________/_______________/________________________/
(фамилия, имя, отчество (при наличии) лица (законного представителя физического лица
или представителя юридического лица), в отношении которого возбуждено дело,
подпись, дата)
Запись об отказе в принятии под расписку протокола по делу об административном
правонарушении, от его подписания, отсутствии или неявки лица, в отношении которого
возбуждено дело об административном правонарушении: __________________________
____________________________________________________________________________
Протокол подписали:
Лицо, составившее протокол __________________________________________________
Лицо (представитель лица), в отношении которого ведется производство по делу об
административном правонарушении _______________________________________
Свидетели _____________________________________________________________
Потерпевшие, если они имеются __________________________________________
Расписка
Копию протокола получил(а) "____"______________ ________
года_____________________________________
(подпись физического лица или юридического лица
(либо его представителя), в отношении которого возбуждено дело)
"____"____________ ______года _________________________________________
(подпись потерпевшего физического лица или юридического лица
(либо его представителя))
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 437
Форма
Постановление №____ по делу об административном правонарушении
Мною, _______________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы должностного лица, вынесшего настоящее постановление)
"___" _____________ ________года_/_________________________________________
(дата и место рассмотрения дела)
В соответствии со статьями 710, 729, 821, 822 Кодекса Республики Казахстан "Об
административных правонарушениях" от 5 июля 2014 года (далее − Кодекс) составлено
настоящее постановление в отношении:
_________________________________________________________________________
(сведения о лице, в отношении которого рассмотрено дело: для физических лиц – фамилия,
имя, отчество (при его наличии), дата рождения, место жительства, наименование и
реквизиты документа, удостоверяющего личность, идентификационный номер, сведения о
регистрации по месту жительства, место работы; для юридических лиц – наименование,
организационно-правовая форма, место нахождения, номер и дата государственной
регистрации в качестве юридического лица, идентификационный номер и банковские реквизиты)
Язык производства по рассматриваемому делу:____________________________
Статья _______ Кодекса предусматривающая ответственность за административное
правонарушение:_________________________________________
УСТАНОВИЛ:
Обстоятельства, установленные при рассмотрении дела:__________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

(2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің бұзылған
нормаларының атауы)
ҚАУЛЫ ЕТТІМ:
1. Әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін ________________________________
__________________________________________________________________________
(оған қатысты iс қаралған тұлға туралы мәлiметтер: жеке тұлғалар үшiн – аты, әкесiнiң
аты (бар болса), тегi, туған жылы, айы, күнi, тұрғылықты жерi, жеке басын
куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелерi, сәйкестендіру нөмiрi, тұрғылықты
жерi бойынша тiркелгенi туралы мәлiметтер, жұмыс орны; заңды тұлғалар үшiн –
атауы, ұйымдық- құқықтық нысаны, орналасқан жерi, заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк
тiркеу нөмiрi мен күнi, сәйкестендіру нөмiрi және банк деректемелерi, телефонның,
факстың, ұялы байланыстың абонеттік нөмірі және (немесе) электрондық мекенжайы
(егер бар болса))
айыпты деп танылып, ескерту немесе _________________________________сомасында
(айыппұл сомасы жазбаша)
айыппұл салу түріндегі әкімшілік жазаға тартылсын.
Кодекстің 893-бабына сәйкес қаулы заңды күшіне енген күннен бастап отыз тәуліктен кешіктірмей жоғарыда көрсетілген айыппұлды келесі деректемелерге: _______________ ________________________________ енгізу және жазбаша немесе электрондық нысанда хабардар ету қажеттілігі туралы хабарлаймын.
Айыппұл белгіленген мерзімде төленбеген жағдайда, Кодекстің 894, 895-баптарының ережелері қолданылады. Айыппұлды ерікті түрде төлеу немесе әкімшілік жазаның өзге түрін орындау мерзімдері: ____________________________________
2. Әкімшілік iс жүргiзудi тоқтату туралы: Анықталған мән-жайларды ескере отырып, _____________________________________________________________________________ (оған қатысты iс қаралған тұлға туралы мәлiметтер: жеке тұлғалар үшiн –аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, туған жылы, айы, күнi, тұрғылықты жерi, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелерi, сәйкестендіру нөмiрi, тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенi туралы мәлiметтер, жұмыс орны; заңды тұлғалар үшiн – атауы, ұйымдық- құқықтық нысаны, орналасқан жерi, заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу нөмiрi мен күнi, сәйкестендіру нөмiрi және банк деректемелерi, телефонның, факстың, ұялы байланыстың абонеттік нөмірі және (немесе) электрондық мекенжайы (егер бар болса))
қатысты әкімшілік іс бойынша іс жүргізу тоқтатылсын.
Ескертпе: Әкімшілік істі қарастыру кезінде анықталған мән-жайларды ескере отырып, Кодекстің 821-бабына сәйкес тиісті қаулылардың бірі таңдалады. Осы қаулыға Кодекстің 826-1, 826-2, 829-2829-4-баптарына сәйкес қаулының көшiрмесi тапсырылған күннен бастап он тәулік iшiнде жоғары тұрған органға (лауазымды адамға), прокуратураға немесе сотқа шағымдануға болады.
Лауазымды адам
___________________________________________/_________________
(аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
Мөр (бар болса) орны
Қолхат
Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы маған жария етілді, және оның
көшірмесін алдым.
/_________________________________/_________________/______________________/
(заң бұзушының аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы, күні)

(наименование норм Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года,
которые были нарушены)
ПОСТАНОВИЛ:
1. Признать лицо____________________________________________________________
(сведения о лице, в отношении которого рассмотрено дело: для физических лиц – фамилия,
имя, отчество (при его наличии), дата рождения, место жительства, наименование и
реквизиты документа, удостоверяющего личность, идентификационный номер, сведения о
регистрации по месту жительства, место работы; для юридических лиц – наименование,
организационно-правовая форма, место нахождения, номер и дата государственной
регистрации в качестве юридического лица, идентификационный номер и банковские
реквизиты, абонентский номер телефона, факса, сотовой связи и (или) электронный адрес
(если имеются)) виновным в совершении административного правонарушения и подвергнуть
административному взысканию в виде предупреждения или штрафа в сумме
____________________________________________________________________________
(сумма штрафа прописью)
В соответствии со статьей 893 Кодекса, извещаю о необходимости внести вышеуказанный
штраф не позднее тридцати суток со дня вступления постановления в законную силу на
следующие реквизиты: _________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
и уведомить в письменной или электронной форме.
В случае неуплаты штрафа в установленный срок применяются положения статей 894, 895 Кодекса.
Сроки добровольной уплаты штрафа или исполнения иного вида административного
взыскания: ____________________________________________________________________
2. О прекращении административного производства:
Учитывая установленные обстоятельства производства по административному делу в
отношении лица________________________________________________________________
_____________________________________________________________________ прекратить.
(сведения о лице, в отношении которого рассмотрено дело: для физических лиц – фамилия,
имя, отчество (при его наличии), дата рождения, место жительства, наименование и
реквизиты документа, удостоверяющего личность, идентификационный номер, сведения о
регистрации по месту жительства, место работы; для юридических лиц – наименование,
организационно-правовая форма, место нахождения, номер и дата государственной
регистрации в качестве юридического лица, идентификационный номер и банковские
реквизиты, абонентский номер телефона, факса, сотовой связи и (или) электронный адрес
(если имеются))
Примечание: Учитывая установленные при рассмотрении административного дела
обстоятельства в соответствии со статьей 821 Кодекса выбирается одно из постановлений.
Настоящее постановление может быть обжаловано в вышестоящий орган (должностному
лицу), прокуратуру или в суд в течение десяти суток со дня вручения копии постановления,
в соответствии со статьями 826-1, 826-2, 829-2829-4 Кодекса.
Должностное лицо ______________________________________/______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),             подпись)
Место печати (при наличии)
Расписка
Постановление о наложении административного взыскания мне объявлено и его копию получил.
/________________________________/________________/_______________________/
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись правонарушителя, дата)