"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мұнай және газ саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 30 қарашадағы № 469 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 7 желтоқсанда № 17894 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 139 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 10.04.2020 № 139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мұнай және газ саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11279 болып тіркелген, 2015 жылғы 14 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің көмірсутектер мен газ және газбен жабдықтау салаларындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы";
көрсетілген бұйрықтың 1-тармағында:
1) және 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Шикі газды алау етіп жағуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Теңiздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;";
3) және 5) тармақшалар алып тасталсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) "Көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға арналған лицензия" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Шикі газды алау етіп жағуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере нефти и газа"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года № 469. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2018 года № 17894. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 139.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 10.04.2020 № 139 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере нефти и газа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11279, опубликован 14 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сферах углеводородов и газа и газоснабжения";
в пункте 1 указанного приказа:
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание в факелах сырого газа" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов" согласно приложению 2 к настоящему приказу;";
подпункты 3) и 5) исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) стандарт государственной услуги "Лицензия на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов" согласно приложению 6 к настоящему приказу;";
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание в факелах сырого газа"";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Шикі газды алау етіп жағуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
портал арқылы жүгінген сәттен бастап - 8 (сегіз) жұмыс күні.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (толығымен автоматтандырылған).
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi - шикі газды алау етіп жағуға рұқсат беру немесе дәлелді түрде бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) ұңғыма объектiлерiне сынақтар жүргiзу кезiнде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған шикі газды алау етіп жағуға рұқсат алу үшін өтініш;
өтініш беруші бекіткен ұңғыманың объектілерін сынау жоспарының электрондық көшірмесі;
осыған дейін алынған рұқсат аясында ұңғыма объектілерін сынау бойынша жұмыстар жүргізілмеген жағдайда, өтініш беруші олардың жүргізілмеген себептерін түсіндіретін растау құжаттың электрондық көшірмесін қоса тіркейді.
2) кен орнын сынамалап пайдалану, шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған шикі газды алау етіп жағуға рұқсат алу үшін өтініш;
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетіледі.";
11-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 19-үй, "А" блогы, телефон: 8 (7172) 78-68-01 мекенжайы бойынша беріледі.";
көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар алу үшін өтініш осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымша алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Теңіз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Теңiздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственная услуга "Выдача разрешения на сжигание в факелах сырого газа" (далее – государственная услуга).";
пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги:
с момента обращения на портал – 8 (восемь) рабочих дней.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на сжигание в факелах сырого газа или мотивированный отказ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) при проведении испытаний объектов скважины:
заявление для получения разрешения на сжигание в факелах сырого газа (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
электронная копия утвержденного заявителем плана испытания объектов скважины;
в случае не проведения работ по испытанию объектов скважины в рамках ранее полученного разрешения заявитель прикрепляет электронную копию подтверждающего документа, объясняющего причины их не проведения.
2) при пробной эксплуатации месторождения, при технологически неизбежном сжигании газа:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенное ЭЦП услугополучателя;
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.";
часть первую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"11. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 19, блок "А", телефон: 8 (7172) 78-68-01.";
заявление для получения разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин и пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа согласно приложению 1 к указанному стандарту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанному стандарту государственной услуги исключить;
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешений на строительство или размещение морского сооружения", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов"";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Теңiздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
портал арқылы жүгінген сәттен бастап - 13 (он үш) жұмыс күні.";
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (толығымен автоматтандырылған).
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi - теңiздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру немесе дәлелді түрде бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.";
11-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігі) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 19-үй, "А" блогы, телефон: 8 (7172) 78-68-01 мекенжайы бойынша беріледі.";
көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес теңiз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсатты алу үшін өтініш осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес теңiз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсатты алу үшін мәліметтер нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Мұнай және газ саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутек шикізаты), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутек), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті портал арқылы жүгінген кезде құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде - 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 3 (үш) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызмет алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және (немесе) мәліметтер нысанында көрсетілгендерді тексеруге міндетті. Ұсынылған құжаттар және (немесе) мәліметтер нысанында көрсетілгендер толық болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабын береді.";

"1. Государственная услуга "Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов" (далее – государственная услуга).";
пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги:
с момента обращения на портал – 13 (тринадцать) рабочих дней.";
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на создание и размещение морских объектов или мотивированный отказ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.";
часть первую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"11. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 19, блок "А", телефон: 8 (7172) 78-68-01.";
заявление для получения разрешения на строительство или размещение морского сооружения согласно приложению 1 к указанному стандарту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму сведений для получения разрешения на строительство или размещение морского сооружения согласно приложению 2 к указанному стандарту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводородное сырье), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере нефти и газа", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Лицензия на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов"";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Лицензия на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов" (далее – государственная услуга).";
пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги при обращении на портал с момента подачи документов услугодателю:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня;
услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов и (или) данных, содержащихся в форме сведений. В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) данных, содержащихся в форме сведений, услугодатель в указанный срок дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.";

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (толығымен автоматтандырылған).
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi - көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.";
7-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) төмендегі қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензияны беру кезінде лицензиялық алым:
тау-кен өндірістерін (көмірсутектер) жобалауға (технологиялық) - 10 айлық есепті көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК);
тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға - 100 АЕК құрайды;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не уәкілетті өкілі; өкілеттігін растайтын құжат бойынша заңды тұлға; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлға) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған өтініш;
ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда, бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
2) лицензиясы бар қызмет түрi шеңберiнде лицензияға қосымшаны алу үшiн:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған өтініш;
ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда, лицензияларды қайта ресімдеген кезде бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады;
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, бюджетке лицензиялық алым сомасын төлегені (ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Шетелдік заңды тұлға, шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасы жоқ болған жағдайда - заңды тұлға не жеке басын куәландыратын құжат үшін - жеке тұлға үшін (сәйкестендіру үшін) көрсетілетін қызметті алушы туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын басқа да құжаттарды ұсынады.
Портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Порталда электрондық сұрауды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" жүзеге асырылады.
Егер рұқсат және (немесе) рұқсатқа қосымша қағаз нысанында берілсе, лицензиат өтініш арқылы оларды электрондық форматқа ауыстыруға және рұқсат және (немесе) рұқсатқа қосымшаның электрондық нұсқасын алуға құқылы.";
11-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги также направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.";
подпункт 1) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия составляет по:
проектированию (технологическому) горных производств (углеводороды) – 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
эксплуатации горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов – 100 МРП;";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии при обращении услугополучателя:
заявление, удостоверенное ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП;
форма сведений согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия:
заявление, удостоверенное ЭЦП услугополучателя;
форма сведений согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление, удостоверенное ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора при переоформлении лицензий за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии, об оплате в бюджет суммы сбора (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительство".
Услугополучатель, являющийся иностранным юридическим лицом, иностранцем или лицом без гражданства, при отсутствии у него справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица или документа, удостоверяющего личность – для физического лица (для идентификации) представляет другие документы, содержащие аналогичные сведения об услугополучателе.
При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
На портале прием электронного запроса осуществляется в "личном кабинете" услугополучателя.
Если лицензия и (или) приложение к лицензии были выданы в бумажной форме, лицензиат вправе по заявлению перевести их в электронный формат и получить электронную форму лицензии и (или) приложение к лицензии.";
часть первую пункта 11 изложить в следующей редакции:

"11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 19-үй, "А" блогы, телефон: 8 (7172) 78-68-01 мекенжайы бойынша беріледі.";
көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес мұнай және газ саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшiн біліктілік талаптары және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Көмірсутектер және жер қойнауын пайдалану салаларындағы мемлекеттік бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 30 қарашадағы
№ 469 бұйрығына
1-қосымша
"Шикі газды алау етіп
жағуға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Шикі газды алау етіп жағуға рұқсат алу үшін ӨТІНІШ
(қайда)__________________________________________________________________________
(көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның толық атауы)
(кімнен)_________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды
тұлғаның толық атауы, орналасқан жерінің мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
байланыс деректері (телефон, электрондық пошта)
________________________________________________________________________________
(кен орны (құрылым); ұңғыма нөмірі*)
________________________________________________________________________________
(мәлімделген жылға жағу мерзімін көрсете отырып, жағылатын шикі газдың көлемі
(миллион текше метр)
________________________________________________________________________________
(жүргізілетін жұмыстардың жоспарлы мерзімі)
________________________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жобалау құжатының атауы,
нөмірі, бекіту күні және қолдану мерзімі)
________________________________________________________________________________
(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде нөмірі 16961 болып
тіркелген, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 5 мамырдағы № 164
бұйрығымен бекітілген Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде
шикі газды жағу нормативтері мен көлемдерін есептеу әдістемесіне сәйкес шикі газды жағу
нормативтері мен көлемдерінің есептемесі)
Ұңғыма туралы деректер:*
Объектінің атауы және нөмірі
Көлемі, миллион текше метр
Аралығы
Объектілер бойынша шикі газды алау етіп жағу күндері
1
2
3
4
* ұңғымалар объектілеріне сынақтар жүргізу кезінде шикі газды жағуға рұқсат алу үшін
Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі:

"11. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 19, блок "А", телефон: 8 (7172) 78-68-01.";
форму сведений к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере нефти и газа согласно приложению 1 к указанному стандарту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту государственного контроля в сферах углеводородов и недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 30 ноября 2018 года № 469
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на сжигание в
факелах сырого газа"
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
для получения разрешения на сжигание в факелах сырого газа
В ______________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа в области углеводородов)
от _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер, полное наименование юридического лица, адрес
местонахождения, бизнес-идентификационный номер, контактные данные (номер телефона, адрес электронной почты)
_______________________________________________________________________________
(месторождение (структура); номер скважины*)
_______________________________________________________________________________
(объем сжигания сырого газа на заявляемый год с указанием периода сжигания
(миллион кубических метров)
_______________________________________________________________________________
(планируемые сроки проведения работ)
_______________________________________________________________________________
(название, номер, дата утверждения и срок действия проектного документа для
проведения операций по недропользованию)
_______________________________________________________________________________
(расчет нормативов и объемов сжигания сырого газа согласно Методике расчетов
нормативов и объемов сжигания сырого газа при проведении операций по
недропользованию, утвержденной приказом Министра энергетики Республики Казахстан от
5 мая 2018 года № 164, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16961)
Данные о скважине: *
Наименование и номер объекта
Объем, миллион кубических метров
Интервал
Количество дней сжигания в факелах сырого газа по объектам
1
2
3
4
* для получения разрешения на сжигание сырого газа при испытании объектов скважин;
Перечень прилагаемых документов:

1. ______________________________________________________________________________
2. ______________________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелердегі, заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға келісім беремін
...
Ұйымның басшысы немесе уәкілетті адам (лауазымы)
________________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Электрондық цифрлық қолтаңба 20 __ ж." ____ " _________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 30 қарашадағы
№ 469 бұйрығына
2-қосымша
"Теңіздегі объектілерді құруға
және орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат алуға ӨТІНІШ
(қайда) _________________________________________________________________________
(уәкiлеттi органның толық атауы)
(кімнен) ________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды
тұлғаның толық атауы, орналасқан жерінің мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
байланыс деректері (телефон, электрондық пошта)
________________________________________________________________________________
(теңіз объектінің атауы (маркасы)
________________________________________________________________________________
(теңiз объектісін құру және орналастыру бойынша теңізде және ішкі су айдындарында
көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру жүргізу қажеттілігінің себебі мен негіздемесі)
________________________________________________________________________________
(жоспарланған теңіз объектісін не осындай теңіз объектісін құру және орналастыру жөніндегі
жүргізілетін жұмыстардың мерзімі мен орналасатын жері)
________________________________________________________________________________
(қоса беріліп отырған құжаттар тізбесі)
Ақпараттық жүйелердегі, заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға келісім беремін
Ұйымның басшысы немесе сенімгер адам (лауазымы)
______________ _______________________________________
(қолы)                  тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Электрондық цифрлық қолтаңба                              20__ж. "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 30 қарашадағы
№ 469 бұйрығына
3-қосымша
"Теңіздегі объектілерді құруға
және орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат алуға мәлімет нысаны

1. ________________________________
2. ________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
Руководитель организации или уполномоченное лицо (должность
________ _____________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Электронная цифровая подпись "___" __________ 20___ года
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 30 ноября 2018 года № 469
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
создание и размещение
морских объектов"
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
для получения разрешения на создание и размещение морских объектов
В _____________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
От ______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер, полное наименование юридического лица, адрес
местонахождения, бизнес-идентификационный номер, контактные данные (телефон, электронная почта)
_______________________________________________________________________________
(наименование (марка) морского объекта)
_______________________________________________________________________________
(причина и обоснование необходимости осуществления разведки и (или) добычи
углеводородов на море и внутренних водоемах по созданию и размещению морского
объекта) ________________________________________________________________________
(сроки и местоположение планируемого морского объекта либо проводимых работ по
созданию и эксплуатацию такого морского объекта)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(прилагаемый перечень документов)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
Руководитель организации или доверенное лицо (должность)
__________ _____________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Электронная цифровая подпись "___" __________ 20___ года
Приложение 3
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 30 ноября 2018 года № 469
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
создание и размещение
морских объектов"
Форма
Форма сведений для получения разрешения на создание и
размещение морских объектов

1. Теңіз объектісінің атауы (маркасы) __________________________________________
2. Жер қойнауын пайдалануға келісімшарттың нөмірі және күні ____________________
3. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте бекітілген, жер
қойнауын пайдалану операцияларын жүргізу үшін жобалық құжаттың атауы мен бекіту күні
________________________________________________________________________________
4. Теңіз объектісін құру мақсаты, мәні мен негізі_________________________________
5. Келісімшарттық аумақ шегінде құрылатын теңіз объектісінің географиялық
координаттарының негіздемесі:
1) ендігі __________;
2) ұзақтығы ______.
6. Теңіз объектісін құру жөніндегі жұмыстарды орындау кезінде пайдаланылуы
болжанатын кеме және өзге де жүзу құралдары туралы ақпарат:
1) кеме және өзге де жүзу құралдарының саны __________________________________;
2) кеме және өзге де жүзу құралдарының атауы _________________________________.
7. Теңіз объектісін құруды бастау және аяқтау күні ______________________________.
8. Теңіз объектісін пайдалану кезінде қолданылатын байланыс құралдары
(радиотаратқыштың қуаты, жиіліктер, өзге де мәліметтер) туралы ақпарат _______.
9. Теңiз құрылысын құру және орналастыру кезіндегі жоспарланған іс-шаралар:
1) техникалық сумен жабдықтаудың тұйық жүйелерін, жүзгіш немесе тұрақты тазарту
құрылыстары мен құрамында мұнай бар суды және басқада зиянды заттарды қабылдауға
арналған құралдар жасауды қоса алғанда, қоршаған ортаға ықтимал залалдың алдын алу
немесе азайту жөнінде ____________________________________________________________;
2) теңіз объектісінде авариялық жағдайларды болдырмау және жою жөнінде
_______________________________________________________________________________;
3) теңізде жүзудің және ұшақ аппараттары ұшуының қауіпсіздігін қамтамасыз ету
жөніндегі, сондай-ақ балықтар және басқа да су жануарлары мекендейтiн ортаны, олардың
көбею жағдайларын, өрiс аудару жолдарын және шоғырланған жерлерiн сақтау жөнінде
_______________________________________________________________________________.
10. Теңіз объектісін болжамды орналастыру орнының негізгі гидрологиялық және
гидрогеологиялық сипаттамалары, көтерілген суды, жіберілетін сарқындысуларды, алынатын
жерасты суларын алудың және (немесе) пайдаланудың болжанатын көлемі
_______________________________________________________________________________.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 30 қарашадағы
№ 469 бұйрығына
4-қосымша
"Көмірсутектер саласындағы
тау-кен өндірістерін
(көмірсутектер), мұнай-химия
өндірістерін жобалауға
(технологиялық) және (немесе)
пайдалануға, магистральдық газ
құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнімдері
кұбырларын пайдалануға
арналған лицензия"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымшаНысан
Көмірсутектер саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшiн біліктілік талаптары және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны

1. Наименование (марка) морского объекта _________________________________________.
2. Номер и дата контракта на недропользование _____________________________________.
3. Название и дата утверждения проектного документа для проведения операций по
недропользованию, утвержденным в установленном законодательством порядке Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________.
4. Цели, назначения и основания создания морского объекта
_______________________________________________________________________________.
5. Обоснование географических координат создаваемого морского объекта в пределах контрактной территории:
1) широта ______________________________________________________________________;
2) долгота ______________________________________________________________________.
6. Информация о судах и иных плавучих средствах, которые предполагается использовать
при выполнении работ по созданию морского объекта:
1) количество судов и плавучих средств ____________________________________________;
2) наименование судов и плавучих средств _________________________________________.
7. Дата начала и окончания создания морского объекта _______________________________.
8. Информация о средствах связи (мощность радиопередатчика, частоты, иные сведения),
которые будут использоваться при эксплуатации морского объекта
______________________________________________________________________________.
9. Мероприятия, планируемые при создании и размещении морского объекта:
1) по предупреждению или снижению возможного ущерба окружающей среде, включая
создание замкнутых систем технического водоснабжения, плавучих или стационарных
очистных сооружений и средств для приема нефтесодержащих вод и других вредных
веществ _______________________________________________________________________;
2) по предотвращению и ликвидации аварийных ситуаций на морском объекте
_______________________________________________________________________________;
3) по обеспечению безопасности мореплавания и полетов летательных аппаратов, а также по
сохранению среды обитания, условий размножения, путей миграции, мест концентрации рыб
и других водных животных _______________________________________________________.
10. Основные гидрологические и гидрогеологические характеристики предполагаемого
месторасположения морского объекта, предполагаемый объем забора и (или) использования
поверхностных вод, сбрасываемых сточных вод, забираемых подземных вод
_______________________________________________________________________________.
Приложение 4
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 30 ноября 2018 года № 469
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Лицензия на проектирование
(технологическое) и (или) эксплуатацию
горных производств (углеводороды),
нефтехимических производств,
эксплуатацию магистральных
газопроводов, нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов в сфере
углеводородов"
Форма
Форма сведений к квалификационным требованиям и перечню
документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления
деятельности в сфере углеводородов

1. Технологиялық регламенттің болуы туралы (көмірсутектер кен орындарына
арналған жобалау құжаттарын; технологиялық регламенттерді; жобалардың техникалық-
экономикалық негіздемесін жасау; магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнiмдерi құбырларын пайдалану жөніндегі қызмет үшін қолданылмайды):
_______________________________________________________________________________;
(мәлімделген қызметтің кіші түріне арналған технологиялық регламенттің атауы және
бекітілген күні)
2. Меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік базаның (ғимараттың,
тұрғын емес үй-жайдың) болуы ("магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану" қызметінің кіші түріне қолданылмайды):
_______________________________________________________________________________;
(жалға берушіні және жалдау/сенімгерлікпен басқару мерзімдерін, жылжымайтын мүлік
объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларын көрсете отырып, өндірістік базаның (ғимараттың,
тұрғын емес үй-жайдың) болуын растайтын құжаттардың атауы, нөмірі және күні)
3. Көмірсутектер саласында тау-кен (көмірсутектер) өндірістерін, мұнай-химия
өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, магистральдық газ
құбырларын, мұнай құбырларын,мұнай өнімдері құбырларын пайдалану жөніндегі қызметтер
үшін мәлімделген қызметтің кіші түріне сәйкес келетін меншік құқығындағы немесе өзге де
заңды негіздегі төмендегілердің болуы қажет:
1) мұнайды, газды, мұнай-газ конденсатын өндiру үшін:
_______________________________________________________________________________;
(технологиялық регламентте көрсетілген, негізгі инженерлік құрылыстардың және
қондырғылардың атауы)
2) көмірсутектер кен орындарында технологиялық жұмыстарды жүргізу
(кәсіпшілік зерттеулер; сейсмикалық барлау жұмыстары; геофизикалық жұмыстар) үшін:
кәсіпшілік зерттеулер үшін:
_______________________________________________________________________________;
(технологиялық регламентте көрсетілген, ұңғымалық аспаптардың және (немесе) жабдықтың
атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі) геофизикалық
жұмыстар үшін:
_______________________________________________________________________________;
(технологиялық регламентте көрсетілген, ұңғымалық аспаптардың және аспаптардың
көрсеткіштерін тіркеуге арналған жерүсті аппаратурасының, ұңғымада түсіру-көтеру
операцияларына арналған жүк шығырдың және жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған
жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі) сейсмикалық барлау жұмыстары үшін:
_______________________________________________________________________________;
(технологиялық регламентте көрсетілген, сейсмикалық станцияның және (немесе)
сейсмикалық барлау жабдығының атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі)

1. О наличии технологического регламента (не требуется для деятельности по:
составлению проектных документов; технологических регламентов;
технико-экономического обоснования проектов для месторождений углеводородов;
эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов):
_______________________________________________________________________________;
(наименование и дата утверждения технологического регламента на заявленный подвид деятельности)
2. О наличии производственной базы (здания, нежилого помещения) на праве собственности
или ином законном основании (не распространяется на подвид деятельности "эксплуатация
магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов"):
_______________________________________________________________________________;
(наименование, номер и дата документов, подтверждающих наличие производственной базы
(здания, нежилого помещения) с указанием арендодателя и сроков аренды/доверительного
управления, идентификационных характеристик объекта недвижимости)
3. Для деятельности по проектированию (технологическому) и (или) эксплуатации горных
производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатации магистральных
газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов наличие на
праве собственности или ином законном основании для заявленных подвидов деятельности:
1) для добычи нефти, газа, нефтегазоконденсата:
_______________________________________________________________________________;
(наименование основных инженерных сооружений и установок, указанных в технологическом регламенте)
2) для ведения технологических работ (промысловые исследования;
сейсморазведочные работы; геофизические работы) на месторождениях углеводородов: для промысловых исследований:
_______________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя скважинных
приборов и (или) оборудования, указанных в технологическом регламенте) для геофизических работ:
_______________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя скважинных
приборов, наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов, лебедки для
спускоподъемных операций в скважине, оборудования, указанных в технологическом
регламенте) для сейсморазведочных работ:
_______________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска серийный номер завода-изготовителя сейсмостанции и
(или) сейсморазведочного оборудования, указанных в технологическом регламенте)

3) мұнай; газ; газ конденсаты; қысыммен айдау ұңғымаларындағы атқылау-жару жұмыстарын
жүргiзу үшін:
_______________________________________________________________________________;
(жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға
рұқсаттың атауы, нөмірі және берілген күні)
_______________________________________________________________________________;
(жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға рұқсаты
бар ұйыммен жасалған шарттың атауы, нөмірі және берілген күні)*
*ұйымның жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі
қолдануға рұқсаты бар болған жағдайда осы абзацтың екінші жолы толтырылмайды;
_______________________________________________________________________________;
(технологиялық регламентте көрсетілген, перфорациялық жабдық немесе жүйенің атауы,
маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
4) құрлықтағы; теңіздегі; ішкі су айдындарындағы көмірсутектер кен орындарында
ұңғымаларды бұрғылау үшін:
_______________________________________________________________________________;
(технологиялық регламентте көрсетілген, бұрғылау қондырғысының, шығарындыға қарсы
жабдықтың және басқа да жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы
зауыттың сериялық нөмірі)
5) кен орындарында ұңғымаларды жерасты жөндеу (ағымдағы, күрделi) үшін:
_______________________________________________________________________________;
(технологиялық регламентте көрсетілген, ұңғымаларды жөндеу бойынша қондырғының,
шығарындыға қарсы жабдықтың және басқа да жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған
жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
6) көмірсутектер кен орындарында ұңғымаларды цементтеу; сынау; игеру, сынамалаудан
өткізу үшін:
_______________________________________________________________________________;
(технологиялық регламентте көрсетілген, қондырғының және (немесе) арнайы техниканың
атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
7) көмірсутектер кен орындарында ұңғымаларды консервациялау; жою үшін:
_______________________________________________________________________________;
(технологиялық регламентте көрсетілген, консервациялауға және жоюға арналған
қондырғының және (немесе) жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы
зауыттың сериялық нөмірі)
8) мұнай қабаттарының мұнай беруiн арттыру және ұңғымалардың өнiмдiлiгiн ұлғайту үшін:
_______________________________________________________________________________;
(технологиялық регламентте көрсетілген, арнайы техниканың және (немесе) жабдықтың
атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)

3) для прострелочно-взрывных работ в нефтяных; газовых; газоконденсатных;
нагнетательных скважинах:
_______________________________________________________________________________;
(наименование, номер и дата разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе)
_______________________________________________________________________________;
(номер и дата договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение
взрывчатых веществ и изделий на их основе)* *в случае наличия у организации разрешения
на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе вторая строка
настоящего абзаца не заполняется;
_______________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя перфорационного
оборудования или системы, указанных в технологическом регламенте)
4) для бурения скважин на месторождениях углеводородов на суше; на море; на внутренних водоемах:
_______________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя буровой
установки, противовыбросового оборудования и другого оборудования, указанных в
технологическом регламенте)
5) для подземного ремонта (текущего; капитального) скважин на месторождениях:
______________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки по
ремонту скважин, противовыбросового оборудования и другого оборудования, указанных в
технологическом регламенте)
6) для цементации; испытания; освоения, опробования скважин на месторождениях углеводородов:
_______________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки и (или)
специализированной техники, указанных в технологическом регламенте)
7) для консервации; ликвидации скважин на месторождениях углеводородов:
_______________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки и
оборудования для консервации и ликвидации, указанных в технологическом регламенте)
8) для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличения производительности скважин:
_______________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя
специализированной техники и (или) оборудования, указанных в технологическом
регламенте)

9) құрлықтағы; теңiздегі көмірсутектер кен орындарында төгiлуді болғызбау және жою
жөнiндегi жұмыстар үшін:
_______________________________________________________________________________;
(технологиялық регламентте көрсетілген, арнайы техниканың және (немесе) құрлықта мұнай
жинауға арналған жабдықтың; теңіздегі мұнай жинау құрылғысының, жүзуші резервуарлар
және бондық тосқауылдардың атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі)
10) мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану үшін: негізгі технологиялық қондырғылардың және
жабдықтың болуы туралы
_______________________________________________________________________________;
(технологиялық регламентте көрсетілген, негізгі технологиялық қондырғылардың және
жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
арнайы жабдықталған қоймалардың болуы туралы
_______________________________________________________________________________;
(арнайы жабдықталған қоймалардың атаулары) аккредиттелген зертхананың немесе
аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының болуы туралы
_______________________________________________________________________________;
(өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша
зертханаға берілген аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні)
_______________________________________________________________________________;
(өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша
аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының нөмірі және берілген күні)**
**ұйымның жеке зертханасы бар болған жағдайда төртінші абзацтың екінші жолы толтырылмайды;
11) көмірсутектер кен орындарына арналған жобалау құжаттарын;
технологиялық регламенттерді; жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін жасау
үшін: __________________________________________________________________________;
(лицензияланған бағдарламалық қамтылымның атауы; лицензияланған бағдарламалық
қамтылымның заңды иелігін растайтын құжаттың нөмірі және берілген күні)
_______________________________________________________________________________;
(пайдаланылатын компьютерлердің, принтердің, плоттердің, кәсіпшілік зерттеулерге арналған
ұңғымалық аспаптардың атауы, маркасы және саны) 4. Магистральдық газ құбырлары, мұнай
құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану үшін меншік құқығындағы немесе өзге де
заңды негізде мыналардың болуы:
1) магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырлары
_______________________________________________________________________________;
(магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырлары желілік
бөлігінің ұзақтығын көрсете отырып, магистральдық газ құбырларының, мұнай
құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырларының болуын растайтын құжаттардың атауы, нөмірі
және берілген күні)

9) для работ по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях
углеводородов на суше; на море:
_______________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя
специализированной техники и (или) оборудования для сбора нефти на суше;
нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений,
указанных в технологическом регламенте)
10) для эксплуатации нефтехимических производств: о наличии основных технологических установок и оборудования
______________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя основных
технологических установок и оборудования, указанных в технологическом регламенте) о
наличии специально оборудованных складов
______________________________________________________________________________;
(наименования специально оборудованных складов) о наличии аккредитованной
лаборатории или договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией
______________________________________________________________________________;
(номер и дата выдачи аттестата аккредитации на лабораторию по контролю соответствия
продукции стандартам, нормам и техническим условиям)
______________________________________________________________________________;
номер и дата договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю
соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям)** **в случае наличия
у организации собственной лаборатории вторая строка абзаца четыре не заполняется;
11) для составления проектных документов, технологических регламентов, технико-
экономического обоснования проектов для месторождений углеводородов:
_______________________________________________________________________________;
(наименование лицензионного программного обеспечения; номер и дата документа,
подтверждающего законное право использования лицензионного программного обеспечения)
_______________________________________________________________________________;
(наименование, марка и количество используемых компьютеров, принтера, плоттера,
скважинных приборов для промысловых исследований)
4. Для эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
наличие на праве собственности или ином законном основании:
1) магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
_______________________________________________________________________________;
(наименование, номер и дата документов, подтверждающих наличие магистральных
газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов с указанием протяженности
линейной части магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов)

2) мәлімделген кіші қызмет түрлеріне қажетті техникалық талаптарға сәйкес қолданылатын
магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануды
қамтамасыз ететін аспаптары және жабдықтары
_______________________________________________________________________________;
(аспаптардың және жабдықтардың атауы)
3) магистральдық құбырларды техникалық диагностикалау үшін
_______________________________________________________________________________;
(диагностикалық аспаптардың атауы)
4) магистральдық құбырларға техникалық қызмет көрсету үшін
_______________________________________________________________________________;
(бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдардың, жабдықтардың атауы)
5) заманауи жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып, қолданыстағы өндiрiстiк
объектiлердi реконструкциялау, жаңғырту жөнiндегi бекітілген бағдарламалар; жөндеу
жұмыстарын орындау жоспарлары (бағдарламалары)
_______________________________________________________________________________;
(бағдарламалар мен жоспарлардың атауы және олардың бекітілген күні)
5. Мыналарды:
1) қондырғыларды, машиналарды, механизмдерді, аспаптарды, жабдықтарды пайдаланудың
және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
2) еңбек қауіпсіздігін;
3) қоршаған ортаны қорғауды;
4) метрологиялық бақылауды;
5) технологиялық процесті және берілген сападағы өнімнің шығарылуын сақтауды ("мұнай-
химия өндiрiстерiн пайдалану" қызметінің кіші түріне ғана қолданылады);
6) магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын
пайдаланудың технологиялық процесiн сақтауды ("магистральдық газ құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану" қызметтерінің кіші түрлеріне ғана
қолданылады) қамтамасыз ететін қызметтер және (немесе) жауапты тұлғалар:
_______________________________________________________________________________;
(қызметтерді құру және (немесе) жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтардың
нөмірі және күні)
6. Тиісті білім деңгейіне сәйкес келетін:
1) жұмыс берушінің бұйрығымен тағайындалған техникалық басшы үшін - мұнай және газ
саласындағы жоғары техникалық білімі, көрсетілген салада кемінде 3 жыл жұмыс тәжірибесі бар;
2) мамандар үшін - жоғары техникалық немесе орта арнаулы білімі бар, атқаратын қызметіне
сәйкес жалпы персоналдың 50%-нан кем емес біліктілік құрамының болуы туралы
_______________________________________________________________________________.
(әрбір жұмыскер бойынша ақпарат: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), оқу орнының
атауы, білім туралы құжаттың нөмірі және берілген күні, білімі бойынша мамандығы және

2) приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, которые используются в зависимости от
технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида деятельности
______________________________________________________________________________;
(наименование приборов и оборудования)
3) для технического диагностирования магистральных трубопроводов
______________________________________________________________________________;
(наименование диагностических приборов)
4) для технического обслуживания магистральных трубопроводов
_______________________________________________________________________________;
(наименование контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования)
5) программ по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с
использованием современного оборудования и технологий; планов (программ) выполнения ремонтных работ
_______________________________________________________________________________;
(наименование и дата утверждения программ и планов)
5. Служб и (или) ответственных лиц, обеспечивающих:
1) эксплуатацию и техническое обслуживание установок, машин, механизмов, приборов, оборудования;
2) безопасность труда;
3) охрану окружающей среды;
4) метрологический контроль;
5) соблюдение технологического процесса и выпуска продукции заданного качества
(распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация нефтехимических производств");
6) соблюдение технологического процесса эксплуатации магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов (распространяется только на подвид деятельности
"эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов"):
_______________________________________________________________________________;
(номер и дата приказов о создании служб и (или) назначении ответственных лиц)
6. Информация о наличии квалифицированного состава, отвечающего соответствующему
образовательному уровню:
1) технического руководителя, назначенного приказом работодателя – с высшим
техническим образованием в сфере нефти и газа и опытом практической работы в указанной
сфере - не менее 3 лет;
2) специалистов – не менее 50% от общей численности с высшим техническим или средним
специальным образованием, соответствующих занимаемой должности
_______________________________________________________________________________.
(информацию по каждому из работников: фамилия, имя, отчество (при наличии),
наименование учебного заведения, номер и дата документа об образовании, специальность
по образованию и квалификация, должность, стаж работы по специальности в
соответствующей сфере для технического руководителя (согласно документам,
подтверждающим трудовую деятельность, в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса