Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомстволық бағынысты, республикалық мемлекеттік кәсіпорындағы арнайы көлік құралдарының тиістілік нормативтерін белгілеу және автокөлікті арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемшарттарын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 1585 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 13 желтоқсанда № 17941 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді оңтайландыру мақсатымен олардың әкімшілік шығыстарының мониторингін жүргізу тетігін анықтау туралы" 2003 жылғы 10 ақпандағы №145 қаулысының 1-4 тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомстволық бағынысты "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны үшін арнайы көлік құралдарының тиістілік нормативтері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 17.10.2024 № 869 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес автокөлікті арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемдері анықталсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде, қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінде. Эталондық бақылау банкінде ресми жариялануын және енгізілуін;
3) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

Об установлении нормативов положенности специальных транспортных средств и определении критериев отнесения автотранспорта к специальным транспортным средствам в республиканском государственном предприятии, подведомственном Министерству юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 1585. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2018 года № 17941.
В соответствии с пунктом 1-4 постановления Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года № 145 "Об определении механизма проведения мониторинга административных расходов государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников, с целью их оптимизации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить норматив положенности специальных транспортных средств для Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан", подведомственного Министерству юстиции Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 17.10.2024 № 869 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Определить критерии отнесения автотранспорта к специальным транспортным средствам, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Эталонный контрольный банк для официального опубликования и включения в банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение на интернет - ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 1585 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомстволық бағынысты "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны үшін арнайы көлік құралдарының тиістілік нормативтері

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 декабря 2018 года № 1585
Норматив положенности специальных транспортных средств для республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан", подведомственному Министерству юстиции Республики Казахстан

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 17.10.2024 № 869 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с №
Мақсаты
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - "ЗҚАИ" РМК) филиалдарының атауы
Арнайы көлік құралдарының нормативтері
1
2
3
4
1
Автономды электр қуат көзімен, арнайы компьютерлік техникамен, байланыс желілерімен қамтамасыз етілмеген жерлерде Интернет желісіне қол жеткізу құралдарымен жабдықталған, ақпараттық жүйелерді пайдаланушыларды құқықтық ақпаратпен үздіксіз қамтамасыз ету мақсатында жедел баруға арналған жеңіл автокөлік (әртүрлі нұсқалардағы "ZAN" дерекқорын орнату және жаңарту).
"ЗҚАИ" РМК-ның Астана қаласы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Алматы қаласы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Ақтөбе облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Атырау облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Жамбыл облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Батыс Қазақстан облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Қарағанды облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Ақмола облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Қостанай облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Қызылорда облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Маңғыстау облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Павлодар облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Алматы облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Түркістан облысы бойынша филиалы
1
"ЗҚАИ" РМК-ның Шымкент қаласы бойынша филиалы
1
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 1585 бұйрығына
2-қосымша
Автокөлікті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомстволық бағынысты "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемшарттары

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 17.10.2024 № 869 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Назначение
Наименование филиалов республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП "ИЗПИ")
Нормативы специальных транспортных средств
1
2
3
4
1
Легковой автотранспорт, оборудованный специальной компьютерной техникой с обеспечением автономного электропитания, средствами доступа к сети Интернет в местностях, не обеспеченных сетями связи, предназначенный для оперативных выездов к пользователям информационных систем с целью бесперебойного обеспечения их правовой информацией (установка и обновление Базы данных "ZAN" различных версий).
филиал РГП "ИЗПИ" по городу Астана
1
филиал РГП "ИЗПИ" по городу Алматы
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Актюбинской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Атырауской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Восточно –Казахстанской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Жамбылской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Западно-Казахстанской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Карагандинской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Акмолинской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Костанайской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Кызылординской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Мангистауской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Павлодарский области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по области Абай
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Северо-Казахстанской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Алматинской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по Туркестанской области
1
филиал РГП "ИЗПИ" по городу Шымкент
1
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 декабря 2018 года № 1585
Критерии отнесения автотранспорта к специальным транспортным средствам республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан", подведомственному Министерству юстиции Республики Казахстан

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 17.10.2024 № 869 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Арнайы компьютерлік техникамен (тасымалданатын жұмыс станциясы, DVD-дубликатор) жарақтандыру.
2. Байланыс желілермен қамтамасыз етілмеген жерлерде Интернет желісіне қол жеткізу құралдарымен жарақтандыру.
3. Компьютерлік техника үшін температуралық режимді қамтамасыз ету.
4. Компьютерлік техника мен Интернет желісіне қол жеткізу құралдары үшін автономды электр қуат көзімен қамтамасыз ету.

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 17.10.2024 № 869 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Оснащение специальной компьютерной техникой (переносная рабочая станция, DVD-дубликатор в пылезащищенном исполнении для транспортных средств).
2. Оснащение средствами доступа к сети Интернет в местностях, не обеспеченных сетями связи.
3. Обеспечение температурного режима для компьютерной техники.
4. Обеспечение автономного электропитания для компьютерной техники и средств доступа к сети Интернет.