"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қарашадағы № 9-1/1018 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 515 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 21 желтоқсанда № 17988 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 9 қазандағы № 311 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.10.2020 № 311 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қарашадағы № 9-1/1018 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12523 болып тіркелген, 2016 жылғы 11 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Инвестициялық саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 9-1/1018 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 декабря 2018 года № 515. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2018 года № 17988. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 октября 2020 года № 311 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 09.10.2020 № 311 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 9-1/1018 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12523, опубликован 11 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
стандарт государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту инвестиционной политики Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;

5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2018 жылғы
19 желтоқсандағы
№ 515 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 23 қарашадағы
№ 9-1/1018 бұйрығымен
бекітілген
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: 21 (жиырма бір) жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – субсидия аудару туралы хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушыға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі туралы хабарлама жолданады. Хабарлама көрсетілетін қызметті алушы субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне тіркелген кезде көрсеткен электрондық почта мекенжайына жолданады.

5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Заместителя Премьер
Министра Республики Казахстан
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 515
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 ноября 2015 года № 9-1/1018
Стандарт государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги – 21 (двадцать один) рабочий день.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Услугополучателю направляется уведомление о результате оказания государственной услуги в форме электронного документа, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги. Уведомление направляется на адрес электронной почты, указанный услугополучателем при регистрации в информационной системе субсидирования.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесіне осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушы мен кепілгердің/сақтандыру ұйымының электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат нысанында ұсыныс кіреді.
Ұсыныстың қабылданғанын субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе растайды.
Ұсыныс бойынша оң шешім туралы хабарламаны қабылдағаннан кейін кепілгер/сақтандыру ұйымы "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға арналған өтінім береді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту мынадай негіздер бойынша жүзеге асырылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. В перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал входит предложение в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя и гаранта/страховой организации, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Подтверждением принятия предложения является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в информационной системе субсидирования о принятии запроса для оказания государственной услуги.
После принятия уведомления о положительном решении по предложению посредством гарантом/страховой организацией подается заявка на субсидирование, по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
10. Отказ в оказании государственной услуги осуществляется по основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12183).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг

11. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым тиісті көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жазбаша нысанда почтамен не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Мыналардың:
1) жеке тұлғаның шағымында оның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның шағымында оның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Арызға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің шағымды қабылдағанын шағымды қабылдаған адамның аты-жөні мен тегі, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) растайды.
Сондай-ақ, көрсетілетін қызметті берушінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8-800-080-7777 телефондары арқылы алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушыға оның шағымының қабылданғанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, шағымға жауап алу мерзімі және орны, шағымның қаралу барысы туралы ақпарат алуға болатын адамның байланыс деректері көрсетіледі.
Портал арқылы электрондық арыз жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға порталдағы "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің арызды өңдеуі барысында (шағымның жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отыратын арыз туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қараудың нәтижелері туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почтамен жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.

11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя соответствующего услугодателя.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы услугодателем является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействий) работника услугодателя можно получить по телефонам Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Услугополучателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на жалобу, контактные данные лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
При отправке электронного обращения через портал услугополучателю из "личного кабинета" на портале доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Министрліктің www.moa.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары" кіші бөлімінде орналасқан.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Хабарлама
Құрметті ________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Сіздің 20__ жылғы "___"________ №________ өтініміңіз бойынша
мемлекеттік қызметті көрсетуден __________________ себепті бас тартылды.
"Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Хабарлама
Құрметті _________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Сіздің 20__ жылғы "___"________№________ өтініміңіз бойынша мемлекеттік
қызмет көрсетілді және Сіздің №_________ есептік шотыңызға
20__ жылғы "__" ___________ төлем тапсырмасымен _________теңге мөлшерінде
субсидиялар сомасы аударылғанын хабарлаймыз.
"Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Субсидиялау шартын жасасуға арналған ұсыныс
Қарыз алушы: ___________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе
заңды тұлғаның толық атауы)
Кепілгер/сақтандыру ұйымы: ______________________________________________
(кепілгердің/сақтандыру ұйымының атауы)
Кімге: __________________________________________________________________
(жұмыс органының атауы)
1. Қарыз алушы туралы мәліметтер:
1.1. Атауы;
1.2. Бірінші басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН-сы;
1.3. ЖСН/БСН;
1.4. Байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почта мекенжайы).
2. Кредит беруші туралы мәліметтер:
2.1. Атауы;
2.2. Бірінші басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН-сы;
2.3. ЖСН/БСН;
2.4. Байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почта мекенжайы).

Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) интернет-ресурсе Министерства: www.moa.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование в рамках
гарантирования и страхования займов
субъектов агропромышленного
комплекса"
Форма
Уведомление
Уважаемый (-ая) ___________________________________________________________
(услугополучатель)
По Вашей заявке №__________ от "__" _________ 20___ года в предоставлении государственной услуги отказано по причине: __________________.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование в рамках
гарантирования и страхования займов
субъектов агропромышленного комплекса"
Форма
Уведомление
Уважаемый (-ая) __________________________________________________________
(услугополучатель)
По Вашей заявке №________ от "__" _______ 20__ года оказана государственная услуга и
уведомляем о перечислении на Ваш расчетный счет №__________ суммы субсидий в
размере _________ тенге платежным поручением от "__" ___________ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование в рамках
гарантирования и страхования займов
субъектов агропромышленного комплекса"
Форма
Предложение на заключение договора субсидирования
Заемщик: _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или полное
наименование юридического лица)
Гарант/страховая организация: _____________________________________________________
(наименование гаранта/страховой организации)
Кому:___________________________________________________________________________
(наименование рабочего органа)
1. Сведения о заемщике:
1.1 Наименование;
1.2 Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
1.3 ИИН/БИН;
1.4 Контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты)
2. Сведения о кредиторе:
2.1 Наименование;
2.2 Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
2.3 ИИН/БИН;
2.4 Контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты).

3. Қарыз туралы ақпарат:
3.1. Кредит (лизинг) сомасы;
3.2. Кредит беру валютасы (теңге/АҚШ доллары/еуро);
3.3. Кредит беру мерзімі;
3.4. Кредиттің (лизингтің) нысаналы мақсаты.
4. Кепілгер/сақтандыру ұйымы туралы мәліметтер:
4.1. Атауы;
4.2. Бірінші басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН-сы;
4.3. ЖСН/БСН;
4.4. Банктік деректемелері;
4.5. Байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы).
5. Кепілдендіру/сақтандыру туралы ақпарат:
5.1. Жоспарланған кепілдендіру/сақтандыру мерзімі;
5.2. Жоспарланған кепілдендіру көлемі/сақтандыру сомасы (теңге/АҚШ доллары/еуро);
5.3. Кепілдік бойынша комиссияның/сақтандыру сыйлықақысының жоспарланған мөлшері.
Осымен қарыз алушы мен кепіл беруші:
1) қарыз шарты қарыздарды кепілдендіруді көздейтін басқа мемлекеттік бағдарламаларға қатыспағанын, қазір және болашақта қатыспайтынын;
2) кепілдендіру/сақтандыру шартының жобасы Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында белгіленген кепілдендіру/сақтандыру шарттарына қойылатын талаптарға сәйкес келетінін;
3) қаржылық берешегін қайта құрылымдау және жеделдетілген сауықтыру рәсімі жағдайларын қоспағанда, қарыз алушының қызметі ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерту, тарату немесе банкротқа ұшырау сатысында тұрмағанын, сондай-ақ қызметі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тоқтатылмағанын;
4) кепілдік бойынша комиссияның/сақтандыру сыйақысының бір бөлігін субсидиялаудан бас тартқан жағдайда, қарыз алушы кепілгерге/сақтандыру ұйымына комиссияның/сақтандыру сыйлықақысының субсидияланбаған бөлігінің қалдығын төлеуге міндеттенетінін мәлімдейді.
Қол қойған қарыз алушы:
ЭЦҚ деректері ____________________________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты __________________________________________
Қол қойған кепілгер/сақтандыру ұйымы:
ЭЦҚ деректері ____________________________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты __________________________________________
Ұсынысты қабылдау/қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама:
Бас тарту себебі ___________________________________________________
Қабылдаған жұмыс органы:
ЭЦҚ деректері ____________________________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты __________________________________________
"Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
__________ облысының,
республикалық маңызы бар
қаланың және астананың
___________________
басқармасы
Субсидиялауға арнаған өтінім
20__ жылғы "____" __________

3. Информация о займе:
3.1 Сумма кредита (лизинга);
3.2 Валюта кредитования (тенге/долларов США/евро);
3.3 Срока кредитования;
3.4 Целевое назначение кредита (лизинга).
4. Сведения о гаранте/страховой организации:
4.1 Наименование;
4.2 Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
4.3 ИИН/БИН;
4.4 Банковские реквизиты;
4.5 Контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты).
5. Информация о гарантировании/страховании:
5.1 Планируемый срок гарантирования/страхования;
5.2 Планируемый объем гарантии/страховой суммы (тенге/долларов США/евро);
5.3 Планируемый размер комиссии по гарантии/страховой премии.
Настоящим заявляется заемщиком и гарантом, что:
1) договор займа не участвовал, не участвует и не будет участвовать в других государственных программах, предусматривающих гарантирование займов;
2) проект договора гарантирования/страхования соответствует требованиям к договорам гарантирования/страхования, установленным Правилами субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
3) деятельность заемщика не находится в стадии изменения организационно-правовой формы, ликвидации или банкротства, а также деятельность не приостановлена в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, за исключением случаев реструктуризации финансовой задолженности и ускоренной реабилитационной процедуры;
4) в случае отказа в субсидировании части комиссии по гарантии/страховой премии заемщик обязуется выплатить гаранту/страховой организации остаток непросубсидированной части комиссии/страховой премии.
Подписано заемщиком:
Данные из ЭЦП __________________________________________________________
Дата и время подписания ЭЦП _____________________________________________
Подписано гарантом/страховой организацией:
Данные из ЭЦП __________________________________________________________
Дата и время подписания ЭЦП _____________________________________________
Уведомление о принятии/отклонении предложения:
Причина отклонения: _____________________________________________________
Принято рабочим органом:
Данные из ЭЦП __________________________________________________________
Дата и время подписания ЭЦП _____________________________________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса"
Форма
Управление _________________
__________ области, города
республиканского значения
и столицы
Заявка на субсидирование
"____" __________20__года

Осымен, кепілгер/сақтандыру ұйымы _________________________ "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалар және астана бюджеттеріне берілетін агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер" тиісті бюджеттік бағдарламасының шеңберінде 20__ жылғы "____" __________ №__________ субсидиялау шартына сәйкес №____________ шотына (шоттың нөмірі көрсетілсін) 20__ жылғы "__" _______ бастап 20__ жылғы "__" _______ дейінгі кезеңге _______________________ теңге сомасына субсидия төлеуді сұрайды.
Осымен:
1) қарыз шарты қарыздарды кепілдендіруді көздейтін басқа мемлекеттік бағдарламаларға қатыспағаны, қазір және болашақта қатыспайтыны;
2) кепілдендіру/сақтандыру шарты Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында белгіленген кепілдендіру/сақтандыру шарттарына қойылатын талаптарға сәйкес келетіні;
3) қаржылық берешегін қайта құрылымдау және жеделдетілген сауықтыру рәсімі жағдайларын қоспағанда, қарыз алушының қызметі ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерту, тарату немесе банкротқа ұшырау сатысында тұрмағаны, сондай-ақ қызметі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тоқтатылмағаны;
4) қарыз алушыда қарыз шарты бойынша қаражатты мақсатты пайдаланбау фактілерінің жоқтығы;
5) қарыз алушыда қарыз шарты бойынша негізгі борышты және/немесе сыйақыны өтеу бойынша мерзімі өткен міндеттемелердің жоқтығы;
6) қарыз алушы кепілдік бойынша комиссияның/сақтандыру сыйлықақысының субсидияланбайтын бөлігін толық көлемде төлегені расталады.
Қол қойған кепілгер/сақтандыру ұйымы:
ЭЦҚ деректері ___________________________________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты _________________________________________________
Субсидиялауға арналған өтінімді қабылдау/қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама:
Бас тарту себебі _________________________________________________________
Қабылдаған жұмыс органы:
ЭЦҚ деректері ___________________________________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты _________________________________________________

Настоящим, гарант/страховая организация_________________________ в рамках соответствующей бюджетной подпрограммы "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения и столицы на субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" согласно договору субсидирования от "__" __________ 20___ года №__________ просит выплатить субсидии на счет №_____________(указать номер счета) в сумме _________________ тенге, за период с "__" ________20__ года до "__" ________20__ года.
Настоящим подтверждается, что:
1) договор займа не участвовал, не участвует и не будет участвовать в других государственных программах, предусматривающих гарантирование займов;
2) договор гарантирования/страхования соответствует требованиям к договорам гарантирования/страхования, установленным Правилами субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
3) деятельность заемщика не находится в стадии изменения организационно-правовой формы, ликвидации или банкротства, а также деятельность не приостановлена в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, за исключением случаев реструктуризации финансовой задолженности и ускоренной реабилитационной процедуры;
4) отсутствие у заемщика фактов нецелевого использования средств по договору займа;
5) отсутствие у заемщика просроченных обязательств по погашению основного долга и/или вознаграждения по договору займа;
6) заемщиком проведена оплата несубсидируемой части комиссии по гарантии/страховой премии в полном объеме.
Подписано гарантом/страховой организацией:
Данные из ЭЦП __________________________________________________________
Дата и время подписания ЭЦП _____________________________________________
Уведомление о принятии/отклонении заявки на субсидирование:
Причина отклонения: _____________________________________________________
Принято рабочим органом:
Данные из ЭЦП __________________________________________________________
Дата и время подписания ЭЦП _____________________________________________