Көрсеткіштердің базалық тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 104 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 24 желтоқсанда № 18008 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 25 қаңтардағы № 7 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 25.01.2022 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің 128-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған көрсеткіштердің базалық тізбесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Өңірлерді талдау және бағалау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі оның көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 104 бұйрығымен
бекітілген
Көрсеткіштердің базалық тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.12.2020 № 96 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с№ Нысаналы индикаторлар Өлшем бірлігі Есептілікті қалыптастыру мерзімі Ақпарат көзі Жауапты мемлекеттік орган

Об утверждении Базового перечня показателей
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 декабря 2018 года № 104. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2018 года № 18008. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 января 2022 года № 7.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 25.01.2022 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2019 года.
В соответствии с пунктом 128 Системы государственного планирования в Республике Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Базовый перечень показателей.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту анализа и оценки регионов Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
Утвержден приказом
Министра национальной
экономики Республики
Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 104
Базовый перечень показателей
Сноска. Базовый перечень - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.12.2020 № 96 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п Целевые индикаторы Единица измерения Сроки формирования отчетности Источник информации Ответственный госорган

1 2 3 4 5 6
1
ЖӨӨ нақты көлемінің индексі
%
сәуір (жедел) тамыз (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
ҰЭМ
2
Шикізаттық емес экспорт көлемінің өсуі
өткен жылға қарағанда %
ақпан (жедел) шілде (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
СИМ
3
Өңдеу өнеркәсібіндегі негізгі капиталға инвестициялар
млрд теңге
қаңтар (жедел) шілде (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
ИИДМ
4
Еңбек өнімділігінің өсуі:
4.1
өңдеу өнеркәсібінде
өткен жылға қарағанда %
мамыр (жедел) тамыз (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
ИИДМ
4.2
ауыл шаруашылығында
өткен жылға қарағанда %
мамыр (жедел) тамыз (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
АШМ
5
Өлім-жітімнің стандартталған коэффициенті
коэффициент
шілде (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
ДСМ
6
Құрылған жұмыс орындарының саны:
бірлік
ақпан (жылдық)
Еңбекминінің әкімшілік деректері
Еңбекмині
6.1
тұрақты
6.2
уақытша
7
Атаулы әлеуметтік көмек (шартты ақшалай көмек) алушылардың ішіндегі жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылғандар үлесі
%
ақпан (жылдық)
Еңбекминінің әкімшілік деректері
Еңбекмині
8
ЖӨӨ-дегі шағын және орта бизнестің үлесі
%
сәуір (жедел) тамыз (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
ҰЭМ
9
Бір тұрғынға шаққандағы тұрғын үймен қамтамасыз етілу
ш.м
ақпан (жылдық)
ресми статистикалық ақпарат
ИИДМ
10
Халықтың сумен жабдықтау көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізуі:
%
ақпан (жылдық)
ИИДМ әкімшілік деректері
ИИДМ

1 2 3 4 5 6
1
Индекс физического объема ВРП
%
апрель (оперативная) август (годовая)
официальная статистическаяинформация
МНЭ
2
Рост объема несырьевого экспорта
% к предыдущему году
февраль (оперативная) июль (годовая)
официальная статистическаяинформация
МТИ
3
Инвестиции в основной капитал в обрабатывающую промышленность
млрд тенге
январь (оперативная) июль (годовая)
официальная статистическаяинформация
МИИР
4
Рост производительности труда в:
4.1
обрабатывающей промышленности
% к предыдущему году
май (оперативная), август (годовая)
официальная статистическаяинформация
МИИР
4.2
сельском хозяйстве
% к предыдущему году
май (оперативная), август (годовая)
официальная статистическаяинформация
МСХ
5
Стандартизованный коэффициент смертности
коэффициент
июль (годовая)
официальная статистическаяинформация
МЗ
6
Количество созданных рабочих мест:
ед.
февраль (годовая)
административные данные МТСЗН
МТСЗН
6.1
постоянных
6.2
временных
7
Удельный вес получателей адресной социальной помощи (обусловленной денежной помощи), вовлеченных в активные меры содействия занятости
%
февраль (годовая)
административные данные МТСЗН
МТСЗН
8
Доля малого и среднего бизнеса в ВРП
%
апрель (оперативная) август (годовая)
официальная статистическаяинформация
МНЭ
9
Обеспеченность жильем на одного проживающего
кв. м
февраль (годовая)
официальная статистическаяинформация
МИИР
10
Доступ населения к услугам водоснабжения:
%
февраль (годовая)
административные данные МИИР
МИИР

10.1
қалаларда
10.2
ауылдық елді мекендерде
11
Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жергілікті маңызы бар автожолдардың үлесі
%
қаңтар (жылдық)
ИИДМ әкімшілік деректері
ИИДМ
12
Қатты тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу және кәдеге жарату үлесі
%
мамыр (жылдық)
ЖАО әкімшілік деректері
ЭГТРМ
13
Халықтың 1000 адамға шаққандағы спорттық инфрақұрылыммен орташа қамтамасыз етілуі
%
ақпан (жылдық)
МСМ әкімшілік деректері
МСМ
14
Сыбайлас жемқорлық деңгейі
%
ақпан (жылдық)
СЖҚІА әкімшілік деректері
СЖҚІА
15
Төтенше жағдайларға қарсы іс-қимыл инфрақұрылымымен қамтамасыз етілу деңгейі
%
ақпан (жылдық)
ТЖМ әкімшілік деректері
ТЖМ
16
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес ауылдық елді мекендердің әлеуметтік игіліктермен және көрсетілетін қызметтермен қамтамасыз етілу деңгейі
%
наурыз (жылдық)
ЖАО әкімшілік деректері
ҰЭМ
Ескертпе: ЖАО орталық мемлекеттік органдардың келісімінсіз он индикаторға дейін дербес қосуға жол беріледі.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар;
ЖӨӨ – Жалпы өңірлік өнім;
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі;
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
СЖҚІА – Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет);
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 104 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Базалық көрсеткіштер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 166 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 10103 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 30 қаңтарда жарияланған).
2."Базалық көрсеткіштер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 166 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 761 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 12683 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3."Базалық көрсеткіштер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 166 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 260 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 15377 болып тіркелген).

10.1
в городах
10.2
в сельских населенных пунктах
11
Доля автодорог местного значения, находящихся в хорошем и удовлетворительном состоянии
%
январь (годовая)
административные данные МИИР
МИИР
12
Доля переработки и утилизации твердых бытовых отходов
%
май (годовая)
административные данные МИО
МЭГПР
13
Средняя обеспеченность населения спортивной инфраструктурой на 1000 человек
%
февраль (годовая)
административные данные МКС
МКС
14
Уровень коррупции
%
февраль (годовая)
административные данные АПК
АПК
15
Уровень обеспеченности инфраструктурой противодействия чрезвычайным ситуациям
%
февраль (годовая)
административные данные МЧС
МЧС
16
Уровень обеспеченности сельских населенных пунктов социальными благами и услугами в соответствии с системой региональных стандартов
%
март (годовая)
административные данные МИО
МНЭ
Примечание: Допускается включение МИО самостоятельно без согласования с центральными государственными органами до десяти индикаторов.
Расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МИО – местные исполнительные органы;
ВРП – Валовый региональный продукт;
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвыйчайным ситуциям Республики Казахстан;
АПК – Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба);
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Приложение
к приказу
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года
№ 104
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан
1. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 166 "Об утверждении Базового перечня показателей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10103, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" от 30 января 2015 года).
2. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 761 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 166 "Об утверждении Базового перечня показателей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12683, опубликован 13 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 260 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 166 "Об утверждении Базового перечня показателей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15377).