"Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 47 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 535 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 18067 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 11 қазандағы № 394 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 11.10.2019 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 47 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14098 болып тіркелген, 2016 жылғы 25 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Персоналды басқару департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 535 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2016 жылғы 20 шілдедегі
№ 47 бұйрығымен бекітілген
Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімі
Звено
Саты
Лауазымдар атауы
А блогы - Басқарушы персонал
А1
1
Республикалық маңызы бар ММ* басшысы
1-1
Республикалық маңызы бар ММ* басшысының орынбасары
А2
1
Республикалық маңызы бар ММ* Әкімшілік-қаржылық басқармасының басшысы
1-1
Республикалық маңызы бар ММ* бас бухгалтері
2
Республикалық маңызы бар ММ* басқармасының басшысы
В блогы - Негізгі персонал
В1
2
Республикалық маңызы бар ММ* бас сарапшысы
3
Республикалық маңызы бар ММ* жетекші сарапшысы
4
Кеңесші
С блогы – Әкімшілік персонал
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі мамандар: заңгер;
экономист;
мемлекеттік сатып алу бойынша менеджер; мұрағатшы;
аудармашы;
инспектор;
бухгалтер;
әдіскер;
барлық мамандықтар инженерлері.
С3
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі орташа деңгейдегі мамандар: инспектор;
заң кеңесшісі;
экономист;
мұрағатшы;
аудармашы;
бухгалтер;
барлық мамандықтар инженерлері;
шаруашылық (қойма) меңгерушісі.
D блогы - Қосалқы персонал
D
Техникалық орындаушылар:
хатшы;
көшіру-көбейту машиналарының операторы;
іс жүргізуші.
Ескертпе:
* ММ - мемлекеттік мекеме

О внесении изменения в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 47 "Об утверждении реестра должностей гражданских служащих в сфере связи, информатизации и информации"
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 535. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2018 года № 18067. Утратил силу приказом Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 11 октября 2019 года № 394.
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и общественного развития РК от 11.10.2019 № 394 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 47 "Об утверждении реестра должностей гражданских служащих в сфере связи, информатизации и информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14098, опубликован 25 августа 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующее изменение:
Реестр должностей гражданских служащих в сфере связи, информатизации и информации, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту управления персоналом Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и
коммуникаций Республики Казахстан
Д.Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
от 24 декабря 2018 года № 535
Утвержден
приказом Министра информации
и коммуникаций Республики Казахстан
от 20 июля 2016 года № 47
Реестр должностей гражданских служащих в сфере связи, информатизации и информации
Звено
Ступень
Наименования должностей
Блок А – Управленческий персонал
А1
1
Руководитель ГУ* республиканского значения
1-1
Заместитель руководителя ГУ* республиканского значения
А2
1
Руководитель административно-финансового управления ГУ* республиканского значения
1-1
Главный бухгалтер ГУ* республиканского значения
2
Руководитель управления ГУ* республиканского значения
Блок В – Основной персонал
В1
2
Главный эксперт ГУ* республиканского значения
3
Ведущий эксперт ГУ* республиканского значения
4
Советник
Блок С – Административный персонал
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции:
юрист;
экономист;
менеджер по государственным закупкам; архивист;
переводчик;
инспектор;
бухгалтер;
методист;
инженеры всех специальностей.
С3
Специалисты среднего уровня квалификации, выполняющие административные функции: юрисконсульт;
инспектор;
экономист;
архивист;
переводчик;
бухгалтер;
инженеры всех специальностей; заведующий хозяйством (складом).
Блок D – Вспомогательный блок
D
Технические исполнители:
секретарь;
оператор копировально-множительных машин;
делопроизводитель.
Примечание:
* ГУ - государственное учреждение