"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 501 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 953 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 18127 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 267 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 501 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11624 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 23 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу";
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы";
10-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының полиция департаменттері Көші-қон қызметі басқармасының (бұдан әрі - КҚҚБ) қызметкері;";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
14-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында және Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалалары полиция департаменттерінің, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және көші-қон қызметі бөліністерінде орналасқан стенділерде орналастырылады.";

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 501 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 953. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2018 года № 18127. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 501 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11624, опубликованный 23 июля 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет") следующие изменения:
подпункты 3) и 4) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"3) "Регистрация по месту жительства населения Республики Казахстан" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Снятие с регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан" согласно приложению 4 к настоящему приказу;";
в Регламенте государственной услуги "Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
подпункт 3) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"3) сотрудник управления миграционной службы Департамента полиции области, городов Астаны, Алматы и Шымкент (далее – УМС);";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
часть вторую пункта 14 изложить в следующей редакции:
"Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства" и интернет-ресурсе Министерства www.mvd.gov.kz, департаментов полиции областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной службы.";

көрсетілген Регламентке 1, 2, 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 332 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11174 болып тіркелген) бекітілген "Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің "Халықты құжаттандыру және тіркеу" Тіркеу пункті" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ХҚТ ТП АЖ) тұрақты тұрғылықты жерi бойынша тіркеу мекенжайы туралы, ал уақытша тіркелген кезде - уақытша болатын (тұратын) мекенжайы туралы мәліметтерді енгізуі, электрондық жеткізгіші бар жеке куәлікке көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын қайта жазу болып табылады.
Жаңа тұрғылықты жері бойынша тіркеу, Қазақстан Республикасының халқын бұрынғы тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару кезінде автоматты түрде жүзеге асырылады.
Тұрғылықты жері бойынша анықталмаған адамдарға ХҚТ ТП АЖ-да және "Жеке тұлғалар" Мемлекеттік деректер базасында мәртебе беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

приложения 1, 2, 3 к указанному Регламенту изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги "Выдача временного удостоверения личности гражданам Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
в Регламенте государственной услуги "Регистрация по месту жительства граждан Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Регистрация по месту жительства населения Республики Казахстан";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Регламент государственной услуги "Регистрация по месту жительства населения Республики Казахстан" (далее - Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Регистрация по месту жительства населения Республики Казахстан" (далее - Стандарт), утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 апреля 2015 года № 332 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 11174).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Результатом оказания государственной услуги является внесение услугодателем сведений об адресе регистрации по месту постоянного жительства, а при временной регистрации - об адресе временного пребывания (проживания) в информационную систему "Регистрационный пункт "Документирование и регистрация населения" (далее - ИС РП ДРН), перезапись юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем.
При регистрации по новому месту жительства, снятие с регистрации по прежнему месту жительства населения Республики Казахстан осуществляется автоматически.
В ИС РП ДРН и Государственной базе данных "Физические лица", лицам, не установленным по месту жительства, присваивается статус.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған құжаттардың көрсетілетін қызметті алушыда болуы болып табылады;
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен және тіркеуге келісім берген тұрғын үй иесінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған порталға электрондық сұрау салу. Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының тұратын жері бойынша тіркелгені туралы хабарлама түрінде "жеке кабинетке" жіберіледі.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы";
көрсетілген Регламентке 1, 2, 3-қосымшалар осы бұйрыққа 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаның жоғары оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
халқын тұрғылықты жері
бойынша тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 332 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11174 болып тіркелген) бекітілген "Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленді.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық бөліністері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) көрсетілетін қызметті беруші;
"электрондық үкіметтің" www.еgov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады (тұрғын үй иесінің арызы бойынша тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару кезінде).";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов у услугополучателя, предоставленных услугодателю в Государственной корпорации;
электронного запроса через портал, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя и электронной цифровой подписью собственника жилища, давшего согласие на регистрацию. При обращении на портал результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в виде уведомления о регистрации по месту жительства услугополучателя.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
приложения 1, 2, 3 к указанному Регламенту изложить в редакции согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему приказу;
правый верхний угол приложения 4 изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к Регламенту
государственной услуги
"Регистрация по месту
жительства населения
Республики Казахстан";
в Регламенте государственной услуги "Снятие с регистрации по месту жительства граждан Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Снятие с регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Регламент государственной услуги "Снятие с регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан" (далее - Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Снятие с регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан" (далее - Стандарт), утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 апреля 2015 года № 332 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 11174).";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
услугодателя в некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
веб-портал "электронного правительства" (далее - портал): www.egov.kz. (при снятии с регистрации по месту жительства по заявлению собственника жилища).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (ішінара автоматтандырылған).";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау жәңе мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ХҚТ ТП жұмыс орындарындағы Мемлекеттік корпорацияда жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады;
көрсетілген Регламентке 1, 2-қосымшалар осы бұйрыққа 7, 8-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы";
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитетіне (М.Т. Қабденов) жүктелсін.

"3. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в Государственной корпорации на рабочих местах РП ДРН, на которых указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность услугодателя.
При обращении на портал результат государственной услуги направляется в "личный кабинет услугополучателя";
приложения 1, 2 к указанному Регламенту изложить в редакции согласно приложениям 7, 8 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги "Выдача адресных справок с места жительства", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Комитет миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Кабденов М.Т.).

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің 2018
жылғы 2018 жылғы
28 желтоқсандағы № 953
бұйрығына 1-қосымша
"Қазақстан Республикасының
азаматтарына паспорттар, жеке
куәліктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасудың сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі процестің іс-қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ-ның атауы
Мемлекеттік корпорация, ҚАІІб
Мемлекеттік корпорация, ҚАІІб
ҚАІІб
КҚҚБ
КҚҚК
"АӨО" РМК
3
Іс-қимыл (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау.
Деректер базасы бойынша өтінімнің тіркелуін, электрондық формулярдың толтырылуын, суретке түсірілуін, ЭЦҚ-ның расталуын тексеру.
Қағаз формуляр толтырылған кезде дербес кодын, күні мен қолын қою.
ҚАІІб тізілімінің 3 данада жасалуы, оның бірі номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі және үшіншісі формулярмен бірге КҚҚБ -ға беріледі (қағаз тасымалдағышта).
Ресімделген электрондық формуляр ХҚТ ТП-нің "жұмыс орны" коды арқылы КҚҚБ-ға тексеру үшін беріледі.
Формулярларды толтырудын дұрыстығын және негізділігін тексеру, жиынтық тізілімнің 3 данада жасалуы, оның бірі номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі және үшіншісі аудандық тізіліммен және формулярмен бірге КҚҚК -ге жолданады (қағаз тасымалдағышта).
Толтырылуының негізділігі және дұрыстығы тексерілгеннен кейін электрондық формуляр ХҚТ ТП-ның орталық торабына (КҚҚК) жолданады.
КҚҚБ-дан алынған жиынтық тізілімдерді ПД КҚҚБ-ның жиынтық тізілімдерінің кіріс есебі кітабына тіркеу (қағаз тасымалдағышта). Формулярлардың толтырылуының дұрыстығын және негізділігін тексеру, жиынтық тізілімді, оның ішінде қағаз тасымалдағышта жиынтық тізілімге енгізілген формулярлардың көрсетілетін қызметті алушыларды іздестірудегі адамдардың деректер базасы бойынша тексеру. Жиынтық тізілімнің бірінші данасын аудандық тізілімдермен бірге номенклатуралық іске тіркеуді, екінші данасын аудандық тізілімдер және формулярлармен бірге "АӨО" РМК-ға жолдау.
Құжаттарды әзірлеу, оларды формулярлармен, әзірленген құжаттардың тізілімдерімен және жиынтық тізіліммен бірге КҚҚК -ге жолдауды.
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеу
Көрсетілетін қызметті алушыға өтінімнің электрондық тіркелу талонын беру. Көрсетілетін қызметті алушыға формуляр түбіртегін беру
Тізілім
Жиынтық тізілім
Жиынтық тізілімнің тіркелу кіріс нөмірі. Жиынтық тізілімді КҚҚК қолымен растау. Ілеспе хат.
Дайын құжаттар
5
Орындалу мерзімдері
30 минут
30 минут
1 және 2-санаттағы жеделдік – 1 жұмыс күні (ресімдеу күні), 3-санаттағы үшін – 2 жұмыс күні, жалпы тәртіпте – 2 жұмыс күні.
1 және 2-санаттағы жеделдік - 1 жұмыс күні, 3-санаттағы – 2 жұмыс күні, жалпы тәртіпте - 2 жұмыс күні.
1 жұмыс күні

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение 1
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 декабря 2018 года № 953
Приложение 1
к Регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача паспортов,
удостоверений личности
граждан
Республики Казахстан"
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Государственная корпорация, ГОРРОВД
Государственная корпорация, ГОРРОВД
ГОРРОВД
УМС
КМС
РГП "ИПЦ"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием пакета документов услугополучателя
Проверка по базе данных, регистрация заявки, заполнение электронного формуляра, фотографирование, заверение ЭЦП.
Проставление персонального кода, даты и подписи при заполнении бумажного формуляра.
Формирование реестра ГОРРОВД в 3-х экземплярах, первый из которых приобщается к номенклатурному делу, второй и третий - передаются вместе с формулярами в УМС (на бумажном носителе).
Оформленный электронный формуляр передается для проверки в УМС посредством кода "рабочего места" РП ДРН.
Проверка правильности и обоснованности заполнения формуляров, формирование сводного реестра в 3-х экземплярах, первый приобщается к номенклатурному делу второй и третий вместе с районными реестрами и формулярами - направляются в КМС (на бумажном носителе).
После проверки правильности и обоснованности заполнения электронный формуляр отправляется на центральный узел РП ДРН (КМС).
Регистрация полученных из УМС сводных реестров в книге учета входящих сводных реестров из УМС ДП (на бумажном носителе).
Проверка правильности и обоснованности заполнения формуляров, в том числе на бумажном носителе, включенных в сводный реестр, проверка услугополучателей по базе данных на лиц, находящихся в розыске.
Приобщение первого экземпляра сводного реестра с районными реестрами к номенклатурному делу, направление второго экземпляра вместе с районными реестрами и формулярами в РГП "ИПЦ"
Изготовление документов, направление их вместе с формулярами, реестром изготовленных документов и экземпляром сводного реестра в КМС
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация обращения услугополучателя
Выдача услугополучателю талона электронной регистрации заявки.
Выдача корешка формуляра услугополучателю
Реестр
Сводный реестр
Входящий номер регистрации сводного реестра. Заверение сводного реестра подписью КМС. Сопроводительное письмо
Готовые документы
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
Для 1 и 2 категорий срочности – 1 рабочий день (день оформления), для 3 категории – 2 рабочих дня, в общем порядке – 2 рабочих дня.
Для 1 и 2 категорий срочности – 1 рабочий день, для 3 категории – 2 рабочих дня, в общем порядке – 2 рабочих дня.
1 рабочий день

1 -санаттағы жеделдік үшін – 1 жұмыс күні, 2-санаттағы үшін – 2 жұмыс күніне дейін, 3-санаттағы үшін – 3 жұмыс күніне дейін, жалпы тәртіпте - 5 жұмыс күніне дейін.
1-кестенің жалғасы
1
7
8
9
10
2
КҚҚК
КҚҚБ
ҚАІІб
Мемлекеттік корпорация
3
Әзірленген құжаттардың тізілімдерін тіркеу, жіберуге тізілімді қалыптастыру. Әзірленген құжаттардың тізілімдерімен, дайын құжаттармен, формулярлармен бірге, қағаз тасымалдағышта ресімделгендер үшін – жиынтық тізілім данасымен бірге аудандық КҚҚБ -ге жіберуге жолдау.
Тізілімді жөнелтуге және жиынтық тізілімнің үшінші данасын номенклатуралық іске қосу.
Дайындалған құжаттардың тізіліміндерін дайын құжаттармен, формулярлармен және ҚАІІб тізілімдерінің данасымен ҚАІІб-ге жолдау
Дайындалған құжаттардың тізілімдерін дайын құжаттармен, формулярлармен Мемлекеттік корпорацияға жолдау. Формулярларды ҚАІІб-нің картотекасына енгізу.
Көрсетілетін қызметті алушыға дайындалған құжаттарды беру
4
Жөнелтуге тізілім. Тізілімді жіберуге КҚҚБ -ге жолдау.
Ілеспе тізілім
Ілеспе хат.
5

Для 1 категории срочности – 1 рабочий день, для 2 категории – до 2 рабочих дней, для 3 категории – до 3 рабочих дней, в общем порядке – до 5 рабочих дней
Продолжение таблицы 1
1
7
8
9
10
2
КМС
УМС
ГОРРОВД
Государственная корпорация
3
Регистрация реестров изготовленных документов, формирование реестра на отправку. Направление реестра на отправку вместе с реестрами изготовленных документов, готовыми документами, формулярами, и для оформленных на бумажном носителе - экземпляром сводного реестра вместе с районными в УМС.
Приобщение реестра на отправку и третьего экземпляра сводного реестра в номенклатурное дело. Направление реестров изготовленных документов, вместе с готовыми документами, формулярами, и экземпляром реестра ГОРРОВД в ГОРРОВД
Направление реестров изготовленных документов вместе с готовыми документами, формулярами в Государственную корпорацию. Внесение формуляров в картотеку ГОРОВД
Выдача услугополучателю изготовленных документов
4
Реестр на отправку. Направление реестра на отправку в УМС
Сопроводительный реестр
Сопроводительный реестр
5

1, 2 және 3-санаттағы жеделдік үшін – 1 жұмыс күні, жалпы тәртіпте – 5 жұмыс күніне дейін
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
10 минут
Пайдалану нұсқалары.
2–кесте. Негізгі процесс – Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктерді ресімдеу
Негізгі процестің іс-қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
Мемлекеттік корпорация, ҚАІІб
КҚҚБ
КҚҚК
"АӨО" РМК
1. Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасын қабылдау және толықтығын тексеру
4. Формулярдың толтырылуының дұрыстығын және негізділігін тексеру, жиынтық тізілімді 3 данада жасау, біріншісі номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі және үшіншісі формулярмен бірге КҚҚК -ге жолданады (қағаз тасымалдағышта).
Толтыру дұрыстығы мен негізділігі тексерілгеннен кейін электрондық формуляр ХҚТ ТП-нің орталық торабына жолданады (КҚҚК).
5. КҚҚБ -дан алынған жиынтық тізілімдерді ПД КҚҚБ -ның кіріс жиынтық тізілімдердің есепке алу кітабына тіркеу (қағаз тасымалдағышта). Формулярлардың, оның ішінде жиынтық тізілімге енгізілген қағаз тасымалдағыштағы формулярлардың толтырылуының дұрыстығын және негізділігін тексеру. Көрсетілетін қызметті алушыларды іздестірудегі адамдардың деректер базасы бойынша тексеру. Жиынтық тізілімнің бірінші данасын аудандық тізілімдердің бір данасымен номенклатуралық іске тіркеу, екінші данасын аудандық тізілімдермен және формулярлармен бірге "АӨО" РМК-ға жолдау.
6. Құжаттарды әзірлеу, оларды формуларлармен бірге дайындалған құжаттардың тізілімімен бірге және жиынтық тізілімнің данасымен КҚҚК-ге жолдау
2.Деректер базасы бойынша жеке басын сәйкестендіру, өтінімді тіркеу, электрондық формулярды толтыру, ЭЦҚ-мен растау.
Қағаз формулярларды толтыру кезінде дербес кодты, күнін және қолын қою.
Көрсетілетін қызметті алушыға тіркеу талонын беру
8. Тізілімді жөнелтуге және жиынтық тізілімнің үшінші данасын номенклатуралық іске қосу. Дайын құжаттардың тізілімдерін тізілімімен дайын құжаттармен, формулярлармен, ҚАІІБ тізілімінің данасымен бірге ҚАІІБ-ге жолдау
7. Дайындалған құжаттар тізілімдерін тіркеу, ПД КҚҚБ -ға жөнелту үшін тізілімді қалыптастыру. Жөнелтуге тізілімді дайындалған құжаттардың тізілімдерімен, дайын құжаттармен, формулярлармен бірге және қағаз тасымалдағышта ресімделгендер үшін жиынтық тізілімнің данасын аудандық тізіліммен бірге ПД КҚҚБ-ға жолдау.
3. ҚАІІб тізілімін 3 данада жасау, біріншісі номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі және үшіншісі қағаз формулярлармен бірге КҚҚБ -ға жолданады.
Ресімделген электрондық формуляр ХҚТ ТП-нің "жұмыс орны" коды арқылы КҚҚК-ге тексеру үшін беріледі
9. Дайын құжаттардың тізіліміндерін дайын құжаттармен, формулярлармен қоса Мемлекеттік корпорацияға жолдау. Формулярларды ҚАІІб-нің картотекасына енгізу

Для 1, 2 и 3 категорий срочности – 1 рабочий день, в общем порядке до 5 рабочих дней
1 рабочий день
1 рабочий день
10 минут
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан.
Основной процесс (ход, поток работ)
Государственная корпорация, ГОРРОВД
УМС
КМС
РГП "ИПЦ"
1. Прием и проверка полноты предъявленного пакета документов услугополучателя.
4. Проверка правильности и обоснованности заполнения формуляра, формирование сводного реестра в 3-х экземплярах, первый приобщается к номенклатурному делу второй и третий - направляются вместе с формулярами в КМС (на бумажном носителе). После проверки правильности и обоснованности заполнения электронный формуляр отправляется на центральный узел РП ДРН (КМС).
5. Регистрация полученных из УМС сводных реестров в книге учета входящих сводных реестров из УМС ДП (на бумажном носителе). Проверка правильности и обоснованности заполнения формуляров, в том числе на бумажном носителе, включенных в сводный реестр, проверка услугополучателей по базе данных на лиц, находящихся в розыске. Приобщение первого экземпляра сводного реестра с одним экземпляром районного реестра к номенклатурному делу, направление второго экземпляра вместе с районными реестрами и формулярами в РГП "ИПЦ".
6. Изготовление документов, направление их вместе с формулярами, реестром изготовленных документов и экземпляром сводного реестра в КМС.
2. Идентификация личности по базе данных, регистрация заявки, заполнение, заверение электронного формуляра ЭЦП. Проставление персонального кода, даты и подписи при заполнении бумажного формуляра.
Выдача услугополучателю талона регистрации.
8. Приобщение реестра на отправку и третьего экземпляра сводного реестра в номенклатурное дело. Направление реестров изготовленных документов, вместе с готовыми документами, формулярами, и экземпляром реестра ГОРРОВД в ГОРРОВД.
7. Регистрация реестров изготовленных документов, формирование реестра на отправку в УМС ДП. Направление реестра на отправку вместе с реестрами изготовленных документов, готовыми документами, формулярами, и для оформленных на бумажном носителе экземпляром сводного реестра вместе с районными в УМС ДП.
3. Формирование реестра ГОРРОВД в 3-х экземплярах, первый приобщается к номенклатурному делу, второй и третий - направляются вместе с бумажными формулярами в УМС.
Оформленный электронный формуляр передается для проверки в УМС посредством кода "рабочего места" РП ДРН.
9. Направление реестров изготовленных документов, вместе с готовыми документами, формулярами в Государственную корпорацию. Внесение формуляров в картотеку ГОРРОВД.

10. Дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 953 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының
азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 2018 жылғы 28
желтоқсандағы
№ 953 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасының
азаматтарына паспорттар, жеке
куәліктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ-ның атауы
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
ЭҮП
3
Іс-қимыл (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮП-қа ЖСН және пароль бойынша авторизацияланады
Көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Қызметті таңдайды және сауалдың деректерін қалыптастырады, ЭЦҚ таңдайды
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ деректерінде бар заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ арқылы сұрау салуды растау/қол қою
Көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП деректерінде бар заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Көрсетілетін қызметті алушының қызмет көрсету нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
-
-
-
-
-
-
Қазақстан Республикасы азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру
5
Орындалу мерзімдері
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минут
1 минут
10 минут
6
Келесі іс-қимыл нөмірі
2-егер көрсетілетін қызметті алушының деректерінде заң бұзушылықтар болса;
3-егер авторизация сәтті өтсе
-
4-егер көрсетілетін қызметті алушының деректерінде заң бұзушылықтар болса;
5-егер заң бұзушылықтар жоқ болса
-
6-егер көрсетілетін қызметті алушының деректерінде заң бұзушылықтар болса;
7-егер заң бұзушылықтар жоқ болса
-
-
2-кесте. ПД КҚҚБ арқылы құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ-ның атауы
КҚҚБ қызметкері
ЭҮП
КҚҚБ қызметкері
ЭҮП
КҚҚБ қызметкері
ЭҮП
ЭҮП
3
Іс-қимыл (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ХҚТ ТП АЖ-ға логин және пароль бойынша авторизацияланады
КҚҚБ қызметкерінің деректерінде заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Көрсетілетін қызметті таңдайды және сауалдың деректерін қалыптастырады, ЭЦҚ таңдайды
КҚҚБ қызметкерінің ЭЦҚ деректерінде болған заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сауалды растауды (қол қою) ЭЦҚ арқылы жүргізу
ХҚТ ТП АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде болған заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарды қалыптастырады
Көрсетілетін қызметті алушының қызмет көрсету нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
-
-
-
-
-
-
Қазақстан Республикасы азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру
5
Орындалу мерзімдері
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минут
1 минут
10 минут
6
Келесі іс-қимыл нөмірі
2 - егер КҚҚБ қызметкерінің деректерінде заң бұзушылықтар болса; 3-егер авторизация сәтті өткен болса
4 – егер КҚҚБ қызметкерінің деректерінде заң бұзушылықтар болса;
5–егер заң бұзушылықтар жоқ болса
-
6 - егер КҚҚБ қызметкерінің деректерінде заң бұзушылықтар болса;
7-егер заң бұзушылықтар жоқ болса
-
-
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 953 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасының
халқын тұрғылықты жері
бойынша тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасудың сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
ҚАІІб
ҚАІІб
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қабылдауы және толықтығын тексеруі
Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеуді ресімдеу
4
Аяқталу нысандары (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелген мекенжайы туралы, ал уақытша тіркелген кезінде – уақытша болу мекенжайы туралы мәліметтерді ХҚТ ТП АЖ-ға енгізу, көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын электрондық тасымалдағышы бар жеке куәлікке қайта жазу, сондай-ақ тұрғылықты жері бойынша анықталмаған адамдарға мәртебе беру туралы мәліметтерді ХҚТ ТП АЖ-ға енгізу.
5
Орындалу мерзімдері
10 минут
20 минут
Пайдалану нұсқалары.
2–кесте. Негізгі процесс – Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеуді ресімдеу.
Негізгі процесс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚАІІб
ҚАІІб
1. Көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдауы және тексеруі

10. Выдача услугополучателю изготовленных документов
Приложение 2
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 декабря 2018 года № 953
Приложение 2
к Регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача паспортов,
удостоверений
личности граждан
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги "Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан"
Приложение 3
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 декабря 2018 года № 953
Приложение 3
к Регламенту оказания
государственной
услуги "Выдача паспортов,
удостоверений
личности граждан
Республики Казахстан"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и пароля.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя.
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбирает ЭЦП.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя ЭЦП.
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя ПЭП.
Получение услугополучателем результата услуги.
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
-
-
-
-
-
-
Выдача паспортов, удостверений личности гражданам Республики Казахстан
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
10 минут
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных услугополучателя;
3 – если авторизация прошла успешно.
4 - если есть нарушения в данных услугополучателя;
5 – если нарушений нет.
-
6 - если есть нарушения в данных услугополучателя; 7 – если нарушений нет.
-
-
Таблица 2. Описание действий структурно-функциональной единицы через УМС ДП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Сотрудник УМС
ПЭП
Сотрудник УМС
ПЭП
Сотрудник УМС
ПЭП
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС РП ДРН по логину и паролю.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника УМС.
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбирает ЭЦП.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных ЭЦП сотрудника УМС.
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС РП ДРН.
Получение услугополучателем результата услуги.
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
-
-
-
-
-
-
Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
10 минут
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных сотрудника УМС;
3 – если авторизация прошла успешно.
4 – если есть нарушения в данных сотрудника УМС;
5 – если нарушений нет.
-
6 – если есть нарушения в данных сотрудника УМС;
7 – если нарушений нет.
-
-
Приложение 4
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 декабря 2018 года № 953
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация по месту
жительства населения
Республики Казахстан"
Описание
последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ № действия (хода, потока работ)
1
2
ННаименование СФЕ
ГГОРРОВД
ГГОРРОВД
ННаименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
ППрием и проверка полноты представленных документов услугополучателя
ООформление регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан
ФФорма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
ВВнесение сведений в ИС РП ДРН об адресе регистрации по месту постоянного жительства, а при временной регистрации – об адресе временного пребывания, перезапись юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем, также внесение в ИС РП ДРН сведений о присвоении статуса лицам, не установленным по месту жительства.
ССроки исполнения
10 минут
20 минут
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан.
Основной процесс (ход, поток работ)
ГГОРРОВД
ГГОРРОВД
1.Прием и проверка пакета документов услугополучателя

2. Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеуді ресімдеу
3. Тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелген мекенжайы туралы, ал уақытша тіркеу кезінде – уақытша болу мекенжайы туралы мәліметтерді ХҚТ ТП АЖ-ға енгізу, көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын электрондық тасымалдағышы бар жеке куәлікке қайта жазу.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 953 бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасының
халқын тұрғылықты жері
бойынша тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 953 бұйрығына
6-қосымша
"Қазақстан Республикасының
халқын тұрғылықты жері
бойынша тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ-ның атауы
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
ЭҮП
3
Іс-қимыл (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮП-қа ЖСН және пароль арқылы авторизацияланады
Көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Қызметті таңдайды және сауалдың деректерін қалыптастырады, ЭЦҚ таңдайды
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ деректерінде бар заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ арқылы сұрау салуды растау (қол қою)
Көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП деректерінде бар заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Көрсетілетін қызметті алушының қызмет көрсету нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
-
-
-
-
-
-
Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу
5
Орындалу мерзімдері
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минут
1 минут
15 минут
6
Келесі іс-қимыл нөмірі
2-егер көрсетілетін қызметті алушының деректерінде заң бұзушылықтар болса;
3-егер авторизация сәтті өтсе
4-егер көрсетілетін қызметті алушының деректерінде заң бұзушылықтар болса;
5-егер заң бұзушылықтар жоқ болса
-
6-егер көрсетілетін қызметті алушының деректерінде заң бұзушылақтар болса;
7-егер заң бұзушылықтар жоқ болса
-
-
2-кесте. Мемлекеттік корпорация арқылы құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ-ның атауы
КҚҚб-нің қызметкері
ЭҮП
КҚҚб-нің қызметкері
ЭҮП
КҚҚб-нің қызметкері
ЭҮП
ЭҮП
3
Іс-қимыл (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ХҚТ ТП АЖ-ға логин және пароль бойынша авторизацияланады
КҚҚб қызметкерінің деректерінде бар заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Көрсетілетін қызметті таңдайды және сауалдың деректерін қалыптастырады, ЭЦҚ таңдайды
КҚҚб қызметкерінің ЭЦҚ деректерінде болған заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ арқылы сұрау салуды растау (қол қою)
ХҚТ ТП АЖ-да КҚҚб-нің қызметкерінің деректерінде бар заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Көрсетілетін қызметті алушының қызмет көрсету нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
-
-
-
-
-
-
Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу
5
Орындалу мерзімдері
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минут
1 минут
15 минут
6
Келесі іс-қимыл нөмірі
2-егер КҚҚб-нің қызметкерінің деректерінде заң бұзушылықтар болса;
3-егер авторизация сәтті өтсе
4-егер КҚҚб-нің қызметкерінің деректерінде заң бұзушылықтар болса;
5-егер заң бұзушылықтар жоқ болса
-
6-егер КҚҚб-нің қызметкерінің деректерінде заң бұзушылықтар болса;
7-егер заң бұзушылықтар жоқ болса
-
-
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 953 бұйрығына
7-қосымша
"Қазақстан Республикасының
халқын тұрғылықты жері
бойынша тіркеу есебінен
шығару" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасудың сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
ҚАІІб
ҚАІІб
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тексеруі
Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығаруды ресімдеу
4
Аяқталу нысандары (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
ХҚТ ТП АЖ-ға тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару туралы мәліметтерді енгізу және елтаңбалы паспорттық мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің қолымен куәландырылған, белгіленген үлгіде мөртабан қоя отырып, мекенжайдан кету парағын қағаз түрінде беру
5
Орындалу мерзімдері
10 минут
20 минут
Пайдалану нұсқалары.
2 - кесте. Негізгі процесс - Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығаруды ресімдеу.
Негізгі процесс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚАІІб
ҚАІІб
1. Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тексеру

2. Оформление регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан
3. Внесение сведений в ИС РП ДРН об адресе регистрации по месту постоянного жительства, а при временной регистрации - об адресе временного пребывания, перезапись юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем.
Приложение 5
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 декабря 2018 года № 953
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация по месту
жительства населения
Республики Казахстан"
Справочникбизнес-процесса оказания государственной услуги"Регистрация по месту жительства населения Республики Казахстан"
Приложение 6
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 декабря 2018 года № 953
Приложение 3
к Регламенту оказания
государственной
услуги "Регистрация по месту
жительства населения
Республики Казахстан"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбирает ЭЦП.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя ЭЦП
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя ПЭП
Получение услугополучателем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
-
-
-
-
-
-
Регистрация по месту жительства населения Республики Казахстан
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
15 минут
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных услугополучателя;
3 – если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных услугополучателя;
5 – если нарушений нет
-
6 - если есть нарушения в данных услугополучателя;
7 – если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий структурно-функциональной единицы через Государственную корпорацию
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Сотрудник ОМС
ПЭП
Сотрудник ОМС
ПЭП
Сотрудник ОМС
ПЭП
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС РП ДРН по логину и паролю
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника ОМС
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбирает ЭЦП.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника ОМС
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника ОМС в ИС РП ДРН
Получение услугополучателем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
-
-
-
-
-
-
Регистрация по месту жительства населения Республики Казахстан
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
15 минут
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных сотрудника ОМС;
3 – если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных сотрудника ОМС;
5 – если нарушений нет
-
6 - если есть нарушения в данных сотрудника ОМС;
7 – если нарушений нет
-
-
Приложение 7
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 декабря 2018 года № 953
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Снятие с
регистрации по месту
жительства населения
Республики Казахстан"
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, поток работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ГОРОВД
ГОРОВД
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка полноты представленных документов услугополучателя
Оформление снятия с регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Внесение в ИС РП ДРН сведений о снятии с регистрации по месту жительства и выдача в бумажном виде адресного листка убытия с проставлением штампа установленного образца, заверенного гербовой паспортной печатью и подписью услугодателя
5
Сроки исполнения
10 минут
20 минут
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс - оформление снятия с регистрации населения Республики Казахстан по месту жительства.
Основной процесс (ход, поток работ)
ГОРОВД
ГОРОВД
1. Прием и проверка пакета документов услугополучателя

2. Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығаруды ресімдеу
3. ХҚТ ТП АЖ-ға тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару туралы мәліметтерді енгізу және елтаңбалы паспорттық мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің таңбасымен куәландырылған, белгіленген үлгіде мөртабан қоя отырып, мекенжайдан кету парағын қағаз түрінде беру
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 953 бұйрығына
8-қосымша
"Қазақстан Республикасының
халқын тұрғылықты жері
бойынша тіркеу есебінен
шығару" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамалығы

2. Оформление снятия с регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан
3. Внесение в ИС РП ДРН сведений о снятии с регистрации по месту жительства и выдача в бумажном виде адресного листка убытия с проставлением штампа установленного образца, заверенного гербовой паспортной печатью и подписью услугодателя
Приложение 8
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 декабря 2018 года № 953
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Снятие с
регистрации по месту
жительства населения
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги "Снятие с регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан"