Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 1620 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 23 қаңтарда № 18226 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 135 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 20.03.2019 № 135 (24.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының 10-бабының 6-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың 1-44-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандары бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 45-қосымшасына сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Сот актілерін орындау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Атқарушылық іс жүргізуді қозғау туралы ҚАУЛЫ
20__жыл "__" ________
_________________________
(қала, аудан атауы)
Мемлекеттік сот орындаушысы________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, сот орындаушысының аты, әкесінің
аты және тегі (болған жағдайда))
20__ жылғы "____" ____________________________________________ келіп түскен
(атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы)
__________________________________________________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, нөмірі және күні)
АНЫҚТАДЫ:
Атқарушылық құжат ________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушымен борышкердің деректері заңды
тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін- тегі, аты-жөні және әкесінің аты
(болған жағдайда))

Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 декабря 2018 года № 1620. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2019 года № 18226. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2019 года № 135 (вводится в действие с 24.04.2019)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 20.03.2019 № 135 (вводится в действие с 24.04.2019).
В соответствии с пунктом 6 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Типовые формы постановлений государственных судебных исполнителей согласно приложениям 1-44 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан по перечню согласно приложению 45 к настоящему приказу.
3. Департаменту по исполнению судебных актов в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль по исполнению настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ о возбуждении исполнительного производства
"__" __________ 20__года
______________________ (наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
______________________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев ____________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
поступивший ___________________________________ "____" ________ 20___года,
(наименование суда либо органа, которым он выдан)
УСТАНОВИЛ:
Исполнительный документ __________________________________________________

Атқарушылық құжат атқарушылық құжаттарға қойылатын "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңында (бұдан әрі - Заң) белгіленген талаптарға сәйкес келеді.
Атқарушылық құжаттың ұсыну мерзімі өтпеген.
Жоғарыдағылардың негізінде, Заңның 37-бабының 4-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Атқарушылық іс жүргізу қозғалсын және 20__ "__" № ___ берілсін.
2. Атқарушылық құжатының орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі шаралар қабылдансын.
3. Атқарушылық құжатты орындамағаны үшін ___________________________
(борышкердің-жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда),
заңды тұлға басшысының тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда))
хабарлама жіберу арқылы әкімшілік және қылмыстық жауаптылығы туралы
ескертілсін.
4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
5. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Мемлекеттік сот орындаушы                  ____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы ҚАУЛЫ
20__жыл "__" ________
_________________________
(қала, аудан атауы)
Мемлекеттік сот орындаушысы________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, сот орындаушысының аты, әкесінің
аты және тегі (болған жағдайда))
20__ жылғы "____" ____________________________________________ келіп түскен
(атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы)
__________________________________________________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, нөмірі және күні)
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай
отырып бас тартудың негіздері)

(требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника (полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество (при наличии) соответствует установленным Законом Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон) требованиям, предъявляемым к исполнительным документам.
Срок предъявления исполнительного документа не истек.
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 4 статьи 37, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Возбудить исполнительное производство и присвоить № ___ от "__" ___ 20__ года.
2. Принять меры по обеспечению исполнения исполнительного документа.
3. Предупредить _______________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника–физического лица, фамилия, имя и отчество (при наличии) руководителя юридического лица) об административной или уголовной ответственности за неисполнение исполнительного документа путем направления уведомления.
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
5. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об отказе в возбуждении исполнительного производства
"__" __________ 20__ года
_______________________ (наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев _____________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
поступивший _____________________________"____" _______________ 20___ года,
(наименование суда либо органа, которым он выдан)
УСТАНОВИЛ:
_______________________________________________________________________.
(основание отказа в возбуждении исполнительного производства со ссылкой на нормативный правовой акт)

Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 38-бабының 1-тармағының __) тармақшасын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1.__________________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушымен борышкердің деректері заңды
тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін- тегі, аты-жөні және әкесінің аты
(болған жағдайда)) атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тартылсын.
2. Қаулының көшірмесін келіп түскен барлық құжаттармен қоса_____________
______________________________________________________________жолдансын.
(атқарушылық құжат қайтарылатын жеке тұлғаның тегі (болған жағдайда),
аты-жөні, заңды тұлғаның атауы, мекен-жайы)
3. Заңның 38-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4) және 6) тармақшаларында көзделген мән-жайларды жою атқарушылық құжатты сот орындаушысына осы Заңда белгіленген тәртіппен қайта жіберуге (ұсынуға) кедергі келтірмейтіндігі түсіндірілсін.
4. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Мемлекеттік сот орындаушы                   ___________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Бұрын шығарылған қаулыға өзгерістер енгізу туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" ________
_________________________
(қала, аудан атауы)
Мемлекеттік сот орындаушысы________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, сот орындаушысының аты, әкесінің
аты және тегі (болған жағдайда))
20__ жылғы "____" ____________________________________________ келіп түскен
(атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы)
____________________________________________________________атқарушылық
(атқарушылық құжаттың атауы, нөмірі және күні) іс жүргізудің материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(қаулыға өзгерістер енгізу негіздері)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом ___) пункта 1 статьи 38, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Отказать в возбуждении исполнительного производства о_____________________
______________________________________________________________________________.
(требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника (полное наименование юридического лица, для физического лица – фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Копию постановления с приложением всех поступивших документов направить
______________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии физического лица, наименование юридического лица, адрес, по которому возвращается исполнительный документ)
3. Разъяснить, что устранение обстоятельств, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4) и 6) пункта 1 статьи 38 Закона, не препятствует повторному направлению (предъявлению) исполнительного документа судебному исполнителю в порядке, установленном настоящим Законом.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о внесении изменений в ранее вынесенное постановление
"__" __________ 20__ года
_______________________ (наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № _______ от "__" _____ 20__ года о
_______________________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основание внесения изменений)

Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 3-тармағын, 126-бабының 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. 20__ жылғы "___"_______ қаулыға келесі өзгерістер енгізілсін:
__________________________________________________________________________
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
3. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Мемлекеттік сот орындаушы                  __________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік сот орындаушысы қаулысының күшін жою туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________
_________________________
(қала, аудан атауы)
Аумақтық бөлім басшысы - аға сот орындаушысы ________________________,
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің
________________________________________________________________________
атауы, аға сот орындаушысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
_____________________________________________________________ келіп түскен
(хат-хабардың келіп түскен күні, адресаттың атауы,
________________________________________________________________________
өтініштің, прокурорлық ықпал ету актісінің, сот актісінің мәнін көрсету қажет)
АНЫҚТАДЫ:
Мемлекеттік сот орындаушысы________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда)
іс жүргізуінде орындауда__________________________________________________
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін - тегі, аты және әкесінің аты
(болған жағдайда))
______________________20___ жылғы "____" __________ атқарушылық құжат бар.
________________________________________________________________________.
(сот орындаушысының қаулысының күшін жою үшін негіздер көрсетіледі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 3 статьи 10, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. В постановление от "___"__________20__ года внести следующие изменения:
_______________________________________________________________________________.
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Государственный судебный исполнитель __________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
Постановление об отмене постановления государственного судебного исполнителя
"__" __________ 20__ года
(наименование города, района)
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) старшего судебного исполнителя)
_______рассмотрев ______________________________________________________________
(указать дату поступления корреспонденции,
_______________________________________________________________________________,
наименование адресата, суть обращения, акта прокурорского надзора, судебного акта)
УСТАНОВИЛ:
В производстве государственного судебного исполнителя _________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
находится исполнительный документ_______________________________________________
(требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника (полное наименование юридического лица, для физического лица-фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________________________________ от "__" __________ 20__ года. _______________________________________________________________________________.
(указывается основание для отмены постановления судебного исполнителя)

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 4-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. 20___ жылғы "__" __________ № _______ атқарушылық іс жүргізу бойынша
шығарылған "__" ______ 20__ жылғы _______________________________________
(күші жойылатын қаулының атауы)
___________________________________________ туралы қаулының күші жойылсын.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Аумақтық бөлім басшысы –
аға сот орындаушысы
_____________________                               _________________________
(аумақтық орган атауы)                               (қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысуы туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" __________
_______________________
(қаланың, ауданның атауы)
_________________________________________ ______________________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың нөмірі, күні және түрі)
20__ жылғы "___"________№ _____ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
Атқарушылық іс жүргізудің тарапбы (тараптары)__________________________
(аты-жөні, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда),
жеке тұлғаның ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысу қажеттігі туралы ______ өтініш
берді.

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 4 статьи 10, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Отменить постановление от "__"______20__ года о ____________________________,
(наименование отменяемого постановления)
вынесенного по исполнительному производству №__ от "__"____20__ года.
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
____________________________________ ____________________________
(наименование территориального органа) (подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об участии переводчика в исполнительном производстве
"__" __________ 20__ года
________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № __ от "__" _______ 20__ года о
________________________________________________________________________________
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
Сторона (ы) исполнительного производства ______________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН физического лица, наименование юридического лица, БИН) заявила (и) о необходимости участия в исполнительном производстве переводчика.

"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 22-бабын, 126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ________________________________________ аудармашы тағайындалсын.
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Аудармашы __________________ көрінеу дұрыс аударма жасамаған жағдайда
(инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы заңдарына сәйкес жауапкершілігі туралы ескертілсі______.
(аудармашының қолы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
5. Заңның 22-бабының 2-тармағына сәйкес аудармашыға өз еңбегі үшін сыйақы алуға құқығы бар екендігі түсіндірілсін. Оған төленген сыйақы атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылады.
Мемлекеттік сот орындаушы                         ________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Атқарушылық іс жүргізуге маманның қатысуы туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" __________
_______________________
(қаланың, ауданның атауы)
________________________________________________ _______________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың нөмірі, күні және түрі)
20__ жылғы "___"__________№ ___ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(маманды қатыстыру себептері мен мақсаты)

Руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 22, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Назначить переводчика ___________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица)
2. Предупредить переводчика ________________________________________________
(фамилия и инициалы) об ответственности за заведомо неправильный перевод в соответствии с законами Республики Казахстан ________________________________.
(подпись переводчика)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
5. Разъяснить переводчику, что согласно пункту 2 статьи 22 Закона переводчик имеет право на вознаграждение за свой труд. Выплаченное ему вознаграждение относится к расходам по совершению исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об участии специалиста в исполнительном производстве
"__" __________ 20__ года
__________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №__ от "__"______20___ года
_______________________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(причины и цель привлечения к участию специалиста)

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 24- бабын, 126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ________________________________________ маман болып тағайындалсын.
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Дұрыс қорытындылар жасамаған жағдайда Қазақстан Республикасының
заңдарына сәйкес жауапты болатындығы туралы маман _______________________
(аты, әкесінің аты және
тегі (болған жағдайда))
ескертілсін ______________.
(маманның қолы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
5. Заңның 24-бабының 3-тармағына сәйкес маманға атқарушылық әрекеттер жасауға байланысты жүргізілетін жұмысты орындағаны үшін сыйақы алуға құқығы бар екендігі түсіндірілсін. Бұл сыйақы және мамандар тартуға жұмсалған басқа да шығындар атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылады
Мемлекеттік сот орындаушы                         ________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
Аумақтық бөлімнің басшысы –
аға сот орындаушысы
____________________________
(аумақтық бөлімнің атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Аудармашының (маманның) бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" ________
_________________________
(қала, аудан атауы)
Мемлекеттік сот орындаушысы________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы,
________________________________________________________________________
сот орындаушысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
________________________________________атқарушылық іс жүргізуге қатысатын
(атқарушылық іс жүргізудің түрі, нөмірі және күні)
аудармашының, маманның бас тарту (өздігінен бас тарту)_______________ туралы
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
___________________________________________________________ арызын қарап,
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда)) жеке тұлғаның ЖСН, заңды тұлғаның
атауы, заңды тұлғаның басшысының аты, әкесінің аты және тегі
(болған жағдайда), ЖСН)
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(бас тарту (өздігінен бас тарту) негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 24, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Назначить специалиста ___________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица)
2. Предупредить специалиста _________________________ об ответственности
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
за дачу неправильного заключения в соответствии с законами Республики Казахстан________________________.
(подпись переводчика)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
5. Разъяснить специалисту, что согласно пункту 3 статьи 24 Закона специалисты имеют право на вознаграждение за выполнение работы, проводимой в связи с совершением исполнительных действий. Это вознаграждение и другие затраты на привлечение специалистов относятся к расходам по совершению исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель ___________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель территориального
отдела -старший судебный
исполнитель _________________
(наименование
территориального отдела)
____________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"__" ________________ 20___ года
Место печати
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об отводе (самоотводе) переводчика (специалиста)
"__" __________ 20__ года
_______________________ (наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев заявление (обращение) _________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН физического лица,
наименование юридического лица, фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН
руководителя юридического лица) об отводе (самоотводе) переводчика, специалиста
______________, участвующего (фамилия, имя и отчество (при наличии)) в исполнительном
производстве, ___________________________________________________________________
(номер, дата и вид исполнительного производства)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основание отвода (самоотвода))

Жоғарыда айтылғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 54-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Аудармашы (маман)________________ бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
________________________________________________ арызы қанағаттандырылсын.
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Мемлекеттік сот орындаушы                  _____________________________                                                 (қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
Мемлекеттік сот орындаушысының бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________
_________________________
(қала, аудан атауы)
Аумақтық бөлім басшысы - аға сот орындаушысы ________________________,
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы,
________________________________________________________________________
аға сот орындаушысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
мемлекеттік сот орындаушысы _____________________________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
_______________________ атқарушылық іс жүргізуге қатысудан бас тарту (өздігінен
(атқарушылық іс жүргізудің түрі, нөмірі және күні) бас тарту) туралы өтінішін қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_______________________________________________________________________
(бас тарту (өздігінен бас тарту) негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 54подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Заявление ________________________________ об отводе (самоотводе) переводчика
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
(специалиста) ________________________________________________ удовлетворить.
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Государственный судебный исполнитель _______________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об отводе (самоотводе) государственного судебного исполнителя
"__" __________ 20__ года
_________________________________
(наименование города, района)
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) старшего судебного исполнителя) рассмотрев заявление об отводе
(самоотводе) государственного судебного исполнителя
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
от участия в исполнительном производстве __________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________
(основания отвода (самоотвода))

Жоғарыда айтылғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 54-бабының 3-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Мемлекеттік сот орындаушысы _____________________________ бас тарту
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
(өздігінен бас тарту) туралы_______________________ арызы қанағаттандырылсын.
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Әрі қарай орындау үшін атқарушылық іс жүргізуді сот орындаушысы______
________________________________________________________________ берілсін.
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Аумақтық бөлім басшысы –
аға сот орындаушысы
_____________________                               __________________________
(аумақтық орган атауы)                               (қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
9-қосымша
Нысан
Мемлекеттік сот орындаушысының бас тартуына қарсылық білдіру туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________
_________________________
(қала, аудан атауы)
Аумақтық бөлім басшысы - аға сот орындаушысы ________________________,
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы,
________________________________________________________________________
аға сот орындаушысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
20__ жылғы "____" __________ № _______ атқарушылық іс жүргізуге қатысудан бас
тарту туралы өтінішін қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(бас тартуға қарсылық білдіру негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 3 статьи 54, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Заявление _________________________________________ об отводе (о самоотводе)
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
государственного судебного исполнителя _________________________ удовлетворить.
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
2. Передать исполнительное производство для дальнейшего исполнения судебному исполнителю ______________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находятся в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель _______________________________________ ________________________________________
(наименование территориального органа)             (подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об отказе в отводе государственного судебного исполнителя
"__" __________ 20__ года
_______________________ (наименование города, района)
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
________________________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, (фамилия, имя и отчество
(при наличии) старшего судебного исполнителя)
рассмотрев заявление об отводе государственного судебного исполнителя
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
от участия в исполнительном производстве №______ от "______"________20___года.
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основания отказа в отводе)
Изучение материалов исполнительного производства и собранные материалы свидетельствуют об отсутствии оснований для отвода государственного судебного исполнителя.

Атқарушылық іс жүргізу материалдары және жиналған материалдар мемлекеттік сот орындаушысының бас тартуы үшін негіздің жоқтығын куәландырады.Жоғарыда айтылғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 54-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Мемлекеттік сот орындаушысы _____________________________ бас тартуға
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
қарсылық білдірілсін.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Аумақтық бөлім басшысы –
аға сот орындаушысы
___________________________                         __________________________
(аумақтық орган атауы)                               (қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
Ішкі істер органдарының қызметкерлерін немесе бөлімшесін атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз етуге тарту туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" __________
______________________
(қаланың, ауданның атауы)
________________________________________________ _______________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың нөмірі, күні және түрі)
20__ жылғы "___"__________№ ___ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерін (қызметкерлерін)
тарту себептері мен мақсаты)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 26-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1), 15) тармақшаларын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 54, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Отказать в отводе государственного судебного исполнителя _____________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
___________________________________________ _______________________________
(наименование территориального органа)             (подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о привлечении сотрудников или подразделений органов внутренних дел для обеспечения исполнения исполнительных документов
"__" __________ 20__года
_____________________ (наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции,
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии)) рассмотрев материалы исполнительного производства
№ __ от "__"______ 20__ года о
_______________________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(причины и цель привлечения сотрудника (ов) или подразделения органов внутренних дел)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 26, подпунктами 1), 15) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон), подпунктом 36) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан",
ПОСТАНОВИЛ:

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 27-бабының 5-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын, "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 36) тармақшасын, "Сот приставтары туралы" 1997 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының, 8) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ______________________________________________ мекенжайы бойынша
(жеке тұлғаның тіркелген (тұрғылықты) жері, заңды
тұлғаның орналасқан жері бойынша мекенжайы)
тұратын (жұмыс атқаратын) ________________________________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда)) жеке тұлғаның
ЖСН, заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның басшысының аты, әкесінің аты
және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
______________________________________________________ ғимараты кабинетке
(Әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, заңды мекенжайы)
жергілікті уақыт бойынша сағат __ минутта__күштеп әкелу қамтамасыз етілсін.
2. Қаулының орындалуы __________________________________ тапсырылсын.
(ішкі істер органының атауы, сот приставтары аумақтық бөлімшесі)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Қаулының орындалу нәтижесі туралы сот орындаушысына ______________
(мекенжайы, телефоны,
___________________________________________ мекенжайы бойынша хабарлансын.
қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
5. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы                        _________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
12-қосымша
Нысан
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья __________________
(соттың атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Борышкер болып табылатын жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" __________
_______________________
(қаланың, ауданның атауы)
________________________________________________ _______________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың нөмірі, күні және түрі)
20__ жылғы "___"__________№ __ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(борышкердің Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеу қолданудың
себептері мен мақсаты)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 5 статьи 27, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон), подпунктом 36) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", подпунктом 8) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 июля 1997 года "О судебных приставах",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обеспечить принудительный привод ________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН физического лица, фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН руководителя юридического лица) проживающего (работающего)___________________________________________________________________.
(адрес по месту прописки (жительства) физического лица, месту нахождения юридического лица) в здание
________________________________________________________________________________
(наименование, территориального отдела Департамента юстиции, юридический адрес)
кабинет_______ к ____ часам ___ минутам местного времени.
2. Исполнение постановления поручить _________________________________.
(наименование органа внутренних дел, территориальное подразделение судебных приставов)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. О результатах исполнения постановления сообщить судебному исполнителю по адресу:
__________________________________________________________________________
(адрес, телефон, при необходимости адрес электронной почты)
5. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель _______________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ______________________
(наименование суда)
____________________________
(подпись, фамилия и
инициалы)
"__" _________________ 20__ года
Место печати
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о временном ограничении на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан.
"__" __________ 20__ года
__________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, (фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №__ от "___"_____20__ года о ______________________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(причины и цель применения временного ограничения на выезд должника из Республики Казахстан)

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 33-бабының 1-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
________________________________________________________________________
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН,
заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), БСН)
Қазақстан Республикасынан шығуына шектеу қойылсын.
2. Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы қаулы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы                        ________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
13-қосымша
Нысан
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья __________________
(соттың атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Борышкер болып табылатын жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеуді тоқтата тұру туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" __________
_______________________
(қаланың, ауданның атауы)
________________________________________________ _______________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың нөмірі, күні және түрі)
20__ жылғы "___"__________№ ___ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_______________________________________________________________________
(борышкердің шығуына уақытша шектеуді тоқтата тұру себептері мен мақсаты)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 33-бабының 3-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 1 статьи 33, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Временно ограничить выезд ________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-
________________________________________________________________________________
физического лица, ИИН, фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН руководителя
_________________________________________________, являющегося должником
(руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица), юридического лица) из Республики Казахстан.
2. Постановления судебного исполнителя о временном ограничении на выезд из Республики Казахстан направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством государственной автоматизированной информационной системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель ________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 13
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ______________________
(наименование суда)
____________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"__" _________________ 20__ года
Место печати
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о приостановлении временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан
"__" __________ 20__года
_____________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № __ от "__"_____ 20__ года о
_______________________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(причины приостановления временного ограничения на выезд должника)
__________________________________________________________________________
и основания необходимости проведения лечения за пределами Республики Казахстан)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 3 статьи 33, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
___________________________________________ 20__жылғы "____" _________
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда),
ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда),
БСН) 20__жылғы "____" __________ дейін емделуі үшін Қазақстан Республикасынан
шығуына уақытша шектеу тоқтатыла тұрылсын.
2. Сот орындаушысының қаулысы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы                         ________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
14-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
Аумақтық бөлімнің басшысы –
аға сот орындаушысы
____________________________
(аумақтық бөлімнің атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Борышкер болып табылатын жеке тұлғадан, заңды тұлға басшысынан (міндетін атқарушыдан) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді алып тастау туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" __________
_______________________
(қаланың, ауданның атауы)
________________________________________________ _______________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың нөмірі, күні және түрі)
20__ жылғы "___"__________№ ___ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(Борышкер болып табылатын жеке тұлғадан, заңды тұлға басшысынан
(міндетін атқарушыдан) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді
алып тастау, күшін жою себептері)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 33-бабы 3-тармағының __) тармақшасын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Приостановить временное ограничение на выезд ______________________________
(фамилия, имя и отчество
__________________________________________________________________________
(при наличии) должника-физического лица, ИИН, фамилия, имя и отчество
________________________________________________, являющегося должником
(при наличии), ИИН руководителя юридического лица) (руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица), из Республики Казахстан для проведения лечения с "__" ______ 20___ года по "__"_____ 20__года.
2. Постановления судебного исполнителя направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством государственной автоматизированной информационной системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель ________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 14
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель территориального
отдела-старший судебный
исполнитель _________________
(наименование
территориального отдела)
____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" ______________ 20___ года
Место печати
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о снятии временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан
"__" __________ 20__ года
_____________________________
наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
(наименование территориального отдела
_______________________________________________________________________________,
департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №__ от "___"_______20__ года о
_______________________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(причины снятия, отмены временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом ____) пункта 4 статьи 33, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 24, 68-баптарын, 126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1.__________________________________________ борышкерге тиесілі тыйым
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі
(болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
салынған мүлікті бағалауға маман тағайындалсын (атқарушылық іс жүргізу
тараптарының біріне борышкердің мүлкін бағалауды жүргізу туралы тапсырма
беруі арқылы бағалаушыны тағайындау ).
2. Дұрыс қорытындылар жасамаған жағдайда Қазақстан Республикасының
заңдарына сәйкес жауапты болатындығы туралы маман _______________________
(инициалдары және тегі (болған жағдайда))
ескертілсін ________________.
(маманның қолы)
3. Борышкердің тыйым салынған мүлкін бағалау жөніндегі көрсетілетін қызметтің ақысын төлеу атқарушылық іс жүргізу тараптарына жүктеледі және кейіннен борышкердің есебінен өтеледі.
4. Осы қаулының көшірмесі атқарушылық іс жүргізу тараптарына жолдансын.
5. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Мемлекеттік сот орындаушы                               ____________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
21-қосымша
Нысан
Тыйым салынған мүлікті өткізуге беру туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" __________
_______________________
(қаланың, ауданның атауы)
________________________________________________ _______________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың нөмірі, күні және түрі)
20__ жылғы "___"__________№ ___ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(тыйым салынған мүлікті өткізуге беру негізі, мүлікті қандай нысанда өткізілетінін
көрсету (бірінші сауда-саттық, қайталанған немесе бастапқы комиссиялықта))

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 24, 68, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Назначить специалиста по оценке арестованного имущества (поручения одной из сторон исполнительного производства о проведении оценки имущества), принадлежащего должнику
_________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
2. Предупредить специалиста __________________ об ответственности за дачу ложного
(фамилия и инициалы)
заключения в соответствии с законами Республики Казахстан ___________________.
(подпись специалиста)
3. Оплата услуги по оценке арестованного имущества должника возлагается на стороны исполнительного производства и в последующем возмещается за счет должника.
4. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства.
5. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 21
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о передаче арестованного имущества на реализацию
"__" __________ 20__года
_______________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
(наименование территориального отдела
_______________________________________________________________________________,
департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № ___ от "__"________20__ года
о ______________________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
______________________________________________________________________________
(основание передачи арестованного имущества на реализацию, указать в какой форме подлежит реализации имущество (первые торги, повторные или на комиссионных началах)

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 85-бабының 2-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын, "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегіі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 44-1-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ____________________________________________ мынадай мүлік берілсін:
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда),
ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
№ т/т
Мүліктің атауы
Бағалау құны
Ескерту
2. Борышкердің мүлкін өткізуге жұмсалатын шығыстар атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылсын.
3. Сот орындаушысының қаулысы ______________________________________
(мемлекеттік тіркеу органы)
_________________________________________мемлекеттік тіркеу үшін жолдансын.
4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
5. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Қосымша: Мүлікті қабылау-өткізу актісі.
Мемлекеттік сот орындаушы                              ____________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
23-қосымша
Нысан
Аукционды өткізілмеді деп тану туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" __________
_______________________
(қаланың, ауданның атауы)
________________________________________________ _______________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың нөмірі, күні және түрі)
20__ жылғы "___"__________№ ___ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(аукционды өткізілмеді деп тану негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 2 статьи 85, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон), статьей 44-1 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Передать ___________________________________________ следующее имущество:
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
№ п/п
Наименование имущества
Оценочная стоимость
Примечание
2. Затраты по передаче имущества должника отнести к расходам по исполнению исполнительных действий.
3. Постановление судебного исполнителя направить для государственной регистрации
в ____________________________________________________________________.
(орган государственной регистрации)
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
5. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Приложение: Акт приема-передачи имущества.
Государственный судебный исполнитель ___________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 23
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о признании аукциона несостоявшимся
"__" __________ 20__ года
__________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
(наименование территориального отдела
_______________________________________________________________________________,
департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № __ от "___" _____ 20__ года
о______________________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основание признания аукциона несостоявшимся)

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 55, 86-баптарын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер ________________________________________________________
(борышкер-жеке тұлғаның аты-жөні және тегі (болған жағдайда),
__________________________________ дебиторлық берешегінен өндіріп алынсын.
ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
2. Дебиторлық берешектің сомасы _______________________аумақтық әділет
(аумақтық органның атауы)
органының бақылаудағы қаражат шотына аударылсын (енгізілсін).
3. Қаулы ______________________________________ орындау үшін жіберілсін.
(дебитордың атауы)
4. Қаулының орындалу нәтижелері туралы сот орындаушысына ____________
(аумақтық әділет органының _________________________________________
мекенжайы бойынша хабарлансын. мекенжайы, қажет болған жағдайда электрондық
поштасы көрсетіледі)
5. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
6. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Мемлекеттік сот орындаушы                         __________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
25-қосымша
Нысан
Ақшалай талаптарға, тыйым салынған талаптар бойынша төлемге, борышкерге ақшалай талапты қабылдауға және иелік етуге тыйым салу туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" __________
_______________________
(қаланың, ауданның атауы)
________________________________________________ ________________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
___________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың нөмірі, күні және түрі)
20__ жылғы "___"__________№ ____ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(ақшалай талаптарға, тыйым салынған талаптар бойынша төлемге, борышкерге
ақшалай талапты қабылдауға және иелік етуге тыйым салу негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 55, 86, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обратить взыскание на дебиторскую задолженность должника
_______________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
2. Перечислить (внести) сумму дебиторской задолженности на контрольный счет наличностей территориального органа юстиции
_______________________________________________________________________________.
(наименование территориального органа)
3. Постановление направить для исполнения ___________________________________.
(наименование дебитора)
4. О результатах исполнения постановления незамедлительно информировать судебного исполнителя по адресу:
_______________________________________________________________________________.
(адрес территориального органа юстиции, при необходимости указывается адрес электронной почты)
5. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
6. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Государственный судебный исполнитель ________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 25
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о наложении ареста на денежное требование, платеже по арестованному требованию, запрете должнику принимать и распоряжаться денежным требованием
"__" __________ 20__ года
____________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
(наименование территориального отдела
_______________________________________________________________________________,
департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № ____ от "___" _____ 20__ года
о _____________________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
_______________________________________________________________________________
(основание наложения ареста на денежное требование, запрета должнику принимать и распоряжаться денежным требованием)

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 89, 91-баптарын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. _______________________________________________ борышкердің ақшалай
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі
(болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
талабына тыйым салу және ______________________________________ борышкерге
(дебитордың, үшінші жақтың атауы) төлем жасауға тыйым салу.
2. Ақшалай талап бойынша төлемді ________________________________ жасау.
(аумақтық органның бақылаудағы қаражат шоты)
3. Борышкерге ақшалай талапты қабылдауға және иелік етуге, сондай-ақ дебиторлық берешектің негізінде пайда болған қатынастарды өзгертуге тыйым салынсын.
4. Қаулы ___________________________ және борышкерге орындау үшін жолдансын.
(дебитордың, үшінші жақтың атауы)
Борышкердің дебиторы тыйым салу және борышкерге төлем жасауға тыйым салу туралы сот орындаушысының қаулысын алған сәтінен бастап тыйым салынған деп есептеледі.
5. Борышкердің дебиторына тыйым салынған талаптардың сипаты мен мазмұны туралы ақпарат беру қажет. Борышкердің дебиторы қаулыны алған кезден бастап үш күн ішінде сот орындаушысына жазбаша жауап беруге міндетті. Борышкердің дебиторының ақпарат беру жөніндегі шығыстарын борышкер өтейді.
Борышкердің дебиторы ақпарат беруден бас тартуы, көрінеу дұрыс емес немесе толық емес ақпарат беруі салдарынан оған келтірілген шығын үшін өндіріп алушының алдында жауапты екені ескертілсін.
6. Қаулыны орындау нәтижелері _______________________________________
(аумақтық әділет органының мекенжайы, қажет болған жағдайда
электрондық поштасы көрсетіледі)
сот орындаушысына дереу хабарлансын.
7. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
8. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Мемлекеттік сот орындаушы                        ________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
26-қосымша
Нысан
Жалақыдан және өзге де табыс түрлерінен өндіріп алу туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" __________
_______________________
(қаланың, ауданның атауы)
________________________________________________ _______________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың нөмірі, күні және түрі)
20__ жылғы "___"__________№ ___ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_______________________________________________________________________
(Жалақыдан және өзге де табыс түрлерінен өндіріп алу негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 89, 91, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Наложить арест на денежное требование должника
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН) и запретить
____________________________________________________ производить платежи должнику.
(наименование дебитора, третьего лица)
2. Произвести платеж по денежному требованию на _____________________________.
(контрольный счет наличности территориального органа)
3. Запретить должнику принимать, а также распоряжаться денежным требованием, а также изменять правоотношения, на основании которых возникла дебиторская задолженность.
4. Постановление направить для исполнения
_____________________________________________________________________ и должнику.
(наименование дебитора, третьего лица)
Арест считается наложенным с момента получения дебитором должника постановления судебного исполнителя о наложении ареста и запрещении платежа должнику.
5. Дебитору должника необходимо предоставить информацию о характере и содержании арестованных требований. Дебитор должника обязан дать письменный ответ судебному исполнителю в течение трех дней с момента получения постановления. Расходы дебитора должника по предоставлению информации возмещаются должником.
Предупредить об ответственности дебитора должника, что он отвечает перед взыскателем за убытки, понесенные последним вследствие отказа от предоставления информации, предоставления заведомо неверной или неполной информации.
6. О результатах исполнения постановления незамедлительно информировать судебного исполнителя
_______________________________________________________________________________.
(адрес территориального органа юстиции, при необходимости указывается адрес электронной почты)
7. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
8. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Государственный судебный исполнитель _______________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 26
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об обращении взыскания на заработную плату и иные виды доходов
"__" __________ 20__ года
___________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
(наименование территориального отдела
_______________________________________________________________________________,
департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № __ от "___"_______ 20__ года
о ______________________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основание обращения взыскания на заработную плату и иные виды доходов)

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 47-бабы 2-тармағын, 32, 37, 62-баптарын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. _________________________________________________________ түріндегі
(мүліктің атауы, оның ішінде банктік шоттар және оларда орналасқан ақшалай қаражат)
_____________________________________________________________ тиесілі және
(борышкер-жеке тұлғаның аты-жөні және тегі
(болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
_______________________________________________________________________
мекенжайында орналасқан борышкердің мүлкінен тыйым салу алынып тасталынсын.
2. Қаулы орындалу үшін _____________________________________ жолдансын. (мемлекеттік тіркеу органының немесе банк қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаның атауы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Мемлекеттік сот орындаушы                         __________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
35-қосымша
Нысан
Борышкерге белгілі бір іс-әрекеттер жасауға және оған меншік құқығы негізінде тиесілі мүлікті пайдалануға тыйым салу туралы ҚАУЛЫ
20__ жыл "__" __________
_______________________
(қаланың, ауданның атауы)
________________________________________________ _______________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың нөмірі, күні және түрі)
20__ жылғы "___"__________№ ___ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_______________________________________________________________________
(тыйым салудың негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 32, 37, 62-баптарын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер_________________________________________________________
(борышкер-жеке тұлғаның аты-жөні және тегі (болған жағдайда),
ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
______________________________________ іс- әрекеттер жасауына тыйым салынсын.
(әрекеттердің сипаттамасы)
2. Борышкер________________________________________________________
(борышкер-жеке тұлғаның аты-жөні және тегі (болған жағдайда),
ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
_____________________ шегінде _____________ мүлікті қолдануға тыйым салынсын.
(сот орындаушысымен анықталады) (мүліктің атауы)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 2 статьи 47, статьями 32, 37, 62, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Снять арест с имущества должника, в виде ____________________________________
(наименование имущества,
_______________________________________________________________________________,
принадлежащего в том числе банковские счета и денежные средства, находящиеся на них)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН) и находящегося по адресу:
_______________________________________________________________________________.
2. Постановление направить для исполнения ___________________________________.
(наименование органа государственной регистрации либо юридического лица, осуществляющего банковскую деятельность )
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 35
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о запрете должнику совершать определенные действия и пользоваться принадлежащим ему на праве собственности имуществом
"__" __________ 20__ года
_________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
(наименование территориального отдела
_______________________________________________________________________________,
департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № __ от "___"_______ 20__ года
о ______________________________________________________________________________,
(номер, дата и вид исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основание наложения запрета)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 32, 37, 62, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Запретить должнику ______________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН) совершать действия по _______________________________________________________________________________.
(описание действий)
2. Запретить должнику ______________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН) пользоваться имуществом
________________________________________________________________________________
(наименование имущества)
в пределах _____________________________________________________________________.
(устанавливается судебным исполнителем)

2. Қаулы ______________________ орындауға жолдансын және осы қаулының
(органның, ұйымның атауы)
орындалуы туралы, соның ішінде банктердегі шоттарының нөмірі, ақша қаражатының қалдықтары мен қозғалысы, осы шоттардағы шектеулер туралы ақпарат берілсін.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы                         __________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1620 бұйрығына
45-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттік сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 19 сәуірдегі № 127 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8429 тіркелген, 2013 жылғы 26 қазанда "Егемен Қазақстан" газетінде № 240 (28179) жарияланған).
2. "Мемлекеттік сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 19 сәуірдегі № 127 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 31 наурыздағы № 135 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9333 тіркелген, 2014 жылғы 24 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

2. Направить данное постановление в __________________________________________
(наименование органа, организации) для исполнения и представления информации об исполнении настоящего постановления, в том числе о номерах банковских счетов, об остатках и движениях денежных средств, ограничениях на этих счетах.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель ___________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 45
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 1620
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан
1. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 апреля 2013 года № 127 "Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8429, опубликован 26 октября 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 302 (27576).
2. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 марта 2014 года № 135 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 апреля 2013 года № 127 "Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9333, опубликован 24 апреля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").

3. "Мемлекеттік сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 19 сәуірдегі № 127 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 600 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12367 тіркелген, 2015 жылғы 23 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

3. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 600 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 апреля 2013 года № 127 "Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12367, опубликован 23 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").