Қорғалжын аудандық мәслихатының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 1/8 "Қорғалжын ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 қарашадағы № 3/34 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 желтоқсанда № 6914 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 7/9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 05.12.2023 № 7/9 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларына сәйкес, Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қорғалжын аудандық мәслихатының "Қорғалжын ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 1/8 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5577 тіркелген, 2016 жылғы 27 қазанда аудандық "Нұр-Қорғалжын" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Қорғалжын ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
2 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;";
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. Әлеуметтік көмек алушылардың тізбесі:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері – Жеңіс күніне орай облыстың жергілікті атқарушы органымен келісім бойынша мөлшерінде;

О внесении изменений в решение Коргалжынского районного маслихата от 27 сентября 2016 года № 1/8 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Коргалжынском районе"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 21 ноября 2018 года № 3/34. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 декабря 2018 года № 6914. Утратило силу решением Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 5 декабря 2023 года № 7/9
Сноска. Утратило силу решением Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 05.12.2023 № 7/9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504, Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Коргалжынского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Коргалжынском районе" от 27 сентября 2016 года № 1/8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5577, опубликовано 27 октября 2016 года в районной газете "Нұр-Қорғалжын") следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Коргалжынском районе, утвержденных указанным решением:
подпункт 1) пункта 2 изложить в новой редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Перечень получателей социальной помощи:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны – ко Дню Победы в размере по согласованию с местным исполнительным органом области;

2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар – Жеңіс күніне орай облыстың жергілікті атқарушы органымен келісім бойынша мөлшерінде;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген басқа тұлғалардың санаттары – Жеңіс күніне орай облыстың жергілікті атқарушы органымен келісім бойынша мөлшерінде;
4) ең төмен және төмен зейнетақы алатын зейнеткерлерлер, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушылар – Қарттар күніне орай облыстың жергілікті атқарушы органымен келісім бойынша мөлшерінде;
5) 1, 2, 3 топтағы мүгедектер, 18 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелеуші тұлғалар – Мүгедектер күніне орай облыстың жергілікті атқарушы органымен келісім бойынша мөлшерінде;
6) табиғи апат немесе өрттің салдарынан зардап шеккен отбасылар (азаматтар) – акт немесе анықтама негізінде табиғи апаттан немесе өрттен кейінгі үш ай мерзімінен кешіктірмей отыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын тұлғалар (туберкулезбен, онкологиялық аурулармен және адамның иммун тапшылық вирусымен) – Қорғалжын орталық аудандық ауруханасының есебінде тұрған, есепте тіркелуі туралы растау негізінде жылына бір рет он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) аз қамтылған отбасылардан, көп балалы отбасылардан, халықтың әлеуметтік әлсіз жіктерінен (отбасыларынан) шыққан, колледждерде және жоғары медициналық оқу орындарында ақылы негізде күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын студенттерге – оқу орнымен жасалған шарт көшірмесінің, оқу орнынан анықтама, көп балалы отбасынан шыққандығын, немесе өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға немесе халықтың әлеуметтік әлсіз жігіне жататындығын растайтын анықтама негізінде оқу ақысы мөлшерінде. Жоғары медициналық оқу орындарында оқитын болса, шарт аудан әкімі, студент және жұмыс беруші арасында жасалады;
9) 1 және 2 топтағы мүгедектер – жылына бір рет сегіз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
10) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар – бір рет он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
Бұл ретте азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар:
1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген негіздемелер;
2) Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру не әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы;
3) Ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгіленбейтін бір шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы негіздеме болып табылады.".

2) лица, приравненные к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – ко Дню Победы в размере по согласованию с местным исполнительным органом области;
3) другие категории лиц, приравненные к участникам Великой Отечественной войны – ко Дню Победы в размере по согласованию с местным исполнительным органом области;
4) пенсионеры с минимальной пенсией и ниже, получатели государственной базовой пенсионной выплаты - ко Дню пожилых людей в размере по согласованию с местным исполнительным органом области;
5) инвалиды 1, 2, 3 группы, лица, воспитывающие ребенка-инвалида до 18 лет - ко Дню инвалидов в размере по согласованию с местным исполнительным органом области;
6) семьи (граждане), пострадавшие в результате стихийного бедствия или пожара – в размере тридцати месячных расчетных показателей в сроки не позднее трех месяцев после наступления стихийного бедствия или пожара на основании акта или справки;
7) лица, больные социально-значимыми заболеваниями (туберкулезом, онкологическими заболеваниями и вирусом иммунодефицита человека) – состоящим на учете в Коргалжынской центральной районной больнице в размере пятнадцати месячных расчетных показателей один раз в год на основании подтверждения о регистрации на учете;
8) студенты из малообеспеченных семей, многодетных семей, социально-уязвимых слоев населения (семей), обучающихся по очной форме на платной основе в колледжах и высших медицинских учебных заведениях- в размере стоимости обучения на основании копии договора с учебным заведением, справки с места учебы, справки, подтверждающей статус многодетной семьи, либо принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи, либо к социально-уязвимым слоям населения. При обучении в высших медицинских учебных заведениях заключается договор между акимом района, студентом и работодателем;
9) инвалиды 1 и 2 группы – один раз год в размере восьми месячных расчетных показателей;
10) лица, освобожденные из мест лишения свободы, лица состоящие на учете службы пробации - единовременно в размере пятнадцати месячных расчетных показателей.
При этом, основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступления трудной жизненной ситуации являются:
1) Основания, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан;
2) Причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара, либо наличие социально-значимого заболевания;
3) Наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, в однократном отношении к прожиточному минимуму.".

2. Осы шешім Ақмола облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қорғалжын аудандық
мәслихат сессиясының
төрайымы
Р.Смагулова
Қорғалжын аудандық
мәслихат хатшысы
Ө.Балғабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қорғалжын ауданының
әкімі
Б.Ғайса
2018 жылғы 21 қарашада

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Коргалжынского районного
маслихата
Р.Смагулова
Секретарь Коргалжынского
районного маслихата
О.Балгабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Коргалжынского
района
Б.Гайса
21 ноября 2018 года