Шымкент қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшерін айқындау туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 368 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 13 болып тіркелді
"Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 3-бабының 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шымкент қаласы әкімдігінің 06.10.2022 № 2052 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Шымкент қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері айқындалсын.
2. "Шымкент қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
4) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің бірінші орынбасары Қ.Нұртайға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Ғ.Әбдірахымов
КЕЛІСІЛДІ
"Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Шымкент қалалық полиция
департаменті"
_____________Е.М. Жұмаханбетов
2018 жыл "26" желтоқсан
Шымкент қаласы әкімдігінің
2018 жылғы "26" желтоқсан
№ 368 қаулысына қосымша
Шымкент қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшерін айқындау
1. Көтермелеудiң түрлерi
1. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудiң түрлерi:

Об определении видов и порядка поощрений, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Шымкент
Постановление акимата города Шымкент от 26 декабря 2018 года № 368. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 27 декабря 2018 года № 13
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка", акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления акимата города Шымкент от 06.10.2022 № 2052 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Определить виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Шымкент, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Шымкент" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города К.Нуртай.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Г.Абдрахимов
СОГЛАСОВАНО
Начальник "Департамента
полиции города Шымкент"
________________Жумаханбетов Е.М.
"26" декабря 2018 года
Приложение
постановлению города Шымкент
от 26 декабря 2018 года № 368
Определение видов и порядка поощрений, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Шымкент
1. Виды поощрения
1. Видами поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка являются:

1) алғыс жариялау;
2) грамотамен марапаттау;
3) ақшалай сыйақы беру.
2. Көтермелеудiң тәртiбi
2. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Шымкент қалалық полиция департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) қажеттілігіне қарай Шымкент қаласының әкімі аппаратына қылмыстың алдын алуға және жолын кесуге, қоғамдық тәртiптi қорғауға, қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды ақшалай сыйақымен көтермелеу туралы ұсынысты жолдайды (бұдан әрі – Ұсыныс).
3. Шымкент қаласының әкімі аппараты Ұсынысты 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде қарайды. Қажет болған жағдайда, әкім аппараты Департаментке пысықтауға жібереді. Өз кезегінде Департамент пысықталған нұсқаны Шымкент қаласының әкімі аппаратына жолдайды.
4. Көтермелеу түрлерiн, оның iшiнде, ақшалай сыйақы мөлшерiн, көтермеленушiнiң қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қосқан үлесiн және ол немесе оның қатысуымен жолы кесiлген құқыққа қарсы әрекеттiң нәтижесiнде келтiрiлуi мүмкiн залалдың көлемiн ескере отыра, қоғамдық тәртіпі қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) белгiлейдi.
5. Шымкент қаласының әкімі аппараты барлық қажетті құжаттарды қалыптастырады және қоғамдық тәртіпі қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу жөніндегі комиссияның қарауына енгізеді. Комиссия ұсынылған материалдарды ережеге сәйкес тоқсан сайын қарайды.
6. Шымкент қаласының әкімі аппараты шешім қабылданған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Комиссия шешімін Департаментке жолдайды.
7. Департамент Комиссияның шешімі негізінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде бұйрық шығарады және ақшалай сыйақы төлеу үшін қаржылық қамтамасыз ету жөніндегі тиісті құрылымдық бөлімшеге жібереді.
8. Осы қосымшаның 1 тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген көтермелеу түрлерін Департамент салтанатты жағдайда жүзеге асырады.
Ескерту. 8-тармаққа орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Шымкент қаласы әкімдігінің 06.10.2022 № 2052 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Комиссия жергілікті атқарушы органдарда тіркелмеген азаматтарды да, егер олар осы тәртіпке сәйкес қылмыстық құқық бұзушылықтардың алдын алуға, жолын кесуге немесе оларды ашуға ықпал етсе, Заңда белгіленген тәртіппен көтермелеуге құқылы.
3. Ақшалай сыйақының мөлшері
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - Шымкент қаласы әкімдігінің 06.10.2022 № 2052 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).

1) объявление благодарности;
2) награждение грамотой;
3) выдача денежной премии.
2. Порядок поощрения
2. Государственное учреждение "Департамент полиции города Шымкент Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее – Департамент) по мере необходимости направляет в аппарат акима города Шымкент представление по поощрению граждан, принимающих участие в охране общественного порядка, обеспечении общественной безопасности, предупреждении и пресечении преступлений (далее – Представление).
3. Аппарат акима города Шымкент рассматривает Представление в течении 15 (пятнадцати) календарных дней. В случае необходимости аппарат акима направляет на доработку в Департамент. В свою очередь, Департамент направляет доработанный вариант в аппарат акима города Шымкент.
4. Виды поощрения, в том числе размер денежного вознаграждения, устанавливается Комиссией по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка (далее – Комиссия) с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка и объема ущерба, который мог бы быть нанесен в результате противоправного действия, которое было пресечено им или с его участием.
5. Аппарат акима города Шымкент формирует все необходимые документы и вносит на рассмотрение Комиссии по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка. Комиссия рассматривает представленные материалы в соответствии с ее положением - ежеквартально.
6. Аппарат акима города Шымкент направляет решение комиссии в Департамент в течении 5 (пяти) рабочих дней со дня принятия решения.
7. Департамент на основании решении Комиссии принимает приказ в течении 5 (пяти) рабочих дней с момента получения решения Комиссии и направляет в соответствующее структурное подразделение по финансовому обеспечению для выплаты денежного вознаграждения.
8. Виды поощрения, указанные в подпунктах 1) и 2) пункта 1 настоящего приложения Департаментом осуществляется в торжественной обстановке.
Сноска. Пункт 8 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 06.10.2022 № 2052 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Комиссия вправе поощрять также граждан, не зарегистрированных в местных исполнительных органах, в порядке, установленном Законом, если они способствовали предупреждению, пресечению или раскрытию уголовных правонарушений в соответствии с настоящим порядком.
3. Размер денежного вознаграждения
Сноска. В наименование главы 3 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением акимата города Шымкент от 06.10.2022 № 2052 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

10. 10 есе айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын мөлшердегi ақшалай сыйақы.

10. Денежное вознаграждение в размере, не превышающем 10-кратного месячного расчетного показателя.