Жер салығының мөлшерлемелерін жоғарылату туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 10 сәуірдегі № 188 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 сәуірде № 6278 болып тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 510-бабының 1тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 13) тармақшасына сәйкес Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргізілетін жерді аймаққа бөлу жобалары (схемалары) негізінде, Қазалы ауданы бойынша жер салығының мөлшерлемелері "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексінің 505 және 506-баптарында белгiленген жер салығының базалық мөлшерлемелерінен 50 (елу) пайызға арттырылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 18.11.2022 № 298 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазалы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 23 ақпандағы № 87 "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін жоғарылату туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5771 нөмірімен тіркелген, аудандық "Тұран-Қазалы" газетінің 2017 жылғы 1 сәуірдегі №28 және 2017 жылғы 3 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім, 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
ХХІІІ сессиясының төрағасы:
Н.Имандосов
Аудандық мәслихат хатшысының
міндетін уақытша атқарушы:
Ғ.Әліш
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Мемлекеттік кірістер
комитеті Қызылорда облысы бойынша
Мемлекеттік кірістер департаментінің
Қазалы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
__________________ Ф.Қожабергенов
"10" сәуір 2018 жыл

О повышении ставок земельного налога
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 10 апреля 2018 года № 188. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 27 апреля 2018 года № 6278.
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), подпунктом 13) пунктом 1 статьи 6 Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. На основании проектов (схем) зонирования земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан, повысить ставки земельного налога по Казалинскому району на 50 (пятьдесят) процентов от базовых ставок земельного налога, установленных статьями 505 и 506 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс).
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 18.11.2022 № 298 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу решение Казалинского районного маслихата от 23 февраля 2017 года № 87 "О повышении базовых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5771, опубликовано в районной газете "Тұран- Қазалы" от 1 апреля 2017 года в №28 и 3 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования, за исключением пункта 1, который вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель очередной ХХІІІ
сессии районного маслихата
Н.Имандосов
Временно исполняющий обязанности
секретаря районного маслихата
Г.Алиш
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
Государственного учреждения
"Управление государственных доходов
по Казалинскому району Департамента
государственных доходов по Кызылординской
области Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан"
________________ Кожабергенов Ф.
"10" апреля 2018 года