Жалағаш ауданының ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетудің мөлшері мен тәртібін бекіту туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2018 жылғы 11 қыркүйектегі № 28-3 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 қыркүйекте № 6442 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 21 қазандағы № 46-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 21.10.2019 № 46-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
“Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы” Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабының 5тармағына сәйкес, Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жалағаш ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына (әрі қарай - мамандар) отын сатып алуға аудандық бюджет қаражаты есебінен 4 (төрт) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жыл сайын біржолғы әлеуметтік қолдау көрсетілсін (бұдан әрі – әлеуметтік қолдау).
2. Мамандарға әлеуметтік қолдауды тағайындауды “Жалағаш аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі (әрі қарай –уәкілетті орган) жүзеге асырады.
3. Әлеуметтік қолдау алу үшін мамандар уәкілетті органға немесе “Азаматтарға арналған үкімет” мемлекеттік корпорациясы” коммерциялық емес акционерлік қоғамының Қызылорда облысы бойынша филиалы Жалағаш аудандық бөліміне немесе тұрғылықты жері бойынша ауылдық округтің әкіміне жүгінеді және “Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы” Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 11342 нөмірімен тіркелген) 23-қосымшасымен бекітілген “Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау” мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
4. Әлеуметтік қолдау мамандар қажетті құжаттардың топтамасын ұсынғаннан кейін тағайындалып, ағымдағы жылдың қаржыландыру жоспарына сәйкес төленеді.

Об утверждении порядка и размера оказания социальной поддержки по приобретению топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Жалагашского района
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 11 сентября 2018 года № 28-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 27 сентября 2018 года № 6442. Утратило силу решением Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 21 октября 2019 года № 46-2
Сноска. Утратило силу решением Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 21.10.2019 № 46-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года “О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий” Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Ежегодно оказывать единовременную социальную поддержку за счет средств районного бюджета в размере 4 (четырех) месячных расчетных показателей на приобретение топлива (далее – социальная поддержка) специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Жалагашского района (далее - специалисты).
2. Назначение социальной поддержки специалистов осуществляет коммунальное государственное учреждение “Жалагашский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния” (далее – уполномоченный орган).
3. Для получения социальной поддержки специалисты обращаются в уполномоченный орган либо в Жалагашский районный отдел филиала некоммерческого акционерного общества “Государственная корпорация “Правительство для граждан” по Кызылординской области либо акиму сельского округа по месту жительства и представляют документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги “Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива” утвержденный приложением 23 приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 “Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере” (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11342).
4. Назначение социальной поддержки производится при предоставлении специалистами необходимых документов и выплачивается в соответствии с планом финансирования на текущий финансовый год.

5. Жалағаш аудандық мәслихатының келесі шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) “Отын сатып алу үшін әлеуметтік көмек беру туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2014 жылғы 6 маусымдағы № 33-3 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4702 нөмірімен тіркелген, 2014 жылғы 21 маусымда “Жалағаш жаршысы” газетінде, 2014 жылғы 23 маусымда “Әділет” ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) “Отын сатып алу үшін әлеуметтік көмек беру туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2014 жылғы 6 маусымдағы № 33-3 шешіміне өзгеріс енгізу туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2014 жылғы 4 қарашадағы № 39-3 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4807 нөмірімен тіркелген, 2014 жылғы 13 желтоқсанда “Жалағаш жаршысы” газетіне, 2014 жылғы 19 желтоқсанда “Әділет” ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған жарияланған).
6. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жалағаш аудандық мәслихатының
28-сессиясының төрағасы
Т. ТУЛЕГЕНОВ
Жалағаш аудандық мәслихатының
хатшысы
М.ЕСПАНОВ

5. Признать утратившими силу следующих решений Жалагашского районного маслихата:
1) решение Жалагашского районного маслихата от 6 июня 2014 года № 33-3 “О предоставлении социальной помощи на приобретение топлива” (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4702, опубликовано 21 июня 2014 года в газете “Жалагаш жаршысы”, 23 июня 2014 в информационно-правовой системе “Әділет” );
2) решение Жалагашского районного маслихата от 4 ноября 2014 года № 39-3 “О внесении изменения в решение Жалагашского районного маслихата от 06 июня 2014 года №33-3 “О предоставлении социальной помощи на приобретение топлива” (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4807, опубликовано 13 декабря 2014 года в газете “Жалагаш жаршысы”, 19 декабря 2014 года в информационно-правовой системе “Әділет”).
6. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель 28 сессии Жалагашского
районного маслихата
Т. ТУЛЕГЕНОВ
Секретарь Жалагашского районного
маслихата
М. ЕСПАНОВ