Қалалық мәслихаттың 2017 жылғы 15 желтоқсандағы №12/137 "2018-2020 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 7 желтоқсандағы № 20/220 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 желтоқсанда № 3725 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 қарашадағы №21/259 "Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 13 желтоқсандағы №15/173 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3718 болып тіркелген) сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2017 жылғы 15 желтоқсандағы №12/137 "2018-2020 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3511 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 29 785 612,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 20 675 037,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 108 105 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4 286 416,5 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 716 053 мың теңге;
2)шығындар – 28 632 472 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 178 785,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 179 215,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 430 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 025 645,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 025 645,4 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 3 179 215,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 639 184 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 485 613,9 мың теңге.".
2 тармақта:
бірінші және үшінші абзацтар келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 15,5 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 0 пайыз;
3 тармақта:
бірінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение городского маслихата от 15 декабря 2017 года №12/137 "О бюджете города Актау на 2018-2020 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 7 декабря 2018 года № 20/220. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 11 декабря 2018 года № 3725
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 12 ноября 2018 года №21/259 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2017 года №15/173 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3718) Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 15 декабря 2017 года №12/137 "О бюджете города Актау на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3511) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2018-2020 годы согласно приложению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1)доходы – 29 785 612,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 20 675 037,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 108 105 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 286 416,5 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 716 053 тысяч тенге;
2) затраты – 28 632 472 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 178 785,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 179 215,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 430 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 025 645,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 025 645,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 179 215,5 тысяч тенге;
погашение займов – 1 639 184 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 485 613,9 тысяч тенге.".
в пункте 2:
первый и третий абзацы изложить в новой редакции следующего содержания:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 15,5 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 0 процентов;
в пункте 3:
абзац первый изложить в новой редакции следующего содержания:

29 962 мың теңге − тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
екінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
309 мың теңге − оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
үшінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
83 420 мың теңге − мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
төртінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
43 643 мың теңге − мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс беруші шығындарын субсидиялауға;
бесінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
4 183 мың теңге – "Өрлеу" пилоттық жобасы аясында 2014 жылдан бері оқытылған халықты жұмыспен қамту Орталығының әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттердің еңбекақысын төлеуге;
алтыншы абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
61 766 мың теңге − Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар Жоспарын іске асыруға;
жетінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
42 994 мың теңге – нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған Бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға.
сегізінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
38 201 мың теңге – ұлттық тесттен өткен және бастауыш, негізгі мен жалпы орта білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдердің педагогикалық шеберлігі үшін қосымша ақы төлеуге;
4 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
4. Қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға республикалық бюджеттен 2018 жылы – 4 025 163 мың теңге және 2020 жылы – 1 219 449 мың теңге бюджеттік нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.;
5-3 тармақ алып тасталсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

29 962 тысяч тенге − на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
абзац второй изложить в новой редакции следующего содержания:
309 тысяч тенге − на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
абзац третий изложить в новой редакции следующего содержания:
83 420 тысяч тенге − на выплату государственной адресной социальной помощи;
абзац четвертый изложить в новой редакции следующего содержания:
43 643 тысяч тенге − на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
абзац пятый изложить в новой редакции следующего содержания:
4 183 тысяч тенге − на оплату труда консультантов и ассистентов по социальной работе Центра занятости населения, которые прошли обучение с 2014 года, в рамках пилотного проекта "Өрлеу";
абзац шестой изложить в новой редакции следующего содержания:
61 766 тысяч тенге − на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы;
абзац седьмой изложить в новой редакции следующего содержания:
42 994 тысяч тенге − на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы;
абзац восьмой изложить в новой редакции следующего содержания:
38 201 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
пункт 4 изложить в новой редакции следующего содержания:
4. Учесть, что в городском бюджете предусматриваются на реализацию местных инвестиционных проектов бюджетные целевые трансферты из республиканского бюджета на 2018 год – 4 025 163 тысяч тенге и на 2020 год – 1 219 449 тысяч тенге.;
пункт 5-3 исключить.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

3. Көрсетілген шешімнің 5 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы − Д. Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

3. Приложение 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
4. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата - Д. Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б. Шапқан).
6. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2018 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрағасы Ы.Көшербай
Қалалық мәслихат хатшысы С. Зәкенов
Ақтау қалалық мәслихатының
2018 жылғы 7 желтоқсандағы
№20/220 шешіміне
1 қосымша
2018 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. КІРІСТЕР

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (Б. Шапкан).
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Ы.Кошербай
Секретарь городского маслихата С. Закенов
Приложение 1
к решению Актауского городского
маслихата от 7 декабря 2018 года №20/220
Бюджет города Актау на 2018 год
категория
Сумма тысяч тенге
класс
подкласс
Наименование
1 . ДОХОДЫ