Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 142 "Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2018 жылғы 11 маусымдағы № 183 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 маусымда № 7874 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 142 "Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7461 болып тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5372864,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1813149,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 217662,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 44205,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3297848,0 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2279684,0 мың теңге;
2) шығындар – 5447531,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -127624,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 18038,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 145662,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 52956,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -52956,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 18038,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 145662,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 74667,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2018 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 397404,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 503,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 57648,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 9030,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 9097,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 142 "О бюджете города Аркалыка на 2018-2020 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 11 июня 2018 года № 183. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 20 июня 2018 года № 7874. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 142 "О бюджете города Аркалыка на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7461, опубликовано 18 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5372864,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1813149,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 217662,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 44205,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3297848,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 2279684,0 тысячи тенге;
2) затраты – 5447531,3 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -127624,0 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 18038,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 145662,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 52956,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -52956,9 тысяч тенге:
поступление займов – 18038,0 тысяч тенге;
погашение займов – 145662,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 74667,1 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 397404,0 тысяч тенге, в том числе:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 503,0 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 57648,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 9030,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы в сумме 9097,0 тысяча тенге;

мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 279,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 42098,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын және ұлттық біліктілік тестінен өткен мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 14804,0 мың теңге сомасында;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 140000,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және осы бағыттағы жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен төленген шығыстардың сомаларын өтеуге 123945,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2018 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 619760,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің Б. Майлин атындағы № 3 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 94757,5 мың теңге сомасында;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 17758,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының 150 орынға арналған "Балдырған" балабақшасының мемлекеттік-жекешелік әріптестік есебінен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 45736,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 19021,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Горбачев көшесі, 34 мекен-жайы бойынша "Әйелдерге, жасөспірімдерге және балаларға арналған әлеуметтік бейімделу орталығы" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 21050,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелері мен автожолдарын орташа жөндеуге 159905,0 мың теңге сомасында;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 140000,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелерін ағымдағы жөндеуге 63757,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік шекараларды белгілеу мен қазып салуға 1914,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 5306,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 4674,0 мың теңге сомасында;

на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов в сумме 279,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда в сумме 42098,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общесреднего образования в сумме 14804,0 тысячи тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 140000,0 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов в сумме 123945,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 619760,4 тысяч тенге, в том числе:
на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 3 имени Б. Майлина отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 94757,5 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 17758,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования за счет государственного-частного партнерства города Аркалыка детского сада "Балдырган" на 150 мест в сумме 45736,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 19021,0 тысяча тенге;
на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Центр социальной адаптации для женщин, подростков и детей" по адресу: город Аркалык, улица Горбачева, 34 в сумме 21050,0 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц и автодорог города Аркалыка в сумме 159905,0 тысяч тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 140000,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт улиц города Аркалыка в сумме 63757,0 тысяч тенге;
на установление и пропашку административных границ в сумме 1914,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 5306,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 4674,0 тысячи тенге;

"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің М. Әуезов атындағы № 5 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын ағымдағы жөндеуге 25000,0 мың теңге сомасында;
білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықты Интернетке қосу үшін 10932,5 мың теңге сомасында;
жаңартылған мазмұндағы оқулықтарды сатып алуға 3661,0 мың теңге сомасында;
iрi қара малының нодулярлы дерматитіне қарсы эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 3108,0 мың теңге сомасында;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жеке агенттіктерімен халықты жұмыспен қамту саласындағы көрсетілетін қызметтердің аутсорсингіне 3180,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы, мәслихат хатшысы Г. Елтебаева
"КЕЛІСІЛДІ"
"Арқалық қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесі басшысы
____________ А. Мұхамбетжанова
2018 жылғы 11 маусым
"КЕЛІСІЛДІ"
"Арқалық қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
___________ Н. Гайдаренко
2018 жылғы 11 маусым
Мәслихаттың
2018 жылғы 11 маусымдағы
№ 183 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың

на текущий ремонт здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 5 имени М. Ауезова отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 25000,0 тысяч тенге;
для подключения организаций образования к высокоскоростному Интернету в сумме 10932,5 тысячи тенге;
на приобретение учебников по обновленному содержанию в сумме 3661,0 тысяча тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 3108,0 тысяч тенге;
на аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017- 2021 годы в сумме 3180,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии, секретарь маслихата Г. Елтебаева
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
_________________ А. Мухамбетжанова
11 июня 2018 год
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Аркалыка"
_______________ Н. Гайдаренко
12 июня 2018 год
Приложение 1
к решению маслихата
от 11 июня 2018 года
№ 183
Приложение 1
к решению маслихата

95186,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9824,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
57013,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
4032,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
20895,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3422,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
411281,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
53694,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
53694,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
53694,0
2
Әлеуметтiк көмек
309171,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
309171,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
90393,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7077,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
37075,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22421,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1483,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
53245,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
47225,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
19363,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
10161,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
20728,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
48416,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48416,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47211,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1205,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

95186,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9824,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
57013,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
4032,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20895,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3422,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
411281,0
1
Социальное обеспечение
53694,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53694,0
005
Государственная адресная социальная помощь
53694,0
2
Социальная помощь
309171,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
309171,0
002
Программа занятости
90393,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7077,0
006
Оказание жилищной помощи
37075,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22421,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1483,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
53245,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
47225,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
19363,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10161,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
20728,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
48416,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48416,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47211,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1205,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство