Қостанай облысы Қостанай ауданы И.Ф. Павлов атындағы ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2018 жылғы 7 қыркүйектегі № 318 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 2 қазанда № 8055 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2020 жылғы 5 ақпандағы № 479 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 05.02.2020 № 479 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына және "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Қостанай ауданы И.Ф. Павлов атындағы ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Қостанай облысы Қостанай ауданы И.Ф. Павлов атындағы ауылының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
3. Мәслихаттың 2014 жылғы 11 наурыздағы № 174 "Қостанай облысы Қостанай ауданы Борис-Романов ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4623 болып тіркелген, 2014 жылғы 30 сәуірде "Арна" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының
кезектен тыс сессиясының төрағасы
Б. Бурашев
Қостанай
аудандық мәслихатының хатшысы
Б. Копжасаров
КЕЛІСІЛДІ
Қостанай облысы Қостанай
ауданы И.Ф. Павлов атындағы
ауылының әкімі
________________ Р. Кембаев
Мәслихаттың
2018 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 318 шешімімен бекітілген
Қостанай облысы Қостанай ауданы И.Ф. Павлов атындағы ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Қостанай ауданы И.Ф. Павлов атындағы ауылының (бұдан әрі - И.Ф. Павлов атындағы ауылы) бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес әзірленді және И.Ф. Павлов атындағы ауылы көшелер тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей улиц для участия в сходе местного сообщества села имени И.Ф. Павлова Костанайского района Костанайской области
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 7 сентября 2018 года № 318. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 2 октября 2018 года № 8055. Утратило силу решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 5 февраля 2020 года № 479
Сноска. Утратило силу решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 05.02.2020 № 479 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села имени И.Ф. Павлова Костанайского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей улиц для участия в сходе местного сообщества села имени И.Ф. Павлова Костанайского района Костанайской области согласно приложению к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение маслихата от 11 марта 2014 года № 174 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Борис-Романовка Костанайского района Костанайской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4623, опубликовано 30 апреля 2014 года в газете "Арна").
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной сессии
Костанайского районного маслихата
Б. Бурашев
Секретарь
Костанайского районного маслихата
Б. Копжасаров
СОГЛАСОВАНО
Аким села имени И.Ф. Павлова
Костанайского района
Костанайской области
_________________ Р. Кембаев
Утверждены
решением маслихата
от 7 сентября 2018 года № 318
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села имени И.Ф. Павлова Костанайского района Костанайской области
1. Общее положение
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества села имени И.Ф. Павлова Костанайского района Костанайской области (далее - село имени И.Ф. Павлова) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улиц села имени И.Ф. Павлова.

2. И.Ф. Павлов атындағы ауылының аумағындағы көшелер тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды И.Ф. Павлов атындағы ауылының әкімі шақырады.
Қостанай ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.

2. Раздельный сход местного сообщества жителей улиц на территории села имени И.Ф. Павлова (далее - раздельный сход) созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом села имени И.Ф. Павлова.
Проведение раздельного схода допускается при наличии положительного решения акима Костанайского района на проведение схода местного сообщества.

4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Көшелер шегінде бөлек жиынды өткізуді И.Ф. Павлов атындағы ауылының әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті көшенің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.

4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах улиц организуется акимом села имени И.Ф. Павлова.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей соответствующей улицы, имеющих право в нем участвовать.

7. Бөлек жиынды И.Ф. Павлов атындағы ауылының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
И.Ф. Павлов атындағы ауылының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін И.Ф. Павлов атындағы ауылының көшелер тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қостанай аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін И.Ф. Павлов атындағы ауылының көшелер тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.

7. Раздельный сход открывается акимом села имени И.Ф. Павлова или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким села имени И.Ф. Павлова или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей улиц села имени И.Ф. Павлова для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Костанайским районным маслихатом.
Количество представителей жителей улиц села имени И.Ф. Павлова для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.

9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны И.Ф. Павлов атындағы ауылы әкімінің аппаратына береді.
Мәслихаттың
2018 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 318 шешіміне қосымша
Қостанай облысы Қостанай ауданы И.Ф. Павлов атындағы ауылының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Қостанай облысы Қостанай ауданы И.Ф. Павлов атындағы ауылы көшелерінің атауы
Қостанай облысы Қостанай ауданы И.Ф. Павлов атындағы ауылының көшелер тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
1
Павлов көшесі
15
2
Школьная көшесі
10
3
Молодежная көшесі
10
4
Урожайная көшесі
5
5
Юбилейная көшесі
1
6
Целинная көшесі
3

9. Голосование проводится открытым способом, персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима села имени И.Ф. Павлова.
Приложение
к решению маслихата
от 7 сентября 2018 года № 318
Количественный состав представителей жителей улиц для участия в сходе местного сообщества села имени И.Ф. Павлова Костанайского района Костанайской области
Наименование улиц села имени И.Ф. Павлова Костанайского района Костанайской области
Количество представителей жителей улиц села имени И.Ф. Павлова Костанайского района Костанайской области (человек)
1
Улица Павлова
15
2
Улица Школьная
10
3
Улица Молодежная
10
4
Улица Урожайная
5
5
Улица Юбилейная
1
6
Улица Целинная
3