Солтүстік Қазақстан облысының ауылдық жерiне жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiне бюджет қаражаты есебінен әлеуметтiк қолдау көрсету тәртібі мен мөлшерін айқындау туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 30 шілдедегі № 23/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 23 тамызда № 4877 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 7 қазандағы № 48/15 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 07.10.2020 № 48/15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 9-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 7-бабы 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысының ауылдық жеріне жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiне бюджет қаражаты есебінен әлеуметтiк қолдау көрсету тәртібі мен мөлшері осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте мыналарды қамтамасыз етсін:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тіліндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы - Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiне қосу үшін жіберуді;
3) осы шешімді ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы шешім оны алғаш ресми жариялаған күннен бастап күшiне енедi және 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қарым-қатынастарға қолданылады.
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың
ХХШ сессиясының төрағасы
Р. Әбдірахманова
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың
хатшысы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаттың 2018 жылғы
30 шілдедегі № 23/4 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының ауылдық жерiне жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiне бюджет қаражаты есебінен әлеуметтiк қолдау көрсету тәртібі мен мөлшері

Об определении порядка и размера оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Северо-Казахстанской области за счет бюджетных средств
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 30 июля 2018 года № 23/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 23 августа 2018 года № 4877. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 7 октября 2020 года № 48/15
Сноска. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 07.10.2020 № 48/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", пунктом 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Определить порядок и размер социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Северо-Казахстанской области за счет бюджетных средств согласно приложению к настоящему решению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его на казахском и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации – филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Северо-Казахстанского областного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2018 года.
Председатель XXIІI сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
Р. Абдрахманова
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Бубенко
Приложение к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 30 июля 2018 года № 23/4
Порядок и размер оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Северо-Казахстанской области за счет бюджетных средств

1. Жалпы ереже
1. Осы Тәртіп "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының негізінде әзірленді және Солтүстік Қазақстан облысының ауылдық жерiне жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiне бюджет қаражаты есебінен әлеуметтiк қолдау көрсету тәртібі мен мөлшерін айқындайды.
2. Ауылдық жерге жұмысқа жіберілген медицина қызметкері (бұдан әрі - қызметкер) – ауылдық жерге жұмыс істеу үшін жолданған, жоғары медициналық білім алған, маманның тиісті сертификаты бар жеке тұлға.
3. Ауылдық жерге жұмысқа жіберілген фармацевтика қызметкері (бұдан әрі - қызметкер) – ауылдық жерге жұмыс істеу үшін жолданған, жоғары фармацевтикалық білім алған, маманның тиісті сертификаты бар жеке тұлға.
4. Әлеуметтiк қолдау көрсету жөнiндегi уәкiлеттi орган (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) – "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5. Жұмыс берушi - медицина және фармацевтика қызметкерiмен жеке еңбек шартын жасасқан, тиісті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау ұйымы.
Ескерту. 5-тармақ орыс тілінде жаңа редакцияда, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 10.09.2018 № 24/10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткең соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Медицина және фармацевтика қызметкерлерiне әлеуметтiк қолдау көрсету тәртібі мен мөлшері
6. Жұмыс берушiмен жеке еңбек шарты жасалған күннен бастап алғашқы бес жыл iшiнде еңбек мiндеттерiн орындап жүрген қызметкер әлеуметтiк қолдау алу құқығына ие болады.
7. Қызметкер әлеуметтiк қолдау алу үшін әлеуметтік қолдау көрсету жөнiндегi уәкiлеттi органына жеке куәлігінің көшірмесін, жоғары білім туралы дипломының көшірмесін, еңбек кітапшасының көшірмесін, мемлекеттік медицина ұйымына жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесін, 3х4 фото (2 дана) ұсынады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 08.07.2020 № 44/11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Әлеуметтік қолдау 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңге көлеміндегі бір реттік өтемақыдан тұрады.
9. Бір реттік өтемақы қызметкермен еңбек шарты жасалғаннан кейін оның өтінішінің негізінде екінші деңгейлі банкте ашылған есептік шотына аудару арқылы төленеді. Қызметкерге әлеуметтік қолдау облыстық бюджеттің қаражаты есебінен көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан на основании Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", определяет порядок и размер социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Северо-Казахстанской области за счет бюджетных средств.
2. Медицинский работник, направленный для работы в сельскую местность (далее – работник) – физическое лицо, получившее высшее медицинское образование, имеющее соответствующий сертификат специалиста, направленный для работы в сельскую местность.
3. Фармацевтический работник, направленный для работы в сельскую местность (далее – работник) – физическое лицо, получивший высшее фармацевтическое образование, имеющее соответствующий сертификат специалиста, направленный для работы в сельскую местность.
4. Уполномоченный орган по оказанию социальной поддержки - Коммунальное государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области" (далее - уполномоченный орган).
5. Работодатель - организация здравоохранения, финансируемая из соответствующего бюджета, заключившая трудовой договор с медицинским и фармацевтическим работником.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 10.09.2018 № 24/10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок и размер оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам
6. Правом на получение социальной поддержки обладает работник, выполняющий трудовые обязанности первые пять лет со дня заключения трудового договора с работодателем.
7. Работник для получения социальной поддержки предоставляет в уполномоченный орган копию удостоверения личности, копию диплома о высшем образовании, копию трудовой книжки, копию приказа о принятии на работу в государственную медицинскую организацию, фото 3х4 (2 штуки).
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 08.07.2020 № 44/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Социальная поддержка состоит из единовременной компенсации в размере 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге.
9. Единовременная компенсация выплачивается после заключения трудового договора с работником путем перечисления на его лицевой счет, открытый в банке второго уровня на основании его заявления. Оказание социальной поддержки работнику осуществляется за счет средств областного бюджета.

10. Уәкiлеттi орган денсаулық сақтау ұйымдарын кадрлық қамтамасыз ету мақсатында:
1) жыл сайын ауылдық жерге қажетті медициналық және фармацевтикалық мамандықтар бойынша сұранысқа талдау жүргізеді;
2) қызметкерден өтiнiш және олардың бiлiктiлiгiн, оған қоса жұмыс орны бойынша тұрғын үйге деген мұқтаждығын растайтын құжаттарын қабылдайды;
3) әлеуметтiк қолдауға мұқтаж қызметкерлердiң тiзiмiн жасайды;
4) ауылдық жерге жұмысқа жiберiлген қызметкерлерге әлеуметтiк қолдау көрсету мәселелерi бойынша түсiндiру жұмыстарын жүргiзедi.
Ескерту. 10-тармаққа орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 10.09.2018 № 24/10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткең соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Уәкiлеттi органның жолдамасы бойынша жұмыс берушi Қазақстан Республикасы Еңбек кодексiнiң талаптарына сәйкес қызметкермен еңбек шартына отырады.
12. Қызметкермен еңбек шарты бұзылған жағдайда жұмыс берушi бұл туралы 10 жұмыс күнінен кешiктiрмей уәкiлеттi органға хабарлауы қажет.
13. Еңбек қатынастары мерзімінен бұрын бұзылған кезде алдында төленген ақша қаражаттарын қайтару еңбек шартында қарастырылады.

10. Уполномоченный орган в целях кадрового обеспечения организаций здравоохранения:
1) ежегодно проводит анализ спроса на медицинские и фармацевтические кадры по отдельным специальностям для сельской местности;
2) принимает заявление от работников и документы, подтверждающие их квалификацию, а также нуждаемость в жилье по месту работы;
3) составляет список работников, нуждающихся в социальной поддержке;
4) проводит разъяснительную работу по вопросам оказания социальной поддержки работникам, направляемым для работы в сельскую местность.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 10.09.2018 № 24/10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. По направлению уполномоченного органа работодатель заключает трудовой договор с работником в соответствии с требованиями Трудового кодекса Республики Казахстан.
12. В случае расторжения трудового договора с работником работодателю необходимо известить об этом уполномоченный орган не позднее 10 рабочих дней.
13. Возврат ранее выплаченных денежных средств при досрочном расторжении трудовых отношений предусматриваются трудовым договором.