Жер салығының мөлшерлемелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 наурыздағы № 26/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 сәуірде № 4645 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) (бұдан әрі-Салық кодексі) Кодексінің 510-бабы 1-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 30.11.2018 № 39/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 14.04.2021 № 4/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі ); 02.02.2022 № 17/5 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 02.02.2022 № 17/5 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргiзiлетiн жердi аймаққа бөлу жобалары (схемалары) негiзiнде автотұрақтарға (паркингтерге), автожанармай құю станцияларына бөлінген, казино орналасқан, сондай-ақ тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын жер учаскелерінен басқа, Салық кодексінің 505, 506-баптарында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері елу пайызға арттырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 30.11.2018 № 39/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Осы тармақтың 2020 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болуын белгілеп, Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге Салық кодексінің 704-бабымен анықталған бірыңғай жер салығының мөлшерлемелері он есе арттырылсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 30.11.2018 № 39/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылған деп танылсын.

О ставках земельного налога
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 26 марта 2018 года № 26/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 апреля 2018 года № 4645.
В соответствии пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее-Налоговый Кодекс), маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 30.11.2018 № 39/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 02.02.2022 № 17/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Исключено решением маслихата Мамлютского района СевероКазахстанской области от 02.02.2022 № 17/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-1. На основании проектов (схем) зонирования земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан повысить на пятьдесят процентов базовые ставки земельного налога установленных статьями 505, 506 Налогового кодекса за исключением земельных участков выделенные под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, занятые под казино, а также не используемые в соответствующих целях или используемые с нарушением законодательства Республики Казахстан.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 30.11.2018 № 39/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2021 № 4/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. 2. Повысить в десять раз ставки единого земельного налога, установленные статьей 704 Налогового кодекса, на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения, установив, что данный пункт действует до 1 января 2020 года.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 30.11.2018 № 39/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области согласно приложению к настоящему решению.

4. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-1-тармақты қоспағанда, оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 30.11.2018 № 39/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы Қ. Қасенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы Р. Нұрмұқанова
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 наурыздағы № 26/3 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының күшін жойған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "Жер салығының мөлшерлемелері туралы" 2009 жылғы 14 наурыздағы № 13/4 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13-10-80 болып тіркелді, 2009 жылғы 08 мамырда аудандық "Солтүстік жұлдызы" газетінде № 20, "Знамя труда" газетінде № 20 болып жарияланған).
2. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "Жер салығының ставкалары туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2009 жылғы 14 наурыздағы № 13/4 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 12 мамырдағы № 41/7 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3278 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылдың 29 маусымында жарияланған).
3. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "Жер салығының ставкалары туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2009 жылғы 14 наурыздағы № 13/4 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2016 жылғы 27 маусымдағы № 5/5 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3852 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылдың 10 тамызында жарияланған).

4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 1-1, который вводится в действие с 1 января 2019 года.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 30.11.2018 № 39/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Председатель
сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области К. Касенов
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области Р. Нурмуканова
Приложение
к решению маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 26 марта 2018 года № 26/3
Перечень утративших силу некоторых решений маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области
1. Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "О ставках земельного налога" от 14 марта 2009 года № 13/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13-10-80, опубликовано 8 мая 2009 года в районных газетах "Солтүстік жұлдызы" № 20, "Знамя труда" № 20).
2. Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "О внесении изменений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14 марта 2009 года № 13/4 "О ставках земельного налога" от 12 мая 2015 года № 41/7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3278, опубликовано 29 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "О внесении изменений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14 марта 2009 года № 13/4 "О ставках земельного налога" от 27 июня 2016 года № 5/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3852, опубликовано 10 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").