Атырау қаласында автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлерге арналған базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 309 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 желтоқсанда № 4311 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Атырау қаласы мәслихатының 28 ақпандағы 2020 жылғы № 478 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Атырау қаласы мәслихатының 28.02.2020 № 478 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 505 бабына, 509 бабының 3 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 44 бабына сәйкес, Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қаласында автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Атырау қаласында автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарына қарай автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлерге арналған базалық салық мөлшерлермелері осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес ұлғайтылсын.
3. Салықты есептеу кезінде жерлеріне базалық мөлшерлемелер қолданылатын жақын орналасқан елді мекен Атырау қаласы болып айқындалсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мәслихаттың инфрақұрылым және тұрғын үй құрылысы саласы бойынша тұрақты комиссиясына жүктелсін (Қ. Джаумбаев).
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ХХХІІІ сессия төрағасы К. Азмуханов
Мәслихат хатшысы Р. Джанглишов
Атырау қаласы Мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 309 шешіміне 1 қосымша
Атырау қаласындағы автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтардың (паркингтердің) түрлері
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
1.
Ашық типті және жабық типті жер үсті автотұрақтары
I санат
2.
Басқа мақсаттағы ғимараттарға қатар салынған автотұрақтар, басқа мақсаттағы ғимараттарға жапсарлас салынған автотұрақтар
II санат
3.
Ғимараттың цокольді және (немесе) жер асты деңгейінде орналасқан және осы ғимараттардың ажырамас құрамдас бөлігі болып табылатын автотұрақтар (паркингтер)
IIІ санат

Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовых ставок налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) в городе Атырау
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 28 декабря 2018 года № 309. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 28 декабря 2018 года № 4311. Утратило силу решением маслихата города Атырау Атырауской области от 28 февраля 2020 года № 478 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Атырау Атырауской области от 28.02.2020 № 478 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 505, пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и статьей 44 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) в городе Атырау согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Увеличить базовые ставки налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) в зависимости от категорий автостоянок (паркингов) в городе Атырау согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить город Атырау близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Маслихата в сфере инфраструктуры и жилищного строительства (К. Джаумбаев).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ХХХIІI сессии К. Азмуханов
Cекретарь Маслихата Р. Джанглишов
Приложение 1 к решению Маслихата города Атырау от 28 декабря 2018 года № 309
Категории автостоянок (паркингов) в городе Атырау
Виды автостоянок (паркингов)
Категории автостоянок (паркингов)
1.
Наземные автостоянки закрытого типа и открытого типа
I категория
2.
Автостоянки, пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки, встроенные в здания другого назначения
II категория
3.
Автостоянки (паркинги) которые расположены в цокольных и (или) подземных уровнях зданий и являющихся неотъемлемой составляющей частью таких зданий
IІI категория

Атырау қаласы Мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 309 шешіміне 2 қосымша
Атырау қаласында автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарына қарай автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлерге арналған базалық салық мөлшерлермелері
Автотұрақтардың (паркингтердің) түрлері
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлерге арналған базалық салық мөлшерлемесі (теңге)
Базалық салық мөлшерлеменің ұлғаюы
1.
Ашық типті және жабық типті жер үсті автотұрақтары
І
8,20
он есе
2.
Басқа мақсаттағы ғимараттарға қатар салынған автотұрақтар, басқа мақсаттағы ғимараттарға жапсарлас салынған автотұрақтар
ІІ
8,20
он есе
3.
Ғимараттың цокольді және (немесе) жер асты деңгейінде орналасқан және осы ғимараттардың ажырамас құрамдас бөлігі болып табылатын автотұрақтар (паркингтер)
ІІІ
8,20
он есе

Приложение 2 к решению Маслихата города Атырау от 28 декабря 2018 года № 309
Базовое ставки налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) в зависимости от категорий автостоянок (паркингов) в городе Атырау
Виды автостоянок (паркингов)
Категории автостоянок (паркингов)
Базовая ставка налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) (тенге)
Увеличение базовой ставки налога
1.
Наземные автостоянки закрытого типа и открытого типа
І
8,20
в десять раз
2.
Автостоянки, пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки, встроенные в здания другого назначения
ІІ
8,20
в десять раз
3.
Автостоянки (паркинги) которые расположены в цокольных и (или) подземных уровнях зданий и являющихся неотъемлемой составляющей частью таких зданий
ІІІ
8,20
в десять раз