2019-2021 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 30-1 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 қаңтарда № 4318 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2019-2021 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна ауылдық округтерінің бюджеттері жобаларын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Құлсары қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 786 379 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 366 054 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3478 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 98 687 мың теңге;
2) шығындар – 850 861 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -64 482 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64 482 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 64 482 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 33-1; 28.06.2019 № 37-1; 22.10.2019 № 40-1; 25.12.2019 № 42-2 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2019-2021 жылдарға арналған Жаңа-Қаратон кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 283 042 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 880 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 120 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 254 587 мың теңге;
2) шығындар – 286 642 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна на 2019-2021 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 29 декабря 2018 года № 30-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 8 января 2019 года № 4318.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна на 2019-2021 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Кульсары на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 786 379 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 366 054 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 478 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 98 687 тысяч тенге;
2) затраты – 850 861 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -64 482 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 64 482 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 64 482 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 29.03.2019 № 33-1; от 28.06.2019 № 37-1; от 22.10.2019 № 40-1; от 25.12.2019 № 42-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет поселка Жана-Каратон на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 283 042 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 880 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 120 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 254 587 тысяч тенге;
2) затраты – 286 642 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 433 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 33-1; 28.06.2019 № 37-1; 22.10.2019 № 40-1; 25.12.2019 № 42-2 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
5. 2019-2021 жылдарға арналған Қара-Арна ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 125 308 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 180 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 410 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 118 325 мың теңге;
2) шығындар – 127 564 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 256 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 256 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 256 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 33-1; 28.06.2019 № 37-1; 22.10.2019 № 40-1; 25.12.2019 № 42-2 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
6. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2019 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 656 229 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңа-Қаратон кентіне – 223 322 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 88 192 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 152 877 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 104 206 мың теңге;
Құлсары қаласына – 87 632 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 33-1; 28.06.2019 № 37-1; 22.10.2019 № 40-1; 25.12.2019 № 42-2 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
7. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2020 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 387 945 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңа-Қаратон кентіне – 185 385 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 62 356 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 78 320 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 61 884 мың теңге.

используемые остатки бюджетных средств – 2 433 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 29.03.2019 № 33-1; от 28.06.2019 № 37-1; от 22.10.2019 № 40-1; от 25.12.2019 № 42-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Утвердить бюджет Кара-Арнинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 125 308 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 6 180 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 410 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 118 325 тысяч тенге;
2) затраты – 127 564 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 256 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 256 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2 256 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 29.03.2019 № 33-1; от 28.06.2019 № 37-1; от 22.10.2019 № 40-1; от 25.12.2019 № 42-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Установить бюджетные субвенции, передоваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2019 год в сумме 656 229 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жана –Каратон – 223 322 тысяч тенге;
Жемский сельский округ – 88 192 тысяч тенге;
Косчагильский сельский округ – 152 877 тысяч тенге;
Кара-Арнинский сельский округ – 104 206 тысяч тенге;
города Кульсары – 87 632 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 29.03.2019 № 33-1; от 28.06.2019 № 37-1; от 22.10.2019 № 40-1; от 25.12.2019 № 42-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Установить бюджетные субвенции, передоваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2020 год в сумме 387 945 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жана –Каратон – 185 385 тысяч тенге;
Жемский сельский округ – 62 356 тысяч тенге;
Косчагильский сельский округ – 78 320 тысяч тенге;
Кара-Арнинский сельский округ – 61 884 тысяч тенге.

10. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер ескерілсін.

10. Учесть, что на 2019 год специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

11. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және кәсіпкерлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ү. Жақашев) жүктелсін.
12. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың XXX
сессиясының төрайымы
С. Мамбетова
Аудандық мәслихат хатшысы М. Кенғанов
2019-2021 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна ауылдық округтерінің бюджеттері туралы аудандық мәслихаттың 2018 жылғы "29" желтоқсандағы №30-1 шешіміне 1-қосымша
Құлсары қаласының 2019 жылғы нақтыланған бюджеті

11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития предпринимательства (У. Жакашев).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель XXX сессии
районного маслихата
C. Мамбетова
Секретарь районного маслихата М. Кенганов
Приложение 1 к решению районного маслихата от "29" декабря 2018 года № 30-1 "О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна на 2019-2021 годы"
Уточненный бюджет города Кульсары на 2019 год