Түркістан облысының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережені бекіту туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 29/316-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 қыркүйекте № 4719 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 12-3) тармақшасына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Түркістан облысының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ереже бекітілсін.
2. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/179-V "Оңтүстік Қазақстан облысының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережені бекіту туралы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2496-нөмірмен тіркелген, 2014 жылғы 20 қаңтарда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. "Түркістан облыстық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы шешімді мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Түркістан облысында таралатын мерзімді басылымдарға жіберуді;
4) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Түркістан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы Б. Мұсабеков
Облыстық мәслихат хатшысы Қ. Балабиев
Түркістан облыстық
мәслихатының 2018 жылғы
28 тамыздағы № 29/316-VІ
шешімімен бекітілді
Түркістан облысының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ереже
1. Осы Түркістан облысының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ереже Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын жүзеге асыру мақсатында әзірленді.

Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой Туркестанской области
Решение Туркестанского областного маслихата от 28 августа 2018 года № 29/316-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 4 сентября 2018 года № 4719
В соответствии с подпунктом 12-3) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о награждении Почетной грамотой Туркестанской области.
2. Признать утратившим силу решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 21/179-V "Об утверждении положения о награждении Почетной грамотой Южно-Казахстанской области" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2496, опубликовано 20 января 2014 года в газете "Южный Казахстан").
3. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского областного маслихата" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории Туркестанской области;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского областного маслихата после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата Б.Мусабеков
Секретарь областного маслихата К.Балабиев
Утверждено решением
Туркестанского
областного маслихата
от 28 августа 2018 года
№ 29/316-VІ
Положение о награждении Почетной грамотой Туркестанской области
1. Настоящее Положение о награждении Почетной грамотой Туркестанской области разработано в целях реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".

2. Түркістан облысының Құрмет грамотасымен (әрі қарай – Грамота) Түркістан облысы алдындағы сіңірген еңбегін танудың белгісі ретінде, оның әлеуметтік-экономикалық дамуына елеулі үлес қосқан, облыс көлемінде өндіріс, бизнес, білім беру, денсаулық сақтау, ғылым, мәдениет, шығармашылық, спорт салаларында, заңдылықты қамтамасыз етуде, қоғамдық тәртіпті сақтауда, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету және қорғау жөніндегі қызметте, мемлекеттік және әскери қызметте, қоғамдық-саяси және қайырымдылық қызметте, қоршаған ортаны қорғауда, өзге өңірлермен мәдени және экономикалық байланыстарды кеңейтуде, халықтар арасындағы достық пен ұлтаралық келісімді нығайтуда нақты нәтижелерге қол жеткізген және қоғамның құрметіне ие болған азаматтар, еңбек ұжымдары және ұйымдар наградталады.
3. Түркістан облыстық мәслихатына Грамотамен наградтауға ұсынымды Түркістан облыстык мәслихатының депутаттары, Түркістан облысының әкімі, Түркістан облысының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың, Түркістан облысының аумағында әрекет ететін мемлекеттік орталық органдардың аумақтық бөлімшелерінің басшылары, Түркістан облысы аудандары мен қалаларының әкімдері, аудандық және қалалық мәслихаттары, Түркістан облысының аумағында әрекет ететін қоғамдық және діни бірлестіктердің алқалық органдары енгізеді.
4. Ұсынымға Грамотамен наградтауға ұсынылған кандидаттардың облыс алдындағы нақты еңбектері жазылған белгіленген үлгідегі марапаттау қағазы қоса беріледі.
5. Түркістан облыстық мәслихатына келіп түскен ұсынымдарды алдын ала қарау және Грамотамен наградтау туралы ұсыныстарды дайындауды Түркістан облыстық мәслихатының тұрақты комиссияларының бірі жүзеге асырады.
6. Егер ұсынылған кандидатура немесе наградтау материалдары осы Ережеде белгіленген талаптарға сай келмесе, ол ұсыныс сессияның қарауына енгізілмейді.
7. Грамотамен наградтау туралы шешім Түркістан облыстық мәслихатының сессиясында қабылданады.
8. Мерейтойларға, басқа да салтанатты жағдайларға байланысты ерекше реттерде Грамотамен наградтау туралы мәселені Түркістан облыстық мәслихатының тұрақты комиссиялары төрағаларының келісімімен Түркістан облыстық мәслихатының төрағасымен қаралуы және шешілуі мүмкін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 30.09.2024 № 12/173-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. Почетной грамотой Туркестанской области (далее – Грамота) награждаются граждане, трудовые коллективы и организации в знак признания заслуг перед Туркестанской областью, внесшие значительный вклад в ее социально-экономическое развитие, добившиеся конкретных результатов в сферах производства, бизнеса, образования, здравоохранения, науки, культуры, творчества, спорта, обеспечении законности, охране общественного порядка, в деятельности по обеспечению и защите прав и свобод граждан, на государственной и воинской службе, в общественно-политической и благотворительной деятельности, защите окружающей среды, расширении культурных и экономических связей с другими регионами, укреплении дружбы между народами и межэтнического согласия, и общественного признания в масштабах области.
3. Представления к награждению Грамотой вносят в Туркестанский областной маслихат депутаты Туркестанского областного маслихата, аким Туркестанской области, руководители исполнительных органов, финансируемых из бюджета Туркестанской области, территориальные подразделения центральных государственных органов, действующих на территории Туркестанской области, акимы районов и городов Туркестанской области, районные и городские маслихаты, коллегиальные органы общественных и религиозных объединений, действующих на территории Туркестанской области.
4. К представлению прилагается наградной лист установленного образца, в котором излагаются конкретные заслуги перед областью кандидатов, представленных к награждению Грамотой.
5. Предварительное рассмотрение поступивших в Туркестанский областной маслихат представлений и подготовку предложений о награждении Грамотой осуществляет одна из постоянных комиссий Туркестанского областного маслихата.
6. В случае, если представленная кандидатура или наградные материалы не соответствуют требованиям, установленным настоящим Положением, данное предложение на рассмотрение сессии не вносится.
7. Решение о награждении Грамотой принимается на сессии Туркестанского областного маслихата.
8. В исключительных случаях, связанных с юбилейными датами, другими торжественными событиями, вопрос о награждении Грамотой может рассматриваться и решаться председателем Туркестанского областного маслихата, по согласованию с председателями постоянных комиссий Туркестанского областного маслихата.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 30.09.2024 № 12/173-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9. Грамотамен наградтау туралы шешім облыстық бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады.
10. Грамотамен қайта наградтау жүргізілмейді.
11. 11. Грамотаны Түркістан облыстық мәслихатының төрағасы немесе ол уәкілдік берген тұлғалар Түркістан облыстық мәслихатының сессиясында, сондай-ақ Түркістан облысында өткізілетін ресми салтанатты шараларда табыс етеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 30.09.2024 № 12/173-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

9. Решение о награждении Грамотой публикуется в областных средствах массовой информации.
10. Повторное награждение Грамотой не производится.
11. Вручение Грамоты производится председателем Туркестанского областного маслихата или уполномоченными им лицами на сессии Туркестанского областного маслихата, а также на официальных торжественных мероприятиях, проводимых в Туркестанской области.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 30.09.2024 № 12/173-VIII (вводится в действие по истечениидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).