"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарын мемлекет төлейтін жеке тұлғалар туралы деректерді өзектендіру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 16 мамырдағы № 113 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 маусымда № 5238 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 28 тамыздағы № 200 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 28.08.2020 № 200 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарына сәйкес Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарын мемлекет төлейтін жеке тұлғалар туралы деректерді өзектендіру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Батыс Қазақстан облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Ш.М. Қадырова) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.А.Оспанқұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Облыс әкімі А.Көлгінов
2018 жылғы 16 мамырдағы
№ 113 Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарын мемлекет төлейтін жеке тұлғалар туралы деректерді өзектендіру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарын мемлекет төлейтін жеке тұлғалар туралы деректерді өзектендіру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет облыс аудандарының, Орал қаласының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдарымен және мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 6 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарын мемлекет төлейтін жеке тұлғалар туралы деректерді өзектендіру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 ақпандағы № 16314 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарын мемлекет төлейтін жеке тұлғалар туралы деректерді өзектендіру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Актуализация данных о физическом лице, за которого взносы на обязательное социальное медицинское страхование уплачиваются государством"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 16 мая 2018 года № 113. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 июня 2018 года № 5238. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 28 августа 2020 года № 200
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 28.08.2020 № 200 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Актуализация данных о физическом лице, за которого взносы на обязательное социальное страхование уплачиваются государством".
2. Государственному учреждению "Управление образования Западно-Казахстанской области" (Кадырова Ш.М.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Оспанкулова Г.А.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области А.Кульгинов
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 16 мая 2018 года № 113
Регламент государственной услуги "Актуализация данных о физическом лице, за которого взносы на обязательное социальное медицинское страхование уплачиваются государством"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Актуализация данных о физическом лице, за которого взносы на обязательное социальное медицинское страхование уплачиваются государством" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами в области образования города Уральска, районов области и организациями дошкольного, среднего, технического и профессионального образования (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Актуализация данных о физическом лице, за которого взносы на обязательное социальное медицинское страхование уплачиваются государством" (далее - Стандарт), утвержденный приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2018 года № 6 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Актуализация данных о физическом лице, за которого взносы на обязательное социальное медицинское страхование уплачиваются государством" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2018 года № 16314).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі: Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысанда хабарлама немесе Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз жүзінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының немесе оның заңды өкілінің (өкілдік етуге құзыреттілігін растайтын құжаттарды ұсына отырып) Стандарттың 9-тармағына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) ұсынуы болып табылады.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттердің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе сәйкестігіне ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, құжаттар тізбесіне сәйкес болған жағдайда қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін жолдайды.
Нәтижесі - кіріс нөмірімен тіркелген өтініш.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 20 (жиырма) минут ішінде құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына бұрыштамасын қоя отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындау үшін жолдайды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы.
3) Стандарттың 8-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының санатына қарай көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысанда хабарлама немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады;
көрсетілетін қызметті алушы білім алып жатқан немесе оқуын аяқтаған білім беру ұйымынан басқа білім беру ұйымына өтініш берген жағдайда 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
оқу аяқталған айдан кейінгі күнтізбелік 3 (үш) ай ішінде орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысанында оқуын аяқтаған адамдарға.
Нәтижесі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесінің жобасы.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление по форме согласно приложению 1 к Стандарту, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее-услугополучатель) бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача услуполучателем либо его законным представителем (с представлением документов, подтверждающие полномочия на представительство) необходимых документов для оказания государственной услуги, согласно пункту 9 Стандарта (далее-документы).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 20 (двадцати) минут проверяет полноту представленных документов на соответствие перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, в случае соответствия перечню документов принимает, регистрирует и направляет руководителю услугодателя для рассмотрения.
Результат - зарегистрированное заявление с входящим номером.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник канцелярии отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 Стандарта;
2) руководитель услугодателя в течение 20 (двадцати) минут рассматривает и направляет документы ответственному исполнителю услугодателя с резолюцией для подготовки результата государственной услуги.
Результат - резолюция руководителя услугодателя.
3) в зависимости от категории услугополучателя согласно пункту 8 Стандарта ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня готовит уведомление по форме согласно приложению 1 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта и предоставляет руководителю услугодателя;
в случае обращения в организацию образования, где услугополучатель не обучается или не завершил обучение в течении 5 (пяти) рабочих дней;
лицам, завершившим обучение по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образования в течение 3 (трех) календарных месяцев, следующих за месяцем, в котором завершено обучение.
Результат - проект результата государственной услуги.

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 20 (жиырма) минут ішінде қызмет көрсету нәтижесіне қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды.
Нәтижесі - қол қойылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі - көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары) мен өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарын мемлекет төлейтін жеке тұлғалар туралы деректерді өзектендіру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Міндетті әлеуметтік
медициналық
сақтандыруға жарналарын
мемлекет төлейтін жеке
тұлғалар туралы
деректерді өзектендіру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарын мемлекет төлейтін жеке тұлғалар туралы деректерді өзектендіру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілері:

4) руководитель услугодателя в течение 20 (двадцати) минут подписывает и направляет результат государственной услуги в канцелярию услугодателя.
Результат - подписанный результат государственной услуги;
5) работник канцелярии услугодателя в течение 20 (двадцати) минут регистрирует и выдает услугополучателю результат государственной услуги.
Результат - выдача услугополучателю результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к регламенту государственной услуги "Актуализация данных о физическом лице, за которого взносы на обязательное социальное медицинское страхование уплачиваются государством".
9. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Актуализация данных
о физическом лице, за которого
взносы на обязательное
социальное медицинское
страхование уплачиваются
государством"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Актуализация данных о физическом лице, за которого взносы на обязательное социальное медицинское страхование уплачиваются государством"
Условные обозначения: