"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 19 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 20 ақпандағы № 87 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 22 ақпанда № 18341 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 6-4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 19 бұйрығына (Нормативтік құқықтар актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13197 болып тіркелген, 2016 жылғы 14 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
3-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну тәртібі";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 19 "Об утверждении Правил предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 февраля 2019 года № 87. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2019 года № 18341
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", подпунктом 6-4) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 19 "Об утверждении Правил предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13197, опубликован 14 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Мемлекеттік корпорация есептік ақпаратты Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне әкімшілік нысандарға және оларды толтыру жөніндегі түсіндірмелерге сәйкес осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 және 43-қосымшаларға сәйкес ұсынады.";
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 3 қосымша осы бұйрыққа 3- қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 4 қосымша осы бұйрыққа 4- қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын
көрсетілген бұйрыққа 5-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 30-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
35-қосымшада:
"
Оңтүстік Қазақстан
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Түркістан
";
"
Астана қ.
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын::
"
Шымкент қ.
";
көрсетілген бұйрыққа 40-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес 41-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес 42-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес 43-қосымшамен толықтырылсын;
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Қаржы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

"4. Государственная корпорация представляет отчетную информацию в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в соответствии с административными формами и пояснениями по их заполнению согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 и 43 к настоящим Правилам.";
приложение 1 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложении 3 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 30 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
в приложении 35:
строку
"
Южно-Казахстанская
"
изложить в следующей редакции:
"
Туркестанская
";
после строки
"
г. Астана
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
г. Шымкент
";
приложение 40 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
дополнить приложением 41 согласно приложению 8 к настоящему приказу;
дополнить приложением 42 согласно приложению 9 к настоящему приказу;
дополнить приложением 43 согласно приложению 10 к настоящему приказу.
2. Департаменту финансов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
М. Әбілқасымова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы 20 ақпандағы
№ 87 бұйрығына
1-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы туралы есеп
Есепті кезең 20__ж.
Индексі: 3-соц
Кезеңділігі: жартыжылдық
Ұсынатын адамдар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
М. Абылкасымова
СОГЛАСОВАН
Министерство
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 февраля 2019 года № 87
Приложение 1
к Правилам предоставления
статистической и иной
отчетной информации
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан"
в сфере пенсионного
и социального обеспечения
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет о численности получателей пенсий и пособий и суммах назначенных им месячных пенсий и пособий
Отчетный период 20__г.
Индекс: 3-Соц
Периодичность: полугодовая
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Кому представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме Зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы туралы нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және 30 қаңтарға және 30 шілдеге дейін ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Есептің 1-бағанында Мемлекеттік корпорацияда есепте тұрған зейнеткерлердің саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
Тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомалары туралы көрсеткіштерде алушыларға, оның ішінде қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемелерде тұратын адамдарға тағайындалған зейнетақылар мен жәрдемақылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомалары туралы мәліметтер есепте 0,1 дейінгі дәлдікпен мың теңге түрінде көрсетіледі.
4 және 5-бағандарда зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға есепті кезеңде тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы көрсетіледі. Жаңа тағайындау зейнетақы мен жәрдемақыны алғаш тағайындаған күнге сәйкес айқындалады.
5. 1-бөлімде зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындаған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы ескеріледі.
01-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы № 105 Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер ескеріледі.
01-а жолда базалық зейнетақы төлемін алушылардың жалпы саны көрсетіледі.
02-жолда зейнеткерлердің жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
03-жолда ауылдық жерде тұратын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
04-жолда ауылдық жерде тұратын зейнеткерлердің жалпы санындағы әйелдердің мәліметтері көрсетіледі.
05-жолда жасына байланысты зейнетақы тағайындалған зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
06-жолда тиісті жылға арналған Республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төмен мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
06-а жолда базалық зейнетақы төлемін алушылар, тиісті жылға арналған Республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төмен мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
07-жолда ең төмен мөлшерде зейнетақы алатындар қатарындағы әйелдердің мәліметтері көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы о численности получателей пенсий и пособий и суммах назначенных им месячных пенсий и пособий (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) до 30 января и 30 июля.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия – лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 1 отчета указываются сведения о численности пенсионеров, состоящих на учете в Государственной корпорации.
В показателях о суммах назначенных месячных пенсий и пособий отражаются сведения о назначенных пенсиях и пособиях получателей, в том числе и проживающим в медико-социальных учреждениях для престарелых и инвалидов.
Сведения о суммах назначенных месячных пенсий и пособий в отчете показываются в тысячах тенге с точностью до 0,1.
В графах 4 и 5 показывается численность получателей пенсий и пособий и суммы месячных пенсий и пособий, назначенных им в отчетном периоде. Новое назначение определяется по дате первичного назначения пенсии и пособия.
5. В разделе 1 учитывается численность получателей пенсий и пособий и сумма назначенных им месячных пенсий и пособий.
В строке 01 учитываются сведения по пенсионерам, получающим пенсии в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 105 "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
В строке 01-а указывается всего получателей государственной базовой пенсионной выплаты.
В строке 02 указываются сведения о женщинах из общего числа пенсионеров.
В строке 03 указываются сведения по пенсионерам, проживающим в сельской местности.
В строке 04 указываются сведения женщин из общего числа пенсионеров, проживающих в сельской местности.
В строке 05 указываются сведения по пенсионерам, которым назначены пенсии по возрасту.
В строке 06 указываются сведения по пенсионерам, получающим пенсии в минимальном размере, установленном Законом о республиканском бюджете на соответствующий год.
В строке 06-а указываются сведения по получателям базовой пенсионной выплаты, пенсионерам, получающим пенсии в минимальном размере, установленном Законом о республиканском бюджете на соответствующий год.
В строке 07 указываются сведения женщин из числа получателей пенсии в минимальном размере.

08-28-жолдарда жаңа тағайындауды есепке алмай, 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі (жасына байланысты, еңбек сіңірген жылдары үшін және ерекше еңбегі үшін) зейнеткелер туралы мәліметтер көрсетіледі.
08-16-жолдарда Ұлы Отан соғысына қатысушы және мүгедек зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
17-27 жолдарда жеңілдікті шарттарда зейнетақы алатын адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
28-жолда жасына байланысты зейнеткерлердің жалпы санынан балалары бар мүгедек әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
29-40-жолдарда жасына байланысты зейнеткерлердің жалпы санынан толық және толық емес өтілі бар адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
41-жолда "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" 1992 жылғы 18 желтоқсандағы №1788-XII Қазақстан Республикасының Заңын ескере отырып, төтенше және ең жоғары радиациялық қауiптi аймақтарда тұратын адамдар ретінде зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
42-43-жолдарда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
44-46-жолдарда ҰОС мүгедектері мен интернационалист жауынгерлерден басқа, ерекше еңбегі үшін зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
47-53-жолдарда зейнеткерлердің жалпы санындағы зейнетақы төлемдерін алушылардың өзге санаттары көрсетіледі.
54-56-жолдарда есепті кезеңдегі жерлеуге арналған жәрдемақы алушылар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 2-бөлімде мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық жәрдемақылардың сомасы ескеріледі.
01-жолда мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың жалпы саны көрсетіледі.
02-жолда әйелдер қатарынан мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың мәліметтері көрсетіледі.
03-жолда ауылдық жерде тұратын мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды алушылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
04-жолда ауылдық жерде тұратын мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар қатарындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
07-жолда барлық санаттағы мүгедектік бойынша жәрдемақы алушылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
07-а жолда барлық санаттағы мүгедектік бойынша базалық зейнетақы төлемін алушылардың барлығы көрсетіледі.
08-жолда мүгедек әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
09-жолда ауылдық жерде тұратын мүгедектер көрсетіледі.
10-42, 56-67-жолдарда мүгедектіктің түрлері мен топтары бойынша жәрдемақы алушылар көрсетіледі.
43-58-жолдарда әскери қызметшілердің отбасыларын ескере отырып, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша жәрдемақы алушылар туралы мәліметтер көрсетіледі.

В строках 08-28 указываются сведения о состоявшихся на 1 января 1998 года пенсионерах (по возрасту, за выслугу лет и за особые заслуги) без учета нового назначения.
В строках 08-16 указываются сведения по пенсионерам – участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
В строках 17-27 указываются сведения о лицах, получающих пенсии на льготных условиях.
В строке 28 указываются сведения о женщинах инвалидах, имеющих детей, из общего числа пенсионеров по возрасту.
В строках 29-40 указываются сведения о лицах с полным и неполным стажем из общего числа пенсионеров по возрасту.
В строке 41 указываются сведения по пенсионерам, получающим пенсии с учетом Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года № 1788-XII "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне", как проживающие в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска.
В строках 42-43 указываются сведения по пенсионерам за выслугу лет.
В строках 44-46 указываются сведения по пенсионерам, получающим пенсии за особые заслуги, кроме инвалидов Великой отечественной войны и воинов интернационалистов.
В строках 47-53 указываются иные категории получателей пенсионных выплат из общего числа пенсионеров.
В строках 54-56 указываются сведения по получателям пособия на погребение за отчетный период.
6. В разделе 2 учитывается численность получателей государственных социальных пособий и сумма назначенных им месячных пособий.
В строке 01 указывается всего получателей государственных социальных пособий.
В строке 02 указываются сведения получателей государственных социальных пособий из числа женщин.
В строке 03 указываются сведения о получателях государственных социальных пособий, проживающие в сельской местности.
В строке 04 указываются женщины, из числа получателей государственных социальных пособий, проживающих в сельской местности.
В строке 07 указываются сведения о получателях пособий по инвалидности всех категорий.
В строке 07-а указывается всего получателей базовой пенсионной выплаты по инвалидности всех категорий.
В строке 08 указываются сведения о женщинах-инвалидах.
В строке 09 указываются инвалиды, проживающие в сельской местности.
В строках 10-42, 59-70 указываются получатели пособий по видам и группам инвалидности.
В строках 43-58 указываются сведения о получателях пособия по случаю потери кормильца с учетом семей военнослужащих.

71-82-жолдарда төлемнің аралас түрлері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
83-86-жолдарда есепті кезең үшін жәрдемақылардың түрлері бойынша жерлеуге арналған төлем көрсетіледі.
7. 3-бөлімде ауылдық жерде тұратын алушылар мен әйелдерді бөліп көрсете отырып, әлеуетті құрылымдар желісі бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы ескеріледі.
01-жолда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы туралы мәліметтер көрсетіледі.
01-а жолда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы алушылардың базалық зейнетақы төлемі көрсетіледі.
02-жолда ауылдық жерде тұратын зейнеткерлер туралы мәліметтер көрсетіледі.
03-жолда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнеткерлердің жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
04-жолда мүгедектік бойынша жәрдемақы туралы мәліметтер көрсетіледі.
05-жолда ауылдық жерде тұратын, мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
06-жолда мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушылардың жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
06-а-09-жолдарда мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушылардың базалық зейнетақы төлемі көрсетіледі.
10-17-жолдарда асыраушысынан айырылуы бойынша жәрдемақы алушылар көрсетіледі.
18-жолдарда еңбек сіңірген жылдары үшін, мүгедектігі және асыраушысынан айырылуы бойынша зейнетақы мен жәрдемақы алушылардың барлығы көрсетіледі.
19-22-жолдарда есепті кезеңге түрлері бойынша жерлеуге арналған төлемді алушылар көрсетіледі.
23-25-жолдарда жерлеуге арналған біржолғы өтемақы бойынша мәліметтер көрсетіледі.
8. 4-бөлімде азаматтық халық пен әлеуетті құрылымдардағы алушылардың қатарындағылардың жәрдемақысын, сондай-ақ ауылдық жерде тұратын алушылардың жәрдемақысын бөле отырып, арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақы мен жәрдемақылардың сомасы ескеріледі.
01-19-жолдарда азаматтық халық арасындағы алушылар қатарынан арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды алушылар ескеріледі.
20-38-жолдарда әлуетті құрылымдар арсындағы алушылар қатарынан арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды алушылар ескеріледі.
9. 5-бөлімде жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың саны және ауылдық жерде тұратындар мен әйелдерді бөліп көрсете отырып, оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылар ескеріледі.
01-жолда № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың мәліметтері көрсетіледі.

В строках 71-82 указываются сведения по смешанным видам выплат.
В строках 83-86 указываются выплаты на погребение по видам пособий за отчетный период.
7. В разделе 3 учитывается численность получателей пенсий и пособий по линии силовых структур и сумма назначенных им месячных пенсий и пособий, отражаются с выделением получателей, проживающих в сельской местности и женщин.
В строке 01 указываются сведения о пенсии за выслугу лет.
В строке 01-а указывается базовая пенсионная выплата получателей пенсии по выслуге лет.
В строке 02 указываются сведения о пенсионерах, проживающих в сельской местности.
В строке 03 указываются сведения о женщинах из общего числа пенсионеров за выслугу лет.
В строке 04 указываются сведения о пособий по инвалидности.
В строке 05 указываются сведения о получателях пособии по инвалидности, проживающих в сельской местности.
В строке 06 указываются сведения о женщинах из общего числа получателей пособия по инвалидности.
В строках 06-а–09 указывается базовая пенсионная выплата получателей пособия по инвалидности.
В строках 10-17 указываются получатели пособий по потере кормильца.
В строке 18 указывается всего получателей пенсии по выслуге лет, по инвалидности и потере кормильца.
В строках 19-22 указываются получатели пособий на погребение по видам за отчетный период.
В строках 23-25 указываются сведения по единовременной компенсации на погребение.
8. В разделе 4 учитывается численность специальных государственных пособий и сумма назначенных им месячных пенсий и пособий, с выделением пособия получателей гражданского населения и силовых структур, а также получателей, проживающих в сельской местности.
В строках 01-19 учитываются получатели специальных государственных пособий из числа получателей гражданского населения.
В строках 20-38 учитываются получатели специальных государственных пособий из числа получателей силовых структур.
9. В разделе 5 учитывается численность получателей государственных специальных пособий лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда и сумма назначенных им месячных пенсий и пособий, с выделением проживающих в сельской местности и женщин.
В строке 01 учитываются получатели государственных специальных пособий по Списку № 1.

02-жолда № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
03-жолда ауылдық жерде тұратын, № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың мәліметтері көрсетіледі.
04-жолда № 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар көрсетіледі.
05-жолда № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтері көрсетіледі.
06-жолда ауылдық жерде тұратын, № 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың мәліметтері көрсетіледі.
07-08-жолдарда № 1, № 2 тізімдер бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларды жерлеуге берілетін төлемдер көрсетіледі.
10. 6-бөлімде жас санаттары бойынша әйелдер мен ерлер жөнінде мәліметтер ескеріледі.
01-04-жолдарда зейнетақы алатын зейнеткелер қатарындағы зейнеткерлік жасқа дейінгі әйелдер мен ерлер туралы мәліметтер көрсетіледі.
05-16-жолдарда І, ІІ, ІІІ топ мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушылар қатарынан зейнеткерлік жасқа дейінгі және одан жоғары жастағы әйелдер мен ерлер көрсетіледі.
11. Осы түсіндірменің 1-4-тармақтарында көрсетілген мәліметтер облыстар, Астана, Алматы, Шымкент қалалары бөлінісіндегі нысан бойынша ұқсас түрде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы 20 ақпандағы
№ 87 бұйрығына
2-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау және төлеу туралы есеп
Есепті кезең 20__ж.
Индексі: 1-собес
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және хылықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күні

В строке 02 указываются сведения о женщинах из общего числа получатели государственных специальных пособий по Списку № 1.
В строке 03 указываются сведения получатели государственных специальных пособий по Списку № 1, проживающие в сельской местности.
В строке 04 учитываются получатели государственных специальных пособий по Списку № 2.
В строке 05 указываются сведения о женщинах из общего числа получатели государственных специальных пособий по Списку № 1.
В строке 06 указываются сведения получатели государственных специальных пособий по Списку № 1, проживающие в сельской местности.
В строках 07-08 указываются выплаты на погребение получателей государственных специальных пособий по Спискам № 1, № 2.
10. В разделе 6 учитываются сведения по женщинам и мужчинам по возрастным категориям.
В строках 01-04 указываются сведения о женщинах и мужчинах до пенсионного возраста из числа пенсионеров, получающих пенсии.
В строках 05-16 указываются женщины и мужчины до пенсионного возраста и старше из числа получателей пособий по инвалидности І, ІІ, ІІІ групп.
11. Аналогичным образом заполняются сведения, указанные в пунктах 1-4 настоящего пояснения, по форме в разрезе областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент.
Приложение 2
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 февраля 2019 года № 87
Приложение 2
к Правилам предоставления
статистической и иной
отчетной информации
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан"
в сфере пенсионного и
социального обеспечения
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о назначении и выплате пенсий и пособий
Отчетный период 20__г.
Индекс: 1-собес
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом

1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау және төлеу туралы нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және тоқсан сайын, төлеу айынан кейінгі айдың 30-күні ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-баған бойынша "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес зейнетақы "Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша және асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылары, "Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік арнайы жәрдемақылары және "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар алушылардың саны көрсетіледі.
5. 2-бағанда есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша тағайындалған зейнетақылар мен жәрдемақылардың жалпы сомасы көрсетіледі.
6. 3-бағанда есепті күнге қалыптасқан, тағайындалған (айлық) зейнетақылар мен жәрдемақылардың орташа мөлшері көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті тоқсанда төленген зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың орташа саны көрсетіледі.
8. 5-бағанда есепті тоқсанда төленген зейнетақылар мен жәрдемақылардың жалпы сомасы көрсетіледі.
9. 6-бағанда есепті тоқсанда төленген зейнетақылар мен жәрдемақылардың орташа айлық мөлшері көрсетіледі.
10. 7-бағанда төленген зейнетақылар мен жәрдемақылардың жалпы сомасы жыл басынан бергі өспелі қорытындысымен көрсетіледі.
11. 1-бөлімде "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын ескере отырып зейнетақыларды тағайындау және төлеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
01-жолда – жасына байланысты зейнетақы алатын барлық зейнеткерлер ескеріледі.
01-а жолда – базалық зейнетақы төлемін алушылардың барлығы ескеріледі.
02-жолда – жасына байланысты зейнеткерлердің жалпы санындағы әйелдер көрсетіледі.
03-жолда – ауылдық жерде тұратын зейнеткерлер бойынша деректер ескеріледі.
04-жолда – ең төмен мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлер.
04-а жолда – ең төмен мөлшерде зейнетақы алушылардың төлемі ескеріледі.

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы о назначении и выплате пенсий и пособий (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежеквартально – 30 числа месяца, следующего после месяца выплаты.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. По графе 1 показывается численность получателей пенсий в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца согласно Закону Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности и по случаю потери кормильца в Республике Казахстан", государственных специальных пособий в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда" и специальных государственных пособий в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан".
5. По графе 2 указывается общая сумма пенсий и пособий, назначенных по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
6. По графе 3 показывается средний размер назначенных (месячных) пенсий и пособий, сложившийся на отчетную дату.
7. По графе 4 указывается средняя численность получателей выплаченных пенсий и пособий за отчетный квартал.
8. По графе 5 указывается общая сумма пенсий и пособий, выплаченных за отчетный квартал.
9. По графе 6 указывается среднемесячный размер пенсий и пособий, выплаченных за отчетный квартал.
10. По графе 7 указывается общая сумма выплаченных пенсий и пособий нарастающим итогом с начала года.
11. В разделе 1 указываются данные по назначению и выплате пенсий с учетом Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 105 "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
По строке 01 - учитываются все пенсионеры, получающие пенсии по возрасту.
По строке 01-а – учитываются все получатели базовой пенсионной выплаты.
По строке 02 - указываются женщины из общего числа пенсионеров по возрасту.
По строке 03 – учитываются данные по пенсионерам, проживающим в сельской местности.
По строке 04 – пенсионеры, получающие пенсии в минимальном размере.
По строке 04-а – учитывается выплата получателей пенсии в минимальном размере.

05-жолда – 5 және одан көп бала туған және оларды сегіз жасқа дейін тәрбиелеген көп балалы аналар туралы деректер ескеріледі.
06-жолда зейнетақы 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік қызметшілер көрсетіледі.
07-жолда – жұмыс өтілі толық болмаған кезде жағдайында зейнетақы алатын зейнеткерлер туралы деректер көрсетіледі.
08-жолда – "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" 1992 жылғы 18 желтоқсандағы №17788-И Қазақстан Республикасының Заңын ескере отырып, төтенше және ең жоғары радиациялық қауiптi аймақтарда тұрған адамдар ретінде зейнетақы алатын зейнеткерлер туралы деректер көрсетіледі.
09-жолда - Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері бойынша деректер көрсетіледі.
10-жолда – жерлеуге арналған төлемдер жалпы, оның ішінде 11-жол бойынша зейнеткерлерге, 12-жол бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне төленетін төлемдер көрсетіледі
12. 2-бөлімде "Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын ескере отырып, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
1-7-бағандарда тағайындау және төлеу туралы деректер "Зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау және төлеу туралы есеп" 1-Собес нысанының 1-бөлімінің бағандарына ұқсас толтырылады.
05-45-жолдарда –мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың санаттары мен тағайындалған айлық жәрдемақылардың мөлшері көрсетіледі.
46-49-жолдарда асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша жәрдемақы алушылар қатарындағы бейбіт уақытта, әскери ұрыс-қимылдарда, Ұлы Отан соғысы кезеңінде қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасылары бойынша деректер көрсетіледі.
50-52-жолдарда – жәрдемақы алушылардың жалпы санынан: қаза тапқан жауынгерлердің қайтадан некеге тұрмаған жесірлері қайтыс болған соғыс мүгедектерінің, соғысқа қатысушылардың және соларға теңестірілген адамдардың қайтадан некеге тұрмаған, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған, жалпы аурудың, еңбек жарақатының салдарынан және басқа да себептерден мүгедек деп танылған азаматтардың жесірлері, соғысқа қатысушылардың жалғызілікті жесірлері бөлінді.
53-56-жолдарда – мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақының түрлері бойынша алушыларды жерлеуге берілетін төлемдер.
13. 3-бөлімде әлуетті құрылымдар желісі бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың деректері көрсетіледі.
01-жолда – еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы алатын барлық зейнеткерлер ескеріледі.
01-а жолда – еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы алатын алушылардың базалық зейнетақы төлемі көрсетіледі.

По строке 05 – учитываются данные по многодетным матерям, родившим 5 и более детей и воспитавшим их до восьмилетнего возраста.
По строке 06 – указываются государственные служащие, пенсия которым назначена до 1 января 1998 года.
По строке 07 – указываются данные по пенсионерам, получающим пенсии при неполном стаже работы.
По строкам 08 – указываются данные по пенсионерам, получающим пенсии с учетом Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года № 1788-XII "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне", как проживавшие в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска.
По строкам 09 – указываются данные по участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
По строкам 10 указываются выплаты на погребение всего, в том числе по строке 11 – за пенсионеров, по строке 12 – за участников и инвалидов Великой Отечественной войны.
12. В раздел 2 указываются данные по назначению и выплате государственных социальных пособий с учетом Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности и по случаю потери кормильца в Республике Казахстан".
Данные о назначении и выплате по графам 1-7 заполняются аналогично графам раздела 1 формы 1-Собес "Отчет о назначении и выплате пенсий и пособий".
По строкам 05-45 указываются получатели государственных социальных пособий по категориям и размерам назначенных месячных пособий.
По строкам 46-49 указываются данные по семьям погибших военнослужащих в мирное время, во время боевых действий, во время Великой Отечественной войны из числа получателей пособий по случаю потери кормильца.
По строкам 50-52 выделены из общего числа получателей пособий: не вступившие в повторный брак вдовы погибших воинов, не вступившие в повторный брак вдовы инвалидов войны, участников войны и лиц, приравненных к ним, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признанных инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин, одинокие вдовы участников войны.
По строкам 53-56 выплаты на погребение получателей государственных социальных пособий по видам.
13. В разделе 3 указываются данные по выплате пенсий и пособий получателей по линии силовых структур.
По строке 01 – учитываются все пенсионеры, получающие пенсии по выслуге лет.
По строке 1-а указывается базовая пенсионная выплата получателей пенсии по выслуге лет.

2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Ынтымақты зейнетақы төлемдер" деген жолда Мемлекеттік корпорациядағы зейнетақы төлемдері бойынша деректер көрсетіледі;
"базалық зейнетақы төлемі" деген жолда базалық зейнетақы төлемдері бойынша деректер көрсетіледі;
"бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының сақталуына мемлекеттік кепілдік бойынша міндеттемелерді төлеу" деген жолда жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының сақталуына мемлекеттік кепілдік бойынша міндеттемелерді төлеу деректері көрсетіледі;
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемелер" деген жолда Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемелер бойынша деректер көрсетіледі;
"Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы" деген жолда мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы" деген жолда асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы" деген жолда жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы деректері көрсетіледі.
"Еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр (№ 1 тізім) жұмыстарда істеген адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы" деген жолда еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр (№ 1 тізім бойынша) жұмыстарда істеген адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы бойынша деректері көрсетіледі;
"Еңбек жағдайлары зиянды және ауыр (№ 2 тізім) жұмыстарда істеген адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы" деген жолда еңбек жағдайлары зиянды және ауыр (№ 2 тізім бойынша) жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы бойынша деректер көрсетіледі;
"ҰОС-ның мүгедектері (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ҰОС-ның мүгедектеріне берілетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"ҰОС-ның қатысушылары (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ҰОС-ның қатысушыларына берілетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"ҰОС-ның мүгедектеріне теңестірілген адамдар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдарға берілетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"ҰОС-ның қатысушыларына теңестірілген адамдар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"ҰОС-да қаза тапқан жауынгерлердiң жесiрлері (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ҰОС қаза тапқан жауынгерлердiң жесiрлеріне төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Қайтыс болған ҰОС мүгедектерiнiң әйелдерi (күйеулерi) (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда қайтыс болған ҰОС мүгедектерiнiң әйелдерiне (күйеулерiне) төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда Кеңес Одағының Батырларына, Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" атағына ие болған адамдар" деген жолда Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" атағына ие болған адамдарға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күніне құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және қоныс аудару Қазақстан Республикасына қоныс аударғандар адамдар" деген жолда көшiру күнi құрсақта болған балаларды қоса алғанда, Қазақстан Республикасына шеттету және қоныс аудару аймағынан көшiрiлген ЧАЭС-тегі апат салдарын жоюға қатысқандарға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Ұлы отан соғысы жылдарындағы тыл еңбеккерлерi (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда Ұлы отан соғысы жылдарындағы тыл еңбеккерлеріне төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"ЧАЭС-тегі апат салдарын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) адамдардың және әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасылары (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ЧАЭС-тегі апат салдарын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) адамдардың және әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасыларына төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"І және ІІ топтағы мүгедектер (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда І және ІІ топтағы мүгедектерге төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"ІІІ топтағы мүгедектер (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда ІІІ топтағы мүгедектерге төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;

2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 3 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. По строке "солидарная пенсия" указываются данные по пенсионным выплатам из Государственной корпорации;
по строке "базовая пенсионная выплата" указываются данные по базовым пенсионным выплатам;
по строке "выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде" указываются данные по выплатам обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде;
по строке "надбавки к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" указываются данные по надбавкам к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
по строке "Государственное социальное пособие (далее – ГСП) по инвалидности" указываются данные по государственным социальным пособиям по инвалидности;
по строке "ГСП по случаю потери кормильца" указываются данные по государственным социальным пособиям по случаю потери кормильца;
по строке "Государственное специальное пособие лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжкими условиями труда (Список 1)" указываются данные по государственным специальным пособиям лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжкими условиями труда (Список 1);
по строке "Государственное специальное пособие лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда (по списку № 2)" указываются данные по государственным социальным пособиям лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда (по списку № 2);
по строке "Инвалиды Великой отечественной войны (далее - ВОВ) (специальное государственное пособие – (далее - СГП))" указываются данные по специальным государственным пособиям инвалидам ВОВ;
по строке "Участники ВОВ (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям участникам ВОВ;
по строке "Лица, приравненные к инвалидам ВОВ (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям лицам, приравненным к инвалидам ВОВ;
по строке "Лица, приравненные к участникам ВОВ (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям лицам, приравненным к участникам ВОВ;
по строке "Вдовы воинов погибших в ВОВ (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям вдовам воинов погибших в ВОВ;
по строке "Жены (мужья) умерших инвалидов ВОВ (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ;
по строке "Герои Советского Союза, Герои Социалистического труда, кавалеры ордена Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям Героям Советского Союза, Героям Социалистического труда, кавалерам ордена Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней;
по строке "Лица, удостоенные звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы"" указываются данные по специальным государственным пособиям лицам, удостоенные звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы";
по строке "Участники ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции, эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям выплаченным участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии (СГП);
по строке "Труженики тыла в годы Великой Отечественной войны (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям труженикам тыла в годы Великой Отечественной войны;
по строке "Семьи погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции;
по строке "Инвалиды I и II групп (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям инвалидам I и II групп;
по строке "Инвалиды III группы (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям инвалидам III группы;

"16 жасқа дейiнгi мүгедек балалар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда 16 жасқа дейiнгi мүгедек балаларға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасылар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Мүгедек болып қалған немесе зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-сүргін құрбандары (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда мүгедек болып қалған немесе зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-сүргін құрбандарына төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы)" деген жолда Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға төленетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Зейнеткерлер және мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар ішінен СЯСП-ғы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар" деген жолда зейнеткерлер және мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар ішінен СЯСП-ғы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар деректері көрсетіледі;
"Жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтар ішінен СЯСП-ғы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар" деген жолда жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтар ішінен СЯСП-та ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар деректері көрсетіледі;
"Ақталған азаматтарға, жаппай саяси қуғын-сүргіндердің құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақы" деген ақталған азаматтарға жаппай саяси қуғын-сүргіндердің құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақы деректері көрсетіледі;
"Бала туғанда берілетiн жәрдемақы" деген жолда бала туғанда берілетiн жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Бала бiр жасқа толық толғанға дейiн оның күтiмiне байланысты жәрдемақы" деген жолда бір жасқа толғанға дейiн бала күтiмi жөнiндегi жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға жәрдемақы" деген жолда мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтіміне жәрдемақы" деген жолда бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтіміне жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ I-II дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналар (жәрдемақы)" деген жолда "Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ I-II дәрежелі
"Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға төленетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу" деген жолда заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу бойынша деректер көрсетіледі;
"Зейнеткерлерді, ҰОС қатысушылары мен мүгедектерін жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген жолда зейнеткерлерді, ҰОС қатысушылары мен мүгедектерін жерлеуге берілетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген жолда мүгедектігі бойынша алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша жәрдемақы алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген жолда асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Жасына байланысты жәрдемақы алушыларға, жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген жолда жасына байланысты алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;

по строке "Дети-инвалиды до 16 лет (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособиям детям-инвалидам до 16 лет;
по строке "Многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособием многодетным семьям, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
по строке "Жертвы политических репрессий, имеющие инвалидность или являющиеся пенсионерами (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособием жертвам политических репрессий, имеющих инвалидность или являющиеся пенсионерами;
по строке "Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан (СГП)" указываются данные по специальным государственным пособием лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан;
по строке "Единовременная денежная компенсация пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - СИЯП) из числа пенсионеров и получателей ГСП" указываются данные по специальным государственным пособием единовременной денежной компенсации пострадавшим вследствие ядерных испытаний на СИЯП из числа пенсионеров и получателей ГСП;
по строке "Единовременная денежная компенсация пострадавшим вследствие ядерных испытаний на СИЯП из числа работающих и неработающих граждан" указываются данные по единовременной денежной компенсации пострадавшим вследствие ядерных испытаний на СИЯП из числа работающих и неработающих граждан;
по строке "Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам-жертвам массовых политических репрессий" указываются данные по единовременной денежной компенсации реабилитированным гражданам-жертвам массовых политических репрессий;
по строке "Пособие на рождение ребенка" указываются данные по пособию на рождение ребенка;
по строке "Пособие по уходу за ребенком по достижении им возраста до одного года" указываются данные по пособию по уходу за ребенком до года;
по строке "Пособие родителям, опекунам, воспитывающим детей-инвалидов" указываются данные по пособию родителям, воспитывающим детей-инвалидов;
по строке "Пособие по уходу за инвалидом первой группы с детства" указываются данные по пособию родителям, осуществляющим уход за инвалидом первой группы с детства;
по строке "Пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава" I-II степени" указываются данные по пособию, многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава" I-II степени;
по строке "Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения функционирования юридического лица" указываются данные по возмещению за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения функционирования юридического лица;
по строке "Пособие на погребение пенсионеров, участников и инвалидов ВОВ" указываются данные по пособию на погребение пенсионеров, участников и инвалидов ВОВ;
по строке "Пособие на погребение получателей инвалидности" указываются данные по пособию на погребение получателей инвалидности;
по строке "Пособие на погребение получателей пособия по случаю потери кормильца" указываются данные по пособию на погребение получателей пособия по случаю потери кормильца;
на строке "Пособие на погребение получателей пособий по возрасту" указываются данные по пособию на погребение получателей пособий по возрасту;

"№ 1, 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген жолда № 1, 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларға жерлеуге берілетін жәрдемақы деректері көрсетіледі;
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтiк төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау" деген жолда Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтiк төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау деректері көрсетіледі
5. "Қаңтар" - "Желтоқсан" деген жолдарда айлар бойынша есепті кезеңге деректері көрсетіледі.
6. "Сомасы" деген бағанда есепті кезеңге төленген сомалар көрсетіледі.
7. "Саны" деген бағанда есепті кезеңге төленген зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы 20 ақпандағы
№ 87 бұйрығына
6-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет”
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
30-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Төлемдер түрлері бойынша облыстар бөлінісінде бірінші бөлім бойынша 20___жылға (күні) мәліметтер
Есепті кезең 20__ж.
Индексі: бірінші бөлім облыстар бөлінісінде
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай
Атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілерінің жіктеуіші
зейнетақы төлемдері
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар
базалық
ынтымақты
мүгедектігі бойынша
асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, теңге
саны, адам
берешек сомасы, теңге
саны, адам
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Батыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Түркістан облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Республика бойынша Жиыны
Атауы
Мемлекеттік арнаулы жәрдемақы
Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар
№ 1 тізім бойынша
№2 тізім бойынша
бала бiр жасқа толық толғанға дейiн оның күтiмiне байланысты тағайындалатын және төленетiн ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы
мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы
мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Батыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Түркістан облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Республика бойынша Жиыны
Атауы: ____________________ мекенжайы ____________________________
тел ___________________________________
Элеқтрондық почта мекенжайы __________
Орындаушының тегі және телефоны ________________ тел ________________
Басшы _____________ (Т.А.Ә. (бар болса) қолы) ______________
М.О.
"Төлемдер түрлері бойынша
облыстар бөлінісінде бірінші
бөлім жөнінде 20___жылға
(күні) мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға
қосымша
"Төлемдер түрлері бойынша облыстар бөлінісінде бірінші бөлім бойынша 20___жылға (күні) мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме 1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме төлемдер түрлері бойынша облыстар бөлінісінде бірінші бөлім туралы мәліметтер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.

на строке "Пособие на погребение получателей госспецпособия по Списку № 1, 2" указываются данные по пособию на погребение получателей спецгоспособия по Списку № 1, 2;
на строке "Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижению им возраста одного года из Государственного фонда социального страхования" указываются данные по субсидированию обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижению им возраста одного года из Государственного фонда социального страхования.";
5. По строкам "Январь" - "Декабрь" указывается данные за отчетный период по месяцам.
6. В графе "Сумма" указываются выплаченные суммы за отчетный период.
7. В графе "Численность" указываются численность получателей выплаченных пенсий и пособий за отчетный период.
Приложение 6
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 февраля 2019 года № 87
Приложение 30
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации Государственной
корпорацией "Правительство
для граждан" в сфере пенсионного
и социального обеспечения
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сведения по первому разделу в разрезе областей по видам выплат за___________(дата)
Отчетный период 20__г.
Индекс: 1-раздел
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Наименование
Классификатор административно-территориальных объектов
Пенсионные выплаты
Государственные социальные пособия
базовая
солидарная
по инвалидности
по случаю потери кормильца
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Туркестанская
Восточно-Казахстанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименование
Государственные специальные пособия
Государственные пособия семьям, имеющим детей
по Списку 1
по Списку 2
пособия по уходу за ребенком по достижению им возраста одного года
пособие матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида (детей-инвалидов)
пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава" I и II степени
пособие по уходу за инвалидом первой группы с детства
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Туркестанская
Восточно-Казахстанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименование: ___________________________ Адрес ____________________________
тел. ______________________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________________
Фамилия и телефон исполнителя ________________________ _________________ тел.
Руководитель ______________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись) _______
М.П.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения по первому разделу в
разрезе областей по видам
выплат за___________(дата)"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения попервому разделу в разрезе областей по видам выплат за___________(дата)"
1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы по первому разделу в разрезе областей по видам выплат (далее – Форма).

2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Атауы" деген бағанда республикалық маңызы бар қалалардың және облыстардың атаулары көрсетіледі.
5. "Зейнетақы төлемдері" деген бағанда есепті кезеңге облыстар бөлісінде базалық және ынтымақты зейнетақылар бойынша берешек сомасы мен саны көрсетіледі.
6. "Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар" деген бағанда мүгедектігі, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша есепті кезеңге облыстар бойынша берешек сомасы және саны көрсетіледі.
7. "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген бағанда есепті кезеңге облыстар бөлісінде № 1 және № 2 тізімдер бойынша берешек сомасы мен саны көрсетіледі.
8. "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар" деген бағанда есепті кезеңге облыстар бөлісінде бала күтімiне байланысты жәрдемақы және мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақы берешек сомасы мен саны көрсетіледі.
9. "Республика бойынша жиынтығы" деген жолда есепті кезеңге бірінші бөлім бойынша облыстар бөлінісіндегі қорытынды деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы 20 ақпандағы
№ 87 бұйрығына
7-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
40-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
20__ жылғы ______ (айға) төлем түрлері бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігі туралы мәліметтер
Есепті кезең 20__ж.
Индексі: қажеттілік
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: төлем айының алдындағы айдың 25-күнiне қарай
мың теңге
Мекеме
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Төлемнің атауы
20__ж. __ ____
20__ж. __ ____
20__ж. __ ____
20__ж. __ ____
Барлығы
239
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу

2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе "Наименование" указывается наименование областей и городов республиканского значения.
5. В графе "Пенсионные выплаты" указывается сумма задолженности и численность по областям по базовой и солидарной пенсиям за отчетный период.
6. В графе "Государственные социальные пособия" указывается сумма задолженности и численность по областям по инвалидности, по случаю потери кормильца за отчетный период.
7. В графе "Государственные специальные пособия" указывается сумма задолженности и численность по областям по Списку № 1 и по Списку № 2 за отчетный период.
8. В графе "Государственные пособия семьям, имеющим детей" указывается сумма задолженности и численность по областям по пособиям по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года, пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю) воспитывающему, ребенка-инвалида (детей-инвалидов), пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава" I и II степени и пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства за отчетный месяц.
9. В строке "Итого по республике" указываются итоговые сведения по первому разделу в разрезе областей за отчетный период.
Приложение 7
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 февраля 2019 года № 87
Приложение 40
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации некоммерческим
акционерным обществом
"Государственной корпорацией
"Правительство для граждан"
в сфере пенсионного и
социального обеспечения
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сведения о потребности в трансфертах на выплату пенсий и пособий по видам выплат за _________ (месяц) 20__ года
Отчетный период 20__г.
Индекс: потребность
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 25 числу месяца, предшествующему месяцу выплаты
тыс. тенге
Учреждение 213
Программа 027
Подпрограмма
Специфика
Вид выплаты
__ __ 20__г.
__ __ 20__г.
….
….
Итого
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам

100
323
Ынтымақты зейнетақыларды төлеу
101
323
Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
103
323
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттемелерді төлеу
104
322
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
105
322
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
107
322
Зейнеткерлерді, ҰОС қатысушылары мен мүгедектерін жерлеуге берілетін жәрдемақы
107
322
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы және мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларды жерлеуге берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы (№ 1, 2 тізім)
108
322
Еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда жұмыс істеген № 1 тізім бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы
108
322
Еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда жұмыс істеген № 2 тізім бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы
109
323
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
322
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
114
322
ҰОС мүгедектеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
115
322
ҰОС қатысушыларына арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
116
322
ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
117
322
ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
118
322
ҰОС қаза болған жауынгерлердің жесірлеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
119
322
Қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдеріне (күйеулеріне) арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
120
322
Кеңес Одағының батырлары, Социалистік Еңбек ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
120
322
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
121
322
Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысшылар,қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдар
122
322
Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл еңбекшілеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
123
322
Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдар
124
322
I және II топтағы мүгедектерге арнайы мемлекеттік жәрдемақылар

100
323
Выплаты солидарных пенсий
101
323
Государственные базовые пенсионные выплаты
103
323
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
322
Государственное базовое пособие по инвалидности
105
322
Государственное базовое пособие по случаю потери кормильца
107
322
Пособие на погребение пенсионеров, участников и инвалидов Великой Отечественной войны (далее - ВОВ)
107
322
Пособие на погребение получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий (список № 1, 2)
108
322
Государственные специальные пособия лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда по списку № 1
108
322
Государственные специальные пособия лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда по списку № 2
109
323
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
111
322
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
114
322
Специальные государственные пособия инвалидам ВОВ
115
322
Специальные государственные пособия участникам ВОВ
116
322
Специальные государственные пособия лицам, приравненным к инвалидам ВОВ
117
322
Специальные государственные пособия лицам, приравненным к участникам ВОВ
118
322
Специальные государственные пособия вдовам воинов, погибших в ВОВ
119
322
Специальные государственные пособия женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ
120
322
Специальные государственные пособия Героям Советского Союза, Героям Социалистического труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней
120
322
Специальные государственные пособия лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер ұшқышы"
121
322
Специальные государственные пособия семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее -ЧАЭС)
122
322
Специальные государственные пособия труженикам тыла в годы Великой Отечественной войны
123
322
Специальные государственные пособия участникам ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС, эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
124
322
Специальные государственные пособия инвалидам I и II групп

125
322
III топтағы мүгедектерге арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
126
322
16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
127
322
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
128
322
Төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
129
322
Мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
130
322
Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар

125
322
Специальные государственные пособия инвалидам III группы
126
322
Специальные государственные пособия детям-инвалидам до 16 лет
128
322
Специальные государственные пособия многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
129
322
Специальные государственные пособия жертвам политических репрессий, имеющие инвалидность или являющиеся пенсионерами
130
322
Специальные государственные пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
131
322
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне

133
322
Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
322
Бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар
135
322
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар
Барлығы
Атауы: ____________________ мекенжайы ____________________________
тел ___________________________________
Элеқтрондық почта мекенжайы __________
Орындаушының тегі және телефоны ________________ тел ________________
Басшы _____________ (Т.А.Ә. (бар болса) қолы) ______________
М.О.
"20__ жылғы ______ (айға)
төлем түрлері бойынша
зейнетақылар
мен жәрдемақыларды төлеуге
трансферттер қажеттілігі туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға
қосымша
"20__ жылғы ______ (айға) төлем түрлері бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме 1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме республикалық бюджеттен 20__ жылғы ______(айға) төлем түрлері бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігін қаржыландыру жөніндегі нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және төлемдер бойынша оларды сүйемелдеу" деген жолда Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінен зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге берілетін трансферттер қажеттілігінің барлық сомасы көрсетіледі;
Ынтымақты зейнетақыларды төлеу" деген жолда ынтымақты зейнетақы төлемін төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдері" деген жолда мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуына мемлекеттiк кепiлдiк бойынша міндеттемелерді төлеу" деген жолда бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуына мемлекеттiк кепiлдiк бойынша міндеттемелерді төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы" деген бағанда мүгедектігі бойынша мемлекеттік базалық жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы" деген бағанда асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы" деген бағанда жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Зейнеткерлерді, ҰОС мүгедектері мен қатысушыларын жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген бағанда зейнеткерлерді, ҰОС мүгедектерін және қатысушыларын жерлеуге берілетін жәрдемақыны төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;

133
322
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
322
Государственное пособие по уходу за ребенком по достижении им одного года
135
322
Государственное пособие матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю) воспитывающему, ребенка-инвалида (детей-инвалидов)
138
322
Государственные пособия инвалидам первой группы с детства
140
322
Государственные пособия многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" I и II степени
Всего
Наименование: ___________________________ Адрес ____________________________
тел. ______________________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________________
Фамилия и телефон исполнителя ________________________ _________________ тел.
Руководитель ______________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись) _______
М.П.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Потребность в трансфертах на
выплату пенсий и пособий по
видам выплат за _________
(месяц) 20__ года"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения о потребность в трансфертах на выплату пенсий и пособий по видам выплат за _________ (месяц) 20__ года"
1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы для финансирования потребности в трансфертах (график) на выплату пенсий и пособий по видам выплат за ______ (месяц) 20__ года (далее – Форма) из республиканского бюджета.
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 25 числу месяца, предшествующему месяцу выплаты.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. По строке "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам" указывается всего сумма потребности в трансфертах на выплату пенсий и пособий из Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
по строке "Выплаты солидарных пенсий" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату солидарной пенсий;
по строке "Государственные базовые пенсионные выплаты" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственной базовой пенсионной выплаты;
по строке "Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде;
по строке "Государственное базовое социальное пособие по инвалидности" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных социальных пособий по инвалидности;
по строке "Государственное базовое социальное пособие по случаю потери кормильца" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных социальных пособий по случаю потери кормильца;
по строке "Пособие на погребение пенсионеров, участников и инвалидов ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату пособий на погребение пенсионеров, участников и инвалидов Великой Отечественной войны (далее – ВОВ);

"Мемлекеттік арнайы жәрдемақы (№ 1, № 2 тізім) және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларды жерлеуге жәрдемақы" деген бағанда мемлекеттік арнайы жәрдемақы (№ 1, 2 тізім) мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларды жерлеуге жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"№ 1 тізім бойынша еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы" деген жолда № 1 тізім бойынша еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"№ 2 тізім бойынша еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы" деген жолда № 2 тізім бойынша еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайға төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау" деген жолда бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялауға трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу" деген жолда (таратылған кәсіпорындар бойынша) 70-жасқа жеткен азаматтарға өтемақы төлемдері бөлігінде заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС мүгедектеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда ҰОС мүгедектеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС қатысушыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда ҰОС қатысушыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ҰОС қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдеріне (күйеулеріне) арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдеріне (күйеулеріне) арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Кеңес Одағының батырларына, Социалистік Еңбек ерлеріне, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда Кеңес Одағының батырларына Социалистік Еңбек ерлеріне, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Қазақстанның ғарышкер ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда "Қазақстанның ғарышкер ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ЧАЭС-тегі апат салдарын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабар ошарсыз кеткен) әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің және қаза тапқан адамдардың отбасыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ЧАЭС-тегі апат салдарын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабар ошарсыз кеткен) әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің және қаза тапқан адамдардың отбасыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл еңбеккерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл еңбеккерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың (өз еркімен кеткендердің) және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың (өз еркімен кеткендердің) және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"I және II топтағы мүгедектерге арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда I және II топтағы мүгедектерге арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"III топтағы мүгедектерге арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда III топтағы мүгедектерге арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;

по строке "Пособие на погребение получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий (список № 1, 2)" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату пособий на погребение получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий (список № 1, 2);
по строке "Государственные специальные пособия лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда по списку № 1" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных специальных пособий лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда по списку № 1;
по строке "Государственные специальные пособия лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда по списку № 2" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных специальных пособий лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда по списку № 2;
по строке "Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года" указываются суммы потребности в трансфертах на субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года;
по строке "Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату возмещения за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения функционирования юридического лица, в части компенсационных выплат гражданам, достигшим 70-летнего возраста (по ликвидированным предприятиям);
по строке "Специальные государственные пособия инвалидам ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий инвалидам ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия участникам ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий участникам ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, приравненным к инвалидам ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, приравненным к инвалидам ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, приравненным к участникам ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, приравненным к участникам ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия вдовам воинов, погибших в ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий вдовам воинов, погибших в ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия Героям Советского Союза, Героям Социалистического труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий Героям Советского Союза, Героям Социалистического труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер ұшқышы" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер ұшқышы";
по строке "Специальные государственные пособия семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее – ЧАЭС)" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС;
по строке "Специальные государственные пособия труженикам тыла в годы Великой Отечественной войны" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий труженикам тыла в годы Великой Отечественной войны;
по строке "Специальные государственные пособия участникам ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС, эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий участникам ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС, эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
по строке "Специальные государственные пособия инвалидам I и II групп" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий инвалидам I и II групп;
по строке "Специальные государственные пособия инвалидам III группы" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий инвалидам III группы;

"16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
Төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Зейнеткерлер және мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар ішінен СЯСП-дағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар" деген жолда зейнеткерлер және мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар ішінен СЯСП-дағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар деректері көрсетіледі.
"Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтіміне байланысты тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтіміне байланысты тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолдарда "Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;

по строке "Специальные государственные пособия детям-инвалидам до 16 лет" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий детям-инвалидам до 16 лет;
по строке "Специальные государственные пособия многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
по строке "Специальные государственные пособия жертвам политических репрессий, имеющие инвалидность или являющиеся пенсионерами" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий жертвам политических репрессий, имеющие инвалидность или являющиеся пенсионерами;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан;
по строке "Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату единовременных государственных денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
по строке "Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату единовременных государственных пособий в связи с рождением ребенка;
по строке "Пособия по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных пособий по уходу за ребенком до одного года;
по строке "Пособие матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю) воспитывающему, ребенка-инвалида (детей-инвалидов)" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных пособий родителям, опекунам, усыновителям воспитывающим детей-инвалидов;
по строке "Пособия по уходу за инвалидами первой группы с детства" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату пособий для родителей, осуществляющих уход за инвалидами первой группы с детства;
по строке "Государственные пособия многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных пособий многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" I и II степени.

5. "__ ___ 20__ж." деген жолдарда Мемлекеттік корпорацияға республикалық бюджеттен трансферттер қажеттілігін қаржыландыру күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
6. "Жиынтығы" деген бағанда есепті кезеңге төлем түрлері бойынша трансферттерге қажеттіліктің жиынтық сомасы көрсетіледі;
7. "Барлығы" деген бағанында республикалық бюджеттен белгілі бір қаржыландыру күніне трансферттерге қажеттіліктің жиынтық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы 20 ақпандағы
№ 87 бұйрығына
8-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
41- қосымша
20__ жылғы _____ (айға) әлеуетті құрылымдар қатарындағы зейнеткерді ескере отырып , артық төленген зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді қайтару туралы мәлімет
Есепті кезең 20__ж.
Индексі: 41- қайтару
Кезеңділігі: тоқсане сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне қарай
Атауы
Зейнетақы төлемдері
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
Ынтымақты
Базалық
Мүгедектігі бойынша
Асыраушысынан айырылу бойынша
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент
қаласы
Барлығы
Атауы
Мемлекеттік арнаулы жәрдемақылар
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттеме төлеу
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
№1 тізім
№2 тізім
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент
қаласы
Барлығы
Атауы
Балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар
Бала туғанда берілетiн біржолғы жәрдемақылар
Бала бiр жасқа толғанға дейiн оның күтiмiне байланысты жәрдемақылар
Мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған ата-анаға, қамқоршыларға жәрдемақылар
"Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ I-II дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға жәрдемақылар
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтіміне жәрдемақылар
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент
қаласы
Барлығы
Атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі- ҰОС) қатысушылары
ҰОС мүгедектерi
ҰОС мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар
ҰОС қатысушыларына теңестiрiлген адамдар
ҰОС-нда жылдары қаза тапқан жауынгерлердің жесірлері
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент
қаласы
Барлығы
Атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
Чернобыль АЭС-iндегi апат салдарын зардаптарын жою кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) әскери қызметшілердiң, iшкі істер органдарының қызметкерлерi отбасылары үшiн
Қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдері (күйеулері)
Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл еңбеккерлерi
I және II топ мүгедектері
III топ мүгедектері
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент
қаласы
Барлығы
Атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар

5. По строкам " " 20__г." указывается дата финансирования потребности в трансфертах из республиканского бюджета (число, месяц, год) в Государственную корпорацию.
6. В графе "Итого" указываются итоговые суммы потребности в трансфертах по видам выплат за отчетный период.
7. В строке "Всего" указываются итоговые суммы потребности в трансфертах на определенные даты финансирования из республиканского бюджета.
Приложение 8
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 февраля 2019 года № 87
Приложение 41
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации Государственной
корпорацией "Правительство
для граждан" в сфере
пенсионного и социального
обеспечения форма,
предназначенная для сбора
административных данных"
Сведения о возврате излишне выплаченных сумм пенсий и социальных выплат с учетом пенсионеров силовых структур_ (месяц) 20__ года
Отчетный период 20__г.
Индекс: 41-возврат
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 20 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Наименование
Пенсионные выплаты
Государственные социальные пособия
Солидарная
Базовая
По инвалидности
По случаю потери кормильца
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименование
Государственные специальные пособия
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
Список № 1
Список № 2
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименование
Государственные пособия семьям имеющим детей
Единовременные пособия в связи с рождением ребенка
Пособия по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года
Пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей-инвалидов
Пособия многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алка", "Кумис алка", или ранее получившие звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" I и II степени
Пособия по уходу за инвалидами первой группы с детства
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименование
Специальные государственные пособия
Участники Великой Отечественной войны (далее - ВОВ)
Инвалиды ВОВ
Лица, приравненные к инвалидам ВОВ
Лица, приравненные к участникам ВОВ
Вдовы воинов, погибших в ВОВ
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименование
Специальные государственные пособия
Семьи погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
Жены (мужья) умерших инвалидов ВОВ
Труженики тыла в годы ВОВ
Инвалиды I и II групп
Инвалиды III группы
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименование
Специальные государственные пособия

16 жасқа дейінгі, 16 жастан 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар
Мүгедек болып қалған немесе зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-сүргін құрбандары
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент
қаласы
Барлығы
Атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
Қазақстан Республикасына сіңірген айрықша еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар
Кеңес Одағының Батырлары, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне
Социалистік Еңбек Ері, Ұлы Отан соғысы қатысушылар қатарынан үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдар
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент
қаласы
Барлығы
Атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
Зейнеткерлерді, ҰОС қатысушылары мен мүгедектерін жерлеуге берілетін жәрдемақы
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы және мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушыларды жерлеуге жәрдемақы
Бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасылар
Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдар
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент
қаласы
Барлығы
Атауы
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайға төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
Жаппай саяси қуғын-сүргіндер толық ақталған құрбан-азаматтарға
бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Саны
Қайтару сомасы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанда облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент
қаласы
Барлығы
Атауы: ____________________ мекенжайы ___________________
тел ___________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________
Орындаушының тегі және телефоны ________________ тел ________
Басшы _____________ (Т.А.Ә. (бар болса) қолы) ______________
М.О.
"Әлеуетті құрылымдар
қатарындағы зейнеткерлерді
ескере отырып артык
төленген зейнетақы және
әлеуметтік төлемдерді қайтару
туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әлеуетті құрылымдар қатарындағы зейнеткерлерді ескере отырып төленген зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді қайтару туралы мәліметтер әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме 1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме әлеуетті құрылымдар қатарындағы зейнеткерлерді ескере отырып, артық төленген зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді қайтару туралы нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.

Дети-инвалиды до 16 лет, с 16 до 18 лет
Жертвы политических репрессий, имеющие инвалидность или являющиеся пенсионерами
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименование
Специальные государственные пособия
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
Герои Советского Союза, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, Герои Социалистического труда, кавалеров орденов Трудовой Славы трех степеней из числа участников Великой Отечественной войны
лица, удостоенные звания Қазақстанның ғарышкер ұшқышы
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименование
Специальные государственные пособия
Пособие на погребение пенсионерам, участников и инвалидов ВОВ
Пособие на погребение получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий
Многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
Участники ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции, эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименование
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных получателей в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении до одного года
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Количество
Сумма возврата
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Итого по Республике
Наименование: ___________________________ Адрес ____________________________
тел. ______________________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________________
Фамилия и телефон исполнителя ________________________ _________________ тел.
Руководитель ______________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись) _______
М.П.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о возврате
излишне выплаченных
сумм пенсий и социальных
выплат с учетом пенсионеров
силовых структур"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения о возврате излишне выплаченных сумм пенсий и социальных выплат с учетом пенсионеров силовых структур"
1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы по возврату излишне выплаченных сумм пенсий и социальных получателей с учетом пенсионеров силовых структур (далее – Форма).

2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-і күніне ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Өтілі, жыл" деген бағанда зейнетақы жүйесіне қатысу жылдарының саны көрсетіледі.
5. "Ең төмен күнкөріс деңгейі шамасынан төлем мөлшері, %" деген бағанда ең төмен күнкөріс деңгейі шамасынан базалық зейнетақының мөлшері көрсетіледі.
6. "Саны, адам" деген бағанда базалық зейнетақы төлемінің саны көрсетіледі.
7. "Орташа мөлшері, теңге" деген бағанда базалық зейнетақының орташа мөлшері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2019 жылғы 20 ақпандағы
№ 87 бұйрығына
10-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
43-қосымша
Балалы отбасыларға берілетін жәрдемақы төлемдері туралы (бірінші бөлімді ескере отырып) 20__ жылғы нақты толемдер бойынша мәліметтер
Есепті кезең 20__ж.
Индексі: 43-балалар
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне
Жәрдемақының атауы
Жаңа туылған балалардың саны
Бала туғанда және бала бiр жасқа толық толғанға дейiн
барлығы
онің ішінде туылған
саны
жәрдемақының орташа мөлшері, теңге
сома, теңге
ағымдағы жылға дейін кезенде
ағымдағы жылда
1
2
3
4
5
6
7
Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар
Бала тууына байланысты бiржолғы мемлекеттік жәрдемақы
бірінші, екінші, үшінші бала туғанда
төртінші және одан кейінгі бала туғанда
Бала бiр жасқа толық толғанға дейiн оның күтiмiне байланысты жәрдемақы
бірінші балаға
екінші балаға
үшінші балаға
төртінші және одан кейінгі балаларға
Атауы: ____________________ мекенжайы ___________________
тел ___________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________
Орындаушының тегі және телефоны ________________ тел ________
Басшы _____________ (Т.А.Ә. (бар болса) қолы) ______________
М.О.
"Баланы отбасыларға берілетін
жәрдемақы төлемдері туралы
(бірінші бөлімді ескере отырып)
20__ жылғы нақты толемдер
бойынша мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға
қосымша
"Баланы отбасыларға берілетін жәрдемақы төлемдері туралы (бірінші бөлімді ескере отырып) 20__ жылғы нақты толемдер бойынша мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме 1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме Баланы отбасыларға берілетін жәрдемақы төлемдері туралы (бірінші бөлімді ескере отырып) 20__ жылғы нақты толемдер бойынша нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе "Стаж, лет" указывается количество лет участия в пенсионной системе.
4. В графе "Размер выплаты от величины прожиточного минимума, %" указывается размер базовой пенсии от величины прожиточного минимума.
5. В графе "Численность, человек" указывается численность получателей базовой пенсионной выплаты.
6. В графе "Средний размер, тенге" указывается средний размер базовой пенсии."
Приложение 10
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 февраля 2019 года № 87
Приложение 43
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации Государственной
корпорацией "Правительство
для граждан" в сфере
пенсионного и социального
обеспечения форма,
предназначенная для сбора
административных данных"
Сведения о выплатах пособий семьям, имеющим детей (с учетом первого раздела), по фактическим выплатам на ____ 20__года
Отчетный период 20__г.
Индекс: 43-дети
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляют: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Вид пособия
Количество новорожденных детей
Фактическая выплата пособий по рождению детей и по уходу за детьми до достижения ими возраста одного года
Всего
в том числе родившихся
в период до текущего года
в текущем году
Количество
Средний размер пособия, тенге
Сумма, тенге
2
3
4
5
6
7
8
Государственные пособия семьям, имеющим детей
Единовременные пособия в связи с рождением ребенка:
по рождению одного ребенка, двух детей, трех детей
по рождению четвертого и более детей
Пособия по уходу за детьми до достижения ими возраста одного года:
первого ребенка
второго ребенка
третьего ребенка
четвертого и более детей
Наименование: ___________________________ Адрес ____________________________
тел. ______________________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________________
Фамилия и телефон исполнителя ________________________ _________________ тел.
Руководитель ______________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись) _______
М.П.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о выплатах пособий
семьям, имеющим детей (с
учетом первого раздела), по
фактическим выплатам на ____
20__года"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения о выплатах пособий семьям, имеющим детей (с учетом первого раздела), по фактическим выплатам на ____ 20__года"
1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы о динамике вновь назначенных численности получателей пенсионных и социальных выплат (далее – Форма).

2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және есептік кезеңнен кейінгі айдың 5- күніне ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Жәрдемақының атауы" деген бағанда жәрдемақылардың атауы көрсетіледі.
5. "Тағайындауға өтініштердің саны" деген бағанда берілген өтініштердің жалпы саны, сондай-ақ балалардың туу кезеңі бойынша бөлінгені көрсетіледі.
6. "Бала туғанда және бала бір жасқа толғанға дейін олардың күтімі бойынша нақты төлемі" деген бағанда:
"Саны" деген бағанда төлемінің саны көрсетілеі;
"Жәрдемақының орташа мөлшері, теңге" деген бағанда жәрдемақының орташа мөлшері көрсетіледі;
"Сома, теңге" деген бағанда есепті кезеңге төленген сомалар көрсетіледі.

2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе "Вид пособия" указывается пособия, по которым указывается информация.
5. В графе "Количество заявлений на назначения" указывается общее количество поданных заявлений, а также их разбивка по периоду рождения детей.
6. В графе "Фактическая выплата пособий по рождению детей и по уходу за детьми до достижения ими возраста одного года":
в столбце "количество" указывается количество выплат произведенных за отчетный период;
в столбце "средний размер" указывается средний размер выплаченных пособий";
в столбце "сумма, тенге" указывается сумма выплат за отчетный период.