"Жеке тұлғаның салықтық шегерімдерді қолдану туралы өтінішінің және жеке тұлғамен есеп айырысулар туралы анықтаманың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 102 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 265 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 28 наурызда № 18434 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке тұлғаның салықтық шегерімдерді қолдану туралы өтінішінің және жеке тұлғамен есеп айырысулар туралы анықтаманың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 102 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16364 болып тіркелген, 2018 жылғы 1 наурызда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген, жеке тұлғаның салықтық шегерімді қолдану туралы өтінішінің нысанында:
алтыншы бөлігінде:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) көпбалалы отбасы үшін салық шегерімі (нұсқалардың бірінде T белгілеңіз):
а) жұбайы (зайыбы) кіріс есептелген әрбір ай үшін айлық есептік көрсеткіштің 23 - еселенген мөлшерінде қолданатынын (өтінішке жұбайының (зайыбының) колы қойылуы керек);
б) жұбайы (зайыбы) кіріс есептелген әрбір ай үшін айлық есептік көрсеткіштің 12 - еселенген мөлшерінде қолданатынын (өтінішке жұбайының (зайыбының) қолы қойылуы керек)";
аталған бұйрықпен бекітілген, жеке тұлғамен есеп айырысулар туралы анықтаманың нысанында:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Басшы ________________                  ___________             _________
(Тегі Аты Әкесінің аты (егер       (мөрдің орны,             (қолы)".
бұл жеке басын                   жеке кәсіпкерлік
куәландыратын құжатта болса)       субъектілеріне жатпайтын
заңды тұлғаларды қоспағанда)
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 102 "Об утверждении форм заявления физического лица о применении налоговых вычетов и справки о расчетах с физическим лицом"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2019 года № 265. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2019 года № 18434
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 102 "Об утверждении форм заявления физического лица о применении налоговых вычетов и справки о расчетах с физическим лицом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 16364, опубликован 1 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в форме заявления физического лица о применении налоговых вычетов, утвержденной указанным приказом:
в части шестой:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) налоговый вычет для многодетной семьи (укажите Т в одном из вариантов):
а) применяется супругом (супругой) в 23-кратном размере месячного расчетного показателя за каждый месяц начисления дохода (на заявлении необходима подпись супруга (супруги);
б) применяется супругом (супругой) в 12-кратном размере месячного расчетного показателя за каждый месяц начисления дохода (на заявлении необходима подпись супруга (супруги)";
в форме справки о расчетах с физическим лицом, утвержденной указанным приказом:
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Руководитель___________________________________ ______________ ___________
(Фамилия Имя Отчество       (если оно (место печати, (подпись)".
указано в документе, за исключением удостоверяющем личность) юридических лиц,
относящихся к субъектам частного предпринимательства)
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары-
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Ә. Смайылов

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов