"Экстернат және сырттай оқу нысандарында оқытуға жол берілмейтін жоғары білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 2 қазандағы № 530 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 26 сәуірдегі № 169 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 2 мамырда № 18614 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Экстернат және сырттай оқу нысандарында оқытуға жол берілмейтін жоғары білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 2 қазандағы № 530 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17513 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 22 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Экстернат нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесін бекіту туралы";
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Экстернат нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрыққа қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпараттық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 октября 2018 года № 530 "Об утверждении Перечня направлений подготовки кадров с высшим образованием, обучение по которым в формах экстерната и заочного обучения не допускается"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 апреля 2019 года № 169. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2019 года № 18614
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 октября 2018 года № 530 "Об утверждении Перечня направлений подготовки кадров с высшим образованием, обучение по которым в формах экстерната и заочного обучения не допускается" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17513, опубликован 22 октября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Перечня направлений подготовки кадров с высшим образованием, обучение по которым в форме экстерната не допускается";
пункт 1) изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый Перечень направлений подготовки кадров с высшим образованием, обучение по которым в форме экстерната не допускается.";
приложение к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Т.І. Ешенқұловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 26 сәуірдегі
№ 169 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 2 қазандағы
№ 530 бұйрығымен
бекітілген
Экстернат нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесі
1. Экстернат нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесі
Код
Жоғары білімі бар кадрларды даярлау бағытының атауы
6B061
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
6B062
Телекоммуникациялар
6B071
Инженерия және инженерлік іс
6B072
Өндірістік және өңдеу салалары
6B073
Сәулет және құрылыс
6B074
Су шаруашылығы
6B075
Стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша)
6B081
Өсімдік шаруашылығы
6B082
Мал шаруашылығы
6B083
Орман шаруашылығы
6B085
Жерге орналастыру
6B086
Су ресурстары және суды пайдалану
6В091
Ветеринария
6B101
Денсаулық сақтау
6В102
Әлеуметтік қамтамасыз ету
6B111
Қызмет көрсету саласы
6B112
Гигиена және өндірісте еңбекті қорғау
6B113
Көлік қызметтері
6B121
Әскери іс
6B122
Ұлттық қауіпсіздік
6B123
Қоғамдық қауіпсіздік

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Ешенкулова Т.И.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 26 апреля 2019 года № 169
Утвержден приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 2 октября 2018 года № 530
Перечень направлений подготовки кадров с высшим образованием, обучение по которым в форме экстерната не допускается
Код
Наименование направления подготовки кадров с высшим образованием
6B061
Информационно-коммуникационные технологии
6B062
Телекоммуникации
6B071
Инженерия и инженерное дело
6B072
Производственные и обрабатывающие отрасли
6B073
Архитектура и строительство
6B074
Водное хозяйство
6B075
Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)
6B081
Растениеводство
6B082
Животноводство
6B083
Лесное хозяйство
6B085
Землеустройство
6B086
Водные ресурсы и водопользования
6В091
Ветеринария
6B101
Здравоохранение
6В102
Социальное обеспечение
6B111
Сфера обслуживания
6B112
Гигиена и охрана труда на производстве
6B113
Транспортные услуги
6B121
Военное дело
6B122
Национальная безопасность
6B123
Общественная безопасность