Мәдениет саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 17 мамырдағы № 138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 17 мамырда № 18690 болып тіркелді.
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" 1992 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабының 14-12) тармақшасына, "Мәдениет туралы" 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 23-1), 28) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін мәдениет саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет және өнер істері департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) ресми жарияланған күннен кейін екі жұмыс күні ішінде осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2019 жылғы 17 мамырдағы
№ 138 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін мәдениет саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" (үлгілі) атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2007 жылғы 28 наурыздағы № 93 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4632 болып тіркелген 2007 жылы наурыз-сәуірде Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" (үлгілі) атағын беру қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы в сфере культуры
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 мая 2019 года № 138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2019 года № 18690.
В соответствии с подпунктом 14-12) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", подпунктами 23-1), 28) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов в сфере культуры, в которые вносятся изменения и дополнения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по делам культуры и искусства Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после его официального опубликования размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Приложение
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 17 мая 2019 года № 138
Перечень некоторых приказов в сфере культуры, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28марта 2007 года № 93 "Об утверждении Правил присвоения звания "Народный" (образцовый) коллективам художественной самодеятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4632, опубликован в собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2007 года март-апрель):
в Правилах присвоения звания "Народный" (образцовый) коллективам художественной самодеятельности, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. "Халықтық" (үлгілі) атағын алу үшін көркемөнерпаздар ұжымының басшысы облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органына (бұдан әрі – ЖАО) осы қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көркемөнерпаздар ұжымына "Халықтық" (үлгілі) атағын беру жөнінде өтінім (бұдан әрі – Өтінім) береді.
Өтінімге келесі құжаттар тіркеледі:
1) көркемөнерпаздар ұжымы жиналысының хаттамасы;
2) ұжымға шығармашылық мінездеме, онда мына ақпараттар көрсетілуі тиіс:
жетекшілер туралы мәлімет;
репертуары және ағымдағы жылға оқу-тәрбиелік жұмыс жоспары;
ұжымның концерттік бағдарламасы;
қатысушылар құрамының тізімі;
3) көркемөнерпаз ұжымының марапаттарын куәландыратын құжаттардың көшірмелері; қызметі туралы жергілікті және/немесе республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған материалдар (3 мақаладан кем емес).";
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Өтінім ЖАО-ға түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде қаралады. ЖАО өтінімді қарау қорытындысында келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) өтінімді қабылдау туралы, нәтижесінде осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімнің қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
2) өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы, нәтижесінде осы қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беріледі.
Осы қағиданың 4-тармағында көзделген құжаттардың толық емес пакеті өтінімді қабылдаудан бас тарту үшін негіз болып табылады.";
13-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
осы тізбеге 1, 2 және 3 - қосымшадағы редакцияға сәйкес 1, 2 және 3 - қосымшалармен толықтырылсын.
2. "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 19 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10320 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2015 жылғы 14 наурыздағы № 49 (28527 нөмірінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру қағидалары осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
1 және 2-қосымшалар осы тізбенің 5 және 6 қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын;
3. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 02.04.2020 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
1-қосымша
Көркемөнерпаздар ұжымдарына
"Халықтық" (үлгілі) атағын
беру туралы қағидаларына
1-қосымша
Нысан
________________________
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент
қалаларының, облыстық
жергілікті атқарушы органы
________________________
(көркемөнерпаздар ұжымы
басшысының тегі, аты, жөні
(бар болған жағдайда)
_______________________
мекен жайы
Көркемөнерпаздар ұжымына "Халықтық" (үлгілі) атағын беру бойынша өтінім
Көркемөнерпаздар ұжымына (ұжымның аты) ___________________________________
"Халықтық" (үлгілі) атағын беруге өтінім қабылдауды сұраймын.
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Қосымша: ___ парақ.
("Халықтық" (үлгілі) атағын беру қағидаларының 4-қосымшасына сәйкес құжаттар
қосылады)
Өтінімнің толтырылған күні __________________
Қолы _____________________________________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
2-қосымша
Көркемөнерпаздар ұжымдарына
"Халықтық" (үлгілі) атағын
беру туралы қағидаларына
2-қосымша
Нысан
________________________
(көркемөнерпаздар ұжымы
басшысының тегі, аты, жөні
(бар болған жағдайда)
_________________
(мекен жайы)
Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" (үлгілі) атағын беруге өтінімдерді қабылдау туралы қолхат
Құжаттар тізбесіне сәйкес көркемөнерпаздар ұжымына "Халықтық" (үлгілі) атағын беруге өтінімдердің құжаттар топтамасы қабылданғаны расталады, соның ішінде:
Құжаттардың атауы:

"4. Для присвоения звания "Народный" (образцовый) руководитель коллектива художественной самодеятельности подает в местный исполнительный орган области, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее - МИО) заявку на присвоение звания "Народный" (образцовый) коллективу художественной самодеятельности (далее – заявка) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявке прилагаются следующие документы:
1) протокол собрания коллектива художественной самодеятельности;
2) творческая характеристика на коллектив, с указанием следующей информации:
сведения о руководителях;
репертуар и план учебно-воспитательной работы на текущий год;
программу выступления коллектива;
список состава участников;
3) копии документов, свидетельствующие о получении призовых мест; материалы, опубликованные в средствах массовой информации местного и/или республиканского уровня (не менее 3 публикаций) о деятельности коллектива художественной самодеятельности.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Заявка рассматривается в течение одного рабочего дня со дня поступления в МИО. По итогам рассмотрения заявки МИО принимает одно из следующих решений:
1) о приеме заявки, по результатам которого выдается расписка о приеме заявки по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) об отказе в приеме заявки по результатам которого выдается расписка об отказе в приеме заявки по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Основанием для отказа в принятии заявки является неполный пакет документов, предусмотренных пунктом 4 настоящих Правил.";
подпункт 2) пункта 13 исключить;
дополнить приложением 1, 2 и 3 в редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему перечню.
2. В приказе Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 19 "Об утверждении Правил выдачи свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10320, опубликован 14 марта 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 49 (27925)):
Правила выдачи свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции, согласно приложению 4 к настоящему перечню.
приложения 1 и 2 изложить в редакции согласно приложениям 5 и 6 к настоящему перечню.
3. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 02.04.2020 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к перечню некоторых приказов в
сфере культуры, в которые
вносятся изменения и
дополнения
Приложение 1
к Правилам присвоения звания
"Народный" (образцовый)
коллективам художественной
самодеятельности
Форма
________________________
Местный исполнительный орган
области, городов Нур-Султана,
Алматы и Шымкента
________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
коллектива художественной
самодеятельности (фамилия,
имя, отчество при наличии)
__________________________
(адрес)
Заявка на присвоение звания "Народный" (образцовый) коллективу
художественной самодеятельности
Прошу принять заявку на присвоение звания "Народный" (образцовый)коллективу
художественной самодеятельности (название).
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Приложение: на _____ листах.
(к заявке прилагаются документы согласно пункту 4 Правил присвоения звания "Народный"
(образцовый) коллективам художественной самодеятельности)
Дата заполнения заявки _______________________
Подпись _________
Приложение 2
к перечню некоторых приказов в
сфере культуры, в которые
вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2
к Правилам присвоения звания
"Народный" (образцовый)
коллективам художественной
самодеятельности
Форма
________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
коллектива художественной
самодеятельности
__________________________
(адрес)
Расписка о приеме заявки на присвоение звания "Народный" (образцовый)
коллективу художественной самодеятельности
Настоящим подтверждается прием заявки на присвоение звания "Народный" (образцовый) коллективу художественной самодеятельности согласно перечню документов, а именно:
Наименование документов:

1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) _______________________________;
_________________________________;
_________________________________;
_________________________________;
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
облыстардың, Нұр-Сұлтан,
Алматы және Шымкент қалаларының
жергілікті атқарушы органының
уәкілетті лауазымды тұлғасы Мөр үшін орын
_____________________ ___________________
(тегі, атауы, әкесінің аты, (бар болған жағдайда)
(бар болған жағдайда)
Толтырылған күні: " " __________ 20 __ жыл
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
3-қосымша
Көркемөнерпаздар ұжымдарына
"Халықтық" (үлгілі) атағын
беру туралы қағидаларына
3-қосымша
Нысан
________________________
(көркемөнерпаздар ұжымы
басшысының тегі, аты, жөні
(бар болған жағдайда)
_________________
(мекен жайы)
Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" (үлгілі) атағын беруге өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
__________________________________________________________________________
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының атауы
Құжаттардың толық болмауына байланысты көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" (үлгілі) атағын беруге өтінімді қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
атауы:
1) (жоқ құжаттың түрі көрсетіледі);
2) (жоқ құжаттың түрі көрсетіледі);
3) (жоқ құжаттың түрі көрсетіледі).
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
облыстардың, Нұр-Сұлтан,
Алматы және Шымкент қалаларының
жергілікті атқарушы органынан
уәкілетті лауазымды тұлға
Мөр үшін орын
_____________________ ___________________
(тегі, атауы, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
(бар болған жағдайда)
Толтырылған күні: " " __________ 20 __ жыл
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2019 жылғы 17 мамырдағы
№ 138 бұйрығына
4 қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 22 қаңтардағы
№ 19 бұйрығымен
бекітілген
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру қағидалары
1-Тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру тәртібін айқындайды.
2. Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлікті (бұдан әрі-куәлік) облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары уақытша экспонаттау, гастрольдік қызмет, қалпына келтіру жұмыстары мен ғылыми зерттеулер, тұсаукесерлер, көрмелер және халықаралық мәдени іс-шараларды өткізу мақсатында алты айдан аспайтын мерзімге береді.

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3)_________________________________________;
_________________________________________;
_________________________________________;
_________________________________________;
_________________________________________;
_________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Уполномоченное должностное лицо
местного исполнительного органа области, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента_______________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место для печати
______________________
(при наличии)
Дата заполнения: " " __________ 20 __ года
Приложение 3
к перечню некоторых приказов в
сфере культуры, в которые
вносятся изменения и
дополнения
Приложение 3
к Правилам присвоения звания
"Народный" (образцовый)
коллективам художественной
самодеятельности
Форма
________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
коллектива художественной
самодеятельности
__________________________
(адрес)
Расписка об отказе в приеме заявки на присвоение звания
"Народный" (образцовый)коллективу художественной самодеятельности
_______________________________________________________________________________
Наименование местного исполнительного органа области, городов Нур-Султана,
Алматы и Шымкента
отказывает в приеме заявки на присвоение звания "Народный" (образцовый) коллективу художественной самодеятельности ввиду неполноты документов, а именно:
1) (указывается вид отсутствующего документа);
2) (указывается вид отсутствующего документа);
3) (указывается вид отсутствующего документа).
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Уполномоченное должностное лицо
местного исполнительного органа области, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента_______________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место для печати
_________________
(при наличии)
Дата заполнения: " " __________ 20 __ года
Приложение 4
к перечню некоторых приказов в
сфере культуры, в которые
вносятся изменения и
дополнения
Утверждены
приказом Министра культуры
и спорта Республики Казахстан
от 22 января 2015 года № 19
Правила выдачи свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей (далее - Правила) определяют порядок выдачи свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей.
2. Свидетельство на право временного вывоза культурных ценностей (далее – свидетельство) выдается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента на срок не более шести месяцев в целях временного экспонирования, гастрольной деятельности, реставрационных работ и научных исследований, презентаций, выставок и проведения международных культурных мероприятий.

2-Тарау. Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру тәртібі
3. Куәлікті беруді осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген өтініш берушінің құжаттары келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі-ЖАО) жүзеге асырады.
4. Куәлікті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – өтініш беруші) ЖАО-ға мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі – өтініш);
2) өтініш берушінің өкілі жүгінген кезде (жеке басын сәйкестендіру үшін) – жеке басын куәландыратын құжат және (немесе) заңды тұлғаның сенімхаты немесе нотариалды куәландырылған сенімхат (жеке тұлға үшін);
3) мәдени құндылықтар ретінде қаралатын заттың немесе мәдени құндылықтың (бұдан әрі - зат) меншік құқығын растайтын құжаттардың көшірмесі;
4) заттардың орналасу мақсаты мен шарттары туралы келісімшарттың көшірмесі (шет тіліндегі келісімшартқа қазақ және (немесе) орыс тіліндегі аудармалары қоса беріледі);
5) сараптауға жататын заттың беткі және сыртқы жағынан көрінетін электрондық түрлі-түсті фотосуреттері (2 дана);
6) заңды тұлғалар үшін – уақытша әкету кезеңіне заттың сақталуы үшін белгілі бір тұлғаға жауапкершілік жүктеу туралы өтініш берушінің басшысы бұйрығының көшірмесі ұсынады.
5. Өтініш беруші өтінішінде Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы мен Еуразиялық экономикалық одақ кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі №54 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссиясының бірыңғай кедендік тарифінің 21 бөлімінің 97 тобына сәйкес сыртқа шығарылатын тауар туралы ақпаратты көрсетеді.
6. ЖАО өтініш берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
7. Құжаттар толық анықталған жағдайда ЖАО өтініш берушінің "жеке кабинетінде" "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 8-бабының 6) тармақшасына сәйкес құрылған Мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сараптама комиссиясының (бұдан әрі – комиссия) қарауына затты ұсынудың қажеттілігі туралы хабарлайды.
8. Хабарлағаннан кейін өтініш беруші бір жұмыс күні ішінде ЖАО-ға затты ұсынады.
9. Ұсынылған затты түскен күні жауапты тұлға сараптама жүргізу үшін комиссияға жолдайды.
10. Комиссия бір жұмыс күні ішінде заттың тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени мәнін, түпнұсқалығын, авторлығын, атауын, жасалу орны мен уақытын, материалын және орындау техникасын, сондай-ақ мөлшерін (салмағын), айрықша ерекшеліктерін, сақталу жағдайын сипаттай отырып, жан-жақты талдау жолымен сараптама жүргізеді.

Глава 2. Порядок выдачи свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей
3. Выдача свидетельства осуществляется местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее –МИО) в течение пяти рабочих дней со дня поступления документов заявителя, предусмотренных пунктом 4 настоящих Правил.
4. Для получения свидетельства физические и юридические лица (далее – заявитель) представляют в МИО следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление);
2) документ, удостоверяющий личность и (или) доверенность юридического лица или нотариально засвидетельствованная доверенность (для физического лица) – при обращении представителя заявителя (требуется для идентификации личности);
3) копии документов, подтверждающих право собственности на предмет, предполагаемого к вывозу как культурная ценность либо культурную ценность (далее-предмет);
4) копия договора о целях и условиях нахождения предмета (к договору на иностранном языке прилагается перевод на казахском и (или) русском языках);
5) цветные фотографии предмета, обозреваемого с лицевой и оборотной стороны, подлежащего экспертизе (2 штуки);
6) копия приказа руководителя заявителя о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность предмета на период временного вывоза – для юридических лиц.
5. Заявитель указывает в Заявлении информацию о вывозимом товаре согласно разделу 21 группы 97 Единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 года № 54 (далее – ТН ВЭД ЕАЭС).
6. МИО в течении одного рабочего дня с момента получения документов от заявителя проверяет их на полноту.
7. В случае установления полноты МИО уведомляет в "личном кабинете" заявителя о необходимости предоставления предмета для рассмотрения экспертной комиссией по временному вывозу культурных ценностей, созданной в соответствии с подпунктом 6) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре" (далее – комиссия).
8. После уведомления заявитель в течение одного рабочего дня предоставляет предмет в МИО.
9. Представленный предмет в день поступления направляется ответственным лицом в комиссию для проведения экспертизы.
10. Комиссия проводит экспертизу предмета в течение одного рабочего дня путем всестороннего анализа с определением исторического, художественного, научного или иного культурного значения, подлинности, авторства, наименования, места и времени создания, материала и техники исполнения, а также описания размеров (веса), отличительных особенностей, состояния сохранности.

11. Сараптама қорытындысы бойынша комиссия Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2013 жылғы 20 маусымдағы № 135 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8575 болып тіркелген) Мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сараптама комиссиясы туралы үлгі ережесінің қосымшасына сәйкес нысан бойынша сараптамалық қорытындыны ресімдейді.
12. Комиссия қорытындысы негізінде ЖАО бір жұмыс күні ішінде өтініш берушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік береді немесе бас тарту туралы уәжделген жауап жолдайды.
13. Куәлік беруден бас тартуға:
1) куәлік алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) комиссияның теріс сараптамалық қорытындысы;
3) әкетілетін мәдени құндылықтардың, оларды қалпына келтіру мақсатында уақытша әкету жағдайларын қоспағанда, қанағаттанарлықсыз физикалық жай-күйі;
4) мәдени құндылықтардың халықаралық және (немесе) мемлекеттік іздестіруде болуы;
5) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 35-бабының 1-тармағында көрсетілген мәдени құндылықтарды уақытша әкету мақсаттарына сәйкес келмеуі негіз бола алады.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2019 жылғы 17 мамырдағы
№ 138 бұйрығына
5-қосымша
Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлік
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(облыстардың, Нұр-Сұлтан,
Алматы және Шымкент
қалаларының жергілікті
атқарушы органы)
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
немесе заңды тұлғаның атауы)
Өтініш
Келесі мәдени құндылықтарды
1) _____________________________________________________________________
2) _____________________________________________________________________
(атауы, сипаттама, саны)
уақытша әкету құқығына куәлік беруді сұраймыз.
Әкету мақсаты: _________________________________________________________
(орналасқан жері және елдің атауы)
3)__________________________________________________ __________________
(сипаты, тауар коды ЕАЭС СЭҚ ТН *21 бөлімінің 97 тобы)
4)_____________________________________________________________________
(ЕАЭС СЭҚ ТН *қолданылатын өлшем бірліктері)
5)____________________________________________________________________
(саны)
Өтініш берушінің деректері:
____________________________________________________
(туылған күні, азаматтығы, төлқұжат немесе жеке куәлігінің №,
__________________________________________________________________________
берілген күні, тұратын жері, байланыс телефондары, жеке немесе заңды тұлға
туралы деректемелер) _____________________________________________________________________________
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартымен көзделген ақпараттық жүйелердегі мемлекет қорғайтын құпия болып табылатын ақпараттарды пайдалануға келісім беремін.
Өтініш берушінің қолы _________ Күні ___________
* Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы мен Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік тарифі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2019 жылғы 17 мамырдағы
№ 138 бұйрығына
6-қосымша
Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына
куәлік беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың жергілікті
атқарушы органы)
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына КУӘЛІК
қаласы ______ № "___"_______ 20___ ж.

11. По итогам экспертизы комиссией оформляется экспертное заключение по форме согласно приложению к Типовому положению об экспертной комиссии по временному вывозу культурных ценностей, утвержденному приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 20 июня 2013 года № 135 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8575).
12. На основании заключения комиссии в течение одного рабочего дня МИО выдает заявителю свидетельство на право временного вывоза культурных ценностей по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, или направляет мотивированный ответ об отказе.
13. Основаниями для отказа в выдаче свидетельства являются:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения свидетельства, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отрицательное экспертное заключение комиссии;
3) неудовлетворительное физическое состояние вывозимых культурных ценностей, за исключением случаев временного вывоза их в целях реставрации;
4) нахождение культурных ценностей в международном и (или) государственном розыске;
5) несоответствие целям временного вывоза культурных ценностей, указанным в пункте 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре".
Приложение 5
к перечню некоторых приказов в
сфере культуры, в которые
вносятся изменения и
дополнения
Приложение 1
к Правилам выдачи
свидетельства на право
временного вывоза
культурных ценностей
Форма
____________________________
(местный исполнительный орган
области, городов Нур-Султана,
Алматы и Шымкента)
____________________________
от _________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии) или
наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать свидетельство на право временного вывоза культурных ценностей
1) ________________________________________________________________________
2) ________________________________________________________________________
Цель вывоза: _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(местонахождение и наименование страны)
3)________________________________________________________________________
(описание, Код товара в ТН ВЭД ЕАЭС *из раздела 21 группа 97)
4)_________________________________________________________________________
(Единица измерения, применяемые в ТН ВЭД ЕАЭС *)
5)_________________________________________________________________________
(количество)
___________________________________________________________________________
Данные заявителя: ___________________________________________________________
(дата рождения, гражданство, номер паспорта или удостоверения личности, дата его
выдачи, местожительство, контактный телефон, реквизиты физического и юридического лица)
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, предусмотренных стандартом государственной услуги
"Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей", составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подпись заявителя ___________________ Дата _________________________
* Единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского
экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза
Приложение 6
к приказу Министра культуры
и спорта Республики Казахстан
от 17 мая 2019 года № 138
Приложение 2
к Правилам выдачи свидетельства
на право временного вывоза
культурных ценностей
Форма
____________________________
(местный исполнительный орган
области, городов Нур-Султана,
Алматы и Шымкента)
СВИДЕТЕЛЬСТВО
на право временного вывоза культурных ценностей
город ______ № _____ "___" _______ 20___ года

1. Өтініш беруші____________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы)
2. Өтініш берушінің деректері: ________________________________________________
(азаматтығы, төлқұжат немесе жеке куәлігінің №,
__________________________________________________________________________
оның берілген күні немесе заңды тұлғаның деректемелері)
__________________________________________________________________________
3. Өтініш берушінің қызметі _________________________________________________
4. тауар коды ЕАЭС СЭҚ ТН*_________________________________________________
5. ЕАЭС СЭҚ ТН*қолданылатын өлшем бірліктері _______________________________
6. Саны___________________________________________________________________
7. Мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сараптама комиссиясының
қорытындысы
(облыстардың, республикалық маңызы бар қала мен астананың жергілікті атқарушы
органы)
_____________________________________ № ______ 20______ ж. "_____"__________
__________________________________________________________________________
(мәдени құндылықтың атауы)
__________________________________________________________________________
_______________________________________________________________ мақсатында
__________________________________________________________________________
(орналасқан жері және елдің атауы)
__________________________________________________________________________
20_____ ж. "_____"_______________ 20_____ж. "______"________________ мерзіміне
Қазақстан Республикасынан тыс уақытша әкетуге рұқсат беріледі.
Уәкілетті тұлға ____________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты және қызметі)
Мөр үшін орны Қазақстан Республикасы
(заңды тұлға үшін) кеден органдарының белгісі
* Еуразиялық экономикалық одақ Кеңесінің Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық тауар номенклатурасы
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
7-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 02.04.2020 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
8-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 02.04.2020 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін мәдениет саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
9 қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 02.04.2020 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Заявителю ______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование юридического лица)
2. Данные заявителя: _____________________________________________________________
(гражданство, номер паспорта или удостоверения личности, дата его выдачи или
реквизиты юридического лица)
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
3. Вид деятельности заявителя ____________________________________________________
4. Код товара в ТН ВЭД ЕАЭС *____________________________________________________
5. Единиц измерения, применяемые в ТН ВЭД ЕАЭС *_________________________________
6. Количество культурных ценностей _______________________________________________
7. На основании заключения экспертной комиссии по временному вывозу культурных ценностей
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(местных исполнительных органов области, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкент)
______________________________ № ____ от "___" __________ 20____ года
________________________________________________________________________________
(наименование культурной ценности)
разрешается к временному вывозу из Республики Казахстан с целью
_______________________________________________________________________________,
в ______________________________________________________________________________
(наименование и местонахождение страны)
на срок с "___" ___________ 20___ года по "___" _________ 20___ года
Уполномоченное должностное лицо
местного исполнительного органа области, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
___________ ____________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность)
Место для печати отметка таможенных органов
уполномоченного органа Республики Казахстан
*Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Приложение 7
к перечню некоторых приказов в
сфере культуры, в которые
вносятся изменения и
дополнения
Заявление
Сноска. Приложение 7 утратило силу приказом Министра культуры и спорта РК от 02.04.2020 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к перечню некоторых приказов в
сфере культуры, в которые
вносятся изменения и
дополнения
Разрешение на установление мемориальной доски
Сноска. Приложение 8 утратило силу приказом Министра культуры и спорта РК от 02.04.2020 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9
к перечню некоторых приказов в
сфере культуры, в которые
вносятся изменения и
дополнения
Мотивированный ответ об отказе в выдаче разрешения на установление мемориальной доски
Сноска. Приложение 9 утратило силу приказом Министра культуры и спорта РК от 02.04.2020 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).