Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 30 мамырдағы № 219 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 3 маусымда № 18772 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік 10 (он) күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 (он) күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 30 мамырдағы
№ 219 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер тізбесі (бұдан әрі – Тізбе)
1. "Астық нарығының мониторингін жүргізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 8 мамырдағы № 18-03/241 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7713 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2012 жылғы 15 тамыздағы № 510-515 (27588) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астық нарығының мониторингін жүргізу қағидасында:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 мая 2019 года № 219. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июня 2019 года № 18772.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение 10 (десяти) календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение 10 (десяти) календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
5) в течение 10 (десяти) рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 мая 2019 года № 219
Перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее – Перечень)
1. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 мая 2012 года № 18-03/241 "Об утверждении Правил проведения мониторинга зернового рынка" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7713, опубликован 15 августа 2012 года в газете "Казахстанская правда" за № 268-270 (27087-27089)):
в Правилах проведения мониторинга зернового рынка, утвержденных указанным приказом:

1 және 2-қосымшалар Тізбеге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Астықтың сандық-сапалық есебiн жүргiзу қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 маусымдағы № 4-1/546 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11804 болып тіркелген, 2015 жылғы 21 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астықтың сандық-сапалық есебiн жүргiзу қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу тәртібі";
26, 27, 28 және 29-қосымшалар Тізбеге 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Астықты сақтау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 4-1/573 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11839 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астықты сақтау қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Астықты қабылдау және өлшеу тәртібі";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Астықты тазарту тәртібі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Астықты кептіру тәртібі";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Астықты сақтау тәртібі";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Астықты тиеп жөнелту тәртібі";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Астықтың сақталуын қамтамасыз ететін ұйымдастыру іс-шаралары";
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Астықты сақтаудың шекті жол берілетін мерзімдері:
1) бидай мен қара бидай үшін - 4 жыл;
2) сұлы, қарақұмық, арпа үшін - 3 жыл;
3) қауыздағы күріш, үрме бұршақ, асбұршақ, дәндік жүгері (собықта сақтау мерзімін қоса алғанда) үшін - 2 жыл;
4) тары, соя және собықтағы жүгері үшін - 1 жыл.
Астық қабылдау кәсіпорнының сақтаудың шекті жол берілетін мерзімінен асырып астықтың сандық-сапалық сақталуын қамтамасыз ету мүмкіндігі болған кезде, астық қабылдау кәсіпорны астық иесіне тиісті хабарлама бере отырып, астық сақтау қызметтерін бір және одан көп жылға көрсетуді жалғастырады.
Астық қабылдау кәсіпорнының сақтаудың шекті жол берілетін мерзімінен асырып астықты одан әрі сақтауды жүзеге асыру мүмкіндігі болмаған кезде астық қабылдау кәсіпорны астық иесін астықты сақтаудың шекті жол берілетін мерзімі басталғанға дейін жарты жыл бұрын астықты әкету немесе өткізу қажеттілігі туралы хабардар етеді.
Бұл ретте астық қабылдау кәсіпорнының техникалық не басқа себептер бойынша көрсетілген кезеңде астықты жөнелту (тиеу) мүмкіндігі болмаған жағдайда, астықты әкету немесе өткізу мерзімі астықты жөнелтуді тоқтату мерзіміне ұзартылады, оның ішінде астық қабылдау кәсіпорны астықтың сандық-сапалық сақталуын қамтамасыз етеді.".

приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к Перечню.
2. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 июня 2015 года № 4-1/546 "Об утверждении Правил ведения количественно-качественного учета зерна" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11804, опубликован 21 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах ведения количественно-качественного учета зерна, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок ведения количественно-качественного учета зерна";
приложения 26, 27, 28 и 29 изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4, 5 и 6 к Перечню.
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 4-1/573 "Об утверждении Правил хранения зерна" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11839, опубликован 10 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах хранения зерна, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок приемки и взвешивания зерна";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок очистки зерна";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок сушки зерна";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Порядок хранения зерна";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Порядок отгрузки зерна";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Организационные мероприятия, обеспечивающие сохранность зерна";
пункт 79 изложить в следующей редакции:
"79. Предельно допустимые сроки хранения зерна:
1) для пшеницы и ржи - 4 года;
2) для овса, гречихи, ячменя - 3 года;
3) для риса необрушенного, фасоли, гороха, кукурузы в зерне (включая срок хранения в початках) - 2 года;
4) для проса, сои и кукурузы в початках - 1 год.
При возможности хлебоприемного предприятия обеспечивать количественно-качественную сохранность зерна сверх предельно допустимого срока хранения, хлебоприемное предприятие продолжает оказывать услуги по хранению зерна на один год и более, с соответствующим уведомлением владельца зерна.
При невозможности хлебоприемного предприятия осуществлять дальнейшее хранение зерна сверх предельно допустимого срока хранения, хлебоприемное предприятие уведомляет владельца зерна о необходимости вывоза или реализации зерна за полгода до наступления предельно допустимого срока хранения зерна.
При этом в случае невозможности хлебоприемного предприятия производить отпуск (отгрузку) зерна по техническим либо другим причинам в указанный период, срок для вывоза или реализации зерна продлевается на срок остановки отпуска зерна, в течение которого хлебоприемное предприятие обеспечивает количественно-качественную сохранность зерна.".

4. "Астық қолхаттарын беру, олардың айналымы және өтелуі қағидаларын, астық қолхаттарының үлгілеріне және астық қолхаты жазылатын бланкілерге қойылатын талаптарды, Астық қолхаттары бланкілерін шығару, сатып алу, сақтау және жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 9 шілдедегі № 4-1/620 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12092 болып тіркелген, 2015 жылғы 4 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астық қолхаттары бланкілерін шығару, сатып алу, сақтау және жою қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Астық қабылдау кәсіпорны тоқсан сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2011 жылғы 27 қыркүйектегі № 06-1/545 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7259 болып тіркелген) бекітілген астық қабылдау кәсіпорындары есептілігінің типтік нысандарына сәйкес сатып алынған, берілген, өтелген, бүлінген және таза астық қолхаттарының бланкілері туралы ақпарат береді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Астық қолхаттарының бүлінген, таза бланкілері және өтелген астық қолхаттары осы Қағидаларда белгіленген сақтау мерзімдері өткен соң жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі маманының қатысуымен (бұдан әрі – жергілікті атқарушы органның маманы) астық қабылдау кәсіпорнының өкілі қол қоятын және жергілікті атқарушы органның маманы бекітетін тиісті актіні жасай отырып жойылады.".
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
кейбір бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер тізбесіне
1-қосымша
Астық нарығының мониторингін
жүргізу қағидасына
1-қосымша
20____жылғы "___" ______ жағдай бойынша астықты
ішкі нарықта және экспортқа тасымалдау туралы ақпарат
(ұлттық тасымалдаушының және басқа да тасымалдаушылардың атауы және мекенжайы)
Астық тасымалдау туралы мәліметтер (деректер құрамы) жағдай туындаған кезде хабарлама-сұраным түрінде мынадай көлемде беріледі:
1) identifier (ID) (жүк жөнелтудің бiрегей нөмiрі) жазба;
2) тиелген күні;
3) жүк жөнелтушiнiң коды (12 мәнді код);
4) жүк жөнелтушiнiң бизнес-сәйкестендiру нөмiрi;
5) жүк жөнелтушiнiң атауы;
6) жүк алушының коды (республика ішіндегі қатынаста 12 мәнді код, халықаралық қатынаста 4 мәнді код);
7) жүк алушының бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бар болса);
8) жүк алушының атауы;
9) жөнелту станциясының коды (бірыңғай желілік белгі коды);

4. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 июля 2015 года № 4-1/620 "Об утверждении Правил выдачи, обращения и погашения зерновых расписок, требований к образцу зерновых расписок и бланкам, на которых выписывается зерновая расписка, Правил выпуска, приобретения, хранения и уничтожения бланков зерновых расписок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12092, опубликован 4 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах выпуска, приобретения, хранения и уничтожения бланков зерновых расписок, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Хлебоприемное предприятие ежеквартально представляет информацию о приобретенных, выданных, погашенных, испорченных и чистых бланках зерновых расписок в соответствии с типовыми формами отчетности хлебоприемных предприятий, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 сентября 2011 года № 06-1/545 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7259).";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Испорченные, чистые бланки зерновых расписок и погашенные зерновые расписки по истечении установленных настоящими Правилами сроков хранения уничтожаются в присутствии специалиста структурного подразделения местного исполнительного органа (далее – специалист местного исполнительного органа) с составлением соответствующего акта, подписываемого представителями хлебоприемного предприятия и утверждаемого специалистом местного исполнительного органа.".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам проведения
мониторинга зернового рынка
Информация о транспортировке зерна на внутреннем рынке и на экспорт по состоянию на "___" ______________20____года
(наименование и адрес национального перевозчика и других перевозчиков)
Сведения о транспортировке зерна (состав данных) передаются в виде сообщения-запроса при возникновении события в следующем объеме:
1) identifier (ID) запись (уникальный номер отправки груза);
2) дата погрузки;
3) код грузоотправителя (12-значный код);
4) бизнес-идентификационный номер грузоотправителя;
5) наименование грузоотправителя;
6) код грузополучателя (12-значный код во внутриреспубликанском сообщении, 4-хзначный код в международном сообщении);
7) бизнес-идентификационный номер грузополучателя (при наличии);
8) наименование грузополучателя;
9) код станции отправления (код единой сетевой разметки);

10) межелі станцияның коды (бірыңғай желілік белгі коды);
11) мемлекетаралық түйiсу пунктінің коды;
12) межелі елдің коды;
13) вагон нөмірі;
14) жүкқұжат нөмірі (жөнелту нөмірі);
15) жүк коды (жүктердің бірыңғай тарифтік-статистикалық номенклатурасы);
16) жүк коды (жүктердің үндестірілген номенклатурасы);
17) жүк салмағы;
18) вагон типі;
19) төлеушінің коды;
20) төлеушінің атауы.
Астық тасымалдау туралы мәліметтер бойынша ақпараттық өзара іс-қимыл сипаттамасы ақпараттық жүйелердің иелері бекіткен Тиісті ақпараттық жүйелерді интеграциялау жөніндегі техникалық талаптарда келтірілген.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
кейбір бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер тізбесіне
2-қосымша
Астық нарығының мониторингін
жүргізу қағидасына
2-қосымша
Нысан
20 __ жылғы "__" _________ астықтың орташа нарықтық бағалары
туралы ақпарат
Индексі: № 3-АОНБ.
Есепті кезең: апталық.
Ұсынатын тұлғалар тобы: ауыл шаруашылығы нарықтарының мониторингі
саласындағы мамандандырылған ұйым.
Қайда ұсынылады: астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық
тізіліміне.
Ұсыну мерзімі: жұма сайын.
Атауы
Өлшем бірлігі
Облыстар
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Батыс Қазақстан
Жамбыл
Қарағанды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
3-сыныпты бидай
теңге/тонна
2-сыныпты арпа
теңге/тонна
кестенің жалғасы
Облыстар
Қостанай
Қызылорда
Маңғыстау
Түркістан
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Шығыс Қазақстан
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Басшы __________ _____________________________________
(қолы)            (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы ________ __________________________________
(қолы)            (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Телефоны _________ 20 __ жылғы "__" _________
Ескертпе: Астықтың орташа нарықтық бағалары туралы ақпарат нысанын толтыру
жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Астықтың орташа нарықтық
бағалары туралы ақпарат
нысанына
қосымша
Астықтың орташа нарықтық бағалары туралы ақпарат нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. Астықтың орташа нарықтық бағалары туралы толтырылған ақпарат астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне ұсынылады, ұсыну мерзімі апта сайын, айдың әр жұмасы.
2. Астықтың орташа нарықтық бағалары туралы ақпарат нысанында:
1) нысанның 1-бағанында астықтың атауы және сыныптылығы көрсетіледі;
2) нысанның 2-бағанында өлшем бірлігі көрсетіледі;
3) 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарда облыстағы астықтың бір тонна бағасы теңгемен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің кейбір
бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер тізбесіне
3-қосымша
Астықтың сандық-сапалық
есебiн жүргiзу қағидаларына
26-қосымша
Нысан
____________________________
(астық қабылдау кәсіпорнының
атауы)
жасалған күні
20__ жылғы "___"
________________
Дөңгелек сүрлемдер үшін өлшеу актісі
Сүрлем №
Сүрлемнің паспорттық биіктігі
Қуысты өлшеу деректері
Сүрлемнің толтырылған бөлігі (үйінді)
Жоғарғы конустық бөліктің биіктігі
Түптің конустық бөлігінің биіктігі
Астықтың ортаңғы бөлігінің биіктігі
Сүрлемдегі астықтың көлемі
Астықтың көлемді массасы, у
Сүрлемдегі астық мөлшері
Нс
Нөлшеу
Нүйінді= Нс -Нөлшеу
Н1 = R tga, tga = 0,49
элеватордың паспорттық деректеріне сәйкес, Н3
Н2=Нүйінді - Н1 - Н3
Ес= pR2 (1/3 Н1+Н2+1/3 Н3)
Астық натурасы, байқаулар журналы бойынша көлемді массаға ауыстырылған грамм/литр, тонна/текше метр
Ес = у Ес
(метр)
(метр)
(метр)
(метр)
(метр)
(метр)
(текше метр)
(тонна/текше метр)
(тонна)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
кейбір бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер тізбесіне
4-қосымша
Астықтың сандық-сапалық
есебiн жүргiзу қағидаларына
27-қосымша
Сүрлемдегі астықтың орналасу схемалары
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
кейбір бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер тізбесіне
5-қосымша
Астықтың сандық-сапалық
есебiн жүргiзу қағидаларына
28-қосымша
Нысан
____________________________
(астық қабылдау кәсіпорнының
атауы)
жасалған күні
20__ жылғы "___"
_______________
Сүрлем-жұлдызша үшін өлшеу актісі
Сүрлем №
Сүрлемнің паспорттық биіктігі
Қуысты өлшеу деректері
Астық үйіндісінің биіктігі
Жоғарғы конустық бөліктің биіктігі
Түптің конустық бөлігінің биіктігі
Астықтың ортаңғы бөлігінің биіктігі
Сүрлемдегі астықтың көлемі
Астықтың көлемді массасы, у
Сүрлемдегі астық мөлшері
Нс
Нөлшеу
Нүйінді=Нс-Нөлшеу
Н1=Rэtga, tga= 0,49
элеватордың паспорттық деректеріне сәйкес, Н3
Н2=Нүйінді -Н1 - Н3
Еж =pRэ2 (1/3 Н1+Н2+1/3 Н3)
Астық натурасы, байқаулар журналы бойынша көлемді массаға ауыстырылған грамм/литр, тонна/текше метр
Еж = уЕж
(метр)
(метр)
(метр)
(метр)
(метр)
(метр)
(текше метр)
(тонна/текше метр)
(тонна)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
кейбір бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер тізбесіне
6-қосымша
Астықтың сандық-сапалық
есебiн жүргiзу қағидаларына
29-қосымша
Нысан
____________________________
(астық қабылдау кәсіпорнының
атауы)
жасалған күні
20__ жылғы "___"
________________
Шаршы сүрлем үшін өлшеу актісі
Сүрлем №
Сүрлемнің паспорттық биіктігі
Қуысты өлшеу деректері
Астық үйіндісінің биіктігі
Жоғарғы конустық бөліктің биіктігі
Түптің конустық бөлігінің биіктігі
Астықтың ортаңғы бөлігінің биіктігі
Сүрлемдегі астықтың көлемі
Астықтың көлемді массасы, у
Сүрлемдегі астық мөлшері
Нс
Нөлшеу
Нүйінді=Нс-Нөлшеу
Н1=Rэtga, tga=0,49
элеватордың паспорттық деректеріне сәйкес, Н3
Н2= Нүйінді - Н1 - Н3
Ес=а2 (1/3 Н1+Н2+1/3 Н3)
Астық натурасы, байқаулар журналы бойынша көлемді массаға ауыстырылған грамм/литр, тонна/текше метр
Ес=уЕс
(метр)
(метр)
(метр)
(метр)
(метр)
(метр)
(текше метр)
(тонна/текше метр)
(тонна)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

10) код станции назначения (код единой сетевой разметки);
11) код межгосударственного стыкового пункта;
12) код страны назначения;
13) номер вагона;
14) номер накладной (номер отправки);
15) код груза (единая тарифно-статистическая номенклатура грузов);
16) код груза (гармонизированная номенклатура грузов);
17) вес груза;
18) тип вагона;
19) код плательщика;
20) наименование плательщика.
Описание информационного взаимодействия по сведениям о транспортировке зерна приводится в Технических требованиях по интеграции соответствующих информационных систем, утвержденных владельцами информационных систем.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам проведения
мониторинга зернового рынка
Форма
Информация о средних рыночных ценах на зерно от "___" _________ 20__ года
Индекс: СРЦЗ - 3.
Отчетный период: еженедельная.
Круг лиц представляющих: специализированная организация в сфере мониторинга сельскохозяйственных рынков.
Куда представляется: в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок.
Сроки представления: по пятницам.
Наименование
Единица измерения
Области
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Пшеница 3 класс
тенге/тонна
Ячмень 2 класс
тенге/тонна
продолжение таблицы
Области
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Туркестанская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Восточно-Казахстанская
город Нур-Султан
город Алматы
Город Шымкент
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Руководитель __________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель ___________ _______________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон __________________ "___" ________________ 20__ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы информации о средних рыночных ценах на зерно приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме информации о средних
рыночных ценах на зерно
Пояснение по заполнению формы информации о средних рыночных ценах на зерно
1. Заполненная информация о средних рыночных ценах на зерно представляется:
в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок, срок представления – еженедельно, каждую пятницу месяца.
2. В форме информации о средних рыночных ценах на зерно:
1) в графе 1 формы указывается наименование зерна и классность;
2) в графе 2 формы указывается единица измерения;
3) в графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 указывается цена в тенге за одну тонну зерна в области.
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 26
к Правилам ведения
количественно-качественного
учета зерна
Форма
____________________________
(наименование хлебоприемного предприятия)
дата составления
"____" _________20___года
Акт замера для круглых силосов
№ силоса
Паспортная высота силоса
Данные замера пустоты
Заполненная часть силоса (насыпь)
Высота верхней конусной части
Высота конусной части днища
Высота средней части зерна
Объем зерна в силосе
Объемная масса зерна, у
Количество зерна в силосе
Нс
Нзам
Ннас=Нс - Нзам
Н1 = Rtga, tga= 0,49
согласно паспортным данным элеватора, Н3
Н2 = Ннас - Н1 - Н3
Ec= pR2 (1/3 Н1+ Н2 +1/3 Н3)
Натура зерна, грамм/литр по журналу наблюдений переведенная в объемную массу, тонн/метр кубический
Ес = у Ес
(метров)
(метров)
(метров)
(метров)
(метров)
(метров)
(метров кубических)
(тонн/метр кубический)
(тонн)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 27
к Правилам ведения
количественно-качественного
учета зерна
Схема расположения зерна в силосах
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 28
к Правилам ведения
количественно-качественного
учета зерна
Форма
____________________________
(наименование хлебоприемного
предприятия)
дата составления
"____" _________20___года
Акт замера для силоса-звездочки
№ силоса
Паспортная высота силоса
Данные замера пустоты
Высота насыпи зерна
Высота верхней конусной части
Высота конусной части днища
Высота средней части зерна
Объем зерна в силосе
Объемная масса зерна, у
Количество зерна в силосе
Нс
Нзам
Ннас= Нс- Нзам
Н1 = Rэtga, tga=0,49
согласно паспортным данным элеватора Н3
Н2 = Ннас – Н1 - Н3
Езв= pRэ2 (1/3 Н1+Н2 +1/3 Н3)
Натура зерна, грамм/литр по журналу наблюдений переведенная в объемную массу, тонн/метр кубический
Езв = у Езв
(метров)
(метров)
(метров)
(метров)
(метров)
(метров)
(метров кубических)
(тонн/метр кубический)
(тонн)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 29
к Правилам ведения
количественно-качественного
учета зерна
Форма
____________________________
(наименование хлебоприемного
предприятия)
дата составления
"____" ___________20___года
Акт замера для квадратного силоса
№ силоса
Паспортная высота силоса
Данные замера пустоты
Высота насыпи зерна
Высота верхней конусной части
Высота конусной части днища
Высота средней части зерна
Объем зерна в силосе
Объемная масса зерна, у
Количество зерна в силосе
Нс
Нзам
Ннас= Нс– Нзам
Н1 = Rэtg a, tga = 0,49
согласно паспортным данным элеватора, Н3
Н2 = Ннас – Н1 - Н3
Ес = а2(1/3 Н1+Н2+1/3 Н3)
Натура зерна, грамм/литр по журналу наблюдений переведенная в объемную массу, тонн/метр кубический
Ес = у Ес
(метров)
(метров)
(метров)
(метров)
(метров)
(метров)
(метров кубических)
(тонн/метр кубический)
(тонн)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11