"Сапаға сараптама жүргізу жөніндегі заңды тұлғалардың автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 305 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 7 маусымдағы № 374 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 10 маусымда № 18817 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сапаға сараптама жүргізу жөніндегі заңды тұлғалардың автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 305 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11523 болып тіркелген, 2015 жылғы 14 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық жол активтері сапасы орталығының автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Ұлттық жол активтері сапасы орталығының автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуін ұйымдастыру қағидалары бекітілсін";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық жол активтері сапасы орталығының автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуін ұйымдастыру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 305 "Об утверждении Правил организации производства экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог юридическими лицами по производству экспертизы качества"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 7 июня 2019 года № 374. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2019 года № 18817
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 305 "Об утверждении Правил организации производства экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог юридическими лицами по производству экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11523, опубликован 14 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил организации производства экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог Национальным центром качества дорожных активов";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила организации производства экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог Национальным центром качества дорожных активов";
Правила организации производства экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог юридическими лицами по производству экспертизы качества, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
201_ жылғы "__" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
201_ жылғы "__" _________
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 маусымдағы
№ 374 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 305 бұйрығымен
бекітілді
Ұлттық жол активтері сапасы орталығының автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуін ұйымдастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ұлттық жол активтері сапасы орталығының автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуін ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Автомобиль жолдары туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 2-тармағының 36) тармақшасына сәйкес әзірленді және Ұлттық жол активтері сапасы орталығының автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуін ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
2. Қағидалар Қазақстан Республикасы жол қызметінің барлық субъектілеріне қолданылады.
3. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезіндегі жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама – автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау кезінде қолданыстағы нормалардың және стандарттардың, жобалық-сметалық құжаттамалар, сондай-ақ жөндеу және күтіп-ұстау кезінде техникалық құжаттамалар талаптарының сақталуын қамтамасыз етуге арналған Ұлттық жол активтері сапасы орталығы жүзеге асыратын автомобиль жолдарын салу, реконструциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезіндегі жұмыстар мен материалдардың сапасына жоспарлы және/немесе жоспардан тыс сараптама (бұдан әрі – сараптама);
2) авторлық қадағалау – сәулет немесе қала құрылысы туындыларының авторын (авторларын) қоса алғанда, әзірлеушілер жүзеге асыратын құрылыс жобасының іске асырылуын бақылауды жүзеге асыру жөніндегі автордың құқықтылығы;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"___" ________ 201_ года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"___" ________ 201_ года
Приложение
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 июня 2019 года № 374
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 20 марта 2015 года № 305
Правила организации производства экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог Национальным центром качества дорожных активов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации производства экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог Национальным центром качества дорожных активов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 36) пункта 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" и определяют порядок организации производства экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог Национальным центром качества дорожных активов.
2. Правила распространяются на все субъекты дорожной деятельности Республики Казахстан.
3. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) экспертиза качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог – плановая и/или внеплановая экспертиза качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог (далее – экспертиза), осуществляемая Национальным центром качества дорожных активов, для обеспечения соблюдения действующих норм и стандартов, требований проектно-сметной документации при строительстве и реконструкции, а также технической документации при ремонте и содержании автомобильных дорог;
2) авторский надзор – правомочия автора по осуществлению контроля за реализацией проекта строительства, осуществляемого его разработчиками, включая автора (авторов) архитектурного или градостроительного произведения;

3) Ұлттық жол активтері сапасы орталығы – автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізу, жол активтерін басқару, халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында жұмылдыру дайындығын ұйымдастыру жөніндегі функциялар, сондай-ақ жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған техникалық құжаттамаға ведомстволық сараптама жүргізу, жаңа технологияларды енгізу және тәжірибелік учаскелерді қолдау жөніндегі функциялар жүктелген, автомобиль жолдары жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның қарамағындағы заңды тұлға;
4) жұмыс жүргізу объектілері – автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау объектілері, сондай-ақ мердігер шарты мен кепілдікті кезең шеңберінде жүзеге асырылатын жобалық және техникалық құжаттама құрамына кіретін объектілер;
5) тапсырыс беруші – мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындар, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан астам пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау бойынша тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын олармен үлестес заңды тұлғалар;
6) техникалық қадағалау – орындалған жұмыстың сапасын, мерзімін, құнын, қабылдап алынуын және объектінің пайдалануға берілуін қоса алғанда, жобаны іске асырудың барлық сатысында құрылысты қадағалау;
7) уәкілетті орган – автомобиль жолдары бойынша уәкілетті мемлекеттік орган.
4. Сараптаманың мақсаты жобаның, мердігерлік шарттар мен нормативтік-техникалық құжаттардың талаптарын сақтай отырып, жолдар мен құрылыстардың конструкциялық элементтерінің, материалдардың, жұмыс жүргізу технологиясының жарамдылығын белгілеу болып табылады.
2-тарау. Ұлттық жол активтері сапасы орталығының автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуін ұйымдастыру тәртібі
5. Сараптама осы Қағидаларға және Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтік-техникалық құжаттамасына сәйкес Тапсырыс беруші мен Ұлттық жол активтері сапасы орталығы арасындағы сараптама жүргізуге арналған шарт негізінде жүзеге асырылады.
6. Сараптама, сараптаманың нақты емес нәтижелерін болдырмайтын, сараптама жүргізу үшін қолайлы климаттық жағдайлар кезінде жүзеге асырылады.
7. Сараптама жүргізу мақсатында Ұлттық жол активтері сапасы орталығы әзірлейді, ал тапсырыс беруші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптама жүргізудің жоспар-кестесін бекітеді (бұдан әрі – жоспар-кесте).

3) Национальный центр качества дорожных активов – юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного государственного органа по автомобильным дорогам, на которое возложены функции по проведению экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог, управлению дорожными активами, организации мобилизационной подготовки на автомобильных дорогах международного и республиканского значения, а также проведению ведомственной экспертизы технической документации на средний ремонт автомобильных дорог общего пользования, внедрению новых технологий и сопровождению опытных участков;
4) объекты производства работ – объекты строительства, реконструкции, ремонта и содержания автомобильных дорог, а также объекты входящие в состав проектной и технической документации, осуществляемые в рамках договора подряда и гарантийного периода;
5) заказчик – государственные органы, государственные учреждения, а также государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированные с ними юридические лица, осуществляющие приобретение товаров, работ, услуг по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог;
6) технический надзор – надзор за строительством на всех стадиях реализации проекта, включая качество, сроки, стоимость, приемку выполненных работ и сдачу объектов в эксплуатацию;
7) уполномоченный орган – уполномоченный государственный орган по автомобильным дорогам.
4. Целью экспертизы является установление пригодности конструктивных элементов дороги и сооружений, материалов, технологии производства работ с соблюдением требований проекта, договора подряда и нормативно-технических документов.
Глава 2. Порядок организации производства экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог Национальным центром качества дорожных активов
5. Экспертиза осуществляется на основании договора на проведение экспертизы между Заказчиком и Национальным центром качества дорожных активов в соответствии с настоящими Правилами и с действующей нормативно-технической документацией Республики Казахстан.
6. Экспертиза осуществляется при климатических условиях, подходящих для проведения экспертизы, исключающих не точные результаты экспертизы.
7. В целях проведения экспертизы Национальный центр качества дорожных активов разрабатывает, а Заказчик утверждает план-график проведения экспертизы по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – план график).

8. Жоспар-кесте Тапсырыс берушінің және Ұлттық жол активтері сапасы орталығының интернет-ресурстарында орналастырылады.
9. Жоспарлы сараптама міндетті түрде жоспар-кестеге сәйкес жүзеге асырылады.
10. Жоспардан тыс сараптама:
1) Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ұлттық жол активтері сапасы орталығының автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптамасының теріс корытындылары болуы кезінде;
2) уәкілетті органның тапсырмасы бойынша жүзеге асырылады.
11. Ұлттық жол активтері сапасы орталығы сараптаманы жүзеге асыру шеңберінде:
1) сертификатталған, тексерілген және Қазақстан Республикасының аумағында қолдануға рұқсат етілген аспаптарды, жабдықты және өлшеу құралдарын қолдану арқылы қолданыстағы салалық нормативтік-техникалық құжаттармен регламенттелген сынақтар мен өлшеу әдістеріне сәйкес сараптама жүргізеді;
2) сараптаманы 10 (он) жұмыс күні ішінде қорытындысын шығара отырып жүргізеді;
3) жүргізілген сараптама нәтижелері бойынша қорытындыны тапсырыс берушіге және мердігерге жібереді;
4) сараптама қорытындысына сәйкес бұзушылықтарды жою бойынша тапсырыс беруші шара қолданбаған жағдайда, тиісті шаралар қолданылу үшін уәкілетті органды хабардар етеді.
12. Ұлттық жол активтері сапасы орталығы сараптаманы жүзеге асыру шеңберінде:
1) сараптама жүргізу мақсатында жұмыс жүргізу объектілерінде кедергісіз бола алады;
2) техникалық және адамдық ресурстарды, материалдарды, жабдықтарды, сондай-ақ жұмыс жүргізу объектілерінде орындалған жұмыстар көлемін есепке алу бойынша уәкілетті орган өкілінің функциясын орындайды;
3) қажет болуына қарай жобалық, техникалық және атқарушылық құжаттамаларымен танысады.
13. Тапсырыс беруші сараптаманы жүзеге асыру шеңберінде:
1) осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген жоспар-кестені бекітеді;
2) сараптама жүргізу кезеңінде мердігер, техникалық қадағалау және мүдделі адамдар өкілдерінің қатысуын қамтамасыз етеді;
3) Ұлттық жол активтері сапасы орталығының жұмыс жүргізу объектілеріне кіруін қамтамасыз етеді;
4) жобалық, техникалық және атқарушылық құжаттамаларды береді;
5) Ұлттық жол активтері сапасы орталығының қорытындыларында көрсетілген бұзушылықтарды орындау бойынша мердігерді бақылайды;
6) Ұлттық жол активтері сапасы орталығының мердігерлік шартқа сәйкес теріс қорытындысын алған сәттен бастап мердігерге ықпал ету шараларын қолданады;
7) мердігер сараптама қорытындысына сәйкес бұзушылықтарды жою нәтижелері бойынша 2 (екі) жұмыс күні ішінде Ұлттық жол активтері сапасы орталығын жазбаша түрде хабардар етеді.

8. План-график размещается на интернет-ресурсах Заказчика и Национального центра качества дорожных активов.
9. Плановая экспертиза осуществляется строго в соответствии с план-графиком.
10. Внеплановая экспертиза осуществляется:
1) при наличии отрицательного заключения экспертизы работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог Национальным центром качества дорожных активов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Заключение экспертизы);
2) по поручению уполномоченного органа.
11. Национальный центр качества дорожных активов, в рамках осуществления экспертизы:
1) производит экспертизу согласно методов испытаний и измерений, регламентированных действующими отраслевыми нормативно-техническими документами с применением сертифицированных, поверенных и разрешенных к применению на территории Республики Казахстан приборов, средств измерений и оборудования;
2) проводит в течение 10 (десяти) рабочих дней экспертизу с вынесением заключения;
3) по результатам проведенной экспертизы, направляет заключение заказчику и подрядчику;
4) в случае непринятия мер заказчиком по устранению нарушений согласно заключению экспертизы, уведомляют уполномоченный орган, для принятия соответствующих мер.
12. Национальный центр качества дорожных активов, в рамках осуществления экспертизы:
1) беспрепятственно находится на объектах производства работ с целью проведения экспертизы;
2) исполняют функции представителя уполномоченного органа по автомобильным дорогам в области учета технических и людских ресурсов, материалов и оборудования, а также объемов выполненных работ на объектах производства работ;
3) по мере необходимости знакомится с проектной, технической и исполнительской документацией.
13. Заказчик, в рамках осуществления экспертизы:
1) утверждает план-график, указанный в пункте 7 настоящих Правил;
2) в период проведения экспертизы обеспечивает явку представителей подрядчика, технического надзора и заинтересованных лиц;
3) обеспечивает доступ Национальному центру качества дорожных активов на объекты производства работ;
4) предоставляет проектную, техническую и исполнительскую документацию;
5) контролирует подрядчика по исполнению нарушений отраженных в заключении Национального центра качества дорожных активов;
6) с момента получения отрицательного заключения Национальный центр качества дорожных активов, применяет к подрядчику меры воздействия, согласно договора подряда;
7) по результатам устранения подрядчиком нарушений согласно заключению экспертизы, в течение 2 (двух) рабочих дней письменно уведомляет Национальный центр качества дорожных активов.

8) Ұлттық жол активтері сапасы орталығымен бірлесіп жоспар-кестеге түзетулер енгізеді;
9) сараптама қорытындысымен танысады;
10) өтінім беру арқылы қайта сараптама жүргізеді.
14. Мердігер сараптаманы жүзеге асыру шеңберінде:
1) Ұлттық жол активтері сапасы орталығының сараптама жүргізу үшін жұмыс жүргізу объектісіне кіруін қамтамасыз етеді;
2) сараптама жүргізу кезеңінде Ұлттық жол активтері сапасы орталығына жобалық, техникалық және атқарушылық құжаттамаларын береді;
3) сараптама қорытындыларына сәйкес анықталған бұзушылықтарды жою жөнінде іс-шараларын жүргізеді;
4) сараптама қорытындысымен танысады;
5) тапсырыс беруші мен Ұлттық жол активтері сапасы орталығын жазбаша түрде хабардар ету арқылы қайта сараптама жүргізуге бастамашылық етеді.
15. Сараптама қорытындылары:
1) жұмыс жүргізу объектісінің атауын;
2) тапсырыс берушінің, мердігердің, техникалық және авторлық қадағалауды жүзеге асырушы адамдардың атауын;
3) іс-шараларды және сараптаманы жүргізу күні мен мерзімдері көрсетіліп сараптама негіздерін;
4) регламенттейтін нормативтік-техникалық құжаттарға сәйкес ресімделген сараптама қорытындылары;
5) Ұлттық жол активтері сапасы орталығының мөрімен куәландырылған тікелей сараптама орындаушысының, Ұлттық жол активтері сапасы орталығы басшысының қолын қамтуы тиіс.
Ұлттық жол активтері сапасы
орталығының автомобиль
жолдарын салу,
реконструкциялау,
жөндеу және күтіп-ұстау кезінде
жұмыстар мен материалдардың
сапасына сараптама жүргізуін
ұйымдастыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Сараптама жүргізудің жоспар-кестесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ұлттық жол активтерінің
сапасы орталығы" ШЖҚ РМК
филиалының басшысы
______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
20__жылғы "____" _________
____________________________
(мөр орны (бар болған жағдайда)
"КЕЛІСІЛДІ"
____________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
____________________________
____________________________
(тапсырыс берушінің лауазымы)
______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
20__жылғы "____" ___________
___________________________
(мөр орны (бар болған жағдайда)
Объектінің атауы
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ұлттық жол активтері сапасы
орталығының автомобиль
жолдарын салу, реконструкциялау,
жөндеу және күтіп-ұстау кезінде
жұмыстар мен материалдардың
сапасына сараптама жүргізуін
ұйымдастыру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ұлттық жол активтері сапасы орталығының автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сараптама қорытындысы

8) совместно с Национальным центром качества дорожных активов вносит корректировки в план-график;
9) ознакамливается с заключением экспертизы;
10) проводит повторную экспертизу, путем подачи заявки.
14. Подрядчик, в рамках осуществления экспертизы:
1) обеспечивает доступ Национальному центру качества дорожных активов к объекту производства работ, для проведения экспертизы;
2) в период проведения экспертизы предоставляет Национальному центру качества дорожных активов проектную, техническую и исполнительскую документацию;
3) проводит мероприятия по устранению нарушений, выявленных согласно заключениям экспертизы.
4) ознакамливается с заключением экспертизы;
5) инициирует проведение повторной экспертизы, путем письменного уведомления заказчика и Национального центра качества дорожных активов.
15. Заключения экспертизы должно содержать:
1) наименование объекта производства работ;
2) наименование заказчика, подрядчика, лиц осуществляющих технический и авторский надзор;
3) основание экспертизы, с указанием даты мероприятия и сроков проведения экспертизы;
4) Заключения экспертизы, оформленные в соответствии с регламентирующими нормативно-техническими документами;
5) подписи непосредственного исполнителя экспертизы, руководителя Национального центра качества дорожных активов, заверенные печатью Национального центра качества дорожных активов.
Приложение 1
к Правилам организации
производства экспертизы
качества работ и материалов
при строительстве,
реконструкции,
ремонте и содержании
автомобильных
дорог Национальным центром
качества дорожных активов
Форма
План-график проведения экспертизы
"СОГЛАСОВАН"
Руководитель филиала РГП на ПХВ
"Национальный центр качества
дорожных активов"
_________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
"____" ___________ 20__года
________________________
(место печати (при наличии)
"СОГЛАСОВАН"
________________________
(наименование Заказчика)
____________________________
____________________________
(должность Заказчика)
_________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
"____" ____________ 20__года
_______________________
(место печати (при наличии)
Наименование объекта
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 2
к Правилам организации
производства экспертизы
качества работ и материалов
при строительстве,
реконструкции,
ремонте и содержании
автомобильных дорог
Национальным
центром качества дорожных
активов
Форма
Заключение экспертизы
работ и материалов при строительстве, реконструкции,
ремонте и содержании автомобильных дорог
Национальным центром качества дорожных активов

1. Жұмыс жүргізу объектісінің атауы: _______________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Тапсырыс берушінің атауы: ____________________________________
____________________________________________________________________
3. Мердігердің атауы: _________________________________________
4. Техникалық қадағалаудың атауы: _____________________________
____________________________________________________________________
5. Авторлық қадағалаудың атауы: _______________________________
____________________________________________________________________
6. Негізгі сарапшылар: _________________________________________
____________________________________________________________________
7. Сараптама нәтижелері: ________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Сараптама қорытындысы: ______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
"Ұлттық жол активтерінің
сапасы орталығы" ШЖҚ РМК
филиалының басшысы ___________________ ____________________________________
(қолы, мөр орны)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
(бар болған жағдайда)
Сараптама орындаушысы _________________ ____________________________________
(қолы, мөр орны)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
(бар болған жағдайда)

1. Наименование объекта производства работ: _______________________
____________________________________________________________________
2. Наименование заказчика: _______________________________________
____________________________________________________________________
3. Наименование подрядчика: _____________________________________
4. Наименование технического надзора: _____________________________
____________________________________________________________________
5. Наименование авторского надзора: _______________________________
____________________________________________________________________
6. Основание экспертизы: _________________________________________
____________________________________________________________________
7. Результаты экспертизы: _______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Заключение экспертизы: ________________________________________
____________________________________________________________________
Руководитель
филиала РГП на ПХВ
"Национальный центр
качества дорожных активов"________________________________       _______________________________
(подпись, место печати (при наличии)       (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Исполнитель экспертизы ________________________________       ________________________________
(подпись, место печати (при наличии)       (фамилия, имя, отчество (при наличии)