"Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 22-НҚ нормативтік қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2019 жылғы 24 маусымдағы № 9-НҚ нормативтік қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 28 маусымда № 18931 болып тіркелді
"Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" 2015 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 5-тармағына сәйкес Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі – Есеп комитеті) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 22-НҚ нормативтік қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12720 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген нормативтік қаулымен бекітілген Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларында:
2-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) қадағалаушылар – емтихан өткізу тәртібінің сақталуын қадағалайтын, мүдделі мемлекеттік органдар қызметкерлерінің, қоғамдық бірлестіктердің (үкіметтік емес ұйымдардың) тәуелсіз сыртқы өкілдері және жоғары оқу орындарының оқытушылары;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Емтихан комиссиясын:
сыртқы мемлекеттік аудитті және қаржылық бақылауды жүзеге асыратын кандидаттар үшін Есеп комитетімен;
ішкі мемлекеттік аудитті және қаржылық бақылауды жүзеге асыратын кандидаттар үшін уәкілетті органмен келісе отырып, білімді растау жөніндегі ұйымдар адамдардың тақ санынан (кемінде бес) қалыптастырады.
Емтихан комиссиясының құрамына: білімді растау жөніндегі ұйымның үш өкілі, сыртқы мемлекеттік аудитті және қаржылық бақылауды жүзеге асыратын кандидаттар үшін Есеп комитетінің бір өкілі, ішкі мемлекеттік аудитті және қаржылық бақылауды жүзеге асыратын кандидаттар үшін ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның бір өкілі, үкіметтік емес ұйымның бір өкілі кіреді.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 15 декабря 2015 года № 22-НҚ "Об утверждении Правил сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора"
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 24 июня 2019 года № 9-НҚ. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2019 года № 18931
В соответствии с пунктом 5 статьи 39 Закона Республики Казахстан от 12 ноября 2015 года "О государственном аудите и финансовом контроле" Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее – Счетный комитет) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 15 декабря 2015 года № 22-НҚ "Об утверждении Правил сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12720, опубликовано 13 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Правилах сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, утвержденных указанным нормативным постановлением:
подпункт 5) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"5) наблюдатели – независимые сторонние представители работников заинтересованных государственных органов, общественных объединений (неправительственных организаций) и преподаватели высших учебных заведений, которые наблюдают за соблюдением порядка проведения экзамена;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Экзаменационная комиссия формируется организациями по подтверждению знаний из нечетного числа лиц (не менее пяти) по согласованию с:
Счетным комитетом для кандидатов, которые будут осуществлять внешний государственный аудит и финансовый контроль;
уполномоченным органом для кандидатов, которые будут осуществлять внутренний государственный аудит и финансовый контроль.
В состав экзаменационной комиссии входят: три представителя от организации по подтверждению знаний, один представитель от Счетного комитета для кандидатов, которые будут осуществлять внешний государственный аудит и финансовый контроль, один представитель от уполномоченного органа внутреннего государственного аудита и финансового контроля для кандидатов, которые будут осуществлять внутренний государственный аудит и финансовый контроль, один представитель от неправительственной организации.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Білімді растау жөніндегі ұйым емтихан комиссиясы жұмысының ашықтығын және объективтілігін қамтамасыз ету мақсатында емтихан өткізу процесіне қадағалаушылардың қатысуын қамтамасыз етеді.
Емтихан комиссиясы туралы ережені:
сыртқы мемлекеттік аудитті және қаржылық бақылауды жүзеге асыратын кандидаттар үшін Есеп комитетімен;
ішкі мемлекеттік аудитті және қаржылық бақылауды жүзеге асыратын кандидаттар үшін уәкілетті органмен келісе отырып, білімді растау жөніндегі ұйым әзірлейді және бекітеді.
Емтихан комиссиясы төрағасының, оның мүшелерінің, тәуелсіз қадағалаушылардың құқықтары мен міндеттері, емтихан комиссиясының мүшелерін іріктеу кезінде оларға қойылатын өлшемшарттар мен талаптар, комиссия мүшелерінің өкілеттіктерінің мерзімдері, емтихан комиссиясы мүшелерінің шешімдер қабылдау рәсімдері және емтихан комиссиясы мүшелерінің тарапынан мүдделер қақтығысы Емтихан комиссиясы туралы ережемен айқындалады.
Білімді растау жөніндегі ұйым қадағалаушыны оның құқықтары мен міндеттері көрсетілген жадынамамен таныстырады.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Емтихан комиссиясы кандидаттардың емтихан жұмыстарын күнтізбелік он бес күннен аспайтын мерзімде тексеріп, бағалайды және мынадай шешімдердің бірін шығарады:
1) кандидат тапсырған пәні бойынша жинақталған "өту балына" қол жеткізсе, емтиханнан өтті (оң нәтиже);
2) кандидат тапсырған пән бойынша жинақталған "өту балына" қол жеткізе алмаса, емтиханнан өте алмады (теріс нәтиже).
Оң нәтиже алған кандидаттарға білімді растау жөніндегі ұйым емтихан комиссиясының хаттамасына қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Білімді растау туралы сертификат береді.
Мемлекеттік құпиялар туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мәліметтері қолжетімділігі шектелген ақпарат болып табылатын адамдардың білімді растау бойынша емтихан нәтижелерінің қорытындыларын қоспағанда, білімді растау бойынша емтихан нәтижелерінің қорытындылары емтихан комиссиясының хаттамасына қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде білімді растау жөніндегі ұйымның интернет-ресурсында жарияланады.";
45-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) қол қойылған күні, кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіліп, оның кәсіби және жеке тұлғалық қасиеттері сипатталған, басшы (оны алмастыратын адам) немесе жауапты хатшы (аппарат басшысы) немесе мемлекеттік саяси қызметші немесе жоғары санатты мемлекеттік аудитор сертификаты бар адам қол қойған мемлекеттік қызметшілерге арналған мінездемені ұсынады.";
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық комиссияның жұмыс органы ұсынылған құжаттарды және осы Қағидалардың 5-тармағында белгіленген талаптарға кандидаттың сәйкестігін тексеруді ұйымдастырады, әңгімелесу өткізілетін күнге дейін кемінде он жұмыс күні бұрын осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер әр кандидат бойынша мәліметтер қалыптастырады.";
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Организация по подтверждению знаний обеспечивает участие наблюдателей в процессе проведения экзамена, в целях обеспечения прозрачности и объективности работы экзаменационной комиссии.
Организация по подтверждению знаний разрабатывает и утверждает Положение об экзаменационной комиссии по согласованию с:
Счетным комитетом для кандидатов, которые будут осуществлять внешний государственный аудит и финансовый контроль;
уполномоченным органом для кандидатов, которые будут осуществлять внутренний государственный аудит и финансовый контроль.
Права и обязанности председателя экзаменационной комиссии, ее членов, независимых наблюдателей, критерии и требования к членам экзаменационной комиссии при их отборе, сроки полномочий членов комиссии, процедуры принятия решений членами экзаменационной комиссии и конфликт интересов со стороны членов экзаменационной комиссии определяются Положением об экзаменационной комиссии.
Организация по подтверждению знаний ознакамливает наблюдателя с памяткой, с указанием его прав и обязанностей.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Экзаменационная комиссия проводит проверку и оценку экзаменационных работ кандидатов в срок не более пятнадцати календарных дней с вынесением одного из следующих решений:
1) экзамен пройден, когда кандидатом достигнут "проходной балл" суммарно по сдаваемой дисциплине (положительный результат);
2) экзамен не сдан, когда кандидатом не достигнут "проходной балл" суммарно по сдаваемой дисциплине (отрицательный результат).
Кандидатам, получившим положительный результат, выдается Сертификат о подтверждении знаний организацией по подтверждению знаний по форме, согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам в течение трех рабочих дней со дня подписания протокола экзаменационной комиссии.
Итоги результатов экзамена по подтверждению знаний опубликовываются на интернет-ресурсе организации по подтверждению знаний в течение трех рабочих дней со дня подписания протокола экзаменационной комиссии, за исключением итогов результатов экзамена по подтверждению знаний лиц, сведения по которым являются информацией с ограниченным доступом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах.";
в подпункт 10) пункта 45 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 49 изложить в следующей редакции:
"49. Рабочий орган Национальной комиссии организует проверку представленных документов и соответствия кандидата требованиям, установленным в пункте 5 настоящих Правил, не менее чем за десять рабочих дней до дня проведения собеседования формирует сведения по каждому кандидату на присвоение квалификации государственного аудитора по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
пункт 54 изложить в следующей редакции:

"54. Ұлттық комиссияның отырысы аудио және бейне жазбаға түсіруге жатады.
Әрбiр кандидатпен әңгімелесу барысы техникалық жазба құралдарының көмегімен жазбаға түсіріледі.
Әңгімелесу барысында техникалық жазба құралдарының көмегімен жазбаға түсірілген материалдар әңгімелесу аяқталған күннен бастап алты ай бойы Ұлттық комиссияның жұмыс органында сақталады.";
1-қосымша осы нормативтік қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы нормативтік қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 2-1-қосымшамен толықтырылсын;
4-қосымша осы нормативтік қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Заң бөлімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы нормативтік қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы нормативтік қаулының Есеп комитетінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына (Қ.С. Әбдірайымов) жүктелсін.
4. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің атқарылуын
бақылау жөніндегі есеп комитетінің Төрайымы
Н. Годунова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің 2019 жылғы
24 маусымдағы № 9-НҚ
нормативтік
қаулысына 1-қосымша
Мемлекеттік аудитор біліктілігін
иеленуге үміткер адамдарды
сертификаттау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік аудитор біліктілігін
иеленуге үміткер адамдарды
сертификаттау жөніндегі ұлттық
комиссия
____________________________
__________________________
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда)
ӨТІНІШ
"________________________________" біліктілігін иеленуге әңгімелесуден
өтуге рұқсат беруіңізді сұраймын.
Үйінің мекенжайы, үйінің және ұялы телефондарының № __________________
____________________________________________________________________
Электрондық поштасының мекенжайы: __________________________________
Осы өтінішке мыналарды қоса беріп отырмын:
("белгімен" көрсету)
жеке куәліктің көшірмесі;
жоғары білімінің бар екенін растайтын құжаттың көшірмесі;

"54. Заседание Национальной комиссии подлежит аудио и видео фиксации.
Ход собеседования с каждым кандидатом фиксируется с помощью технических средств записи.
Материалы, зафиксированные в ходе собеседования с помощью технических средств записи, хранятся в Рабочем органе Национальной комиссии в течении шести месяцев со дня завершения собеседования.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему нормативному постановлению;
дополнить приложением 2-1 согласно приложению 2 к настоящему нормативному постановлению;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему нормативному постановлению.
2. Юридическому отделу в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего нормативного постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего нормативного постановления направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего нормативного постановления на интернет-ресурсе Счетного комитета.
3. Контроль за исполнением настоящего нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета (Абдирайымов Х.С.).
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Счетного
комитета по контролю
за исполнением
республиканского бюджета
Н. Годунова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1
к нормативному постановлению
Счетного комитета по контролю
за исполнением
республиканского
бюджета
от 24 июня 2019 года № 9-НҚ
Приложение 1
к Правилам сертификации лиц,
квалификации государственного
аудитора
форма
Национальная комиссия по
сертификации лиц,
претендующих
на присвоение квалификации
государственного аудитора
от _________________________
____________________________
(фамилия, имя отчество
(при наличии)
заявителя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу допустить к собеседованию на присвоение квалификации
"_____________________________________________________________________________".
Домашний адрес, № домашнего и мобильного телефонов:
________________________________________________________________________________
Адрес электронной почты: ___________________________________________________
К данному заявлению прилагаю:
("отметить галочкой")
копия удостоверения личности;
копия документа, подтверждающего наличие высшего образования;

еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (еңбек өтілі бар адамдар үшін), ал мемлекеттік қызметшілер үшін – "Мемлекеттік қызметшінің қызметтік тізімінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 21 қазандағы № 14 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14436 болып тіркелген) сәйкес ресімделген қызметтік тізім;
бухгалтерлік есеп, аудит және қаржы саласында ұлттық немесе халықаралық кәсіби біліктіліктің берілгені туралы құжаттың көшірмесі (болған жағдайда);
саяси мемлекеттік қызметшілерді және Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау жөніндегі ұлттық комиссияның мүшелерін қоспағанда, білімін растау жөніндегі құжаттың көшірмесі;
жеке деректерінің өзгергенін растайтын құжаттың көшірмесі (болған жағдайда);
3х4 мөлшеріндегі фотосурет (жеке іске);
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағында көзделген негіздер бойынша дербес деректерінің жиналуына және өңделуіне келісу туралы өтініш;
қол қойылған күні, кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіліп, оның кәсіби және жеке тұлғалық қасиеттері сипатталған, басшы (оны алмастыратын адам) немесе жауапты хатшы (аппарат басшысы) немесе мемлекеттік саяси қызметші немесе жоғары санатты мемлекеттік аудитор сертификаты бар адам қол қойған мемлекеттік қызметшілерге арналған мінездеме.
Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларымен таныстым және олармен келісемін. Ұсынылған құжаттардың түпнұсқалылығына және олардағы мәліметтердің анықтығына жауап беремін.
Толтырылған күні: 20___жылғы "_____" _________            ________________
(қолы)
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің 2019 жылғы
24 маусымдағы № 9-НҚ
нормативтік
қаулысына 2-қосымша
Мемлекеттік аудитор біліктілігін
иеленуге үміткер адамдарды
сертификаттау қағидаларына
2-1-қосымша
Нысан
_________________________________________________________
Білімді растау жөніндегі ұйымның атауы
Білімді растау туралы СЕРТИФИКАТ
Білімді растау жөніндегі ұйымның электрондық дерекқорында
20___ жылғы "___" ________ № 00____ болып тіркелген
Осы сертификат_______________________________________________________________
(кандидаттың аты, әкесінің аты (болған жағдайда) тегі) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
мынадай сертификаттау пәндері бойынша оң нәтиже алғандығын растайды:
Пәндердің атауы
Нәтиже (балл)
Растайтын құжат
1
Сәйкестік аудиті
2
Тиімділік аудиті
3
Қаржылық есептілік аудиті
4
Қоғамдық сектор үшін халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті жасау
5
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес квазимемлекеттік секторда бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті жасау
Сертификаттың қолданылу мерзімі 20__ жылғы "_____" ______________
Басшы
(Білімді растау жөніндегі ұйым)
_______________________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Мөрдің орны
Емтихан комиссиясының хатшысы            __________________________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің 2019 жылғы
24 маусымдағы № 9-НҚ
нормативтік
қаулысына 3-қосымша
Мемлекеттік аудитор біліктілігін
иеленуге үміткер адамдарды
сертификаттау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге
үміткер туралы мәліметтер

копия документа, подтверждающего трудовую деятельность (для лиц, имеющих трудовой стаж), а для государственных служащих - послужной список, оформленный в соответствии с приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 октября 2016 года № 14 "Об утверждении формы послужного списка государственного служащего" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14436);
копия документа о присвоении национальной или международной профессиональной квалификации в области бухгалтерского учета, аудита и финансов (при наличии);
копия документа по подтверждению знаний, за исключением политических государственных служащих и членов Национальной комиссии по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора;
копия документа, подтверждающего изменение личных данных (при наличии);
фотография размером 3х4 (в личное дело);
заявление о согласии на сбор и обработку персональных данных по основаниям, предусмотренным пунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите";
характеристику для государственных служащих, подписанную руководителем (лицом, его замещающим) или ответственным секретарем (руководителем аппарата), или политическим государственным служащим или лицом, имеющим сертификат государственного аудитора высшей категории, с указанием даты подписания, фамилии, имени и отчества (при наличии) кандидата, с описанием его профессиональных и личностных качеств.
С Правилами сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора ознакомлен и согласен. Отвечаю за подлинность представленных документов и достоверность сведений в них.
Дата заполнения: "__" __________ 20_______ год
________________ (подпись)
Приложение 2
к нормативному постановлению
Счетного комитета по контролю
за исполнением
республиканского
бюджета
от 24 июня 2019 года № 9-НҚ
Приложение 2-1
к Правилам сертификации лиц,
претендующих на присвоение
квалификации государственного
аудитора
Форма
________________________________________________________________________
Наименование организации по подтверждению знаний
СЕРТИФИКАТ о подтверждении знаний
Зарегистрирован в электронной базе данных организации по подтверждению
знаний за № 00___ от "___" ______________ 20__ года
Настоящий сертификат подтверждает, что
_________________________________________________________________________получил
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) кандидата) (далее – Ф.И.О.)
(-а) положительный результат по следующим дисциплинам сертификации:
Наименование дисциплины Результат (балл) Подтверждающий документ
1
Аудит соответствия
2
Аудит эффективности
3
Аудит финансовой отчетности
4
Ведение бухгалтерского учета и составление финансовой отчетности в государственных учреждениях в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности для общественного сектора
5
Ведение бухгалтерского учета и составление финансовой отчетности в квазигосударственном секторе в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности
Срок действия сертификата "____" ________20___года
Руководитель
(Организация по подтверждению знаний)
__________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Место печати
Секретарь экзаменационной комиссии       ______________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 3
к нормативному постановлению
Счетного комитета по контролю
за исполнением
республиканского бюджета
от 24 июня 2019 года № 9-НҚ
Приложение 4
к Правилам сертификации лиц,
претендующих на присвоение
квалификации государственного
аудитора
Форма
Сведения о кандидате на присвоение квалификации государственного аудитора

1. Жалпы мәліметтер
1) Т.А.Ә. (болған жағдайда);
2) лауазымы, жұмыс орны;
3) мемлекеттік аудитор біліктілігі (тиісті саланың ішкі мемлекеттік аудиторы, мемлекеттік аудитор, жоғары санатты мемлекеттік аудитор);
4) туған күні (күні, айы, жылы);
5) мемлекеттік, ведомстволық және мерекелік медальдары және наградалары, құрметті атақтары, көтермелеулері;
6) білімі туралы мәліметтер;
7) жалпы өтілі;
8) мыналардағы:
мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарындағы (болған жағдайда);
қаржы саласындағы (болған жағдайда);
аудит саласындағы халықаралық ұйымдардағы (болған жағдайда);
квазимемлекеттік сектор субъектілеріндегі (болған жағдайда) жалпы өтілі;
9) лауазымдық ауысуы;
10) тәртіптік жазалары туралы мәліметтер (болған жағдайда).
2. Білімін растаудан өту нәтижелері туралы ақпарат.
Дайындалған күні: __________
Ұлттық комиссия хатшысының қолы: ________________

1. Общие сведения:
1) Ф.И.О. (при его наличии);
2) должность, место работы;
3) квалификация государственного аудитора (внутренний государственный аудитор соответствующей области, государственный аудитор, государственный аудитор высшей категории);
4) дата рождения (число, месяц, год);
5) государственные, ведомственные и юбилейные медали и награды, почетные звания, поощрения;
6) сведения об образовании;
7) общий стаж;
8) общий стаж:
в органах государственного аудита и финансового контроля (при наличии);
в финансовой сфере (при наличии);
в международных организациях в области аудита (при наличии);
в субъектах квазигосударственного сектора (при наличии);
9) должностное перемещение;
10) сведения о дисциплинарных взысканиях (при наличии).
2. Информация о результатах прохождении подтверждения знаний.
Дата подготовки: _____________
Подпись секретаря Национальной комиссии __________