Жол жүрісі қауіпсіздігін бұзушылықтар туралы ақпараттың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 30 шілдедегі № 574 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 5 тамызда № 19197 болып тіркелді
"Теміржол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы 2-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жол жүрісі қауіпсіздігін бұзушылықтар туралы ақпараттың нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жол жүрісі қауіпсіздігін бұзушылықтар туралы егжей-тегжейлі ақпараттың нысаны бекітілісін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Р. Скляр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
2019 жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
2019 жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 30 шілдедегі
№ 574 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Жол жүрісі қауіпсіздігін бұзушылықтар туралы ақпарат
20 __жылғы _______________ ____ сағат ____ минут _________________
(күні, айы)
_________________ тасымалдау бөлімшесінің _______ аралығы ____________
км _____________ пикет ___________________ учаскесінде,________________
___________________________________________________________________
(жүру қауіпсіздігінің бұзушылық жағдайының түрі мен мән-жайы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________ жіберілді
Нәтижесінде ________________________________________________________
___________________________________________________________________
(жолдың жоғарғы құрылысының, жылжымалы құрамның және
құрылыстардың зақымдануы туралы ақпарат)
Қосымша ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
(зардап шеккендер мен құрбандар, қоршаған ортаның ластануы туралы ақпарат)
___________________________________________________________________
Жағдайдың алдын ала себебі __________________________________________
___________________________________________________________________
___________________ ______________________________________________
(күні мен уақыты) (қолы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
Ескертпе:
Тасымалдау процесіне қатысушылар және теміржол көлігінің көмекші қызметтері қозғалыс қауіпсіздігін бұзушылықтар туралы ақпаратты оқиға болған кезден бастап бір сағаттан кешіктірмей телефон немесе факсимильдік байланыс арқылы береді.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 30 шілдедегі
№ 574 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Жол жүрісі қауіпсіздігін бұзушылықтар туралы егжей-тегжейлі ақпарат
Күні (күні, айы, жылы), уақыты
Жол бөлімшесінің атауы, оқиға орны (учаске, станция, аралық, километр, пикет), қозғалыс қауіпсіздігінің бұзушылығы орын алған аумақтағы кәсіпорын атауы
Қозғалыс қауіпсіздігін бұзушылық жағдайы бойынша егжей-тегжейлі ақпарат (қозғалыс қауіпсіздігі жағдайының мән-жайы, зардап шеккендер және құрбандар, қоршаған ортаны ластау туралы, жолдың жоғарғы құрылысы, жылжымалы құрам , жасанды құрылыстардың және. зақымдалғаны туралы мәлімет)
Зауыт, инвентарлық нөмірін және меншік иесін көрсете отырып зақымдалған жылжымалы құрам тізімі
Қозғалыс қауіпсіздігі бұзушылығының түрі
Жол учаскесінің техникалық сипаттамасы
Кешіктірілген жолаушылар, жүк поездары туралы мәлімет (саны, пойыз нөмірі және кідірген уақыты)
Қалпына келтіру жұмысын жүргізу туралы мәлімет
Оқиға орнына шыққан адам (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
_________________________________________________ / _________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), (қолы)
Ескертпе:
Тасымалдау процесіне қатысушылар және теміржол көлігінің көмекші қызметтері қозғалыс қауіпсіздігін бұзушылықтар туралы егжей-тегжейлі ақпаратты оқиға болған кезден бастап бір тәуліктен кешіктірілмей жазбаша нысанда беріледі.

Об утверждении форм информации о нарушениях безопасности движения
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 июля 2019 года № 574. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 августа 2019 года № 19197
В соответствии с пунктом 2-1 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму информации о нарушениях безопасности движения согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму подробной информации о нарушениях безопасности движения согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
внутренних дел
Республики Казахстан
"__" ______________ 2019 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"__" ______________ 2019 года
Приложение 1
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 30 июля 2019 года № 574
Форма
Информация о нарушениях безопасности движения
"____"___________ 20__ года в __ часов ____ минут на участке
(дата, месяц)
______________________ отделения дороги, допущено _________________
_________________________________________________________________
(вид и обстоятельства случая нарушения безопасности движения)
_________________________________________________________________
В результате ______________________________________________________
(информация о повреждении верхнего строения пути,
_________________________________________________________________
подвижного состава и сооружений)
Дополнительно ___________________________________________________
(информация о пострадавших и жертвах, загрязнение
_________________________________________________________________
окружающей среды)
Предварительная причина случая ____________________________________
_________________________________________________________________
________________ ______________________________________________
(дата и время)       (подпись и фамилия, имя, отчество (при наличии)
Примечание:
Участниками перевозочного процесса и вспомогательными службами железнодорожного транспорта информация о нарушениях безопасности движения предоставляется не позднее одного часа с момента происшествия посредством телефонной или факсимильной связи.
Приложение 2
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 30 июля 2019 года № 574
Форма
Подробная информация о нарушениях безопасности движения
Дата (число, месяц, год), время
Наименование отделения дороги, место происшествия (участок, станция, перегон, километр, пикет), наименование предприятия на территории которой, произошло нарушение безопасности движения
Подробная информация по случаю нарушения безопасности движения (обстоятельства случая нарушения безопасности движения, сведения о пострадавших и жертвах, загрязнении окружающей среды, о повреждениях верхнего строения пути, подвижного состава и сооружений)
Список поврежденного подвижного состава с указанием заводских, инвентарных номеров и собственников
Вид нарушения безопасности движения
Техническая характеристика участка пути
Сведения о задержках пассажирских, грузовых поездов (количество, номера поездов и время задержки)
Сведения о проведении восстановительных работ
Лица выехавшие на место происшествия (должность, фамилия, имя, отчество (при наличии)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
__________________________________________________________ / _________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя организации), (подпись)
Примечание:
Участниками перевозочного процесса и вспомогательными службами железнодорожного транспорта информация о нарушениях безопасности движения предоставляется в письменной форме не позднее суток с момента происшествия.