Ұйымдардың, әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын сақтауына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 6 тамыздағы № 602 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 12 тамыздағы № 72 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 20 тамызда № 19262 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі 141-бабының 3-тармағына, 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 24.02.2023 № 154 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.02.2023 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) алып тасталды - ҚР Қорғаныс министрінің 24.02.2023 № 154 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.02.2023 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес ұйымдардың, әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын сақтауын тексеру парағы бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қорғаныс министрінің 24.02.2023 № 154 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.02.2023 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бірлескен бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов за соблюдением правил воинского учета военнообязанных и призывников организациями, военнообязанными и призывниками
Совместный приказ Министра обороны Республики Казахстан от 6 августа 2019 года № 602 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 августа 2019 года № 72. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 августа 2019 года № 19262.
В соответствии с пунктом 3 статьи 141, пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЕМ:
Сноска. Преамбула - в редакции cовместного приказа Министра обороны РК от 24.02.2023 № 154 и Министра национальной экономики РК от 27.02.2023 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) исключен совместным приказом Министра обороны РК от 24.02.2023 № 154 и Министра национальной экономики РК от 27.02.2023 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) проверочный лист за соблюдением правил воинского учета военнообязанных и призывников организациями, военнообязанными и призывниками, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным совместным приказом Министра обороны РК от 24.02.2023 № 154 и Министра национальной экономики РК от 27.02.2023 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего совместного приказа Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан на казахском и русском языках в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.

3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бес күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі генерал-майор
Н. Ермекбаев
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Дәленов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті
2019 жылғы "___" _______________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 602 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 12 тамыздағы
№ 72 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Ұйымдардың, әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын сақтауына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары
Ескерту. 1-қосымша алып тасталды - ҚР Қорғаныс министрінің 24.02.2023 № 154 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.02.2023 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 602 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 12 тамыздағы
№ 72 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Заңды тұлғаларға қатысты ұйымдардың, әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын сақтауын тексеру парағы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 24.02.2023 № 154 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.02.2023 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _____________________________
__________________________________________________________________
Тағайындау туралы акт _____________________________________________
__________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің атауы _________________________________________
__________________________________________________________________
Заңды тұлғаның БСН-ы ______________________________________________
Орналасқан жердің мекенжайы _______________________________________
__________________________________________________________________
Р/с №
Талаптардың тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1.

3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении двадцати пяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал – майор
___________________ Н. Ермекбаев
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой
статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
"___" ____________ 2019 года
Приложение 1
к совместному приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 6 августа 2019 года № 602
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 12 августа 2019 года № 72
Критерии оценки степени риска за соблюдением правил воинского учета военнообязанных и призывников организациями, военнообязанными и призывниками
Сноска. Приложение 1 исключено совместным приказом Министра обороны РК от 24.02.2023 № 154 и Министра национальной экономики РК от 27.02.2023 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к совместному приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 6 августа 2019 года № 602
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 12 августа 2019 года № 72
Проверочный лист за соблюдением правил воинского учета военнообязанных и призывников организациями, военнообязанными и призывниками в отношении юридических лиц
Сноска. Приложение 2 - в редакции cовместного приказа Министра обороны РК от 24.02.2023 № 154 и Министра национальной экономики РК от 27.02.2023 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
__________________________________________________________________
Акт о назначении проверки __________________________________________
__________________________________________________________ (№, дата)
Наименование субъекта контроля _____________________________________
__________________________________________________________________
БИН юридического лица ____________________________________________
Адрес местонахождения ____________________________________________
__________________________________________________________________
п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1.

1 қыркүйекке дейін 15 – 16 жастағы азаматтардың тізімін ұсыну.
2.
1 желтоқсанға дейін келесі жылы әскерге шақыру учаскелеріне тіркелуге және әскери есепке қойылуға тиісті азаматтардың тізімін ұсыну.
3.
15 қаңтарға дейін жұмыскерлердің (студенттердің), оның ішінде жұмылдыру, соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында броньдалғандардың саны туралы мәліметтерді ұсыну.
4.
Бірінші басшының әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізуге, сондай-ақ жұмылдыру, соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында әскери міндеттілерді броньдауға жауапты лауазымды адамды тағайындау туралы бұйрығының бар болуы.
5.
Белгіленген нысанға сәйкес персоналдың жеке карточкасы картотекасының бар болуы.
6.
Белгіленген нысанға сәйкес мерзімді әскери қызметке дайындауға жататын жасөспірімдер тізімінің бар болуы.
7.
Әскери билетті салыстырып тексеруге қабылдау кезінде қолхаттың бар болуы.
8.
Жергілікті әскери басқару органына шақырылатын әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды есепке алу кітабының бар болуы.
9.
Белгіленген нысанға сәйкес әскери міндеттілерді әскери есепке қоюдың және броньдаудың жай-күйін тексеру журналының бар болуы.
10.
Жұмылдыру, соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында әскерге шақыруды кейінге қалдыру туралы куәліктердің бар болуы.
11.
Броньдауға жататын әскери міндеттілер тізімінің бар болуы.
12.
Жұмылдыру, соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында әскерге шақыруды кейінге қалдыру туралы куәліктерді табыс ету іс-шаралары жоспарының бар болуы.
13.
Жұмылдыру, соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында әскерге шақыруды кейінге қалдыру туралы куәліктерді беруге арналған ведомостар бланкілерінің бар болуы.
14.
Қатаң есептілік бланкілерін есепке алу және сақтау кітабының бар болуы.
15.
Бақылау субъектісіндегі қатаң есептілік бланкілерін есепке алудың (саны, нөмірлері) жергілікті әскери басқару органындағы қатаң есептілік бланкілерін есепке алуға (саны, нөмірлері) сәйкес келуі.
16.
Кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінде әскери есепте тұрған әскерге шақырылушылар тізімінің бар болуы.
17.
Кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінде әскери міндеттілерді бастапқы есепке алу карточкаларының бар болуы.
Лауазымды адам (дар) _____________________________ ___________________
(лауазымы)                   (қолы)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
Бақылау субъектісінің басшысы _____________________ ___________________
(лауазымы)                   (қолы)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))

Представление до 1 сентября списка граждан 15-16-ти летнего возраста.
2.
Представление до 1 декабря списка граждан, подлежащих приписке к призывным участкам и постановке на воинский учет в следующем году.
3.
Представление до 15 января сведений о численности работников (студентов), в том числе забронированных в период мобилизации, военного положения и в военное время.
4.
Наличие приказа первого руководителя о назначении ответственного должностного лица, за ведение воинского учета военнообязанных и призывников, а также бронирование военнообязанных на период мобилизации, военного положения и в военное время.
5.
Наличие картотеки личных карточек персонала согласно установленной форме.
6.
Наличие списка юношей, подлежащих подготовке к срочной воинской службе, согласно установленной форме.
7.
Наличие расписок при приеме военных билетов на сверку.
8.
Наличие книги учета военнообязанных и призывников, вызываемых в местный орган военного управления.
9.
Наличие журнала проверок состояния воинского учета и бронирования военнообязанных, согласно установленной форме.
10.
Наличие удостоверений об отсрочке от призыва в период мобилизации, военного положения и в военное время.
11.
Наличие списков военнообязанных, подлежащих бронированию.
12.
Наличие плана мероприятий по вручению удостоверений об отсрочки от призыва в период мобилизации, военного положения и в военное время.
13.
Наличие бланков ведомостей на выдачу удостоверений об отсрочки от призыва в период мобилизации, военного положения и в военное время.
14.
Наличие книги учета и хранения бланков строгой отчетности.
15.
Соответствие учета (количества, номеров) бланков строгой отчетности у субъекта контроля к учету (количества, номеров) бланков строгой отчетности в местном органе военного управления.
16.
Наличие списка призывников, состоящих на воинском учете у акимов поселков, сел, сельских округов.
17.
Наличие карточек первичного учета военнообязанных у акимов поселков, сел, сельских округов.
Должностное (ые) лицо (а) _________________________ ___________________
(должность) (подпись)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель субъекта контроля ________________________ _______________
(должность) (подпись)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)