"Кеменiң, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 22 тамыздағы № 661 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 23 тамызда № 19282 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 433 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 17.08.2020 № 433 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Кеменiң, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Р. Скляр
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 22 тамыздағы
№ 661 бұйрығына
1-қосымша
"Кеменiң, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Кеменiң, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

Об утверждении стандарта государственной услуги "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна" и внесении изменений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 августа 2019 года № 661. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 августа 2019 года № 19282. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 17.08.2020 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 22 августа 2019 года № 661
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна" (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлiгi (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрлiктің Көлiк комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі өтініш беруші жүгінген сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, немесе кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы, немесе кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ, немесе кеме ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру, немесе осы стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің "жеке кабинетіне" жолданады және сақталады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Кеменiң, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және кеменiң, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын беру үшін алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 553-бабының 3-тармағына сәйкес мөлшерлеме бойынша жүзеге асырылады.
Алым мөлшері:

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспорта Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения заявителя – 1 (один) рабочий день.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна, либо дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна, либо дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна, либо выдача информации о прекращении ипотеки судна, либо свидетельство о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо выдача информации о прекращении ипотеки маломерного судна, либо свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна), либо дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна), либо дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна), либо выдача информации о прекращении ипотеки судна (строящегося судна), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на платной основе.
Сбор за государственную регистрацию ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию судна, маломерного судна, строящегося судна осуществляется по ставкам в соответствии с пунктом 3 статьи 553 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
Ставки сбора составляют:

1) жеке тұлғалар үшін – 1 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
2) заңды тұлғалар үшін – 5 АЕК;
3) құжаттың телнұсқасын беру үшін – 0,5 АЕК құрайды.
Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестірілген адамдар, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдар, мүгедектер, сондай-ақ бала жасынан мүгедектің ата-анасының бірі, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін репатрианттар (оралмандар) кеменiң, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алымды төлеуден босатылады.
Төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс күндері және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі мен жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, немесе кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, немесе кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған нысан бойынша өтініш (көрсетілетін қызметті алушыға қажет мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне байланысты);
осы шартта көрсетілген құжаттардың көшірмелерімен қоса кеменің, шағын көлемді кеменiң, жасалып жатқан кеменің ипотекасы туралы шарттың электрондық көшірмесі;

1) для физических лиц – 1 (один) месячный расчетный показатель (далее – МРП);
2) для юридических лиц – 5 (пять) МРП;
3) за выдачу дубликата документа – 0,5 МРП.
Участники Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица, лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, инвалиды, а также один из родителей инвалида с детства, репатрианты (оралманы) до приобретения гражданства Республики Казахстан освобождаются от оплаты сбора за государственную регистрацию ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна.
Оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени услугодателя, в выходные дни и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения свидетельства о государственной регистрации ипотеки судно, либо дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна, либо свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна), либо дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна):
заявление по форме (в зависимости от необходимого для услугополучателя результата оказания государственной услуги), согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия договора об ипотеке судна, маломерного судна, строящегося судна с указанными в таком договоре копиями документов;

2) кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты, немесе кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған нысан бойынша өтініш (көрсетілетін қызметті алушыға қажет мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне байланысты);
осы шартта көрсетілген құжаттардың көшірмелерімен қоса кеменің, шағын көлемді кеменiң, жасалып жатқан кеменің ипотекасы туралы шартқа қосымша келісімнің электрондық көшірмесі;
3) кеме ипотекасын тоқтату туралы ақпаратты, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпаратты, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын тоқтату туралы ақпаратты алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған нысан бойынша өтініш (көрсетілетін қызметті алушыға қажет мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне байланысты);
кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын өтеу туралы анықтаманың электрондық көшірмесі.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 61-4-бабында көзделген тәртіппен операция жүзеге асырылған жағдайда, өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымның активтер мен талап ету құқықтарын иеленуін көздейтін шарттың, (тапсыру актісін немесе одан үзінді-көшірме қоса беріле отырып), талап ету құқығын басқаға беру туралы талапты қамтитын шарттың нотариат куәландырған көшірмесі қоса беріледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылатын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
10. Мемлекеттік қызметті беруден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 212-бабының немесе Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығымен бекітілген Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10400 болып тіркелген) белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

2) для получения дополнительного листа к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна, либо дополнительного листа к свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо дополнительного листа к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна):
заявление по форме (в зависимости от необходимого для услугополучателя результата оказания государственной услуги), согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия дополнительного соглашения к договору об ипотеке судна, маломерного судна, строящегося судна с указанными в таком дополнительном соглашении документами;
3) для получения информации о прекращении ипотеки судна, либо информации о прекращении ипотеки маломерного судна, либо информации о прекращении ипотеки судна (строящегося судна):
заявление по форме (в зависимости от необходимого для услугополучателя результата оказания государственной услуги), согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия справки о погашении ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна.
В случае проведении операции, предусмотренной статьей 61-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", к заявлению прилагаются нотариально засвидетельствованные копии договора об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права требования.
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям статьи 212 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" или Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400);

3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13 және 14-тармақтарында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы, порталға не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Қажетті жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті беруші көрсеткен сапасыз мемлекеттік көрсетілетін қызметті растайтын құжаттар шағымға қоса беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі жасау, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя, либо на имя руководителя Министерства по адресам, указанным в пунктах 13 и 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, на портал либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
В необходимых случаях услугополучателем к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное оказание государственной услуги услугодателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымданады.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.miid.gov.kz интернет-ресурсында, Көлік комитеті бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" кіші бөлімінде орналастырылған.
14. Министрліктің мекенжайы: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық пошта мекенжайы: miid@miid.gov.kz, (8-7172) 98-33-11 телефоны немесе Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің блогына (www.miid.gov.kz мекенжайы бойынша Министрліктің интернет-ресурсының "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің блогы" парағы).
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Кеменiң, шағын көлемді
кеменің, жасалып жатқан
кеменің ипотекасын мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
1 нысан
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі Көлік комитетінің
____________________________
облысы (қаласы) бойынша
аумақтық органының басшысы
____________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар
болған кезде) (бұдан әрі –
Т.А.Ә.))
____________________________
(көрсетілетін қызметті алушы
туралы мәліметтер жеке
тұлғалардың мемлекеттік дерек
қорынан (бұдан әрі – ЖТ
МДҚ)/Заңды тұлғалардың
мемлекеттік дерек қорынан
(бұдан әрі - ЗТ МДҚ) автоматты
түрде тартылады))
Өтініш
Сізден _________________________________________________________
тиесілі кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын/кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ/кеме ипотекасы тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді (қажетін белгілеу) сұраймын.
Кемені сәйкестендіретін деректер (кеменің атауы, тіркеу нөмірі, тіркеу орны, тіркелу нөмірі, кеменің үлгісі мен класы, тоннажы) ___________________
Ипотеканың кепіл берушісінің аты мен мекенжайы___________________
Ипотеканың кепіл ұстаушысының аты мен мекенжайын немесе оның ұсынушыға белгiленгенi туралы мәліметтер ______________________________
Екі немесе одан да көп кемеге ипотека белгілеген кезде ипотекамен қамтамасыз етілген мiндеттемелердiң ең жоғары мөлшері; тараптардың бұл туралы келiсiмi болған кезде, міндеттемемен жеке-жеке әрбір кеме қамтамасыз етілетін мөлшер ______________________________________________________
Кеме ипотекасының аяқталу күні __________________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "__" _____________
2 нысан
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі Көлік комитетінің
____________________________
облысы (қаласы) бойынша
аумақтық органының басшысы
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті алушы
туралы мәліметтер ЖТ МДҚ/ЗТ
МДҚ-дан автоматты түрде
тартылады)
Өтініш
Сізден __________________________________________________________
тиесілі шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/шағын көлемді кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын/шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ/ шағын көлемді кеме ипотекасы тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді (қажетін белгілеу) сұраймын.
Шағын көлемді кемені сәйкестендіретін деректер ( тіркеу нөмірі, кеменің үлгісі)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл берушісінің аты мен мекенжайы_____________________
________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл ұстаушысының аты мен мекенжайын немесе оның ұсынушыға белгiленгенi туралы мәліметтер
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Екі немесе одан да көп шағын көлемді кемеге ипотека белгілеген кезде ипотекамен қамтамасыз етілген мiндеттемелердiң ең жоғары мөлшері; тараптардың бұл туралы келiсiмi болған кезде, міндеттемемен жеке-жеке әрбір кеме қамтамасыз етілетін мөлшер
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Шағын көлемді кеме ипотекасының аяқталу күні _____________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "__" _____________
3 нысан
Порттың теңiз әкiмшiлiгiнің
басшысына
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(көрсетілетін қызметті алушы
туралы мәліметтер ЖТ МДҚ/ЗТ
МДҚ-дан автоматты түрде
тартылады)
Өтініш
Сізден кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын/кеменiң (жасалып жатқан кеменің) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ/кеменiң (жасалып жатқан кеменің) тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді (қажетін белгілеу) сұраймын.
Кеменiң атауы ___________________________________________________
Кеменің тіркелген порты немесе орны _______________________________
Кеменің тіркелген нөмірі __________________________________________
Кеменің үлгiсi және сыныбы ________________________________________
Кеменің тоннажы ________________________________________________
Кемені жасау жүзеге асырылып жатқан орын _________________________
Кеменің жасалу нөмiрi ____________________________________________
Кеменiң үлгiсi ___________________________________________________
Кильдiң ұзындығы және басқа да негiзгi өлшемдер ___________________
Кеменің тiзілімдік нөмiрi __________________________________________
Кепiл берушiнiң аты және мекенжайы _______________________________
Ипотекаға кепiл ұстаушының аты мен мекенжайы немесе оның ұсынушыға белгiленгенi туралы мәлiметтер
________________________________________________________________
Ипотекамен қамтамасыз етiлген мiндеттеменiң ең жоғары мөлшерi _____
Екi немесе одан астам кемеге не жасалып жатқан кемелерге ипотеканы белгiлеген кезде - тараптардың ол туралы келiсiмi болған кезде мiндеттеменi жеке алғанда әрбiр кеме қамтамасыз ететiн мөлшер
________________________________________________________________
Кеме немесе жасалып жатқан кеме ипотекасының аяқталу күнi __________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "__"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 22 тамыздағы
№ 661 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – www.miid.gov.kz, раздел Комитет транспорта, подраздел "Государственные услуги".
14. Адрес Министерства: 010000, город Нур-Султан, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: miid@miid.gov.kz, телефон (8-7172) 98-33-11 либо на блог Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (страница "Блог Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" интернет-ресурса Министерства по адресу: www.miid.gov.kz).
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Телефон единого контакт центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
ипотеки судна, маломерного судна,
строящегося судна"
Форма 1
Руководителю территориального органа
Комитета транспорта
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
по ______________ области
(городу)
____________________________
(Фамилия имя отчество (при его
наличии) (далее – Ф.И.О.))
от _________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются с
государственной базы данных
физических лиц (далее – ГБД ФЛ)/
государственная база данных
юридических лиц (далее - ГБД ЮЛ))
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки
судна/дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна/
дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки
судна/информацию о прекращении ипотеки судна (отметить нужное), принадлежащего
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Данные, идентифицирующие судно (название судна, регистрационный номер, место
регистрации, регистровый номер, тип и класс, тоннаж судна)
________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки __________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
__________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой, при установлении ипотеки на
два или более судов; размер, в котором обязательство обеспечивается каждым судном в
отдельности при наличии соглашения сторон об этом
________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки судна ______________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"__" ___________ 20 ____ года
Форма 2
Руководителю территориального органа
Комитета транспорта
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
по ______________ области
(городу)
____________________________
(Ф.И.О.)
от _________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются с
ГБД ФЛ /ГБД ЮЛ)
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки
маломерного судна/дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки
маломерного судна/дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации
ипотеки маломерного судна/информацию о прекращении ипотеки маломерного судна
(отметить нужное), принадлежащего
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Данные, идентифицирующие маломерного судно (регистрационный номер, тип судна)
________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки __________________________________
________________________________________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой, при установлении ипотеки на
два или более маломерных судна; размер, в котором обязательство обеспечивается каждым
маломерным судном в отдельности при наличии соглашения сторон об этом
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки маломерного судна _________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"__" ___________ 20 ____ года
Форма 3
Руководителю Морской
администрации порта
____________________________
(Ф.И.О.)
от ___________________________
____________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются с
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ)
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна
(строящегося судна)/дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна
(строящегося судна)/ дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации
ипотеки судна (строящегося судна)/информацию о прекращении ипотеки судна (строящегося судна) (отметить нужное)
Название судна __________________________________________________
Порт или место регистрации судна __________________________________
Регистрационный номер судна _____________________________________
Тип и класс судна _________________________________________________
Тоннаж судна ____________________________________________________
Место, в котором осуществляется постройка судна ____________________
Построечный номер судна _________________________________________
Тип судна _______________________________________________________
Длина киля и другие основные измерения ___________________________
Регистровый номер судна _________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки __________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой
________________________________________________________________
При установлении ипотеки на два или более судов либо строящихся судов размер, в котором
обязательство обеспечивается каждым судном в отдельности при наличии соглашения сторон об этом
________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки судна (строящегося судна) ____________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"__" ___________ 20 ____ года
Приложение 2
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 22 августа 2019 года № 661
Перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения

1. "Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10400 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
орыс тіліндегі мәтіндегі 4-тармаққа өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
13-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) экипажсыз (бербоут-чартер) кеме жалдау шарты;
мынадай мазмұндағы екенші бөлiкпен толықтырылсын:
Шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы шешімін алу үшін қажетті құжаттар көшірмелері бар түпнұсқаларда ұсынылады. Құжаттардың төлнұсқалары көшірмелермен салыстырып тексерілгеннен кейін өтініш берушіге қайтарылады.";
15-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат қоса берілуі тиіс (өтінішті "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы берген жағдайда www.egov.kz төлем "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы берген кезде ұсынылады, "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады).";
15-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15-2. Банктер және банк қызметі туралы Заңының 5-1-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында, 61-4-бабында көзделген операцияны жүргізу кезінде кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке мынадай құжаттар қоса берілуі тиіс:
1) активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарт, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымның активтер мен талап ету құқықтарын сатып алуын көздейтін шарт (тапсыру актісі немесе одан үзінді-көшірме қоса беріле отырып), талап ету құқықтарын (талаптарын) басқаға беру туралы талапты қамтитын шарт;
2) көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат (Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш берген жағдайда, портал арқылы өтініш берген кезде беріледі, төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады).";

1. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51 "Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400, опубликован 17 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции, текст на казахском языке не меняется:
"4. За государственную регистрацию ипотеки судна и выдачу дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна взимается сбор в порядке и размере, которые установлены налоговым законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 13:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) договор аренды судна без экипажа (бербоут-чартер);
дополнить частью второй следующего содержания:
Для получения решения о временном предоставлении иностранному судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан, необходимые документы, представляются в подлинниках с копиями. Подлинники документов после сверки с копиями возвращаются заявителю.";
подпункт 3) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"3) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств (предоставляется в случае подачи заявления через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (далее – Государственная корпорация), при подаче заявления посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал), оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).";
пункт 15-2 изложить в следующей редакции:
"15-2. При проведении операции, предусмотренной подпунктом 11) пункта 2 статьи 5-1, статьей 61-4 Закона о банках и банковской деятельности, к заявлению о государственной регистрации судна и прав на него должны быть приложены следующие документы:
1) договор об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права (требования);
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств (предоставляется в случае подачи заявления через Государственную корпорацию, при подаче заявления посредством портала, оплата осуществляется через ПШЭП).";

16-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) кемені жалдау шарты;";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Кеме ипотекасын аумақтық бөлімше осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепіл берушінің өтініші негізінде кемеге меншік құқығы мемлекеттік тіркелгеннен кейін портал арқылы тіркейді.
Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке осындай шартта көрсетілген құжаттардың көшірмелері бар кеменің ипотекасы туралы шарттың электрондық көшірмесі қоса беріледі.
Кеменің ипотекасы мемлекеттік тіркеу туралы өтініш берілген күні тіркеледі.
Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеуге ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың 18-тармағының 1), 2) 3) және 4) тармақшаларының талаптарына сәйкес ұсынылады.";
31-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру мерзімі өтінішті берген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күнін құрайды.";
35, 36, 37 және 38-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты аумақтық бөлімше осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепіл берушінің өтініші негізінде портал арқылы береді. Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты беру мерзімі өтініш берілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнін құрайды.
Өтінішке кеменің ипотекасы туралы шартқа осындай қосымша келісімде көрсетілген құжаттардың көшірмелері бар қосымша келісімнің электрондық көшірмесі қоса беріледі.
36. Кеменің кепіл берушісі кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті жоғалтқан жағдайда, аумақтық бөлімше осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес кепіл берушінің өтініші бойынша портал арқылы куәліктің телнұсқасын береді. Куәліктің телнұсқасын беру мерзімі 1 (бір) жұмыс күнін құрайды.
Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру туралы өтініште осы Қағидалардың 29-тармағында көзделген мәліметтер көрсетіледі.
37. Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген негіздер бойынша кеме ипотекасы тоқтатылған кезде аумақтық бөлімше осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес кепіл берушінің өтініші бойынша портал арқылы кеме ипотекасының тоқтатылуы туралы ақпарат береді. Кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпаратты беру мерзімі 1 (бір) жұмыс күнін құрайды.
Ақпаратта кеме ипотекасының тоқтатылуы туралы мәліметтер көрсетіледі.
Аумақтық бөлімше Мемлекеттік кеме тізіліміне кеме ипотекасының тоқтатылуы туралы жазба енгізеді.

подпункт 1) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"1) договор аренды судна;";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Ипотека судна регистрируется территориальным подразделением на основании заявления залогодателя по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам посредством портала после государственной регистрации права собственности на судно.
К заявлению о государственной регистрации ипотеки судна прилагается электронная копия договора об ипотеке судна с указанными в таком договоре документами.
Ипотека судна регистрируется на день подачи заявления о государственной регистрации.
Документы, представленные на государственную регистрацию ипотеки судна предоставляются согласно требованиям подпунктов 1), 2), 3) и 4) пункта 18 настоящих Правил.";
часть вторую пункта 31 изложить в следующей редакции:
"Срок выдачи Свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна составляет 1 (один) рабочий день с момента подачи заявления.";
пункты 35, 36, 37 и 38 изложить в следующей редакции:
"35. Дополнительный лист к Свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна выдается территориальным подразделением на основании заявления залогодателя по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам посредством портала. Срок выдачи дополнительного листа к Свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна составляет 1 (один) рабочий день со дня подачи заявления.
К заявлению прилагается электронная копия дополнительного соглашения к договору об ипотеке судна с указанными в таком дополнительном соглашении документами.
36. В случае утраты залогодателем судна свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна территориальное подразделение посредством портала по заявлению залогодателя согласно приложению 4 к настоящим Правилам выдает дубликат свидетельства. Срок выдачи дубликата свидетельства составляет 1 (один) рабочий день.
В заявлении о выдаче дубликата Свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна указываются сведения, предусмотренные пунктом 29 настоящих Правил.
37. При прекращении ипотеки судна по основаниям, предусмотренным гражданским законодательством Республики Казахстан территориальное подразделение посредством портала по заявлению залогодателя согласно приложению 4 к настоящим Правилам выдает информацию о прекращении ипотеки судна. Срок выдачи информации о прекращении ипотеки судна составляет 1 (один) рабочий день.
В информации указываются сведения о прекращении ипотеки судна.
Территориальное подразделение вносит в Государственный судовой реестр запись о прекращении ипотеки судна.

38. Кеменің иесі Кеме куәлігін жоғалтқан жағдайда аумақтық бөлімше осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кеме иесінің өтініші бойынша көрсетілген куәліктің телнұсқасын береді. Өтінішке көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат қоса беріледі (Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш берген жағдайда, портал арқылы өтініш берген кезде төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады).";
68-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке алым сомасының төленгенін растайтын құжат (Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш берген жағдайда, портал арқылы өтініш берген кезде беріледі, төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады).";
82-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) шағын көлемді кемені қайта тіркегені үшін бюджетке алым сомасының төленгенін растайтын құжатты қоса бере отырып жүргiзiледi (Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш берген жағдайда, портал арқылы өтініш берген кезде беріледі, төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады);";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Шағын көлемді кеменің ипотекасын аумақтық бөлімше осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес шағын көлемді кемеге меншік құқығы мемлекеттік тіркелгеннен кейін кепіл берушінің өтініші негізінде шағын көлемді кеме тіркелген сол кеме кітабында портал арқылы тіркейді.
Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке осындай шартта көрсетілген құжаттардың көшірмелері бар шағын көлемді кеменің ипотекасы туралы шарттың электрондық көшірмесі қоса беріледі.
Шағын көлемдi кеменiң ипотекасы мемлекеттiк тiркеу туралы өтiнiш берілген күнi тiркеледi.
Шағын көлемдi кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркеу кезiнде бұл туралы кеме құжаттарына қандай да бiр жазбалар енгізу талап етiлмейдi.
Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу мерзімі өтініш берілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнін құрайды және осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік берумен куәландырылады.";
91-тармақтын төртінші және бесінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты аумақтық бөлімше осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепіл берушінің өтініші негізінде портал арқылы береді. Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақтың беру мерзімі өтініш берген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнiн құрайды.
Өтінішке шағын көлемді кеменің ипотекасы туралы шартқа қосымша көрсетілген құжаттардың көшірмелері бар қосымша келісімнің электрондық көшірмесі қоса беріледі.";

38. В случае утраты собственником судна Судового свидетельства территориальное подразделение по заявлению собственника судна по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, выдает ему дубликат указанного свидетельства. К заявлению прилагается документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств предоставляется в случае подачи заявления через Государственную корпорацию, при подаче заявления посредством портала, оплата осуществляется через ПШЭП.";
подпункт 2) пункта 68 изложить в следующей редакции:
"2) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств (предоставляется в случае подачи заявления через Государственную корпорацию, при подаче заявления посредством портала, оплата осуществляется через ПШЭП).";
подпункт 4) пункта 82 изложить в следующей редакции:
"4) документа, подтверждающего уплату в бюджет суммы сбора за перерегистрацию маломерного судна (предоставляется в случае подачи заявления через Государственную корпорацию, при подаче заявления посредством портала, оплата осуществляется через ПШЭП);";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. Ипотека маломерного судна регистрируется территориальным подразделением посредством портала в той же судовой книге, в которой зарегистрировано маломерное судно, на основании заявления залогодателя согласно приложению 16 к настоящим Правилам после государственной регистрации права собственности на маломерное судно.
К заявлению о государственной регистрации ипотеки маломерного судна прилагается электронная копия договора об ипотеке маломерного судна с указанными в таком договоре копиями документов.
Ипотека маломерного судна регистрируется на день подачи заявления о государственной регистрации.
При государственной регистрации ипотеки маломерного судна не требуется вносить какие-либо записи об этом в судовые документы.
Срок государственной регистрации ипотеки маломерного судна составляет 1 (один) рабочий день со дня подачи заявления и удостоверяется выдачей свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна согласно приложению 17 к настоящим Правилам.";
части четвертую и пятую пункта 91 изложить в следующей редакции:
"Дополнительный лист к Свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна выдается территориальным подразделением на основании заявления залогодателя по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам посредством портала. Срок выдачи Дополнительного листа к Свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна составляет 1 (один) рабочий день со дня подачи заявления.
К заявлению прилагается электронная копия дополнительного соглашения к договору об ипотеке маломерного судна с указанными в таком дополнительном соглашении документами.";

92 және 93-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"92. Кеменің кепіл берушісі шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті жоғалтқан жағдайда, аумақтық бөлімше осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес кепіл берушінің өтініші бойынша портал арқылы куәліктің телнұсқасын береді. Куәліктің телнұсқасын беру мерзімі 1 (бір) жұмыс күнін құрайды.
93. Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген негіздер бойынша шағын көлемді кеменің ипотекасы тоқтатылған кезде аумақтық бөлімше осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес кепіл берушінің өтініші бойынша портал арқылы шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат береді. Шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпаратты беру мерзімі 1 (бір) жұмыс күнін құрайды.
Ақпаратта шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы мәліметтер көрсетіледі.
Аумақтық бөлімше кеме кітабына шағын көлемді кеменің ипотекасының тоқтатылуы туралы жазба енгізеді.".
2. "Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
35-1 және 35-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"35-1. Кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасы "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 61-4-бабында көзделген тәртіппен операция жүзеге асырылған жағдайда, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктер екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданған, дауыс беретін акцияларының жүз пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі ұйымның пайдасына құқықтарды (талаптарды) берген кезде кепіл ұстаушының www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы берілетін өтініші негізінде тіркеледі.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген жағдайда, кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың (тапсыру актісін немесе одан үзінді көшірмені қоса бере отырып), талап ету құқығын басқаға беру туралы шарттың электрондық көшірмесі қоса беріледі.
35-2. Кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасы "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 61-4-бабында көзделген тәртіппен операция жүзеге асырылған жағдайда, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктер және өзге де заңды тұлғалардың активтер мен (талап ету) құқықтарын екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымға берген кезде кепіл ұстаушының www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы берілетін өтініші негізінде тіркеледі.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген жағдайда, кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымның активтер мен талап ету құқықтарын иеленуін көздейтін шарттың (тапсыру актісін немесе одан үзінді-көшірме қоса беріле отырып), талап ету құқығын басқаға беру туралы талапты қамтитын шарттың электрондық көшірмелері қоса беріледі.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 92 и 93 изложить в следующей редакции:
"92. В случае утраты залогодателем судна свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна территориальное подразделение посредством портала по заявлению залогодателя согласно приложению 16 к настоящим Правилам выдает дубликат свидетельства. Срок выдачи дубликата свидетельства составляет 1 (один) рабочий день.
93. При прекращении ипотеки маломерного судна по основаниям, предусмотренным гражданским законодательством Республики Казахстан, территориальное подразделение посредством портала по заявлению залогодателя согласно приложению 16 к настоящим Правилам выдает информацию о прекращении ипотеки маломерного судна. Срок выдачи информации о прекращении ипотеки маломерного судна составляет 1 (один) рабочий день.
В информации указываются сведения о прекращении ипотеки маломерного судна.
Территориальное подразделение вносит в судовую книгу реестр запись о прекращении ипотеки маломерного судна.".
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165 "Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11125, опубликованный 18 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах государственной регистрации судов и прав на них, утвержденных указанным приказом:
пункты 35-1 и 35-2 изложить в следующей редакции:
"35-1. Ипотека судна (строящегося судна) регистрируется на основании заявления залогодержателя, подаваемого через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, в случае осуществления операции в порядке, предусмотренном статьей 61-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", а также при уступке банками второго уровня прав (требований) в пользу организации, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, сто процентов голосующих акций которой принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан.
В случае, предусмотренном частью первой настоящего пункта, к заявлению о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна) прилагаются электронная копия договора об одновременной передаче активов и обязательств (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора об уступке права требования.
35-2. Ипотека судна (строящегося судна) регистрируется на основании заявления залогодержателя, подаваемого через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, в случае осуществления операции в порядке, предусмотренном статьей 61-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", а также при передаче банками второго уровня и иными юридическими лицами активов и прав (требований) организации, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня.
В случае, предусмотренном частью первой настоящего пункта, к заявлению о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна прилагаются электронные копии договора об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права требования.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:

"37. Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу, кеме ипотекасы туралы шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізілгеннен кейін осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рәсімделген Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақтарды қоса беру арқылы жүзеге асырылады.
Кеме немесе жасалып жатқан кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақта кеме ипотекасы туралы шартқа қосымша келісімнің нөмірі мен жасалған күні, сондай-ақ кеме ипотекасы туралы шартқа енгізілген өзгерістер мен (немесе) толықтырулардың қысқа сипаттамасы көрсетіледі.
Кепіл берушіні және (немесе) борышкерді ауыстырған кезде, егер борышкер кеме немесе жасалып жатқан кеме ипотекасы туралы шарт бойынша кепіл беруші болып табылмаса, Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақта жаңа кепіл берушінің және (немесе) борышкердің деректері (атауы) және тұрғылықты жері, сондай-ақ жаңа кепіл берушінің қойған қолы көрсетіледі.
Кеме немесе жасалып жатқан кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ кеме ипотекасы туралы шартқа өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілгеннен кейін кепіл берушінің www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы берілетін өтініші негізінде беріледі.
Өтінішке кеме ипотекасы туралы шартқа қосымша келісімнің электрондық көшірмесі осындай қосымша келісімде көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелерімен қоса беріледі.".
3. "Ішкі су көлігі саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 556 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11369 болып тіркелген, 2015 жылғы 7 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
1-тармақтың 4) және 5) тармақшалары алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
9-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) кемені жалға алу шарт;".
4. "Сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 558 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11354 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):

"37. Внесение изменений и (или) дополнений в свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна осуществляется путем приложения дополнительных листов к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна, оформляемых по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам после внесения изменения и (или) дополнений в договор об ипотеке судна.
В дополнительном листе к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна, указываются номер и дата заключения дополнительного соглашения к договору об ипотеке судна, а также краткое описание внесенных изменений и (или) дополнений в договор об ипотеке судна.
При смене залогодателя и (или) должника, если должник по договору об ипотеке судна не является залогодателем, в дополнительном листе к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна указываются данные (наименование) и место жительства нового залогодателя и (или) должника, а также подпись нового залогодателя.
Дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна выдается на основании заявления залогодателя, подаваемого через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, после внесения изменения и (или) дополнений в договор об ипотеке судна.
К заявлению прилагается электронная копия дополнительного соглашения к договору об ипотеке судна с указанными в таком дополнительном соглашении электронными копиями документов.".
3. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 556 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере внутреннего водного транспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11369, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"): следующие изменения:
подпункты 4) и 5) пункта 1 исключить;
в стандарте государственной услуги "Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в реестре арендованных иностранных судов", утвержденном указанным приказом:
подпункт 6) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"6) договор аренды судна;".
4. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 558 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере торгового мореплавания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11354, опубликован 10 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):

1-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 22 тамыздағы
№ 661 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
міндетің атқарушының
2015 жылғы 23 қаңтардағы
51 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі Көлік комитетінің
____________________________
облысы (қаласы) бойынша
аумақтық органының басшысы
____________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар
болған кезде) (бұдан әрі –
Т.А.Ә.))
____________________________
(көрсетілетін қызметті алушы
туралы мәліметтер жеке
тұлғалардың мемлекеттік дерек
қорынан (бұдан әрі – ЖТ
МДҚ)/Заңды тұлғалардың
мемлекеттік дерек қорынан
(бұдан әрі - ЗТ МДҚ) автоматты
түрде тартылады))
Өтініш
Сізден ___________________________________________________________
тиесілі кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын/кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ/кеме ипотекасы тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді (қажетін белгілеу) сұраймын.
Кемені сәйкестендіретін деректер (кеменің атауы, тіркеу нөмірі, тіркеу орны, тіркелу нөмірі, кеменің үлгісі мен класы, тоннажы) ___________________
Ипотеканың кепіл берушісінің аты мен мекенжайы ____________________
Ипотеканың кепіл ұстаушысының аты мен мекенжайын немесе оның ұсынушыға белгiленгенi туралы мәліметтер ______________________________
Екі немесе одан да көп кемеге ипотека белгілеген кезде ипотекамен қамтамасыз етілген мiндеттемелердiң ең жоғары мөлшері; тараптардың бұл туралы келiсiмi болған кезде, міндеттемемен жеке-жеке әрбір кеме қамтамасыз етілетін мөлшер
________________________________________________________________
Кеме ипотекасының аяқталу күні ____________________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "__" _____________
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 22 тамыздағы
№ 661 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
міндетің атқарушының
2015 жылғы 23 қаңтардағы
№ 51 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Сериясы/Серия хх № ххххххх
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
КЕМЕНІҢ ИПОТЕКАСЫН МЕМЛЕКЕТТІК
ТІРКЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
СВИДЕТЕЛЬСТВО
О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ИПОТЕКИ СУДНА
20 ___ жылғы "__" _______ № ___год
Мемлекеттік кеме тізіліміне 20___ жылғы "__" _______ № ___
енгізілген деректер негізінде осы арқылы кемесінің ипотекасын
мемлекеттік тіркеу куәландырылады. ___________________________
(кеменің атауы)
На основании данных, внесенных в Государственный судовой реестр
под № ___ от "__"_______ 20__ г., настоящим удостоверяется
государственная регистрация ипотеки судна _____________________
(наименование судна)
Кеменің ипотекасы нысанасының сипаттамасы
Описание предмета ипотеки судна ____________________________________________
(кеменің ипотекасы шартының деректемелері)
(реквизиты договора ипотеки судна)
__________________________________________________________________________
Кепіл беруші
Залогодатель ________________________________________________
(басқару органының атауы, орналасқан жері, мекенжайы)
(заңды тұлғалар ушін); тегі, аты
(наименование, местонахождение, адрес органа, управления)
(для юридических лиц); фамилия, имя
___________________________________________________________
әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар ушін),
сондай-ақ телефон, факс,
имя, отчество, гражданство, полный адрес (для физических лиц),
а также телефон, факс, телекс
____________________________________________________________
телекс (электрондық почта)
(электронная почта)
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Кепіл ұстаушы
Залогодержатель ____________________________________________
(басқару органының атауы, орналасқан жері, мекенжайы (заңды тұлғалар ушін);
(наименование, местонахождение, адрес органа, управления (для юридических лиц);
____________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар ушін),
фамилия, имя, отчество, гражданство, полный адрес (для физических лиц), а также
____________________________________________________________
сондай-ақ телефон, факс, телекс, электрондық почта)
телефон, факс, телекс, электронная почта)
____________________________________________________________
Кеме ипотекасымен қамтамасыз етілген міндеттеменің ең көп мөлшері
Максимальный размер обязательства, обеспеченный ипотекой судна
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Кеме ипотекасының аяқталу күні
Дата окончания ипотеки судна ________________________________________
Ерекше белгілер
Особые отметки ____________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Кеме туралы мәліметтер
Сведения о судне __________________________

подпункт 1) пункта 1 исключить.
Приложение 3
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 22 августа 2019 года № 661
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 января 2015 года № 51
Форма
Руководителю территориального органа
Комитета транспорта
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
по ________________ области
(городу)
____________________________
(Фамилия имя отчество (при его
наличии) (далее – Ф.И.О.))
от _________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются с
государственной базы данных
физических лиц (далее – ГБД
ФЛ) / государственная база
данных юридических лиц (далее - ГБД ЮЛ))
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки
судна/дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна/
дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки
судна/информацию о прекращении ипотеки судна (отметить нужное), принадлежащего
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Данные, идентифицирующие судно (название судна, регистрационный номер, место
регистрации, регистровый номер, тип и класс, тоннаж судна)
________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки _________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на
предъявителя ____________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой, при установлении ипотеки на
два или более судов; размер, в котором обязательство обеспечивается каждым судном в
отдельности при наличии соглашения сторон об этом
________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки судна _____________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"__" ___________ 20 ____ года
Приложение 4
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 22 августа 2019 года № 661
Приложение 5
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 января 2015 года № 51
Форма
Сериясы/Серия хх № ххххххх
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
КЕМЕНІҢ ИПОТЕКАСЫН МЕМЛЕКЕТТІК
ТІРКЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
СВИДЕТЕЛЬСТВО
О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ИПОТЕКИ СУДНА
20 ___ жылғы "__" _______ № ___год
Мемлекеттік кеме тізіліміне 20___ жылғы "__" _______ № ___
енгізілген деректер негізінде осы арқылы кемесінің ипотекасын
мемлекеттік тіркеу куәландырылады. __________________________________
(кеменің атауы)
На основании данных, внесенных в Государственный судовой реестр
под № ___ от "__"_______ 20__ г., настоящим удостоверяется
государственная регистрация ипотеки судна _____________________________
(наименование судна)
Кеменің ипотекасы нысанасының сипаттамасы
Описание предмета ипотеки судна _______________________________________
(кеменің ипотекасы шартының деректемелері)
(реквизиты договора ипотеки судна)
_____________________________________________________________________
Кепіл беруші
Залогодатель __________________________________________________________
(басқару органының атауы, орналасқан жері, мекенжайы)
(заңды тұлғалар ушін); тегі, аты
(наименование, местонахождение, адрес органа, управления)
(для юридических лиц); фамилия, имя
____________________________________________________________________________
әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар ушін),
сондай-ақ телефон, факс,
имя, отчество, гражданство, полный адрес (для физических лиц),
а также телефон, факс, телекс
_____________________________________________________________________________
телекс (электрондық почта)
(электронная почта)
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Кепіл ұстаушы
Залогодержатель ________________________________________________________
(басқару органының атауы, орналасқан жері,
мекенжайы (заңды тұлғалар ушін);
(наименование, местонахождение, адрес органа, управления (для юридических лиц);
______________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар ушін),
фамилия, имя, отчество, гражданство, полный адрес (для физических лиц), а также
______________________________________________________________________________
сондай-ақ телефон, факс, телекс, электрондық почта) телефон, факс, телекс, электронная почта)
_____________________________________________________________________________
Кеме ипотекасымен қамтамасыз етілген міндеттеменің ең көп мөлшері
Максимальный размер обязательства, обеспеченный ипотекой судна
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Кеме ипотекасының аяқталу күні
Дата окончания ипотеки судна ________________________________________
Ерекше белгілер
Особые отметки ____________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Кеме туралы мәліметтер
Сведения о судне ___________________________________________________

1. Кеменің үлгісі және мақсаты
Тип и назначение судна ________________________________________
2. Тіркеу орны
Место регистрации _____________________________________________
3. Жасалған орны мен уақыты
Место и время постройки _______________________________________
4. Басты мөлшерлер:
Главные размеры:
Ұзындығы Ені Бортының биіктігі
Длина _________________ Ширина ____________ Высота борта ______
5. Сыйымдылығы Жалпы Таза
Вместимость: __________ Валовая ___________ Чистая ____________
Осы Kyәлік Көлік комитетінің аумақтық органы берді
__________________________________________________________________
Настоящее свидетельство выдано территориальным органом Комитета транспорта
20_____ж./г. "_______" _____________________________
(күні/дата)            (айы/месяц)
Көлік комитеті
____________________ __________________ аумақтық органының басшысы/
(қолы/подпись) (аты-жөні/Ф.И.О) Руководитель
территориального органа
Комитета транспорта
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 22 тамыздағы
№ 661 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің міндетің
атқарушының
2015 жылғы 23 қаңтардағы
№ 51 бұйрығына
16-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі Көлік комитетінің
____________________________
облысы (қаласы) бойынша
аумақтық органының басшысы
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті алушы
туралы мәліметтер ЖТ МДҚ/ЗТ
МДҚ-дан автоматты түрде
тартылады)
Өтініш
Сізден __________________________________________________________
тиесілі шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/шағын көлемді кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын/шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ/ шағын көлемді кеме ипотекасы тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді (қажетін белгілеу) сұраймын.
Шағын көлемді кемені сәйкестендіретін деректер (тіркеу нөмірі, кеменің үлгісі)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл берушісінің аты мен мекенжайы ____________________
________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл ұстаушысының аты мен мекенжайын немесе оның ұсынушыға белгiленгенi туралы мәліметтер
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Екі немесе одан да көп шағын көлемді кемеге ипотека белгілеген кезде ипотекамен қамтамасыз етілген мiндеттемелердiң ең жоғары мөлшері; тараптардың бұл туралы келiсiмi болған кезде, міндеттемемен жеке-жеке әрбір кеме қамтамасыз етілетін мөлшер
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Шағын көлемді кеме ипотекасының аяқталу күні ______________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "__" _____________

1. Кеменің үлгісі және мақсаты
Тип и назначение судна ______________________________________________
2. Тіркеу орны
Место регистрации __________________________________________________
3. Жасалған орны мен уақыты
Место и время постройки _____________________________________________
4. Басты мөлшерлер:
Главные размеры:
Ұзындығы Ені Бортының биіктігі
Длина ______________ Ширина ____________ Высота борта _________
5. Сыйымдылығы Жалпы Таза
Вместимость: __________ Валовая ___________ Чистая ______________
Осы Kyәлік Көлік комитетінің аумақтық органы берді
_______________________________________________________________
Настоящее свидетельство выдано территориальным органом Комитета транспорта
20_____ж./г. "_______" _____________________________
(күні/дата) (айы/месяц)
Көлік комитеті
____________________ __________________ аумақтық органының басшысы/
(қолы/подпись) аты-жөні (болған жағдайда)/Ф.И.О (при его наличии)
Руководитель
территориального органа
Комитета транспорта
Приложение 5
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 22 августа 2019 года № 661
Приложение 16
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 января 2015 года № 51
Форма
Руководителю территориального
органа Комитета транспорта
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
по ________________ области
(городу)
____________________________
(Ф.И.О.)
от _________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются с
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ)
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки
маломерного судна/дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки
маломерного судна/ дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации
ипотеки маломерного судна/информацию о прекращении ипотеки маломерного судна
(отметить нужное), принадлежащего
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Данные, идентифицирующие маломерного судно (регистрационный номер, тип судна)
________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки __________________________________
________________________________________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой, при установлении ипотеки на
два или более маломерных судна; размер, в котором обязательство обеспечивается каждым
маломерным судном в отдельности при наличии соглашения сторон об этом
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки маломерного судна _________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"__" ___________ 20 ____ года