Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының өз еркiмен таратылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 27 тамыздағы № 149 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 тамызда № 19306 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 44 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 6 т. қараңыз
"Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының өз еркiмен таратылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілері құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Банктік емес ұйымдарды дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Сыртқы коммуникациялар департаменті – Ұлттық Банктің баспасөз қызметі осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную ликвидацию страховых (перестраховочных) организаций либо отказа в выдаче указанного разрешения
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2019 года № 149. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2019 года № 19306. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 44.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 44 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на добровольную ликвидацию страховых (перестраховочных) организаций либо отказа в выдаче указанного разрешения.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Департаменту развития небанковских организаций в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.
4. Департаменту внешних коммуникаций – пресс-службе Национального Банка обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.А. Біртановқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Е. Досаев
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 27 тамыздағы
№ 149 қаулысымен
бекітілген
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының өз еркiмен таратылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидалары
1. Осы Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының өз еркiмен таратылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидалары (бұдан әрi - Қағидалар) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленген және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өз еркімен таратылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту тәртiбiн айқындайды.
2. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) өз еркімен таратылуына рұқсатын алу үшін сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы сақтандыру портфелін табыс еткеннен кейін "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде талап етілетін құжаттарды қоса бере отырып сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өз еркімен таратылуына рұқсат беру туралы электрондық өтінішхатты (бұдан әрі - өтінішхат) ұсынады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.12.2019 № 263 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Өтінішхат Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.12.2019 № 263 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Өтінішхатқа мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) тарату себептерін міндетті түрде көрсете отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысының өз еркімен таратылуы туралы шешімнін электрондық көшірмесі;
2) нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16256 болып тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 245 қаулысында белгіленген нысандар бойынша міндеттемелердің көлемі бойынша "жалпы сақтандыру" және "өмірді сақтандыру" салалары бойынша сақтандыру резервтерін есептеу туралы есептердің электрондық көшірмелері;

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Биртанова Е.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Е. Досаев
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2019 года № 149
Правила выдачи разрешения на добровольную ликвидацию страховых (перестраховочных) организаций либо отказа в выдаче указанного разрешения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на добровольную ликвидацию страховых (перестраховочных) организаций либо отказа в выдаче указанного разрешения (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее - Закон) и определяют порядок выдачи разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации либо отказа в выдаче указанного разрешения.
2. Для получения разрешения уполномоченного органа, осуществляющего регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) на добровольную ликвидацию, страховая (перестраховочная) организация после передачи страхового портфеля представляет в электронном виде через веб-портал "электронного правительства" электронное ходатайство о выдаче разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации (далее - ходатайство) с приложением требуемых документов.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 31.12.2019 № 263 (вводится в действие c 01.01.2020).
3. Ходатайство составляется по форме согласно приложению к Правилам.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 31.12.2019 № 263 (вводится в действие c 01.01.2020).
4. К ходатайству прилагаются следующие документы:
1) электронная копия решения общего собрания акционеров страховой (перестраховочной) организации о добровольной ликвидации с обязательным указанием причин ликвидации;
2) электронные копии отчетов о расчете страховых резервов по отраслям "общее страхование" и "страхование жизни", по объему обязательств по формам, установленным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 245 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера и Правил их представления", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16256;

3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өзі жасаған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша міндеттемелерінен тұратын сақтандыру портфелін берілетін сақтандыру сыныптары бойынша лицензиясы бар және сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына беру туралы шарттың электрондық көшірмесі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.12.2019 № 263 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Заңның 68-бабында көзделген негіздер бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өз еркімен таратылуына рұқсат беруден бас тартылады.
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өз еркімен таратылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту туралы шешім уәкілетті орган Басқармасының қаулысымен ресімделеді және уәкілетті орган сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық түрде жібереді.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өз еркімен таратылуына рұқсат беруден бас тарту туралы шешімде бас тарту негiздерi көрсетіледі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.12.2019 № 263 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Уәкілетті органның сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өз еркімен таратылуына рұқсат беру, рұқсатты беруден бас тарту туралы шешімі оны өтініш беруші алған күннен бастап күшіне енеді.
8. Өз еркімен таратылуға рұқсат алған соң сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бұрын берілген сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшасын уәкілетті органның шешімі күшіне енген күннен бастап он жұмыс күнінің ішінде уәкілетті органға қайтарады.
9. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өз еркімен таратылуына рұқсат алғаннан кейін сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары мен өкілдіктерін ескере отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін және істерін басқару өкілеттіктері өтетін тарату комиссиясын құрады.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының өз еркімен
таратылуына рұқсат беру не
аталған рұқсатты беруден бас
тарту қағидаларына
қосымша
Нысан
____________________________
(уәкілетті органның атауы)
басшысына
№ _______________
күні_____________
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өз еркімен таратылуына рұқсат беру туралы ӨТІНІШХАТ

3) электронная копия договора о передаче страхового портфеля, состоящего из обязательств страховой (перестраховочной) организации по заключенным ею договорам страхования (перестрахования) в другую страховую (перестраховочную) организацию, имеющую лицензию по передаваемым классам страхования и являющуюся участником системы гарантирования страховых выплат.3
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 31.12.2019 № 263 (вводится в действие c 01.01.2020).
4. Ходатайство рассматривается уполномоченным органом в течение двух месяцев со дня поступления всех необходимых документов.
По результатам рассмотрения представленного страховой (перестраховочной) организацией пакета документов принимается решение о выдаче или отказе в выдаче разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации.
5. Отказ в выдаче разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации производится по основаниям, предусмотренным статьей 68 Закона.
6. Решение о выдаче разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации либо отказе в выдаче указанного разрешения оформляется постановлением Правления уполномоченного органа и доводится уполномоченным органом до страховой (перестраховочной) организации в электронном виде через веб-портал "электронного правительства".
В решении об отказе в выдаче разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации указываются основания отказа.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 31.12.2019 № 263 (вводится в действие c 01.01.2020).
7. Решение уполномоченного органа о выдаче, отказе в выдаче разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации вступает в силу со дня получения его заявителем.
8. После получения разрешения на добровольную ликвидацию страховая (перестраховочная) организация возвращает в уполномоченный орган ранее выданную лицензию на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности и (или) приложение к лицензии в течение десяти рабочих дней с даты вступления в силу решения уполномоченного органа.
9. После получения разрешения на добровольную ликвидацию страховая (перестраховочная) организация создает ликвидационную комиссию, с учетом филиалов и (или) представительств страховой (перестраховочной) организации, к которой в установленном законодательством Республики Казахстан порядке переходят полномочия по управлению имуществом и делами страховой (перестраховочной) организации.
Приложение к Правилам выдачи
разрешения на добровольную
ликвидацию страховых (перестраховочных)
организаций либо отказа в
выдаче указанного разрешения
Форма
Руководителю
____________________________
(наименование уполномоченного органа)
№ _______________
дата _____________
ХОДАТАЙСТВО
о выдаче разрешения на добровольную ликвидацию страховой
(перестраховочной) организации

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.12.2019 № 263 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
___________________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысының
_________________ ____ жылғы "____" ____________ № ____ шешіміне сәйкес
(өткізілетін орны)
___________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өз еркімен таратылуына рұқсат беруді сұрайды.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторлардың талаптарын толығымен қанағаттандыруды қамтамасыз етуге міндеттенеді.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы өтінішхатқа қоса берілген құжаттар мен ақпараттың дәйектілігіне, сондай-ақ өтінішхатты қарауға байланысты сұралатын қосымша ақпараттың және құжаттардың уәкілетті органға уақтылы берілуіне толығымен жауап береді.
Қоса берілген құжаттар (жіберілген құжаттардың атаулы тізбесін, әрқайсысы бойынша дана және парақ санын көрсету керек
__________________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін және ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметті пайдалануға қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бірінші басшысы (ол болмаған кезде, осы өкілеттікті растайтын құжатты қоса бере отырып қол қоюға уәкілетті оның орнындағы адам
________________________________________ _________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)),             (лауазымы) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 27 тамыздағы
№ 149 қаулысына
қосымша
Күші жойылады деп танылатын Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын ерiктi түрде таратуға рұқсат беру не көрсетілген рұқсатты беруден бас тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 маусымдағы № 198 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7811 болып тіркелген, 2012 жылғы 29 тамызда "Егемен Қазақстан" газетінде № 290-291 (27109-27110) жарияланған).

Сноска. Ходатайство в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 31.12.2019 № 263 (вводится в действие c 01.01.2020).
__________________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
просит в соответствии с решением общего собрания акционеров страховой
(перестраховочной) организации № __ от "__" __ года,
________________________________________________________________________
(место проведения)
выдать разрешение на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
Страховая (перестраховочная) организация обязуется удовлетворить требования кредиторов в полном объеме.
Страховая (перестраховочная) организация полностью отвечает за достоверность прилагаемых к ходатайству документов и информации, а также своевременное представление уполномоченному органу дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением ходатайства.
Прилагаемые документы (указать поименный перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Первый руководитель страховой (перестраховочной) организации (при его отсутствии лицо, уполномоченное на подписание с приложением документа, подтверждающего данное полномочие).
____________________________________________ _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),       (должность) (подпись)
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2019 года № 149
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также структурных элементов некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июня 2012 года № 198 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную ликвидацию страховых (перестраховочных) организаций либо отказа в выдаче указанного разрешения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7811, опубликовано 29 августа 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 290-291 (27109-27110)).

2. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 сәуірдегі № 110 қаулысымен бекітілген, өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 35-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8505 болып тіркелген, 2013 жылғы 6 тамызда "Заң газеті" газетінде № 115 (2490) жарияланған).
3. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсететін мемлекеттік қызметтердің бизнес-процестерін оңтайландыру және автоматтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 14 желтоқсандағы № 261 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсететін мемлекеттік қызметтердің бизнес-процестерін оңтайландыру және автоматтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 11-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10211 болып тіркелген, 2015 жылғы 26 ақпанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

2. Пункт 35 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 апреля 2013 года № 110 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8505, опубликовано 6 августа 2013 года в газете "Юридическая газета" № 115 (2490)).
3. Пункт 11 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам оптимизации и автоматизации бизнес-процессов государственных услуг, оказываемых Национальным Банком Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 261 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам оптимизации и автоматизации бизнес-процессов государственных услуг, оказываемых Национальным Банком Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10211, опубликовано 26 февраля 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет").