О внесении изменений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 ноября 2019 года № 819. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 ноября 2019 года № 19564
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 1 ноября 2019 года № 819
Перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 52 "Об утверждении Правил ведения журнала непрерывной регистрации истории судна" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10343, опубликован 13 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах ведения журнала непрерывной регистрации истории судна, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) собственник судна - лицо, зарегистрированное в качестве собственника судна в соответствии с Правилами государственной регистрации судов и прав на них, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11125) (далее – Правила);".

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 1 қарашадағы № 819 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 6 қарашада № 19564 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 1 қарашадағы
№ 819 бұйрығымен
бекітілді
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Кеме тарихын үздіксіз тіркеу журналын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 52 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10343 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 13 наурызда жарияланған:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кеме тарихын үздіксіз тіркеу журналын жүргізу қағидаларында:
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) кеменің меншік иесі – Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқаруышысының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Кемелер мен оларға құқықты мемлекеттік тіркеу қағидаларына сәйкес (бұдан әрі – Қағидалар), кеменің меншік иесі ретінде тіркелген тұлға;".

2. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 504 "Об утверждении образцов профессионального диплома, подтверждения профессионального диплома, Правил дипломирования моряков" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15577, опубликован 12 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде):
образцы профессионального диплома, подтверждения профессионального диплома, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему перечню;
в Правилах дипломирования моряков, утвержденных указанным приказом:
подпункт 8) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"8) подтверждение профессионального диплома – документ, удостоверяющий признание иностранного профессионального диплома либо выдачу профессионального диплома (за исключением дипломов лиц рядового состава);";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Профессиональный диплом, подтверждение профессионального диплома, льготное разрешение выдаются Морской администрацией порта на государственном и английском языках.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Для продления срока действия профессионального диплома владелец данного диплома не менее чем за 15 рабочих дней до истечения срока его действия представляет в произвольной форме заявление на имя руководителя Морской администрации порта, а также копии следующих документов:
1) медицинское заключение;
2) документы о прохождении курсов согласно ПДНВ;
3) документы, подтверждающие стаж работы на судне со сроком 12 месяцев в целом в течение предыдущих 5 лет или 3 месяца в течение 6 месяцев непосредственно перед продлением, с выполнением функций согласно профессионального диплома либо в сфере морского транспорта в качестве:
Для судоводителей:
1) лоцман;
2) сотрудник судоходной компании, занимающий должность капитана-наставника;
3) офицер военно-морского флота с квалификацией судоводитель.
Для судомехаников:
1) сотрудник судоходной компании, занимающий должность механика-наставника;
2) специалист, работающий на морских установках в качестве механика, эксплуатирующего энергетическую установку;
3) офицер военно-морского флота с квалификацией судомеханик.";
подпункт 1) пункта 25 изложить в следующей редакции:
"1) документ о получении высшего или среднего профессионального образования в области судовождения, выданный освидетельствованной организацией образования;";
пункта 26 изложить в следующей редакции:

2. "Кәсіби диплом үлгілерін, кәсіби диплом растамасын, теңізшілерге диплом беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 504 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15577 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық нұсқада 2017 жылғы 12 қыркүйекте жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген кәсіби диплом үлгісі, кәсіби диплом растамасының үлгісі осы тізімге 1 және 2 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген теңізшілерге диплом беру қағидаларында:
3-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) кәсіби диплом растамасы – шетелдік кәсіби дипломды танитынын немесе кәсіби дипломның берілуін куәландыратын құжат (қатардағы құрамның дипломдарын қоспағанда);";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Кәсіби дипломды, кәсіби диплом растамасын, жеңілдік рұқсатты мемлекеттік және ағылшын тілдерінде Порттың теңіз әкімшілігі береді.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Кәсіби дипломның жарамдылық мерзімі өткенге дейін 15 жұмыс күнінен кешіктірмей осы дипломның иесі оның мерзімін ұзарту үшін Порттың теңіз әкімшілігінің басшысының атына еркін нысандағы өтінішті, сондай-ақ мынадай құжаттардың көшірмелерін ұсынады:
1) медициналық қорытынды;
2) ТДВА курстарынан өту туралы құжаттар;
3) алдыңғы 5 жыл ішінде жалпы 1 жыл мерзімде немесе тікелей мерзімді ұзарту алдында 6 ай ішінде 3 ай бойы кемеде жұмыс істеу туралы растайтын құжаттар және кәсіптік дипломға немесе теңіз көлігі саласында:
Кеме жүргізушілері үшін:
1) лоцман;
2) басқарушы лауазымындағы кеме қатынасы компаниясының қызметкері;
3) кеме жүргізуші біліктілігі бар әскери-теңіз флотының офицері.
Кеме механиктері үшін:
1) кеме қатынасы компаниясының техникалық инспекторы;
2) теңіз құрылғыларында электростанциялық құрылғыларды эксплуатациялайтын механик болып жұмыс істейтін маман;
3) кеме механик біліктілігі бар әскери-теңіз флотының офицері.";
25-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) куәландырылған білім беру ұйымы берген кеме жүргізу саласында жоғары немесе орта кәсіптік білім алғаны туралы құжат;";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"26. При получении профессионального диплома старшего помощника капитана судна валовой вместимости от 500 до 3000 регистровых тонн, кандидат должен соответствовать пунктам 4.1 и 4.3 Правила II/2 ПДНВ и иметь:
1) документ о получении высшего или среднего профессионального образования в области судовождения, выданный освидетельствованной организацией образования;
2) профессиональный диплом вахтенного помощника капитана судна валовой вместимости 500 регистровых тонн или более;
3) плавательный стаж не менее 12 месяцев в качестве вахтенного помощника капитана судна валовой вместимости 500 регистровых тонн или более;
4) свидетельство подготовки специалиста морского транспорта по программе "Медицинский уход на судне".";
пункта 27 изложить в следующей редакции:
27. При получении профессионального диплома старшего помощника капитана судна валовой вместимости 3000 регистровых тонн или более, кандидат должен соответствовать пункту 2 Правила II/2 ПДНВ и иметь:
1) документ о получении высшего или среднего профессионального образования в области судовождения, выданный освидетельствованной организацией образования;
2) профессиональный диплом вахтенного помощника капитана судна валовой вместимости 500 регистровых тонн или более;
3) плавательный стаж не менее 12 месяцев в качестве вахтенного помощника капитана на судах валовой вместимости 500 регистровых тонн или более;
4) свидетельство подготовки специалиста морского транспорта по программе "Медицинский уход на судне".";
подпункт 2) пункта 28 изложить в следующей редакции:
"2) плавательный стаж не менее 24 месяцев в качестве вахтенного помощника капитана или 12 месяцев в качестве старшего помощника капитана судна валовой вместимости от 500 регистровых тонн или более.";
подпункт 2) пункта 29 изложить в следующей редакции:
"2) плавательный стаж не менее 24 месяцев в качестве вахтенного помощника капитана или 12 месяцев в качестве старшего помощника капитана судна валовой вместимости 500 регистровых тонн или более.";
подпункт 1) пункта 30 изложить в следующей редакции:
"1) документ о получении высшего или среднего профессионального образования в области судовождения, выданный освидетельствованной организацией образования;";
подпункт 1) пункта 32 изложить в следующей редакции:
"1) документ о получении высшего или среднего профессионального образования в области эксплуатации судовых силовых установок, выданный освидетельствованной организацией образования;";
подпункт 2) пункта 33 изложить в следующей редакции:
"2) плавательный стаж не менее 12 месяцев в качестве вахтенного механика на судах с главной двигательной установкой мощностью 750 кВт или более.";

"26. Жалпы сыйымдылығы 500-ден 3000 тіркелім тоннаға дейін кеме капитаны аға көмекшісінің кәсіби дипломын алу кезінде кандидат ТДВА ІІ/2 ережесінің 4.1 және 4.3-тармақтарына сәйкес болуы тиіс және онда мыналар болуы қажет:
1) куәландырылған білім беру ұйымы берген кеме жүргізу саласында жоғары немесе орта кәсіптік білім алғаны туралы құжат;
2) жалпы сыйымдылығы 500 немесе одан артық тіркелім тонна кеме капитаны вахталық көмекшісінің кәсіби дипломы;
3) жалпы сыйымдылығы 500 немесе одан артық тіркелім тонна кеме капитанының вахталық көмекшісі ретінде 12 айдан кем емес жүзу өтілі;
4) "Кемедегі медициналық күтім" бағдарламасы бойынша теңіз көлігі маманын даярлау куәлігі.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Жалпы сыйымдылығы 3000 немесе одан артық тіркелім тонна кеме капитаны аға көмекшісінің кәсіби дипломын алу кезінде кандидат ТДВА ІІ/2 ережесінің 2-тармағына сәйкес болуы тиіс және онда мыналар болуы қажет:
1) куәландырылған білім беру ұйымы берген кеме жүргізу саласында жоғары немесе орта кәсіптік білім алғаны туралы құжат;
2) жалпы сыйымдылығы 500 немесе одан артық тіркелім тонна кеме капитаны вахталық көмекшісінің кәсіби дипломы;
3) жалпы сыйымдылығы 500 немесе одан артық тіркелім тонна кеме капитанының вахталық көмекшісі ретінде 12 айдан кем емес жүзу стажы;
4) "Кемедегі медициналық күтім" бағдарламасы бойынша теңіз көлігі маманын даярлау куәлігі.";
28-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жалпы сыйымдылығы 500 немесе одан артық тіркелім тонна кеме капитанының вахталық көмекшісі ретінде 24 айдан немесе аға көмекшісі ретінде 12 айдан кем емес жүзу өтілі.";
29-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жалпы сыйымдылығы 500 немесе одан артық тіркелім тонна кеме капитанының вахталық көмекшісі ретінде 24 айдан немесе аға көмекшісі ретінде 12 айдан кем емес жүзу өтілі.";
30-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) куәландырылған білім беру ұйымы берген кеме жүргізу саласында жоғары немесе орта кәсіптік білім алғаны туралы құжат;";
32-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) куәландырылған білім беру ұйымы берген кемелік күштік қондырғыларды пайдалану саласында жоғары немесе орта кәсіптік білім алғаны туралы құжат;";
33-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бас қозғалтқыш қондырғысының қуаты 750 немесе одан артық кВт құрайтын кеменің вахталық механигі ретінде 12 айдан кем емес жүзу өтілі.";

подпункт 2) пункта 34 изложить в следующей редакции:
"2) плавательный стаж не менее 12 месяцев в качестве вахтенного механика на судах с главной двигательной установкой мощностью 750 кВт или более.";
подпункт 1) пункта 37 изложить в следующей редакции:
"1) документ о получении высшего или среднего профессионального образования в области эксплуатации судового электрооборудования и автоматики, выданный освидетельствованной организацией образования;";
пункт 69 изложить в следующей редакции:
"69. Моряк, ответственный за охрану судна, имеет свидетельство подготовки специалиста морского транспорта по программе "Подготовка лиц командного состава судна, ответственных за охрану" в соответствии с Правилом VI/5 и разделом A-VI/5 Кодекса ПДНВ, а также плавательный стаж не менее 12 месяцев.";
подпункт 9) пункта 75 изложить в следующей редакции:
"9) копия медицинского свидетельства, выданного в сооответствии с требованиями ПДНВ.";
пункты 81 и 82 изложить в следующей редакции:
"81. Уполномоченный орган проводит оценку стороны, выдавшей диплом, которая включает в себя проверку центров подготовки и процедур, на предмет соблюдения требований ПДНВ относительно стандартов компетентности, подготовки и дипломирования, а также стандартов качества, если иное не предусмотрено международными договорами по взаймному признанию профессиональных дипломов.
В случае любых значительных изменений в системе подготовки и дипломирования моряков уполномоченный орган уведомляет об этом все заинтересованные стороны.
82. В срок не позднее 1 рабочего дня после получения от компетентного органа иностранного государства подтверждения подлинности профессионального диплома, Морская администрация порта сообщает заявителю о месте, дате и времени проведения Комиссией собеседования.
Собеседование проводится в срок не позднее 5 рабочих дней после получения от компетентного органа иностранного государства подтверждения подлинности профессионального диплома.
В случае нахождения заявителя в рейсе на момент получения от компетентного органа иностранного государства подтверждения подлинности профессионального диплома, собеседование проводится в срок не позднее 5 рабочих дней после получения от заявителя уведомления о возвращении с рейса.
Выдача подтверждения профессионального диплома осуществляется после положительного решения Комиссии.".
3. В приказе Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 августа 2019 года № 602 "Об утверждении Правил применения цен (тарифов) за обязательные услуги морского порта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19199, опубликован 12 августа 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде):
в Правилах применения цен (тарифов) за обязательные услуги морского порта, утвержденных указанным приказом:
пункте 3 изложить в следующей редакции:

34-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бас қозғалтқыш қондырғысының қуаты 750 немесе одан артық кВт құрайтын кеменің вахталық механигі ретінде 12 айдан кем емес жүзу өтілі.";
37-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) куәландырылған білім беру ұйымы берген Кемелік электр жабдықтарын және автоматиканы пайдалану саласында жоғары немесе орта кәсіптік білім алғаны туралы құжат;";
69-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Кемені күзету үшін жауапты теңізшіде ТДВА VІ/5 ережесіне және кодексінің A-VІ/5 бөліміне сәйкес "Кеменің командалық құрамының кемені күзету үшін жауапты тұлғаларын даярлау" бағдарламасы бойынша теңіз көлігі маманын даярлау куәлігі, сондай-ақ 12 айдан кем емес жүзу өтілі болады.";
75-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) ТДВА талаптарына сәйкес берілген медициналық куәліктің көшірмесі.";
81 және 82 тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"81. Уәкілетті орган егер кәсіби дипломдарды өзара тану жөніндегі халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, дипломды берген тарапты бағалайды, ол даярлау орталықтарын және рәсімдерді ТДВА құзыреттілік стандарттары, даярлау және диплом беруге қатысты талаптарын, сондай-ақ сапа стандарттарының сақтау тексерісін қамтиды.
Теңізшілерді даярлау және диплом беру жүйесінде қандай да бір елеулі өзгерістер болған жағдайда уәкілетті орган бұл туралы барлық мүдделі тараптарға хабарлайды.
82. Шет мемлекеттің құзыретті органынан кәсіби дипломның төлнұсқалығын растамасын алғаннан кейін 1 жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде Порттың теңіз әкімшілігі өтініш берушіге Комиссия өткізетін әңгімелесудің орны, күні және уақыты туралы хабарлайды.
Әңгімелесу шет мемлекеттің құзыретті органынан кәсіби дипломның төлнұсқасының растамасын алғаннан кейін 5 жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде өткізіледі.
Өтініш беруші шет мемлекеттің құзыретті органынан кәсіби дипломның түпнұсқалығын растауды алған сәтте рейсте болған жағдайда әңгімелесу өтініш берушіден рейстен қайтып оралғаны туралы хабарлама алғаннан кейін 5 жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жүргізіледі.
Кәсіби дипломның растамасын беру Комиссияның оң шешімінен кейін жүзеге асырылады.".
3. "Теңіз портының міндетті көрсететін қызметтері үшін бағаларды (тарифтерді) қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 1 тамыздағы № 602 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19199 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық нұсқада 2019 жылғы 12 тамызда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Теңіз портының міндетті көрсететін қызметтері үшін бағаларды (тарифтерді) қолдану қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Тарифы за обязательные услуги морского порта для танкеров регулируются уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий.";
в подпункте 2) пункта 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2. Пользование услугами навигационного центра осуществляется на платной основе по ценам (тарифам), утверждаемым уполномоченным органом в соответствии с пунктом 1 статьи 156 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе.";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"Цены (тарифы) за навигационные услуги порта Актау (использование средств навигационной обстановки) применяются в соответствии с тарифами на регулируемую услугу, утвержденными уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий.";
пункте 7 изложить в следующей редакции:
"7. Владельцем морского порта и навигационным центром возможно применение коэффициентов риска к тарифам на обязательные услуги морского порта в отношении судов (субстандартных либо возрастом свыше двадцати лет), в том числе иностранных, заходящих в акваторию данного морского порта.
Размеры коэффициентов риска устанавливаются владельцем морского порта, в отношении навигационных услуг ведомством уполномоченного органа, осуществляющим реализацию государственной политики в сфере торгового мореплавания.
При этом, размер повышающего коэффициента не должен превышать:
для судов возрастом свыше 20 лет и до 25 лет – 30 % от оплаты за обязательные услуги морского порта;
для судов возрастом свыше 25 лет – 50 % от оплаты за обязательные услуги морского порта.".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
и Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 1
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 504
Образец профессионального диплома
Герб Республики Казахстан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
ТҮЗЕТУЛЕРІМЕН, 1978 ЖЫЛҒЫ ТЕҢІЗШІЛЕРДІ ДАЯРЛАУ ЖӘНЕ ДИПЛОМ БЕРУ ЖӘНЕ ВАХТАНЫ АТҚАРУ ТУРАЛЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОНВЕНЦИЯНЫҢ ЕРЕЖЕЛЕРІ НЕГІЗІНДЕ БЕРІЛГЕН ДИПЛОМ
________________________________________________________________
________________________________________________________________ жоғарыда көрсетілген түзетулерімен, Конвенция ______ қағидасының ережелеріне сәйкес тиісті біліктілігі барын және __________________ дейін кез келген көрсетілген шектеулерді ескере отырып, көрсетілген деңгейлерде төмендегі функцияларды орындауға қабілеттілігін куәландырады:
CERTIFICATE ISSUED UNDER THE PROVISIONS OF THE INTERNATIONAL CONVENTION ON STANDARDS OF TRAINING, CERTIFICATION AND WATCHKEEPING FOR SEAFARERS, 1978, AS AMENDED
_________________________________ certifies that __________________ ____________________________________________________ has been found duly qualified in accordance with the _________ provisions of Regulation ______ of the above Convention, as amended, and has been found competent to perform the following functions at the level specified, subject to any limitations indicated until _______________:
ФУНКЦИЯ FUNCTION
ДЕҢГЕЙ LEVEL
ШЕКТЕУЛЕР (бар болса) LIMITATIONS APPLYING (if any)
Дипломның иесі кемелерді экипаждармен қауіпсіз жасақтауға қойылатын Қазақстан Республикасының талаптарында көрсетілген мынадай лауазымда немесе лауазымдарда жұмыс істей алады:
The lawful holder of this Certificate may serve in the following capacity or capacities specified in the safe manning requirements of the Republic of Kazakhstan:
ЛАУАЗЫМ CAPACITY
ШЕКТЕУЛЕР (бар болса) LIMITATIONS APPLYING (if any)
Диплом / Сertificate № __________
Дипломды беру күні /
Date of issue ______________
Мөр орны / Official Seal _____________
Диплом иесінің суреті /
Photograph of the holder
of the certificate
Уәкілетті адамның қолы /
Signature of duly authorized
person
________________________________
Уәкілетті адамның тегі /
Name of duly authorized person
Осы дипломның түпнұсқасы Конвенция I/2 ережесінің 11-тармағына сәйкес кемеде, онда оның иесі жұмыс істегенше болуы тиіс.
The original of this certificate must be kept available in accordance with Regulation I/2 paragraph 11 of the Convention while its holder is serving on a ship.
Диплом иесінің туған күні /
Date of birth of the holder of the certificate ____________________
Диплом иесінің қолы /
Signature of the holder of the certificate ____________________
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
и Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 504
Образец подтверждения профессионального диплома
Герб Республики Казахстан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
ТҮЗЕТУЛЕРІМЕН, 1978 ЖЫЛҒЫ ТЕҢІЗШІЛЕРДІ ДАЯРЛАУ ЖӘНЕ ДИПЛОМ БЕРУ ЖӘНЕ ВАХТАНЫ АТҚАРУ ТУРАЛЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОНВЕНЦИЯНЫҢ ЕРЕЖЕЛЕРІ НЕГІЗІНДЕ ДИПЛОМ ТАНУЫН КУӘЛАНДЫРАТЫН РАСТАМА
____________________________________________________________________
берген № _________ дипломды __________________ дейін, жоғарыда көрсетілген түзетулерімен Конвенцияның I/10 қағидасына сәйкес танитынын куәландырады, бұл ретте оның иесіне көрсетілген шектеулерді ескере отырып, көрсетілген деңгейлерде төмендегі функцияларды орындауға рұқсат етіледі:
ENDORSEMENT ATTESTING THE RECOGNITION OF A CERTIFICATE UNDER THE PROVISIONS OF THE INTERNATIONAL CONVENTION ON STANDARDS OF TRAINING, CERTIFICATION AND WATCHKEEPING FOR SEAFARERS, 1978, AS AMENDED
_________________ certifies that certificate No. ____________ issued to ________________________ by __________________ is recognized in accordance with the provisions of regulation i/10 of the above Convention, as amended, and its holder is authorized to perform the following functions, at the levels specified, subject to limitations indicated until _______________:
ФУНКЦИЯ FUNCTION
ДЕҢГЕЙ LEVEL
ШЕКТЕУЛЕР (бар болса) LIMITATIONS APPLYING (if any)
Осы растаманың иесі кемелерді экипаждармен қауіпсіз топтауға қойылатын талаптарында көрсетілген мынадай лауазымда немесе лауазымдарда қызмет ете алады:
The holder of this endorsement may serve in the following capacity or capacities specified in the applicable safe manning requirements:
ЛАУАЗЫМ CAPACITY
ШЕКТЕУЛЕР (бар болса) LIMITATIONS APPLYING (if any)
Растама / Endorsement № _____________
Беру күні / Date of issue ______________
Мөр орны / Official Seal _____________
Растама иесінің суреті
Photograph of the holder
of the certificate
Уәкілетті адамның қолы /
Signature of duly authorized official
________________________________
Уәкілетті адамның тегі/
Name of duly authorized official
Осы растаманың түпнұсқасы Конвенция I/2 Қағидасының 11-тармағына сәйкес кемеде, онда оның иесі жұмыс істегенше болуы тиіс.
The original of this endorsement must be kept available in accordance with regulation I/2, paragraph 11, of the Convention while its holder is serving on a ship.
Растама иесінің туған күні / Date of birth of the holder of the certificate ______________
Растама иесінің қолы / Signature of the holder of the certificate ___________________

"3. Танкерлер үшін теңіз портының міндетті түрде көрсететін қызметтері үшін тарифтерді табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган реттейді.";
5-тармақтың 2) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Навигациялық орталықтың қызметтерін пайдалану "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 156-бабының 1-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін бағалар (тарифтер) бойынша ақылы негізде жүзеге асырылады.";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақтау портының навигациялық қызметтері (навигациялық құралдарын пайдалану) үшін бағалар (тарифтер) табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган бекіткен реттеліп көрсетілетін қызметтердің тарифтеріне сәйкес қолданылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Теңіз портының иесі және навигациялық орталық кемелерге (субстандартты не шығарылғанына жиырма жылдан асқан), оның ішінде осы теңіз портының акваториясына кіретін шетелдік кемелерге қатысты теңіз портының міндетті көрсететін қызметтеріне арналған тарифтерге тәуекел коэффициенттерін қолдануға құқылы.
Тәуекел коэффициенттерінің мөлшерін теңіз портының иесі, навигациялық қызметтер көрсетуге қатысты сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыратын уәкілетті органның ведомствосы айқындайды.
Бұл ретте, тәуекел коэффициенттерінің мөлшерін келесіден аспауы керек:
20 жылдан асқан және 25 жылға дейінгі кемелер үшін – теңіз портының міндетті қызметінен 30 % құрайды;
25 жылдан асқан кемелер үшін – теңіз портының міндетті қызметінен 50 % құрайды.".
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және
даму министрінің
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 504 бұйрығына
1-қосымша
Кәсіби дипломның үлгісі Қазақстан Республикасының елтаңбасы ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ THE REPUBLІC OF KAZAKHSTAN
ТҮЗЕТУЛЕРІМЕН, 1978 ЖЫЛҒЫ ТЕҢІЗШІЛЕРДІ ДАЯРЛАУ ЖӘНЕ ДИПЛОМ БЕРУ ЖӘНЕ ВАХТАНЫ АТҚАРУ ТУРАЛЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОНВЕНЦИЯНЫҢ ЕРЕЖЕЛЕРІ НЕГІЗІНДЕ БЕРІЛГЕН ДИПЛОМ
________________________________________________________________
________________________________________________________________ жоғарыда көрсетілген түзетулерімен, Конвенция ______ қағидасының ережелеріне сәйкес тиісті біліктілігі барын және __________________ дейін кез келген көрсетілген шектеулерді ескере отырып, көрсетілген деңгейлерде төмендегі функцияларды орындауға қабілеттілігін куәландырады:
CERTІFІCATE ІSSUED UNDER THE PROVІSІONS OF THE ІNTERNATІONAL CONVENTІON ON STANDARDS OF TRAІNІNG, CERTІFІCATІON AND WATCHKEEPІNG FOR SEAFARERS, 1978, AS AMENDED
_________________________________ certіfіes that __________________ ____________________________________________________ has been found duly qualіfіed іn accordance wіth the _________ provіsіons of Regulatіon ______ of the above Conventіon, as amended, and has been found competent to perform the followіng functіons at the level specіfіed, subject to any lіmіtatіons іndіcated untіl _______________:
ФУНКЦИЯ
FUNCTІON
ДЕҢГЕЙ
LEVEL
ШЕКТЕУЛЕР (бар болса)
LІMІTATІONS APPLYІNG (іf any)
Дипломның иесі кемелерді экипаждармен қауіпсіз жасақтауға қойылатын Қазақстан Республикасының талаптарында көрсетілген мынадай лауазымда немесе лауазымдарда жұмыс істей алады:
The lawful holder of thіs Certіfіcate may serve іn the followіng capacіty or capacіtіes specіfіed іn the safe mannіng requіrements of the Republіc of Kazakhstan:
ЛАУАЗЫМ
CAPACІTY
ШЕКТЕУЛЕР (бар болса)
LІMІTATІONS APPLYІNG (іf any)
Диплом / Сertіfіcate № __________
Дипломды беру күні /
Date of іssue ______________
Мөр орны / Offіcіal Seal _____________
Диплом иесінің суреті /
Photograph of the holder
of the certіfіcate
Уәкілетті адамның қолы /
Sіgnature of duly authorіzed person
________________________________
Уәкілетті адамның тегі /
Name of duly authorіzed person
Осы дипломның түпнұсқасы Конвенция І/2 ережесінің 11-тармағына сәйкес кемеде, онда оның иесі жұмыс істегенше болуы тиіс.
The orіgіnal of thіs certіfіcate must be kept avaіlable іn accordance wіth Regulatіon І/2 paragraph 11 of the Conventіon whіle іts holder іs servіng on a shіp.
Диплом иесінің туған күні /
Date of bіrth of the holder of the certіfіcate ____________________
Диплом иесінің қолы /
Sіgnature of the holder of the certіfіcate ____________________
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрлігінің және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және
даму министрінің
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 504 бұйрығына
2-қосымша
Кәсіби диплом растамасының үлгісі Қазақстан Республикасының елтаңбасы ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ THE REPUBLІC OF KAZAKHSTAN
ТҮЗЕТУЛЕРІМЕН, 1978 ЖЫЛҒЫ ТЕҢІЗШІЛЕРДІ ДАЯРЛАУ ЖӘНЕ ДИПЛОМ БЕРУ ЖӘНЕ ВАХТАНЫ АТҚАРУ ТУРАЛЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОНВЕНЦИЯНЫҢ ЕРЕЖЕЛЕРІ НЕГІЗІНДЕ ДИПЛОМ ТАНУЫН КУӘЛАНДЫРАТЫН РАСТАМА
____________________________________________________________________
берген № _________ дипломды __________________ дейін, жоғарыда көрсетілген түзетулерімен Конвенцияның І/10 қағидасына сәйкес танитынын куәландырады, бұл ретте оның иесіне көрсетілген шектеулерді ескере отырып, көрсетілген деңгейлерде төмендегі функцияларды орындауға рұқсат етіледі:
ENDORSEMENT ATTESTІNG THE RECOGNІTІON OF A CERTІFІCATE UNDER THE PROVІSІONS OF THE ІNTERNATІONAL CONVENTІON ON STANDARDS OF TRAІNІNG, CERTІFІCATІON AND WATCHKEEPІNG FOR SEAFARERS, 1978, AS AMENDED
_________________ certіfіes that certіfіcate No. ____________ іssued to ________________________ by __________________ іs recognіzed іn accordance wіth the provіsіons of regulatіon і/10 of the above Conventіon, as amended, and іts holder іs authorіzed to perform the followіng functіons, at the levels specіfіed, subject to lіmіtatіons іndіcated untіl _______________:
ФУНКЦИЯ
FUNCTІON
ДЕҢГЕЙ
LEVEL
ШЕКТЕУЛЕР (бар болса)
LІMІTATІONS APPLYІNG (іf any)
Осы растаманың иесі кемелерді экипаждармен қауіпсіз топтауға қойылатын талаптарында көрсетілген мынадай лауазымда немесе лауазымдарда қызмет ете алады:
The holder of thіs endorsement may serve іn the followіng capacіty or capacіtіes specіfіed іn the applіcable safe mannіng requіrements:
ЛАУАЗЫМ
CAPACІTY
ШЕКТЕУЛЕР (бар болса)
LІMІTATІONS APPLYІNG (іf any)
Растама / Endorsement № _____________
Беру күні / Date of іssue ______________
Мөр орны / Offіcіal Seal _____________
Растама иесінің суреті
Photograph of the holder
of the certіfіcate
Уәкілетті адамның қолы /
Sіgnature of duly authorіzed offіcіal
________________________________
Уәкілетті адамның тегі/
Name of duly authorіzed offіcіal
Осы растаманың түпнұсқасы Конвенция І/2 Қағидасының 11-тармағына сәйкес кемеде, онда оның иесі жұмыс істегенше болуы тиіс.
The orіgіnal of thіs endorsement must be kept avaіlable іn accordance wіth regulatіon І/2, paragraph 11, of the Conventіon whіle іts holder іs servіng on a shіp.
Растама иесінің туған күні / Date of bіrth of the holder of the certіfіcate ______________
Растама иесінің қолы / Sіgnature of the holder of the certіfіcate ___________________