"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер тұлғаларды аттестаттау бойынша комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 қарашадағы № 599 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 4 қарашадағы № 529 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 8 қарашада № 19575 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер тұлғаларды аттестаттау бойынша комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 қарашадағы № 599 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12347 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 31 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер тұлғаларды аттестаттау бойынша комиссия туралы ережеде:
1 тарауың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1 тарау. Жалпы ережелер";
4, 5 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер және жеке сот орындаушыларының өңірлік палаталарында тағылымдамадан өткен тұлғалар облыстардың, республикалық мәні бар қалалардың және астананың аумақтық әділет органы (бұдан әрі - аумақтық әділет органы) жанынан құрылатын Комиссияда аттестаттаудан өтеді.
5. Комиссия тұрақты қызмет ететін орган болып табылады және жеті адамнан – жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасының басшысымен қоса екі жеке сот орындаушысынан, әділет органының екі өкілінен, ғалым-құқықтанушыдан, мәслихат депутатынан және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қоғамдық кеңесінің мүшелерінен жұртшылық өкілінен тұрады. Комиссияның құрамы және оның жұмысының регламенті уәкілетті органның аумақтық органы басшысының бұйрығымен бекітіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мәслихат депутатының кандидатурасын облыстардың, республикалық мәні бар қалалардың және астананың мәслихаттары ұсынады.";
2 тарауың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2 тарау. Аттестаттау комиссиясының өкілеттіктері";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Осы Ереженің 14-тармағында көрсетілген мән-жайлар болған кезде Комиссияның мүшесі өздігінен бас тартады.
Өздігінен бас тартпаған жағдайда отырысқа қатысатын Комиссияның мүшелері не үміткер қарсылық білдіреді.
Осы Ереженің 14-тармағында көрсетілген мән-жайлар болған кезде Комиссия мүшесі аттестаттау уақытында қатысқан жағдайда аттестаттау нәтижелері жарамсыз деп есептеледі.".

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 599 "Об утверждении Положения о комиссии по аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 ноября 2019 года № 529. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2019 года № 19575
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 599 "Об утверждении Положения о комиссии по аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12347, опубликован 31 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Положении о комиссии по аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя, утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 4, 5 изложить в следующей редакции:
"4. Лица, претендующие на занятие деятельностью частного судебного исполнителя и прошедшие стажировку в региональных палатах частных судебных исполнителей, проходят аттестацию в Комиссии, создаваемой при территориальном органе юстиции областей, городов республиканского значения и столицы (далее – территориальные органы юстиции).
5. Комиссия является постоянно действующим органом и состоит из семи членов - двух частных судебных исполнителей, включая руководителя региональной палаты частных судебных исполнителей, двух представителей органов юстиции, ученого-правоведа, депутата маслихата и представителя общественности из числа членов Общественного совета Министерства юстиции Республики Казахстан. Состав Комиссии и регламент ее работы утверждается приказом руководителя территориального органа уполномоченного органа.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Кандидатура депутата маслихата рекомендуется маслихатами областей, городов республиканского значения и столицы.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Полномочия аттестационной комиссии";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. При наличии обстоятельств, указанных в пункте 14 настоящего Положения, член Комиссии заявляет самоотвод.
В случае незаявления самоотвода, отвод заявляется членами Комиссии, участвующими в заседании, либо претендентом.
В случае участия члена Комиссии во время аттестации при наличии обстоятельств, указанных в пункте 14 настоящего Положения, результаты аттестации считаются недействительными.".

2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет Вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр М. Бекетаев

2. Департаменту по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице – министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр М. Бекетаев