Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 95 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 6 желтоқсанда № 19706 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 2 қарашадағы № 448 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 02.02.2021 № 448 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 5 декабря 2019 года № 95. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2019 года № 19706. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 ноября 2021 года № 448.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 02.11.2021 № 448 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:

1. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің кейбір бұйрықтарына қоса беріліп отырған өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12565 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) төмендегі толықтырулар енгізілсін:

1. Внести в некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12565, опубликован 19 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие дополнения:
Перечень продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), утвержденный указанным приказом:

17.6.
870194
басқалары, двигатель қуаты 75 кВт-дан астам, бiрақ 130 кBт-дан аспайтын
17.7.
870195
басқалары, двигатель қуаты 130 кВт-дан астам
";
мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
"**Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 мамырдағы № 570 қаулысымен бекітілген тікелей шетелдік және отандық инвестицияларды тарту жөніндегі іс-шаралардың кешенді жоспарына қосымшаның "Машина жасау" бөлімінің "Ауыл шаруашылығы техникасының өндірісі" 1-тарауында көрсетілген компаниялар өндірген ауыл шаруашылығы техникасын қоспағанда.";

17.6.
870194
прочие, с мощностью двигателя более 75 кВт, но не более 130 кВт
17.7.
870195
прочие, с мощностью двигателя более 130 кВт
";
дополнить примечанием следующего содержания:
"**за исключением сельскохозяйственной техники, произведенной компаниями, указанными в главе 1 "Производство сельскохозяйственной техники" раздела "Машиностроение" приложения к Комплексному плану мероприятий по привлечению прямых иностранных и отечественных инвестиций, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2014 года № 570.";

2) "Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрiнің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 762 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12753 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 19 қаңтарда жарияланған) төмендегі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесінде:
2-тарау атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Автокөлік құралдарын және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу
7. Автомобиль көлік құралдарының және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірушілері (импорттаушылары) үшін ағымдағы банк есебіне енгізуге жататын төлемақы көлемін өндірушілер (импорттаушылар) өздігінен осы Әдістеменің 9-тармағына сәйкес есептейді.
8. Автомобиль көлік құралдарына және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты төлемақы Операторға осы Әдістемеге қосымшаға сәйкес негізгі мөлшерлемелер және коэффициенттер бойынша, бір рет әрбір автомобиль көлік құралына және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының бір бірлігіне есептеледі.
8-1. Автокөлік құралдары мен өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату алымының базалық ставкасына қолданылатын кәдеге жарату алымының базалық ставкалары мен коэффициенттерін индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган ұсынады.
9. Автомобиль көлік құралдарына және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты төлемақы автомобиль көлік құралдарының және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының әрбір түрі және санаты бойынша келесі нұсқада жүргізіледі:
По= Негізгі мөлшерлеме* коэффициент,
мұндағы, По – тұтынушылық сипаты жойылғаннан кейін, өндірушілердің (импорттаушылардың) төлеуіне жататын, бір көлік құралын немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының бір бірлігін жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақы.";
Қалдықтарды жинауды, кәдеге жаратуды және (немесе) пайдалануды ұйымдастыру жөніндегі операторға өндірушілер мен жеткізушілердің (импорттаушылардың) ақысын есептеу әдістемесіне қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2) в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 762 "Об утверждении Методики расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12753, опубликован 19 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Методике расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов, утвержденной указанным приказом:
главу 2 изложить в следующей редакции:
" 2. Расчет платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
7. Для производителей (импортеров) автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники сумма платы, подлежащая внесению на текущий банковский счет исчисляется самостоятельно производителями (импортерами) согласно пункту 9 настоящей Методики.
8. Плата в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники уплачивается Оператору по базовым ставкам и коэффициентам согласно приложению к настоящей Методике, однократно за каждое автотранспортное средство и (или) одну единицу самоходной сельскохозяйственной техники.
8-1. Базовые ставки утилизационного сбора и коэффициенты, применяемые к базовой ставке утилизационного сбора в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники представляются уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности.
9. Расчет платы в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники производится по каждому виду и категории автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники следующим образом:
По = Базовая ставка*коэффициент,
где По – плата за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации одного транспортного средства или одной единицы самоходной сельскохозяйственной техники, после утраты потребительских свойств, подлежащая оплате производителями (импортерами).";
приложение к Методике расчета платы производителями и поставщиками (импортерами) оператору по организации сбора, утилизации и (или) использования отходов изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқарудағы мемлекеттік саясат департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында ресми жарияланғаннан кейін орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а. Е. Нысанбаев
Аты-жөні
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2019 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 95 бұйрығына
қосымша
Қалдықтарды жинауды,
тасымалдауды, қайта өңдеуді,
залалсыздандыруды,
пайдалануды және (немесе)
кәдеге жаратуды
ұйымдастырғаны үшін
төлемақыны есептеу
әдістемесіне
қосымша
Автомобиль көлік құралдарына және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату төлемақысының негізгі мөлшерлемесі және коэффициенттері
Көлік құралдарының және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері және санаттары
Кәдеге жаратудың негізгі мөлшерлемесі
Автомобиль көлік құралдарына және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жаратудың негізгі мөлшерлемесіне қолданылатын коэффициенттері
1. М1 санатының көлік құралдары, соның ішінде G санатының жүріп өту мүмкіндігі жоғары: жеңіл автомобильдер
Буданды күштік қондырғысы бар көлік құралдарынан басқа, электр қозғалтқышы бар
50 АЕК
3
Қозғалтқыштың жұмыс көлемі:

2. Департаменту государственной политики управления отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 5 декабря 2019 года № 95
Приложение
к Методике расчета платы
за организацию сбора,
транспортировки,
переработки, обезвреживания,
использования и (или)
утилизации отходов
Базовая ставка и коэффициенты платы за утилизацию в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
Виды и категории транспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
Базовая ставка утилизационного сбора
Коэффициенты, применяемые к базовой ставке утилизационного сбора в отношении транспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
1. Транспортные средства категории М1, в том числе повышенной проходимости категории G: легковые автомобили
С электродвигателями, за исключением транспортных средств с гибридной силовой установкой
50 МРП
3
С рабочим объемом двигателя: