Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілердің кадр құрамының жай-күйінің, сондай-ақ мемлекеттік қызметтің мемлекеттік саяси және әкімшілік лауазымдарының мониторингі бойынша әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы № 205 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 10 желтоқсанда № 19717 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілердің кадр құрамының жай-күйінің, сондай-ақ мемлекеттік қызметтің мемлекеттік саяси және әкімшілік лауазымдарының мониторингі бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Теріс себептермен мемлекеттік қызметтен шығарылған мемлекеттік қызметшілер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының түлектері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес әкімшілік деректерді жинауға арналған ""Болашақ" халықаралық стипендиясы бағдарламасының түлектері туралы есеп" нысаны бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет кадрлары жай-күйінің мониторингі бойынша әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 276 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17987 болып тіркелген. 2018 жылғы 26 желтоқсанда Эталондық бақылау банкінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызмет департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных по мониторингу состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих, а также политических и административных государственных должностей государственной службы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 4 декабря 2019 года № 205. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2019 года № 19717
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и подпунктом 3) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет по мониторингу состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих, а также политических и административных государственных должностей государственной службы", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет о государственных служащих, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет о выпускниках Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет о выпускниках международной стипендии "Болашак", согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 декабря 2018 года № 276 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных по мониторингу состояния кадров государственной службы в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17987, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов от 26 декабря 2018 года).
3. Департаменту государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, курирующего вопросы государственной службы.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы
А. Жаилғанова
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
___________________________
2019 жылғы "__" ____________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
2019 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 205 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілердің кадр құрамының жай-күйінің, сондай-ақ мемлекеттік қызметтің мемлекеттік саяси және әкімшілік лауазымдарының мониторингі бойынша есеп"
Әкімшілік деректердің нысаны: www.qyzmet.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған.
Есептік кезең: 20___ жылғы __ тоқсан.
Индексі: 1-М нысаны.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ақпаратты ұсынатын адамдардың шеңбері:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшелері;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, мәслихаттардың аппараттары және тексеру комиссиялары.
Нысан қайда ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшелеріне;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне.
Ұсыну мерзімі:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшелері есептік тоқсаннан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, мәслихаттарының аппараты және тексеру комиссиялары есептік тоқсаннан кейінгі айдың 1-күнінен кешіктірмей.
Бағана атауы
Барлығы
1.
Тізілімге сәйкес санат
2.
Тізілімге сәйкес лауазым атауы
"Мемлекеттік қызметшілер саны"
Саны
3.
Мемлекеттік қызметшілердің штаттық саны
4.
соның ішінде төменгі лауазымдар
5.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
А. Жаилғанова
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________________________
"__" __________ 2019 года
Приложение 1 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 4 декабря 2019 года № 205
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет по мониторингу состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих, а также политических и административных государственных должностей государственной службы"
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.qyzmet.gov.kz.
Отчетный период: __ квартал 20___ год.
Индекс: форма 1-М.
Периодичность: ежеквартально.
Круг лиц, представляющих информацию:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы.
Куда представляется форма:
территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы;
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы.
Срок представления:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы не позднее 1 - го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Наименование столбца
Всего
1.
Категория в соответствии с Реестром
2.
Наименование должности в соответствии с Реестром
1. "Численность государственных служащих"
Численность
3.
Штатная численность государственных служащих
4.
в том числе низовые должности
5.

251.
Ротациялауға жатқызылғандардың ішінде ротация тәртібімен тағайындалған мемлекеттік қызметшілер саны (252, 257 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
252.
жоспарлы (253-256 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
253.
деңгейаралық ("орталық - өңір", "өңір - орталық")
254.
өңіраралық ("өңір - өңір")
255.
сектораралық ("орталық - орталық")
256.
өңірішілік ("облыс-аудан", "аудан - облыс", "облыс - облыс", "аудан - аудан")
257.
жоспардан тыс (258-261 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
258.
деңгейаралық ("орталық - өңір", "өңір - орталық")
259.
өңіраралық ("өңір - өңір")
260.
сектораралық ("орталық - орталық")
261.
өңірішілік ("облыс-аудан", "аудан-облыс", "облыс - облыс", "аудан - аудан")
262.
Лауазымды атқару мерзімі заңнамаға сәйкес ұзартылған мемлекеттік қызметшілер саны
263.
Қызметтік баспана берілген ротацияланған мемлекеттік қызметшілер саны
264.
Ротация орны бойынша өз баспаналары бар ротацияланған мемлекеттік қызметшілер саны
265.
Ротациялары басқа мекенге көшумен байланысы жоқ мемлекеттік қызметшілер саны
Ауысу тәртібімен тағайындау
266.
ауысу тәртібімен (267-268 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
267.
басқа мемлекеттік органдардан
268.
мемлекеттік орган ішінде (269-271 бағаналар жиынтығы), соның ішінде
269.
жоғары тұрған лауазымдарға
270.
төмен тұрған лауазымдарға
271.
тең дәрежелі лауазымдарға
Конкурстан тыс тағайындаулар
272.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның 15-бабына сәйкес конкурстық іріктеуден тыс әкімшілік лауазымдарға тағайындалғандар (273-278 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
273.
судьялар
274.
Парламент депутаттары
275.
тұрақты негізде жұмыс істейтін мәслихат депутаттары
276.
мемлекеттік саяси қызметшілер
277.
халықаралық қызметшілер
278.
"А" корпусының әкімшілік лауазымынан "Б" корпусы әкімшілік лауазымына
279.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның 29-бабының 4-тармағына сәйкес конкурстық іріктеуден тыс әкімшілік лауазымға тағайындалғандар (280-282 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
280.
көмекшілер
281.
кеңесшілер
282.
баспасөз-хатшылары
Басқа себептермен
283.
Барлығы (284-290 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
284.
сайлау қорытындылары бойынша
285.
мәслихаттың шешімі бойынша
286.
"А" корпусының кадр резервінен қабылданғандар
287.
аттестаттау нәтижелері бойынша
288.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 39-бабына сәйкес іссапарға жіберілгендер
289.
қайта ұйымдастыру, тарату кезінде және мемлекеттік органның штаттық құрылымының өзгеруіне байланысты тағайындалғандар
290.
басқалар
6. "Тәлімгерлік және сынақ мерзімі"
Сынақ мерзімі ағымдағы жылы тағайындалған мемлекеттік қызметшілер саны

251.
Количество государственных служащих, назначенных в порядке ротации из числа подлежащих (сумма столбцов 252, 257), в том числе:
252.
плановая (сумма столбцов 253-256), в том числе:
253.
межуровневая ("центр – регион", "регион – центр")
254.
межрегиональная ("регион – регион")
255.
межсекторальная ("центр – центр")
256.
внутрирегиональная ("область - район", "район - область", "область - область", "район - район")
257.
внеплановая (сумма столбцов 258-261), в том числе:
258.
межуровневая ("центр – регион", "регион – центр")
259.
межрегиональная ("регион – регион")
260.
межсекторальная ("центр – центр")
261.
внутрирегиональная ("область - район", "район - область", "область - область", "район - район")
262.
Количество государственных служащих, срок пребывания которых на должности продлен в соответствии с законодательством
263.
Количество ротированных государственных служащих, которым предоставлено служебное жилье
264.
Количество ротированных государственных служащих, имеющих собственное жилье по месту ротации
265.
Количество государственных служащих, ротация которых не связана с переездом в другую местность
Назначение в порядке перевода
266.
в порядке перевода (сумма столбцов 267-268), в том числе:
267.
из других государственных органов
268.
внутри государственного органа (сумма столбцов 269-271), в том числе
269.
на вышестоящие должности
270.
на нижестоящие должности
271.
на равнозначные должности
Внеконкурсные назначения
272.
занявшие административные должности вне конкурсного отбора в соответствии со статьей 15 Закона "О государственной службе Республики Казахстан" (сумма столбцов 273-278), в том числе:
273.
судьи
274.
депутаты Парламента
275.
депутаты маслихатов, работающие на постоянной основе
276.
политические государственные служащие
277.
международные служащие
278.
с административной должности корпуса "А" на административную должность корпуса "Б"
279.
назначенные на административные должности вне конкурсного отбора в соответствии с пунктом 4 статьи 29 Закона "О государственной службе Республики Казахстан" (сумма столбцов 280-282), в том числе:
280.
помощники
281.
советники
282.
пресс-секретари
По другим причинам
283.
Всего (сумма столбцов 284-290), в том числе в связи:
284.
по итогам выборов
285.
по решению маслихата
286.
принятые из кадрового резерва корпуса "А"
287.
по результатам аттестации
288.
прикомандированные в соответствии со статьей 39 Закона "О государственной службе Республики Казахстан"
289.
назначенные при реорганизации, ликвидации и в связи с изменением штатной структуры государственного органа
290.
иное
6. "Испытательный срок и наставничество"
Количество государственных служащих, которым назначался испытательный срок в текущем году

291.
Барлығы (292-293 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
292.
алғаш қабылданғандар
293.
қайта қабылданғандар
Есеп тапсыру кезінде сынақ мерзімін өтіп жатқан мемлекеттік қызметшілер саны
(сынақ мерзімі ағымдағы жылы тағайындалған тұлғалар ішінен)
294.
Барлығы (295, 298 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
295.
алғаш қабылданғандар (296-297 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
296.
3 айға дейін
297.
6 айға дейін
298.
қайта қабылданғандар (299-300 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
299.
3 айға дейін
300.
6 айға дейін
Сынақ мерзімінен сәтті өткен мемлекеттік қызметшілер саны
(сынақ мерзімі ағымдағы жылы тағайындалған тұлғалар ішінен)
301.
Барлығы (302, 305 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
302.
алғаш қабылданғандар (303-304 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
303.
3 айға дейін
304.
6 айға дейін
305.
қайта қабылданғандар (306-307 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
306.
3 айға дейін
307.
6 айға дейін
308.
Сынақ мерзімі аяқталғанға дейін жұмыстан шығарылғандардың саны (сынақ мерзімі ағымдағы жылда тағайындалған тұлғалар ішінен)
309.
Сынақ мерзімнен өтпеу қорытындысы бойынша жұмыстан шығарылғандардың саны (бұл бағана толтырылмайды, деректер "Ауысушылық" бөлімінің 207-бағанынан автоматты түрде тартылады)
310.
Ағымдағы жылы тәлімгерлер бекітілген мемлекеттік қызметшілердің саны (ағымдағы жылы сынақ мерзімі тағайындалған адамдар арасында).
7. "Оқыту"
Қайта даярлау
311.
Ағымдағы жылы қайта даярлауға жатқандар, барлығы (316, 321 бағаналар жиынтығы)
312.
олардың ішінде өткендер (317, 322 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
313.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында (318, 323 бағаналар жиынтығы)
314.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының филиалдарында (319, 324 бағаналар жиынтығы)
315.
басқа білім беру ұйымдарында (320, 325 бағаналар жиынтығы)
Алғаш түскендер
316.
Оқытуға жатқандардың барлығы
317.
олардың ішінде өткендер (318-320 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
318.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында
319.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының филиалдарында
320.
басқа білім беру ұйымдарында
"Б" корпусының басқарушы лауазымына алғаш тағайындалғандар
321.
Оқытуға жатқандардың барлығы
322.
олардың ішінде өткендер (323-325 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
323.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында
324.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының филиалдарында
325.
басқа білім беру ұйымдарында
Біліктілікті арттыру

291.
Всего (сумма столбцов 292-293), в том числе:
292.
впервые принятые
293.
вновь принятые
Количество государственных служащих, проходящих испытательный срок на момент предоставления отчета
(из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году)
294.
Всего (сумма столбцов 295, 298), в том числе:
295.
впервые принятые (сумма столбцов 296-297), в том числе:
296.
до 3 месяцев
297.
до 6 месяцев
298.
вновь принятые (сумма столбцов 299-300), в том числе:
299.
до 3 месяцев
300.
до 6 месяцев
Количество государственных служащих, успешно прошедших испытательный срок (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году)
301.
Всего (сумма столбцов 302, 305), в том числе:
302.
впервые принятые (сумма столбцов 303-304), в том числе:
303.
до 3 месяцев
304.
до 6 месяцев
305.
вновь принятые (сумма столбцов 306-307), в том числе:
306.
до 3 месяцев
307.
до 6 месяцев
308.
Количество уволенных до окончания испытательного срока (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году)
309.
Количество уволенных по итогам не прохождения испытательного срока (данный столбец не заполняется, данные автоматически потягиваются со столбца 207 раздела "Сменяемость")
310.
Количество государственных служащих, за которыми закреплены (закреплялись) наставники в текущем году (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году)
7. "Обучение"
Переподготовка
311.
Всего подлежали переподготовке в текущем году (сумма столбцов 316, 321)
312.
из них прошли (сумма столбцов 317, 322), в том числе:
313.
в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан (сумма столбцов 318, 323)
314.
в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан (сумма столбцов 319, 324)
315.
в иных организациях образования (сумма столбцов 320, 325)
Впервые поступившие
316.
Всего подлежали
317.
из них прошли (сумма столбцов 318-320), в том числе:
318.
в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан
319.
в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан
320.
в иных организациях образования
Впервые назначенные на руководящую должность корпуса "Б"
321.
Всего подлежали
322.
из них прошли (сумма столбцов 323-325), в том числе:
323.
в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан
324.
в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан
325.
в иных организациях образования
Повышение квалификации

900.
сот тәртібімен
901.
Шағымдарды қарастыру қорытындылары (902, 905 жолдар жиынтығы), соның ішінде:
902.
уәкілетті орган не оның аумақтық бөлімшесінде қарастыру қорытындысы бойынша (903-904 жолдар жиынтығы), соның ішінде:
903.
комиссияның шешімі жойылды
904.
комиссияның шешімі өзгеріссіз қалды
905.
сотта қарастыру қорытындысы бойынша (906-907 жолдар жиынтығы), соның ішінде:
906.
комиссияның шешімі жойылды
907.
комиссияның шешімі өзгеріссіз қалды
Атауы
_____________________________________
_____________________________________
Мекенжайы
_______________________________________
_______________________________________
Телефондары ___________________________________________________________________
Электронды пошта мекенжайы ____________________________________________________
Жауапты тұлға ___________________________________________ қолы _________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам
____________________________________________________ қолы __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Мемлекеттік саяси және
әкімшілік қызметшілердің кадр
құрамының жай-күйіне,
сондай-ақ мемлекеттік
қызметтің мемлекеттік саяси
және әкімшілік
лауазымдарының мониторингі
бойынша есеп" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанына қосымша
"Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілердің кадр құрамының жай-күйінің, сондай-ақ мемлекеттік қызметтің мемлекеттік саяси және әкімшілік лауазымдарының мониторингі бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (Индексі: 1-М, кезеңділігі: тоқсан сайын) 1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілердің кадр құрамының жай-күйіне, сондай-ақ мемлекеттік қызметтің мемлекеттік саяси және әкімшілік лауазымдарының мониторингі бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі - Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Есеп нысаны мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілердің (бұдан әрі - қызметшілер) кадр құрамының жай-күйіне мониторинг жүргізу мақсатында әзірленген;
3. Есеп нысанын мемлекеттік органдар толтырады және бастапқы есептілік деректерінің негізінде өспелі қорытындымен ұсынады.
4. Есеп нысанына мемлекеттік органның басшысы немесе оның міндеттерін атқаратын адам тегі мен аты-жөнін көрсетумен қол қояды.
5. Есеп нысаны мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме

900.
в судебном порядке
901.
Итоги рассмотрения жалоб (сумма строк 902, 905), в том числе:
902.
по итогам рассмотрения в уполномоченном органе или его территориальном подразделении (сумма строк 903-904), в том числе:
903.
решение комиссии отменено
904.
решение комиссии оставлено без изменений
905.
по итогам рассмотрения в суде (сумма строк 906-907), в том числе:
906.
решение комиссии отменено
907.
решение комиссии оставлено без изменений
Наименование __________________________________
__________________________________
Адрес __________________________________
__________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Ответственное лицо _________________________________подпись ________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
____________________________________________________подпись _________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет по мониторингу
состояния кадрового состава
политических и административных
государственных служащих,
а также политических и
административных государственных
должностей государственной службы"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по мониторингу состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих, а также политических и административных государственных должностей государственной службы"
(Индекс: 1-М, периодичность, ежеквартально)
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет по мониторингу состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих, а также политических и административных государственных должностей государственной службы" (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в целях ведения мониторинга состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих (далее – служащие);
3. Форма отчета заполняется государственными органами и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа, либо лицо, исполняющее его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
5. Отчет заполняется на государственном и русском языках.
Пояснение по заполнению формы

6. Есеп нысанының 1-бағанасында Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізіліміне (бұдан әрі - Тізілім) сәйкес мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының санаттары көрсетіледі.
7. Есеп нысанының 2-бағанында Тізілімге сәйкес мемлекеттік қызметшілердің лауазымдары көрсетіледі.
8. Есеп нысанының 3-бағанында мемлекеттік қызметшілердің штаттық саны бойынша деректер көрсетіледі.
Штаттық сан болып мемлекеттік орган қызметшілерінің белгілі бір нормативтік құқықтық актімен лимиттенген саны аңғарылады.
9. Есеп нысанының 4-бағанында төменгі лауазым туралы деректер көрсетіледі.
10. Есеп нысанының 5-бағанында мемлекеттік қызметшілердің нақты саны бойынша деректер көрсетіледі.
4-бағанында деректер 3-бағанында деректерден асып кете алмайды.
11. Есеп нысанының 6-бағанында мемлекеттік қызметшілердің нақты санынан ер адамдардың саны көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 7-бағанында мемлекеттік қызметшілердің нақты санынан әйелдердің саны көрсетіледі.
13. Есеп нысанының 8-бағанында тұрақты бос лауазымдардың саны көрсетіледі.
14. Есеп нысанының 9-бағанында соның ішінде 3 айдан көп тұрақты бос лауазымдардың саны көрсетіледі.
15. Есеп нысанының 10-бағанында конкурста қатысқан үміткерлердің болмауына байланысты бос лауазымдар саны көрсетіледі.
16. Есеп нысанының 11-бағанында конкурс комиссиясының оң шешімін алған үміткерлердің болмауына байланысты бос лауазымдар саны көрсетіледі.
17. Есеп нысанының 12-бағанында басқа себептер көрсетіледі.
18. Есеп нысанының 13-бағанында 1 жыл бойы тұрақты бос лауазымдар саны көрсетіледі (жыл бойы 1 күннен артық бос болған барлық тұрақты лауазымдар көрсетіледі).
19. Есеп нысанының 14-бағанында үш айдан артық бос болған лауазымдардың саны көрсетіледі.
20. Есеп нысанының 15-бағанында уақытша бос орындар саны көрсетіледі.
21. Есеп нысанының 16-бағанында конкурсқа қатысқан дәлелді себептермен болмаған кандидаттардың саны көрсетіледі.
22. Есеп нысанының 17-бағанында баланың туылуына және күтіміне байланысты демалыс алған қызметшілер саны көрсетіледі.
23. Есеп нысанының 18-бағанында оқу демалысына шыққан қызметшілер саны көрсетіледі.
24. Есеп нысанының 19-бағанында ауыру салдарынан жұмыс орнында (қатарынан екі айдан артық) болмаған қызметшілердің саны көрсетіледі.
25. Есеп нысанының 20-бағанында басқа да себептермен болмаған қызметшілер саны көрсетіледі.
26. Есеп нысанының 21-бағанында уақытша жоқ мемлекеттік қызметшілердің міндеттерін атқаратын қызметшілер саны көрсетіледі.

6. В столбце 1 Формы отчета указываются категории должностей государственных служащих согласно Реестру должностей политических и административных государственных служащих, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года №150 (далее – Реестр).
7. В столбце 2 Формы отчета указываются должности служащих согласно Реестру.
8. В столбце 3 Формы отчета указываются данные по штатной численности служащих.
Под штатной численностью понимается численность служащих государственного органа, лимитированная каким-либо нормативным правовым актом.
9. В столбце 4 Формы отчета указываются данные о низовой должности.
10. В столбце 5 Формы отчета указываются данные по фактической численности государственных служащих.
Данные в столбце 4 не могут превышать данные столбца 3.
11. В столбце 6 Формы отчета указывается количество мужчин из фактической численности государственных служащих.
12. В столбце 7 Формы отчета указывается количество женщин из фактической численности государственных служащих.
13. В столбце 8 Формы отчета указывается количество постоянных вакантных должностей.
14. В столбце 9 Формы отчета указывается, в том числе количество постоянных вакансий более 3 месяцев
15. В столбце 10 Формы отчета указывается количество вакансий с отсутствием кандидатов, принявших участие в конкурсе.
16. В столбце 11 Формы отчета указывается количество вакансий с отсутствием кандидатов, получивших положительное решение конкурсной комиссии.
17. В столбце 12 Формы отчета указываются иные причины.
18. В столбце 13 Формы отчета указывается количество должностей, вакантных в течение года (указываются все постоянный вакантные должности, бывшие незанятыми более 1 дня в течение года).
19. В столбце 14 Формы отчета указывается количество вакансий более трех месяцев.
20. В столбце 15 Формы отчета указывается количество временных вакансий.
21. В столбце 16 Формы отчета указывается количество служащих, отсутствующих по уважительным причинам (суммирует данные столбцов 17-20).
22. В столбце 17 Формы отчета указывается количество служащих, вышедших в отпуск по рождению и уходу за ребенком.
23. В столбце 18 Формы отчета указывается количество служащих, вышедших в учебный отпуск.
24. В столбце 19 Формы отчета указывается количество служащих, отсутствующих вследствие заболевания (более двух месяцев подряд).
25. В столбце 20 Формы отчета указывается количество служащих, отсутствующих по другим причинам.
26. В столбце 21 Формы отчета указывается количество служащих, исполняющих обязанности временно отсутствующих государственных служащих.

27. Есеп нысанының 22-бағанында арнайы тексеріс кезінде уақытша міндеттерін атқаратын қызметшілер саны көрсетіледі.
28. Есеп нысанының 23-бағанында мемлекеттік органды құру кезінде уақытша міндет атқаратын қызметшілер саны көрсетіледі.
29. Есеп нысанының 24-бағанында іссапарға барған мемлекеттік қызметшілердің саны (25-28 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
30. Есеп нысанының 25-бағанында мемлекеттік органдарға іссапарға барған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
31. Есеп нысанының 26-бағанында халықаралық ұйымдарға іссапарға барған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
32. Есеп нысанының 27-бағанында шетелдік ұйымдарға іссапарға барған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
33. Есеп нысанының 28-бағанында басқа ұйымдарға іссапарға барған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
34. Есеп нысанының 29-бағанында жас ерекшелігі бойынша мемлекеттік қызметшілердің (30-34 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
35. Есеп нысанының 30-34 бағаналарында 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 50 жастан және жоғары жас құрамының саны көрсетіледі.
36. Есеп нысанының 35-бағанында мемлекеттік қызметшілердің орта жасы көрсетіледі.
37. Есеп нысанының 36-бағанында зейнет алды жастағы (37-40 бағаналар жиынтығы) мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
38. Есеп нысанының 37-бағанында зейнеталды жастағы ер адамдар (зейнетке 1 жыл қалған) саны көрсетіледі.
39. Есеп нысанының 38-бағанында зейнеталды жастағы әйелдер (зейнетке 1 жыл қалған) саны көрсетіледі.
40. Есеп нысанының 39-бағанында зейнеталды жастағы ер адамдар (зейнетке 2 жыл қалған) саны көрсетіледі.
41. Есеп нысанының 40-бағанында зейнеталды жастағы әйелдер (зейнетке 2 жыл қалған) саны көрсетіледі.
42. Есеп нысанының 41-бағанында заңға сәйкес мемлекеттік қызметте болу мерзімі ұзартылған зейнет жастағы тұлғалар ( 42-43 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
43. 42-43-бағаналарда ер адамдар мен әйелдердің саны көрсетіледі.
44. Есеп нысанының 44-бағанында мүмкіндігі шектеулі қызметшілердің саны (45-46 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
45. Есеп нысанының 45-46-бағаналарында ер адамдар мен әйелдердің саны көрсетіледі.
46. Есеп нысанының 47-бағанында жыл басынан тәртіптік жауапкершілікке тартылған мемлекеттік қызметшілер саны (48-54 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
47. Есеп нысанының 48-бағанында ескерту саны көрсетіледі.

27. В столбце 22 Формы отчета указывается количество служащих, временно исполняющих обязанности на период специальной проверки.
28. В столбце 23 Формы отчета указывается количество служащих, временно исполняющих обязанности в период создания государственного органа.
29. В столбце 24 Формы отчета указывается количество прикомандированных государственных служащих (суммирует данные столбцов 25-28).
30. В столбце 25 Формы отчета указывается количество прикомандированных государственных служащих в государственные органы.
31. В столбце 26 Формы отчета указывается количество прикомандированных государственных служащих в международные организации.
32. В столбце 27 Формы отчета указывается количество прикомандированных государственных служащих в загранучреждения.
33. В столбце 28 Формы отчета указывается количество прикомандированных государственных служащих в иные организации.
34. В столбце 29 Формы отчета указывается количество государственных служащих по возрасту (суммирует данные столбцов 30-34).
35. В столбцах с 30 по 34 указывается возрастной состав до 22 лет (включительно), от 23 до 29 лет (включительно), с 30 лет до 39 лет (включительно), с 40 лет до 49 лет (включительно), от 50 лет и выше.
36. В столбце 35 Формы отчета указывается средний возраст государственных служащих.
37. В столбце 36 Формы отчета указывается количество государственных служащих предпенсионного возраста (суммирует данные столбцов 37-40).
38. В столбце 37 Формы отчета указывается количество мужчин предпенсионного возраста (1 год до пенсии).
39. В столбце 38 Формы отчета указывается количество женщин предпенсионного возраста (1 год до пенсии).
40. В столбце 39 Формы отчета указывается количество мужчин предпенсионного возраста (2 года до пенсии).
41. В столбце 40 Формы отчета указывается количество женщин предпенсионного возраста (2 года до пенсии).
42. В столбце 41 Формы отчета указываются лица, достигшие пенсионного возраста, пребывание которых на государственной службе продлено в соответствии с законодательством (суммирует данные столбцов 42-43).
43. В столбцах с 42 по 43 указывается количество мужчин, женщин.
44. В столбце 44 Формы отчета указывается количество людей с ограниченными возможностями (суммирует данные столбцов 45-46).
45. В столбцах с 45 по 46 указывается количество мужчин, женщин.
46. В столбце 47 Формы отчета указывается количество государственных служащих, привлеченных к дисциплинарной ответственности с начала года (суммирует данные столбцов 48-54).
47. В столбце 48 Формы отчета указывается количество замечаний.

48. Есеп нысанының 49- бағанында сөгіс саны көрсетіледі.
49. Есеп нысанының 50-бағанында қатаң сөгіс саны көрсетіледі.
50. Есеп нысанының 51-бағанында қызметке толық сәйкес еместігі туралы ескерту саны көрсетіледі.
51. Есеп нысанының 52-бағанында мемлекеттік лауазымда төмендету саны көрсетіледі.
52. Есеп нысанының 53-бағанында атқаратын мемлекеттік лауазымынан босату саны көрсетіледі.
53. Есеп нысанының 54-бағанында басқалары көрсетіледі.
54. Есеп нысанының 55-бағанында жыл басынан тәртіптік жауапкершілікке қайта тартылған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
55. Есеп нысанының 56-бағанында мемлекеттік қызметшілердің білімі бойынша (57-59 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
56. Есеп нысанының 57-бағанында негізгі орта білімі бар мемлекеттік қызметшілер (қызметшіде орта білімнен кейінгі білім немесе жоғары білімі болмаған кезде ғана толтырылады) саны көрсетіледі.
57. Есеп нысанының 58-бағанында орта кәсіптік, орта техникалық білімі, орта білімнен кейінгі білімі бар мемлекеттік қызметшілер (жоғары білімі болмаған жағдайда ғана толтырылады) саны көрсетіледі.
58. Есеп нысанының 59-бағанында жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (60-73 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
59. Есеп нысанының 60-73 бағаналарында ұсынылған жоғары білім мамандықтарының біріне сәйкес мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі (білім беру, гуманитарлық ғылымдар, құқық, өнер, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылық ғылымдар, қызмет көрсету, әскери іс және қауіпсіздік, денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), ветеринария, басқалары).
60. Есеп нысанының 74-бағанында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мемлекеттік қызметшілер көрсетіледі (91-94, 99, 104, 110 бағаналар жиынтығы).
61. Есеп нысанының 75-бағанында бірден көп жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (76, 82, 88 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
62. Есеп нысанының 76-бағанында екінші жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (77-81 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
63. Есеп нысанының 77-81 бағаналарында берілген бір мамандыққа сәйкес келетін жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (экономика және бизнес; құқық; техникалық ғылымдар және технологиялар; білім; басқа) саны көрсетіледі.
64. Есеп нысанының 82-бағанында үшінші жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (83-87 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.

48. В столбце 49 Формы отчета указывается количество выговоров.
49. В столбце 50 Формы отчета указывается количество строгих выговоров.
50. В столбце 51 Формы отчета указывается количество предупреждений о неполном служебном соответствии.
51. В столбце 52 Формы отчета указывается количество понижений в государственной должности.
52. В столбце 53 Формы отчета указывается количество увольнений с занимаемой государственной должности.
53. В столбце 54 Формы отчета указывается иное.
54. В столбце 55 Формы отчета указывается количество государственных служащих, привлеченных к дисциплинарной ответственности с начала года повторно.
55. В столбце 56 Формы отчета указывается количество государственных служащих по образованию (суммирует данные столбцов 57-59).
56. В столбце 57 Формы отчета указывается количество государственных служащих по основному среднему образованию (заполняется только при отсутствии у служащего послесреднего или высшего образования).
57. В столбце 58 Формы отчета указывается количество государственных служащих с среднее профессиональным, среднее техническим образованием, послесредним образованием (заполняется только если отсутствует высшее образование).
58. В столбце 59 Формы отчета указывается количество государственных служащих с высшим образованием (суммирует данные столбцов 60-73).
59. В столбцах с 60 по 73 указывается количество государственных служащих соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; иное).
60. В столбце 74 Формы отчета указывается количество государственных служащих с послевузовским образованием (суммирует данные столбцов 91-94, 99, 104, 110).
61. В столбце 75 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих более одного высшего образования (суммирует данные столбцов 76, 82, 88).
62. В столбце 76 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих второе высшее образование (суммирует данные столбцов 77-81).
63. В столбцах с 77 по 81 указывается количество государственных служащих, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (экономика и бизнес; право; технические науки и технологии; образование; иное).
64. В столбце 82 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих третье высшее образование (суммирует данные столбцов 83-87).

65. Есеп нысанының 83-87 бағаналарында берілген бір мамандыққа сәйкес келетін жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (экономика және бизнес; құқық; техникалық ғылымдар және технологиялар; білім беру; басқа) саны көрсетіледі.
66. Есеп нысанының 88-бағанында төртінші жоғары және одан көп білімі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
67. Есеп нысанының 89-бағанында Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясын бітірген мемлекеттік қызметшілер (90-95 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
68. Есеп нысанының 90-95 бағаналарында: 90-бағанында - мемлекеттік басқару менеджері, 91-бағанында - магистр дәрежесі, 92-бағанында - ғылым кандидаты, 93-бағанында - философия докторы (PhD), 94-бағанында - ғылым докторы, 95-бағанында өзге ғылыми дәрежесі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
69. Есеп нысанының 96-бағанында халықаралық "Болашақ" стипендиясының мемлекеттік қызметші түлектерінің (97-99, 103 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
70. Есеп нысанының 97-бағанында тағылымдамадан өткен мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
71. Есеп нысанының 98-бағанында жоғары білім алған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
72. Есеп нысанының 99-бағанында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мемлекеттік қызметшілер (100-103 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
73. Есеп нысанының 100-103 бағаналарында: 100-бағанада магистратура, 101-бағанында аспирантура, 102-бағанында докторантура білімі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
74. Есеп нысанының 103-бағанында басқа білімі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
75. Есеп нысанының 104-бағанында Қазақстан Республикасының басқа оқу орындарындағы жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мемлекеттік қызметшілер (105-107 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
76. Есеп нысанының 105-107 бағаналарында: 105-бағанында магистратура, 106-бағанында аспирантура, 107-бағанында докторантура білімі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
77. Есеп нысанының 108-бағанында шетелдік білімі бар мемлекеттік қызметшілер (109-110 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
78. Есеп нысанының 109-бағанында шетелдік жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
79. Есеп нысанының 110-бағанында шетелдік жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мемлекеттік қызметшілер (111-113 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
80. Есеп нысанының 111-113 бағаналарында: 111-бағанында магистратура, 112-бағанында аспирантура, 113-бағанында докторантура білімі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.

65. В столбцах с 83 по 87 указывается количество государственных служащих, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (экономика и бизнес; право; технические науки и технологии; образование; иное).
66. В столбце 88 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих четыре и более высших образования.
67. В столбце 89 Формы отчета указывается количество государственных служащих, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан (суммирует данные столбцов 90-95).
68. В столбцах с 90 по 95 указывается количество государственных служащих, имеющих ученую степень: в столбце 90 - менеджер государственного управления, в столбце 91 - степень магистра, в столбце 92 - кандидат наук, в столбце 93 - доктор философии (PHD), в столбце 94 - доктор наук, в столбце 95 - иное).
69. В столбце 96 Формы отчета указывается количество государственных служащих – выпускников международной стипендии "Болашак" (суммирует данные столбцов 97-99, 103).
70. В столбце 97 Формы отчета указывается количество государственных служащих, прошедших стажировку.
71. В столбце 98 Формы отчета указывается количество государственных служащих, получивших высшее образование.
72. В столбце 99 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих послевузовское образование (суммирует данные столбцов 100-103).
73. В столбцах с 100 по 103 указывается количество государственных служащих, имеющих образование: в столбце 100 - магистратура, в столбце 101 – аспирантура, в столбце 102 – докторантура.
74. В столбце 103 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих иное образование.
75. В столбце 104 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих послевузовское образование в иных учебных заведениях Республики Казахстан (суммирует данные столбцов 105-107).
76. В столбцах с 105 по 107 указывается количество государственных служащих, имеющих образование: в столбце 105 - магистратура, в столбце 106 – аспирантура, в столбце 107 - докторантура.
77. В столбце 108 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих зарубежное образование (суммирует данные столбцов 109-110).
78. В столбце 109 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих зарубежное высшее образование.
79. В столбце 110 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих зарубежное послевузовское образование (суммирует данные столбцов 111-113).
80. В столбцах с 111 по 113 указывается количество государственных служащих, имеющих образование: в столбце 111 - магистратура, в столбце 112 – аспирантура, в столбце 113 - докторантура.

81. Есеп нысанының 114-бағанында ғылыми дәрежесі бар мемлекеттік қызметшілер (115-116 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
82. Есеп нысанының 115-116 бағаналарында: 115-бағанында ғылым кандидаты, 116-бағанында ғылым докторы атағы бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
83. Есеп нысанының 117-бағанында ғылыми атағы бар мемлекеттік қызметшілер (118-119 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
84. Есеп нысанының 118-119 бағаналарында: 118-бағанында қауымдастырылған профессор (доцент), 119-бағанында профессор атағы бар мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
85. Есеп нысанының 120-бағанында оқуды мемлекеттік тапсырыс негізінде мемлекеттік қызметшілерді даярлау және қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламалары бойынша немесе басым мамандықтар бойынша шетелдік жоғары оқу орындарын бітірген адамдардың саны көрсетіледі (МБА, "Болашақ" бағдарламасының, шетелдік білімі бар түлектерді қоса алғанда және басқалар).
86. Есеп нысанының 121-бағанында мемлекеттік қызмет өтілі (122-135 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
87. Есеп нысанының 122-135 бағаналарында: 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан 5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан 11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін, 17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан астам мемлекеттік қызмет өтілі бар мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
88. Есеп нысанының 136-бағанында мемлекеттік қызметтің орташа өтілі көрсетіледі.
89. Есеп нысанының 137-бағанында атқаратын лауазымдағы жұмыс өтілі (138-148 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
90. Есеп нысанының 138-148 бағаналарында: 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 4 жылға дейін, 4 жылдан 6 жылға дейін, 6 жылдан 8 жылға дейін, 8 жылдан 10 жылға дейін, 10 жылдан 12 жылға дейін, 12 жылдан 15 жылға дейін, 15 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан артық атқаратын лауазымдағы жұмыс өтілі көрсетіледі.
91. Есеп нысанының 149-бағанында атқаратын қызметтегі орташа өтіл көрсетіледі.
92. Есеп нысанының 150-бағанында мемлекеттік органда 3 жылдан астам жұмыс істеген мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
93. Есеп нысанының 151-бағанында мемлекеттік қызметте өңірлік жұмыс тәжірибесі бар мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
94. Есеп нысанының 152-бағанасында барлық ауысқан мемлекеттік қызметшілердің (153, 176, 195, 200, 205-207, 210 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
95. Есеп нысанының 153-бағанында мемлекеттік органның ішінде тағайындалумен ауысқандардың (154, 155, 159-171, 174, 175 бағаналар жиынтығы) жалпы саны көрсетіледі.

81. В столбце 114 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 115-116).
82. В столбцах с 115 по 116 указывается количество государственных служащих, имеющих образование: в столбце 115 - кандидат наук, в столбце 116 - доктор наук.
83. В столбце 117 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 118-119).
84. В столбцах с 118 по 119 указывается количество государственных служащих имеющих образование: в столбце 118 - ассоциированный профессор (доцент), в столбце 119 - профессор.
85. В столбце 120 указывается количество лиц, завершивших обучение по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям" (включая выпускников АГУ, программы "Болашак", имеющих зарубежное образование и другие).
86. В столбце 121 Формы отчета указывается стаж государственной службы (суммирует данные столбцов 122-135).
87. В столбцах с 122 по 135 указывается количество государственных служащих, имеющих стаж государственной службы до одного года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
88. В столбце 136 Формы отчета указывается средний стаж государственной службы.
89. В столбце 137 Формы отчета указывается стаж работы в занимаемой должности (суммирует данные столбцов 138-148).
90. В столбцах с 138 по 148 указывается стаж работы в занимаемой должности до одного года, от 1 до 2 лет, от 2 до 4 лет, от 4 до 6 лет, от 6 до 8 лет, от 8 до 10 лет, от 10 до 12 лет, от 12 до 15 лет, от 15 до 20 лет, от 20 до 25 лет, более 25 лет.
91. В столбце 149 Формы отчета указывается средний стаж в занимаемой должности.
92. В столбце 150 Формы отчета указывается количество государственных служащих, проработавших в государственном органе более трех лет.
93. В столбце 151 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих региональный опыт работы на государственной службе.
94. В столбце 152 Формы отчета указывается количество всего сменившихся государственных служащих (суммирует данные столбцов 153, 176, 195, 200, 205-207, 210).
95. В столбце 153 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением внутри государственного органа (суммирует данные столбцов 154, 155, 159-171, 174, 175).

96. Есеп нысанының 154-бағанында мемлекеттік органның ішінде конкурс бойынша басқа лауазымға тағайындалумен ауысқандардың жалпы саны көрсетіледі.
97. Есеп нысанының 155-бағанында мемлекеттік органның ішінде басқа лауазымға ауысу тәртібінде тағайындалумен ауысқандардың (156-158 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
98. Есеп нысанының 156-158 бағаналарында мемлекеттік органның ішінде тағайындалумен: 156-бағанында төмен тұрған лауазымға, 157-бағанында тең лауазымға, 158-бағанында жоғары тұрған лауазымға ауысқандар саны көрсетіледі .
99. Есеп нысанының 159-бағанында мемлекеттік органның ішінде мемлекеттік саяси лауазымға тағайындалумен ауысқандар саны көрсетіледі.
100. Есеп нысанының 160-бағанында депутаттыққа сайлану немесе тағайындалуға байланысты мемлекеттік органның ішінде лауазымға тағайындалумен ауысқандар саны көрсетіледі.
101. Есеп нысанының 161-бағанында мемлекеттік органның ішінде "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына тағайындалуына байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.
102. Есеп нысанының 162-бағанында мемлекеттік органның ішінде саяси қызметшілердің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына тағайындалуына байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.
103. Есеп нысанының 163-бағанында мемлекеттік органның ішінде "А" корпусы қызметшілерінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымына тағайындалумен ауысқандардың саны көрсетіледі.
104. Есеп нысанының 164-бағанында мемлекеттік органның ішінде ротация тәртібімен тағайындалумен ауысқандардың саны көрсетіледі.
105. Есеп нысанының 165-бағанында мемлекеттік органның ішінде жергілікті өкілді органдарға тағайындаумен немесе Қазақстан Республикасы заңдарына сәйкес сайланумен ауысқандардың саны көрсетіледі.
106. Есеп нысанының 166-бағанында құқық қорғау органдарына тағайындалуына байланысты ауысқандардың саны көрсетіледі.
107. Есеп нысанының 167-бағанында арнайы органдарға тағайындалуына байланысты ауысқандардың саны көрсетіледі.
108. Есеп нысанының 168-бағанында әскери қызметке түсуге байланысты ауысқандардың саны көрсетіледі.
109. Есеп нысанының 169-бағанында сот органдарына кіруге байланысты ауысқандардың саны көрсетіледі.
110. Есеп нысанының 170-бағанында мемлекеттік органның ішінде атқарып отырған мемлекеттік лауазымдар қайта құрылған кезде тағайындалумен ауысқандардың саны көрсетіледі.
111. Есеп нысанының 171-бағанында мемлекеттік органның ішінде аттестация нәтижелері бойынша тағайындалумен ауысқандар (172-173 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.

96. В столбце 154 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа на другие должности по конкурсу.
97. В столбце 155 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа на другие должности в порядке перевода (суммирует данные столбцов 156-158).
98. В столбцах с 156 по 158 указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа: в столбце 156 - на нижестоящую должность, в столбце 157 - на равнозначную должность, в столбце 158 - на вышестоящую должность.
99. В столбце 159 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа на политическую государственную должность.
100. В столбце 160 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа в связи с избранием или назначением в депутаты.
101. В столбце 161 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа на административную государственную должность корпуса "А".
102. В столбце 162 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа политических служащих на административную государственную должность корпуса "Б".
103. В столбце 163 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа служащих корпуса "А" на административную государственную должность корпуса "Б".
104. В столбце 164 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа в прядке ротации.
105. В столбце 165 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа местными представительными органами или избранием в соответствии с законами Республики Казахстан.
106. В столбце 166 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением в правоохранительные органы.
107. В столбце 167 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением в специальные органы.
108. В столбце 168 Формы отчета указывается количество сменившихся с поступлением на воинскую службу.
109. В столбце 169 Формы отчета указывается количество сменившихся с поступлением в судебные органы.
110. В столбце 170 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа при преобразовании занимаемых государственных должностей в другие должности.
111. В столбце 171 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа по результатам аттестации (суммирует данные столбцов 172-173).

112. Есеп нысанының 172-173 бағаналарында мемлекеттік органның ішінде:172-бағанында - лауазымынан жоғарылап, 173-бағанында - лауазымынан төмендеп тағайындалумен ауысқандар саны көрсетіледі.
113. Есеп нысанының 174-бағанында мемлекеттік органның ішінде бағалау нәтижелері бойынша тағайындалумен ауысқандар саны көрсетіледі.
114. Есеп нысанының 175-бағанында басқалары көрсетіледі.
115. Есеп нысанының 176-бағанында басқа мемлекеттік органдарға тағайындалуға байланысты барлық (177, 178, 182-194 бағаналар жиынтығы) ауысқандардың саны көрсетіледі.
116. Есеп нысанының 177-бағанында конкурс бойынша басқа мемлекеттік органдарға тағайындалып ауысқандар саны көрсетіледі.
117. Есеп нысанының 178-бағанында ауысу тәртібі бойынша басқа мемлекеттік органдарға тағайындалып ауысқандар (179-181 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
118. Есеп нысанының 179-181 бағаналарында басқа мемлекеттік органдарға тағайындалып: 179-бағанында - төмен тұрған лауазымға, 180-бағанында - мәні тең лауазымға, 181-бағанында - жоғары тұрған лауазымға ауысқандар саны көрсетіледі.
119. Есеп нысанының 182-бағанында басқа мемлекеттік органдарға саяси мемлекеттік лауазымға тағайындалып ауысқандар саны көрсетіледі.
120. Есеп нысанының 183-бағанында депутаттыққа сайланған немесе тағайындалып ауысқандар саны көрсетіледі.
121. Есеп нысанының 184-бағанында "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына тағайындалып, басқа мемлекеттік органдарға ауысқандар саны көрсетіледі.
122. Есеп нысанының 185-бағанында "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына тағайындалып саяси қызметшілердің басқа мемлекеттік органдарға ауысқандар саны көрсетіледі.
123. Есеп нысанының 186-бағанында басқа мемлекеттік органдарға "Б" корпусы әкімшілік лауазымына тағайындалумен ауысқан "А" корпусы қызметшілерінің саны көрсетіледі.
124. Есеп нысанының 187-бағанында мемлекеттік органдарға ротация бойынша тағайындалып ауысқандар саны көрсетіледі.
125. Есеп нысанының 188-бағанында Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес басқа мемлекеттік органдарға жергілікті өкілді органдармен тағайындау немесе сайлаумен ауысқандар саны көрсетіледі.
126. Есеп нысанының 189-бағанында құқық қорғау органдарына тағайындалуына байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.
127. Есеп нысанының 190-бағанында арнайы органдарға тағайындалуына байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.
128. Есеп нысанының 191-бағанында әскери қызметке түсуіне байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.

112. В столбцах с 172 по 173 указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа: в столбце 172 - с повышением в должности, в столбце 173 - с понижением в должности.
113. В столбце 174 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа по результатам оценки.
114. В столбце 175 Формы отчета указывается иное.
115. В столбце 176 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы (суммирует данные столбцов 177, 178, 182-194).
116. В столбце 177 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением в другие государственные органы по конкурсу.
117. В столбце 178 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением в другие государственные органы в порядке перевода (суммирует данные столбцов 179-181).
118. В столбцах с 179 по 181 указывается количество сменившихся с назначением в другие государственные органы: в столбце 179 – на нижестоящую должность, в столбце 180 – на равнозначную должность, в столбце 181 – на вышестоящую должность.
119. В столбце 182 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы на политическую государственную должность.
120. В столбце 183 Формы отчета указывается количество всего сменившихся в связи с избранием или назначением в депутаты.
121. В столбце 184 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы на административную государственную должность корпуса "А".
122. В столбце 185 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы политических служащих на административную государственную должность корпуса "Б".
123. В столбце 186 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы служащих корпуса "А" на административную должность корпуса "Б".
124. В столбце 187 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы в порядке ротации.
125. В столбце 188 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы местными представительными органами или избранием в соответствии с законами Республики Казахстан.
126. В столбце 189 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением в правоохранительные органы.
127. В столбце 190 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением в специальные органы.
128. В столбце 191 Формы отчета указывается количество сменившихся с поступлением на воинскую службу.

129. Есеп нысанының 192-бағанында сот органдарына тағайындалуына байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.
130. Есеп нысанының 193-бағанында басқа мемлекеттік органдарға мемлекеттік орган қайта құрылған немесе жойылған жағдайда (тарату) тағайындалып ауысқандар саны көрсетіледі.
131. Есеп нысанының 194-бағанында басқасы көрсетіледі.
132. Есеп нысанының 195-бағанында қызметінен теріс себептермен босатылуына байланысты ауысқандар (196-199-бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
133. Есеп нысанының 196-199 бағаналарында теріс себептермен ауысқандар саны көрсетіледі: 196-бағанында сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаумен, 197-бағанында - мемлекеттік қызметке кір келтіретін теріс қылық жасауына байланысты, 198-бағанада - жұмыстан босату түріндегі тәртіптік жаза қолданумен, 199-бағанында - басқа теріс себептер бойынша.
134. Есеп нысанының 200-бағанында таза ауысушылық (мемлекеттік қызмет жүйесінен өз еркімен кеткендер) бойынша ауысқандар (201-204 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
135. Есеп нысанының 201-204 бағаналарында таза ауысушылық бойынша ауысқандар саны көрсетіледі: 201-бағанында - жеке секторға кетуіне байланысты, 202-бағанында - квазимемлекеттік сектор ұйымына кетуіне байланысты, 203-бағанында - отставкаға беруіне байланысты, 204-бағанында - өзге себептермен (өз еркімен).
136. Есеп нысанының 205-бағанасында атестаттаудың теріс нәтижелері бойынша босатылғандардың саны көрсетіледі.
137. Есеп нысанының 206-бағанасында бағалау нәтижелері бойынша босатылғандар саны көрсетіледі.
138. Есеп нысанының 207-бағанасында сынақ мерзімінен өтпеудің нәтижелерінде жұмыстан босатылғандар (208-209 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
139. Есеп нысанының 208-209 бағаналарында сынақ мерзімінен өтпеудің нәтижелерінде жұмыстан босатылғандар саны көрсетіледі: 208-бағанында - алғаш рет қабылданғандар, 209-бағанында - қайта қабылданғандар.
140. Есеп нысанының 210-бағанында басқа себептермен босатылғандар (211-223 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
141. Есеп нысанының 211-223 бағаналарында барлық босатылғандар саны көрсетіледі: 211-бағанында - зейнетке шығуға байланысты, 212-бағанында - мемлекеттік органның қайта құрылуына байланысты, 213-бағанында - мемлекеттік органның қысқартылуына (жойылуына) байланысты, 214-бағанында - штаттың қысқартылуына байланысты, 215-бағанында - ауруына байланысты, 216-бағанында - қайтыс болуына байланысты, 217-бағанында - негізгі қызметкердің жұмысқа шығуына байланысты, 218-бағанында - еңбек шартының аяқталуына байланысты, 219-бағанында - уәкілетті мерзімнің аяқталуына байланысты, 220-бағанында - атқарып отырған қызметінің басқа қызметке өзгеруге байланысты, 221-бағанында - Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалту, 222-бағанында - жоғары басшылықтың шешімі бойынша, 223-бағанында - басқа көрсетіледі.

129. В столбце 192 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением в судебные органы.
130. В столбце 193 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением в другие государственные органы при реорганизации или ликвидации (упразднения) государственного органа.
131. В столбце 194 Формы отчета указывается иное.
132. В столбце 195 Формы отчета указывается количество сменившихся с увольнением с должности по отрицательным мотивам (суммирует данные столбцов 196-199).
133. В столбцах с 196 по 199 указывается количество сменившихся по отрицательным мотивам: в столбце 196 - с совершением коррупционного правонарушения, в столбце 197 - с совершением этического проступка, дискредитирующего государственную службу, в столбце 198 - с наложением дисциплинарного взыскания в виде увольнения, в столбце 199 - с другими отрицательными причинами.
134. В столбце 200 Формы отчета указывается количество всего сменившихся по чистой сменяемости (уход с системы государственной службы по собственному желанию) (суммирует данные столбцов 201-204).
135. В столбцах с 201 по 204 указывается количество сменившихся по чистой сменяемости: в столбце 201 - с уходом в частный сектор, в столбце 202 - с уходом в организации квазигосударственного сектора, в столбце 203 - с подачей в отставку, в столбце 204 - с иными причинами (по собственному желанию).
136. В столбце 205 Формы отчета указывается количество уволенных по отрицательным результатам аттестации.
137. В столбце 206 Формы отчета указывается количество уволенных по результатам оценки.
138. В столбце 207 Формы отчета указывается количество уволенных по итогам не прохождения испытательного срока (суммирует данные столбцов 208-209).
139. В столбцах с 208 по 209 указывается количество уволенных по итогам непрохождения испытательного срока: в столбце 208 - впервые принятых, в столбце 209 - вновь принятых.
140. В столбце 210 Формы отчета указывается количество всего уволенных по другим причинам (суммирует данные столбцов 211-223).
141. В столбцах с 211 по 223 указывается количество всего уволенных: в столбце 211 - с уходом на пенсию, в столбце 212 - с реорганизацией государственного органа, в столбце 213 - с упразднением (ликвидацией) государственного органа, в столбце 214 - с сокращением штата, в столбце 215 - с болезнью, в столбце 216 - со смертью, в столбце 217 - с выходом на работу основного служащего, в столбце 218 - с истечением срока трудового договора, в столбце 219 - с истечением срока полномочий, в столбце 220 - с преобразованием занимаемых государственных должностей в другие, в столбце 221 - утрата гражданства Республики Казахстан, в столбце 222 - по решению вышестоящего руководства, в столбце 223 – иное.

142. Есеп нысанының 224-бағанында мемлекеттік қызметке түсуінің бірінші жылында жұмыстан босатылғандар саны көрсетіледі.
143. Есеп нысанының 225-бағанында арнайы тексеру нәтижелері бойынша жұмыстан босатылғандар саны көрсетіледі.
144. Есеп нысанының 226-бағанында бос лауазымдарға тағайындалғандардың (227, 243 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
145. Есеп нысанының 227-бағанында саяси лауазымға тағайындалғандар (228-229 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
146. Есеп нысанының 228-229 бағаналарында саяси лауазымға тағайындалған ер адамдар, әйелдер көрсетіледі.
147. Есеп нысанының 230-бағанында саяси лауазымға тағайындалғандардың (231-242 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
148. Есеп нысанының 231-242 бағаналарында саяси лауазымға тағайындалғандар, оның ішінде бұрын жұмыс жасағандар: 231-бағанында - саяси мемлекеттік лауазымда, 232-бағанында - "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымында, 233-бағанында - "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымында, 234-бағанында - квазимемлекеттік секторда, 235-бағанында - бюджеттік ұйымдар, 236-бағанында - жеке секторда, 237-бағанында - құқық қорғау органдарында, 238-бағанында - арнайы органдарда, 239-бағанында - әскери қызметте, 240-бағанында - сот органдарында, 241-бағанында - жұмыссыз, 242-бағанында - басқалар саны көрсетіледі.
149. Есеп нысанының 243-бағанасында мемлекеттік әкімшілік лауазымға тағайындалғандар (246, 251, 266, 272, 279, 283 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
150. Есеп нысанының 244-245 бағаналарында ерлер мен әйелдердің саны көрсетіледі.
151. Есеп нысанының 246-бағанында конкурс қорытындысы бойынша қабылданғандар (247-249 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
152. Есеп нысанының 247-бағанында осы мемлекеттік органның мемлекеттік қызметшілері арасындағы ішкі конкурстың қорытындысы бойынша қабылданғандар саны көрсетіледі.
153. Есеп нысанының 248-бағанында басқа мемлекеттік органның қызметкерлері арасындағы ішкі конкурс қорытындысы бойынша қабылданғандар саны көрсетіледі.
154. Есеп нысанының 249-бағанында жалпы конкурс қорытындылары бойынша қабылданғандар саны көрсетіледі.
155. Есеп нысанының 250-бағанында ағымдағы жылы ротациялауға жататын мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
156. Есеп нысанының 251-бағанында ротациялауға жатқызылғандардың ішінде ротация тәртібімен тағайындалған мемлекеттік қызметшілер саны (252, 257 бағаналар жыйынтығы) көрсетіледі.
157. Есеп нысанының 252-бағанында жоспарлы ротацияға жататын тағайындалған қызметшілер саны (253-256 бағаналар жыйынтығы) көрсетіледі.
158. Есеп нысанының 253-256 бағаналарында жоспарлы ротацияға жатып тағайындалған қызметшілер саны көрсетіледі: 253-бағанында - деңгейаралық ("орталық-аймақ", "аймақ-орталық"), 254-бағанында - аймақаралық ("аймақ-аймақ"), 255-бағанында - сектораралық ("орталық-орталық"), 256-бағанында - аймақ ішілік ("облыс-аймақ", "аймақ-облыс", "облыс-облыс", "аймақ-аймақ").

142. В столбце 224 Формы отчета указывается количество уволенных в первый год поступления на государственную службу.
143. В столбце 225 Формы отчета указывается количество уволенных по результатам специальной проверки.
144. В столбце 226 Формы отчета указывается количество всего назначенных на вакантные должности (суммирует данные столбцов 227, 243).
145. В столбце 227 Формы отчета указывается количество занявших политические должности (суммирует данные столбцов 228-229).
146. В столбцах с 228 по 229 указывается количество занявших политические должности мужчины, женщины.
147. В столбце 230 Формы отчета указывается количество служащих, занявших политические должности (суммирует данные столбцов 231-242).
148. В столбцах с 231 по 242 указывается количество занявших политические должности, ранее работавших: в столбце 231 – на политических государственных должностях, в столбце 232 – на административной государственной должности корпуса "А", в столбце 233 – на административной государственной должности корпуса "Б", в столбце 234 – в квазигосударственном секторе, в столбце 235 – в бюджетных организациях, в столбце 236 – в частном секторе, в столбце 237 – в правоохранительных органах, в столбце 238 – в специальных органах, в столбце 239 – на воинской службе, в столбце 240 – в судебных органах, в столбце 241 – безработные, в столбце 242 – иные.
149. В столбце 243 Формы отчета указывается количество занявших административные государственные должности (суммирует данные столбцов 246, 251, 266, 272, 279, 283).
150. В столбцах с 244 по 245 указывается количество мужчин, женщин.
151. В столбце 246 Формы отчета указывается количество принятых по результатам конкурсов (суммирует данные столбцов 247-249).
152. В столбце 247 Формы отчета указывается количество принятых по итогам внутренних конкурсов среди служащих данного государственного органа.
153. В столбце 248 Формы отчета указывается количество принятых по итогам внутренних конкурсов среди служащих всех государственных органов.
154. В столбце 249 Формы отчета указывается количество принятых по итогам общих конкурсов.
155. В столбце 250 Формы отчета указывается количество служащих, подлежащих ротации в текущем году.
156. В столбце 251 Формы отчета указывается количество служащих, назначенных в порядке ротации из числа подлежащих (суммирует данные столбцов 252, 257).
157. В столбце 252 Формы отчета указывается количество назначенных служащих, подлежавших плановой ротации (суммирует данные столбцов 253-256).
158. В столбцах с 253 по 256 указывается количество назначенных служащих, подлежавших плановой ротации: в столбце 253 – межуровневая ("центр-регион", "регион-центр"), в столбце 254 – межрегиональная ("регион-регион"), в столбце 255 – межсекторальная ("центр-центр"), в столбце 256 – внутрирегиональная ("область-район", "район-область", "область-область", "район - район").

159. Есеп нысанының 257 бағанасында жоспарлы емес ротацияға жатып тағайындалған қызметшілер (258-261 бағаналар жыйынтығы) саны көрсетіледі.
160. Есеп нысанының 258-261 бағаналарында жоспарлы емес ротацияға жатып тағайындалған қызметшілер саны көрсетіледі: 258-бағанында - деңгейаралық ("орталық-аймақ", "аймақ-орталық"), 259-бағанында - аймақаралық ("аймақ-аймақ"), 260-бағанында - сектораралық ("орталық-орталық"), 261-бағанында - аймақішілік ("обылыс-аймақ", "аймақ-обылыс", "обылыс-обылыс", "аймақ-аймақ").
161. Есеп нысанының 262-бағанында заң бойынша лауазымында болу мерзімі ұзартылған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
162. Есеп нысанының 263-бағанында қызметтік тұрғын үй берілген ротацияланған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
163. Есеп нысанының 264-бағанында ротацияланып жатқан жерде өз тұрғын үйі бар, ротацияланған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
164. Есеп нысанының 265-бағанында ротациясы басқа елді-мекенге көшуіне байланысты емес қызметшінің саны көрсетіледі.
165. Есеп нысанының 266-бағанында ауысу тәртібімен тағайындалғандардың (267-269 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
166. Есеп нысанының 267-бағанында басқа мемлекеттік органдардан тағайындалғандардың саны көрсетіледі.
167. Есеп нысанының 268-бағанында мемлекеттік орган ішінде тағайындалғандардың (269-271 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
168. Есеп нысанының 269-271 бағаналарында мемлекеттік орган ішінде тағайындалғандардың саны көрсетіледі: 269-бағанында жоғары тұрған лауазымдарға, 270-бағанында төмен тұрған лауазымдарға, 271-бағанында тең лауазымдарға.
169. Есеп нысанының 272-бағанында "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның 15-бабына сәйкес конкурстық іріктеуден тыс әкімшілік лауазымдарға орналасқандардың саны көрсетіледі (273-278 бағаналардың жиынтығы).
170. Есеп нысанының 273-278 бағаналарында конкурстық іріктеуден тыс әкімшілік лауазымдарға орналасқандардың саны көрсетіледі: 273-бағанында судьялар, 274-бағанында Парламент депутаттары, 275-бағанында тұрақты негізде жұмыс істейтін мәслихат депутаттары, 276-бағанында мемлекеттік саяси қызметшілер, 277-бағанында халықаралық қызметшілер, 278-бағанында "А" корпусы әкімшілік лауазымынан "Б" корпусы әкімшілік лауазымына.
171. Есеп нысанының 279-бағанында "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның 29-бабының 4-тармағына сәйкес конкурстық іріктеуден тыс әкімшілік лауазымдарға тағайындалғандардың (280-282 бағаналарының жиынтығы) саны көрсетіледі.
172. Есеп нысанының 280-282 бағаналарында конкурстық іріктеуден тыс әкімшілік лауазымдарға тағайындалғандар саны көрсетіледі: 280-бағанында көмекшілер, 281-бағанында кеңесшілер, 282-бағанында баспасөз хатшылары.

159. В столбце 257 Формы отчета указывается количество назначенных служащих, подлежавших внеплановой ротации (суммирует данные столбцов 258-261).
160. В столбцах с 258 по 261 указывается количество назначенных служащих, подлежавших внеплановой ротации: в столбце 258 - межуровневая ("центр-регион", "регион-центр"), в столбце 259 - межрегиональная ("регион-регион"), в столбце 260 - межсекторальная ("центр-центр"), в столбце 261 –внутрирегиональная ("область - район", "район - область", "область - область", "район - район").
161. В столбце 262 Формы отчета указывается количество служащих, срок пребывания которых на должности продлен в соответствии с законодательством.
162. В столбце 263 Формы отчета указывается количество ротированных служащих, которым предоставлено служебное жилье.
163. В столбце 264 Формы отчета указывается количество ротированных служащих, имеющих собственное жилье по месту ротации.
164. В столбце 265 Формы отчета указывается количество служащих, ротация которых не связана с переездом в другую местность.
165. В столбце 266 Формы отчета указывается количество назначенных в порядке перевода (суммирует данные столбцов 267-268).
166. В столбце 267 указывается количество назначенных из других государственных органов.
167. В столбце 268 Формы отчета указывается количество назначенных внутри государственного органа (суммирует данные столбцов 269-271).
168. В столбцах с 269 по 271 указывается количество назначенных внутри государственного органа: в столбце 269 - на вышестоящие, в столбце 270 - на нижестоящие, в столбце 271 - на равнозначные должности.
169. В столбце 272 Формы отчета указывается количество занявшие административные должности вне конкурсного отбора в соответствии со статьей 15 Закона "О государственной службе Республики Казахстан" (суммирует данные столбцов 273-278).
170. В столбцах с 273 по 278 указывается количество занявших административные должности вне конкурсного отбора: в столбце 273 - судьи, в столбце 274 - депутаты Парламента, в столбце 275 - депутаты маслихатов, работающие на постоянной основе, в столбце 276 - политические государственные служащие, в столбце 277 - международные служащие, в столбце 278 - с административной должности корпуса "А" на административную должность корпуса "Б".
171. В столбце 279 Формы отчета указывается количество назначенных на административные должности вне конкурсного отбора в соответствии с пунктом 4 статьи 29 Закона "О государственной службе Республики Казахстан" (суммирует данные столбцов 280-282).
172. В столбцах с 280 по 282 указывается количество назначенных на административные должности вне конкурсного отбора: в столбце 280 -помощники, в столбце 281 - советники, в столбце 282 - пресс-секретари.

173. Есеп нысанының 283-бағанында басқа себептермен тағайындалғандар (284-290 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
174. Есеп нысанының 284-290 бағаналарында басқа себептермен тағайындалғандар саны көрсетіледі: 284-бағанында сайлау нәтижелері бойынша, 285-бағанында мәслихаттың шешімі бойынша, 286-бағанында "А" корпусының кадрлық резервінен қабылғандар, 287-бағанында аттестаттау нәтижелері бойынша, 288-бағанында "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның 39-бабына сәйкес іссапарға барғандар, 289-бағанында мемлекеттік органды құру, тарату және штаттық құрылымының өзгеруіне байланысты тағайындалғандар, 290-бағанында басқалары.
175. Есеп нысанының 291-бағанында осы жылы сынақ мерзімі тағайындалған қызметшілер (292-293 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
176. Есеп нысанының 292-293 бағаналарында ағымдағы жылы сынақ мерзімі тағайындалған қызметшілер: 292-бағанында алғаш рет қабылданғандар, 293-бағанында қайта қабылданғандардың саны көрсетіледі.
177. Есеп нысанының 294-бағанында есеп тапсыру кезінде сынақ мерзімін өтіп жатқан барлық мемлекеттік қызметшілер (ағымдағы жылы сынақ мерзімі тағайындалған тұлғалар саны) саны көрсетіледі (295, 298 бағаналар жиынтығы).
178. Есеп нысанының 295-бағанында есеп тапсыру кезінде сынақ мерзімін өтіп жатқан алғаш рет қабылдаған мемлекеттік қызметшілер (296-297 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
179. Есеп нысанының 296-297 бағаналарында есеп тапсыру кезінде сынақ мерзімін өтіп жатқан алғаш рет қабылданған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі: 296-бағанында 3 айға дейінгі сынақ мерзімімен, 297-бағанында 6 айға дейінгі сынақ мерзімімен.
180. Есеп нысанының 298-бағанында есеп тапсыру кезінде сынақ мерзімін өтіп жатқан қайта қабылданған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі (299-300 бағаналар жиынтығы).
181. Есеп нысанының 299-300 бағаналарында есеп тапсыру кезінде сынақ мерзімін өтіп жатқан қайта қабылданған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі: 299-бағанында 3 айға дейін, 300-бағанында 6 айға дейін.
182. Есеп нысанының 301-бағанында сынақ мерзімін сәтті өткен мемлекеттік қызметшілердің саны (ағымдағы жылы сынақ мерзімі белгіленген тұлғалар саны) көрсетіледі (302, 305 бағаналар деректерінің жиынтығы).
183. Есеп нысанының 302-бағанында сынақ мерзімін сәтті өткен алғаш рет қабылданған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі (303-304 бағаналар жиынтығы).
184. Есеп нысанының 303-304 бағаналарында сынақ мерзімін сәтті өткен алғаш рет қабылданған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі: 303-бағанында 3 айға дейінгі, 304-бағанында 6 айға дейінгі сынақ мерзімімен.

173. В столбце 283 Формы отчета указывается количество назначенных по другим причинам (суммирует данные столбцов 284-290).
174. В столбцах с 284 по 290 указывается количество назначенных по другим причинам: в столбце 284 - по итогам выборов, в столбце 285 - по решению маслихата, в столбце 286 - принятые из кадрового резерва корпуса "А", в столбце 287 - по результатам аттестации, в столбце 288 - прикомандированные в соответствии со статьей 39 Закона "О государственной службе Республики Казахстан", в столбце 289 - назначенные при реорганизации, ликвидации и в связи с изменением штатной структуры государственного органа, в столбце 290 - иное.
175. В столбце 291 Формы отчета указывается количество служащих, которым назначался испытательный срок в текущем году (суммирует данные столбцов 292-293).
176. В столбцах с 292 по 293 указывается количество служащих, которым назначался испытательный срок в текущем году: в столбце 292 - впервые принятые, в столбце 293 - вновь принятые.
177. В столбце 294 Формы отчета указывается количество служащих, проходящих испытательный срок на момент предоставления отчета (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году) (суммирует данные столбцов 295, 298).
178. В столбце 295 Формы отчета указывается количество впервые принятых служащих, проходящих испытательный срок на момент предоставления отчета (суммирует данные столбцов 296-297).
179. В столбцах с 296 по 297 указывается количество впервые принятых служащих, проходящих испытательный срок на момент предоставления отчета: в столбце 296 – с испытательным сроком до 3-х месяцев, в столбце 297 – с испытательным сроком до 6-ти месяцев.
180. В столбце 298 Формы отчета указывается количество вновь принятых служащих, проходящих испытательный срок на момент предоставления отчета (суммирует данные столбцов 299-300).
181. В столбцах с 299 по 300 указывается количество вновь принятых служащих, проходящих испытательный срок на момент предоставления отчета: в столбце 299 - с испытательным сроком до 3-х месяцев, в столбце 300 - с испытательным сроком до 6-ти месяцев.
182. В столбце 301 Формы отчета указывается количество служащих, успешно прошедших испытательный срок (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году) (суммирует данные столбцов 302, 305).
183. В столбце 302 Формы отчета указывается количество впервые принятых служащих, успешно прошедших испытательный срок (суммирует данные столбцов 303-304).
184. В столбцах с 303 по 304 указывается количество впервые принятых служащих, успешно прошедших испытательный срок: в столбце 303 – с испытательным сроком до 3-х месяцев, в столбце 304 – с испытательным сроком до 6-ти месяцев.

185. Есеп нысанының 305-бағанында сынақ мерзімін сәтті өткен қайта қабылданған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі (306-307 бағаналар жиынтығы).
186. Есеп нысанының 306-307 бағаналарында сынақ мерзімін сәтті өткен қайта қабылданған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі: 306-бағанында 3 айға дейін, 307-бағанында 6 айға дейінгі сынақ мерзімімен.
187. Есеп нысанының 308-бағанында сынақ мерзімі аяқталғанға дейін босатылғандардың саны көрсетіледі (сынақ мерзімі ағымдағы жылда тағайындалған тұлғалардың ішінен).
188. Есеп нысанының 309-бағанында сынақ мерзімнен өтпеу қорытындысы бойынша жұмыстан шығарылғандардың саны.
189. Есеп нысанының 310-бағанында ағымдағы жылы тәлімгерлер бекітілген қызметшілердің саны көрсетіледі (ағымдағы жылы сынақ мерзімі тағайындалған адамдар арасында).
190. Есеп нысанының 311-бағанында ағымдағы жылы қайта даярлауға жататын қызметшілер саны (316, 321 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
191. Есеп нысанының 312-бағанында ағымдағы жылы қайта даярлаудан өткендер саны (317, 322 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
192. Есеп нысанының 313-бағанында ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлаудан өткендер (318, 323 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
193. Есеп нысанының 314-бағанында ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы филиалдарында қайта даярлауды өткендер (319, 324 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
194. Есеп нысанының 315-бағанында ағымдағы жылы басқа білім беру ұйымдарында қайта даярлауды өткендер (320, 325 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
195. Есеп нысанының 316-бағанында алғаш рет қабылданғандардың ішінде қайта даярлауға жататындардың саны көрсетіледі.
196. Есеп нысанының 317-бағанында алғаш рет қабылданғандардың ішінде қайта даярлаудан өткендердің саны көрсетіледі (318-320 бағаналар жиынтығы).
197. Есеп нысанының 318-320 бағаналарында алғаш рет қабылданғандардың ішінде қайта даярлаудан өткендердің саны көрсетіледі: 318-бағанында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында, 319-бағанында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының филиалдарында, 320-бағанында басқа білім беру ұйымдарында.
198. Есеп нысанының 321-бағанында "Б" корпусының басқарушы лауазымдарына алғаш тағайындалғандардың ішінен қайта даярлауға жататындардың саны көрсетіледі.
199. Есеп нысанының 322-бағанында "Б" корпусының басқарушы лауазымдарына алғаш тағайындалғандардың ішінен қайта даярлаудан өткендердің саны көрсетіледі (323-325 бағаналар жиынтығы).

185. В столбце 305 Формы отчета указывается количество вновь принятых служащих, успешно прошедших испытательный срок (суммирует данные столбцов 306-307).
186. В столбцах с 306 по 307 указывается количество вновь принятых служащих, успешно прошедших испытательный срок: в столбце 306 - с испытательным сроком до 3-х месяцев, в столбце 307 - с испытательным сроком до 6-ти месяцев.
187. В столбце 308 Формы отчета указывается количество уволенных до окончания испытательного срока (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году).
188. В столбце 309 Формы отчета указывается количество уволенных по итогам не прохождения испытательного срока.
189. В столбце 310 Формы отчета указывается количество служащих, за которыми закреплены (закреплялись) наставники в текущем году (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году).
190. В столбце 311 Формы отчета указывается количество служащих, подлежащих переподготовке в текущем году (суммирует данные столбцов 316, 321).
191. В столбце 312 Формы отчета указывается количество прошедших переподготовку, из числа подлежащих (суммирует данные столбцов 317, 322).
192. В столбце 313 Формы отчета указывается количество прошедших переподготовку в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, из числа подлежащих (суммирует данные столбов 318, 323).
193. В столбце 314 Формы отчета указывается количество прошедших переподготовку в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, из числа подлежащих (суммирует данные столбцов 319, 324).
194. В столбце 315 Формы отчета указывается количество прошедших переподготовку в иных организациях образования (суммирует данные столбцов 320, 325).
195. В столбце 316 Формы отчета указывается количество подлежащих переподготовке из числа впервые поступивших.
196. В столбце 317 Формы отчета указывается количество прошедших переподготовку из числа впервые поступивших (суммирует данные столбцов 318-320).
197. В столбцах с 318 по 320 указывается количество прошедших переподготовку из числа впервые поступивших: в столбце 318 - в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, в столбце 319 - в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, в столбце 320 - в иных организациях образования.
198. В столбце 321 Формы отчета указывается количество подлежащих переподготовке из числа впервые назначенных на руководящую должность корпуса "Б".
199. В столбце 322 Формы отчета указывается количество прошедших переподготовку из числа впервые назначенных на руководящую должность корпуса "Б" (суммирует данные столбцов 323-325).

200. Есеп нысанының 323-325 бағаналарында "Б" корпусының басқарушы лауазымдарына алғаш тағайындалғандардың ішінен қайта даярлаудан өткендердің саны көрсетіледі: 323-бағанында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында, 325-бағанында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының филиалдарына, 325-бағанында басқа білім беру ұйымдарында.
201. Есеп нысанының 326-бағанында ағымдағы жылы біліктілікті арттыруға жататын қызметшілердің саны көрсетіледі.
202. Есеп нысанының 327-бағанында біліктілікті арттырудан өткен қызметшілер саны (328-332 бағандардың жиынтығы) көрсетіледі.
203. Есеп нысанының 328-332 бағаналарында біліктілікті арттырудан өткен қызметшілер саны көрсетіледі: 328-бағанында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында, 329-бағанында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының филиалдарына, 330-бағанында ведомстволық бағынышты білім беру ұйымдарына, 331-бағанында басқа білім беру ұйымдарында, 332-бағанында шетелдік білім беру ұйымдарында.
204. Есеп нысанының 333-бағанында ағымдағы жылы тағылымдамаға жататын қызметшілердің саны көрсетіледі.
205. Есеп нысанының 334-бағанында тағылымдамадан өткен қызметшілердің саны көрсетіледі.
206. Есеп нысанының 335-бағанында ұлттық құрам бойынша мемлекеттік қызметшілер саны (336-392 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
207. Есеп нысанының 336-392 бағаналарында берілген ұлттары бар: қазақтар, орыстар, украиндер, татарлар, немістер, өзбектер, ұйғырлар, корейлер, белорустар, поляктар, әзербайжандар, башқұрттар, молдовандар, абазиндер, шешендер, осетиндер, чуваштар, тәжіктер, карашайлар, ингуштар, мордвалар, марилар, лезгиндер, армяндар, түрікмендер, қырғыздар, удмурттар, литвалықтар, гректер, балқарлар, болғарлар, қарақалпақтар, қалмықтар, күрдтер грузиндер, ирандықтар, еврейлер, дунгандар, хемшилдер, буряттар, адыгейлер, румындар, итальяндықтар, түріктер, шорлықтар, ассирийликтер, кистиндіктер, қытайлар, бангладеш, даргиндер, венгерлер, аварлықтар, құмықтар, дағыстандықтар, кумандиндер, өзгелері (түсіндірме жазбада нақты ұлтын көрсету арқылы), өз ұлтын көрсетпеген тұлғалардың саны көрсетіледі.
208. Есеп нысанының 393-547 бағаналарында осы мемлекеттік органның мемлекеттік қызметшілері арасындағы ішкі конкурс бойынша деректер көрсетіледі.
209. Есеп нысанының 393-бағанында аяқталған конкурстық рәсімдер бойынша жарияланған бос лауазымдар саны көрсетіледі.
210. Есеп нысанының 394-бағанында қайта жарияланған бос лауазымдар саны көрсетіледі.

200. В столбцах с 323 по 325 указывается количество прошедших переподготовку из числа впервые назначенных на руководящую должность корпуса "Б": в столбце 323 - в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, в столбце 324 - в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, в столбце 325 – в иных организациях образования..
201. В столбце 326 Формы отчета указывается количество служащих, подлежащих повышению квалификации в текущем году.
202. В столбце 327 Формы отчета указывается количество служащих, прошедших повышение квалификации (суммирует данные столбцов 328-332).
203. В столбцах с 328 по 332 указывается количество служащих, прошедших повышение квалификации: в столбце 328 - в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, в столбце 329 - в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, в столбце 330 - в подведомственных организациях образования, в столбце 331 - в других организациях образования, в столбце 332 - в зарубежных организациях образования.
204. В столбце 333 Формы отчета указывается количество служащих, подлежащих стажировке в текущем году.
205. В столбце 334 Формы отчета указывается количество служащих, прошедших стажировку.
206. В столбце 335 Формы отчета указывается количество служащих по национальному составу (суммирует данные столбцов 336-392).
207. В столбцах с 336 по 392 указывается количество служащих, имеющих указанные национальности: казахи, русские, украинцы, татары, немцы, узбеки, уйгуры, корейцы, белорусы, поляки, азербайджанцы, башкиры, молдаване, абазины, чеченцы, осетины, чуваши, таджики, карачайцы, ингуши, мордовцы, марийцы, лезгины, армяне, туркмены, киргизы, удмурты, литовцы, греки, балкары, болгары, каракалпаки, калмыки, курды, грузины, иранцы, евреи, дунгане, хемшили, буряты, адыгейцы, румыны, итальянцы, турки, шорцы, ассирийцы, кистинцы, китайцы, бангладеш, даргинцы, венгры, аварцы, кумыки, дагестанцы, кумандины, иные (с указанием конкретной нации в пояснительной записке), количество лиц, не указавших свою национальность.
208. В столбцах с 393 по 547 указываются сведения по внутреннему конкурсу среди государственных служащих данного государственного органа.
209. В столбце 393 Формы отчета указывается количество объявленных вакансий по завершенным конкурсным процедурам.
210. В столбце 394 Формы отчета указывается количество повторно объявленных вакансий.

211. Есеп нысанының 395-бағанында конкурсқа қатысушылардың (бұдан әрі - қатысушылар) саны көрсетіледі (396-397 бағаналар жиынтығы).
212. Есеп нысанының 396-397 бағаналарында қатысушылардың саны әйелдер/ер адамдар кескінінде көрсетіледі.
213. Есеп нысанының 398-бағанында жас мөлшері бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі (399-403 бағаналар жиынтығы).
214. Есеп нысанының 399-403 бағаналарында жас мөлшері бойынша қатысушылардың саны көрсетіледі: 399-бағанында - 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 400-бағанында - 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 401-бағанында - 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 402-бағанында - 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 403-бағанында - 50 жастан және жоғары.
215. Есеп нысанының 404-бағанында қатысушылар құрамының орта жасы көрсетіледі.
216. Есеп нысанының 405-бағанында атқаратын лауазым деңгейі бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі (406-408 бағаналар жиынтығы).
217. Есеп нысанының 406-бағанында конкурсқа қатысу кезінде жоғары тұрған лауазымды атқарған қатысушылар саны көрсетіледі (үміттенген лауазымына қатысты).
218. Есеп нысанының 407-бағанында конкурсқа қатысу кезінде тең дәрежелі лауазымды атқарған қатысушылар саны көрсетіледі (үміттенген лауазымына қатысты).
219. Есеп нысанының 408-бағанында конкурсқа қатысу кезінде төмен тұрған лауазымды атқарған қызметшілер саны көрсетіледі (үміттенген лауазымына қатысты).
220. Есеп нысанының 409-бағанында қатысушылардың білімі бойынша құрамы көрсетіледі (410-412 бағаналар жиынтығы).
221. Есеп нысанының 410-бағанында негізгі орта білім бар қатысушылар саны көрсетіледі.
222. Есеп нысанының 411-бағанында орта кәсіптік, орта техникалық білім, орта кәсіптік білімнен кейінгі білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі.
223. Есеп нысанының 412-бағанында жоғары білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі (413-426 бағаналар жиынтығы).
224. Есеп нысанының 413-426 бағаналарында ұсынылған жоғары білім мамандықтарының біріне сәйкес қатысушылар құрамы көрсетіледі (білім беру, гуманитарлық ғылымдар, құқық, өнер, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылық ғылымдар, қызмет көрсету, әскери іс және қауіпсіздік, денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), ветеринария, басқалары).
225. Есеп нысанының 427-бағанында бір жоғары білімнен көп білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі.
226. Есеп нысанының 428-бағанында жоғары білімінен кейінгі білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі (429-431 бағаналар жиынтығы).

211. В столбце 395 Формы отчета указывается количество участников конкурсов (далее – участники) (суммирует данные столбцов 396-397).
212. В столбцах с 396 по 397 указывается количество участников в разрезе: женщины/мужчины.
213. В столбце 398 Формы отчета указывается состав участников по возрасту (суммирует данные столбцов 399-403).
214. В столбцах с 399 по 403 указывается количество участников по возрасту: в столбце 399 - до 22 лет (включительно), в столбце 400 - от 23 до 29 лет (включительно), в столбце 401 - с 30 до 39 лет (включительно), в столбце 402 - с 40 до 49 лет (включительно), в столбце 403 - от 50 лет и выше.
215. В столбце 404 Формы отчета указывается средний возраст.
216. В столбце 405 Формы отчета указывается состав участников по уровню занимаемых должностей (суммирует данные столбцов 406-408).
217. В столбце 406 Формы отчета указывается количество участников на момент участия в конкурсе, занимающих вышестоящую должность (по отношению к должности на которую претендуют).
218. В столбце 407 Формы отчета указывается количество участников на момент участия в конкурсе, занимающих равнозначную должность (по отношению к должности на которую претендуют).
219. В столбце 408 Формы отчета указывается количество участников на момент участия в конкурсе, занимающих нижестоящую должность (по отношению к должности на которую претендуют).
220. В столбце 409 Формы отчета указывается состав участников по образованию (суммирует данные столбцов 426-428).
221. В столбце 410 Формы отчета указывается количество участников с основным средним образованием.
222. В столбце 411 Формы отчета указывается количество участников со средним профессиональным, средним техническим образованием, послесредним образованием.
223. В столбце 412 Формы отчета указывается количество участников с высшим образованием (суммирует данные столбцов 413-426).
224. В столбцах с 413 по 426 указывается количество участников, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; прочее).
225. В столбце 427 Формы отчета указывается количество участников, имеющих более одного высшего образования.
226. В столбце 428 Формы отчета указывается количество участников, имеющих послевузовское образование (суммирует данные столбцов 429-431).

227. Есеп нысанының 429-431 бағаналарда ғылыми дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетіледі: 429-бағанында магистратура, 430-бағанында аспирантура, 431-бағанында докторантура.
228. Есеп нысанының 432-бағанында Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясын бітірген қатысушылар саны көрсетіледі.
229. Есеп нысанының 433-бағанында шетелдік білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі.
230. Есеп нысанының 434-бағанында халықаралық "Болашақ" стипендиясы түлектері болып табылатын жеңімпаздары саны көрсетіледі.
231. Есеп нысанының 435-бағанында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетіледі (436-437 бағаналар жиынтығы).
232. Есеп нысанының 436-437 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетіледі: 436-бағанында ғылым кандидаты, 437-бағанында ғылым докторы.
233. Есеп нысанының 438-бағанында ғылыми атағы бар қатысушылар саны көрсетіледі (439-440 бағаналар жиынтығы).
234. Есеп нысанының 439-440 бағаналарында ғылыми атағы бар қатысушылар саны көрсетіледі: 439-бағанында қауымдастырылған профессор (доцент), 440-бағанында профессор.
235. Есеп нысанының 441-бағанында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі (442-455 бағаналар жиынтығы).
236. Есеп нысанының 442-455 бағаналарында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі: 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан 5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан 11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін, 17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан жоғары.
237. Есеп нысанының 456-бағанында қатысушылардың орта өтілі көрсетіледі.
238. Есеп нысанының 457-бағанында бір орынға конкурс көрсетіледі.
239. Есеп нысанының 458-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған қызметшілердің саны көрсетіледі (459-460 бағаналар жиынтығы).
240. Есеп нысанының 459-460 бағаналарында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған қызметшілердің саны әйелдер/ер адамдар кескінінде көрсетіледі.
241. Есеп нысанының 461-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың жас мөлшері бойынша құрамы көрсетіледі (462-466 бағаналар жиынтығы).
242. Есеп нысанының 462-466 бағаналарында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың жас мөлшері бойынша саны көрсетіледі: 462-бағанында 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 463-бағанында 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 464-бағанында 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 465-бағанында 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 466-бағанында 50 жастан жоғары.

227. В столбцах с 429 по 431 указывается количество участников, имеющих степень: в столбце 429 - магистратура, в столбце 430 – аспирантура, в столбце 431 - докторантура.
228. В столбце 432 Формы отчета указывается количество участников, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
229. В столбце 433 Формы отчета указывается количество участников, имеющих зарубежное образование.
230. В столбце 434 Формы отчета указывается количество участников – выпускников международной стипендии "Болашак".
231. В столбце 435 Формы отчета указывается количество участников, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 436-437).
232. В столбцах с 436 по 437 указывается количество участников, имеющих ученую степень: в столбце 436 - кандидат наук, в столбце 437 - доктор наук.
233. В столбце 438 Формы отчета указывается количество участников, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 439-440).
234. В столбцах с 439 по 440 указывается количество участников, имеющих степень: в столбце 439 - ассоциированный профессор (доцент), в столбце 440 - профессор.
235. В столбце 441 Формы отчета указывается состав участников по стажу государственной службы (суммирует данные строк 442-455).
236. В столбцах с 442 по 455 указывается количество служащих, имеющих стаж государственной службы до одного года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
237. В столбце 456 Формы отчета указывается средний стаж государственной службы.
238. В столбце 457 Формы отчета указывается конкурс на одно место.
239. В столбце 458 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурсов (суммирует данные столбцов 459-460).
240. В столбцах с 459 по 460 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурсов, в разрезе: женщины/мужчины.
241. В столбце 461 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по возрасту (суммирует данные столбцов 462-466).
242. В столбцах с 462 по 466 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, по возрасту: в столбце 462 - до 22 лет (включительно), в столбце 463 - от 23 до 29 лет (включительно), в столбце 464 - с 30 лет до 39 лет (включительно), в столбце 465 - с 40 лет до 49 лет (включительно), в столбце 466 - от 50 лет и выше.

243. Есеп нысанының 467-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың орташа жасы көрсетіледі.
244. Есеп нысанының 468-бағанында атқаратын лауазым деңгейі бойынша конкурс нәтижелерімен тағайындалған қызметшілер саны көрсетіледі (469-471 бағаналар жиынтығы).
245. Есеп нысанының 469-471 бағаналарында бұдан бұрын жұмыс істеген тұлғалар саны көрсетіледі: 469-бағанында жоғары тұрған лауазымдарда, 470-бағанында тең дәрежелі лауазымдарда, 471-бағанында төмен тұрған лауазымдарда.
246. Есеп нысанының 472-бағанында білімі бойынша конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі (473-475 бағаналар жиынтығы).
247. Есеп нысанының 473-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған негізгі орта білімі бар тұлғалар саны көрсетіледі.
248. Есеп нысанының 474-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған орта кәсіптік, орта техникалық білімі, орта білімнен кейінгі білімі бар тұлғалар саны көрсетіледі.
249. Есеп нысанының 475-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған жоғары білімі бар тұлғалар саны көрсетіледі (476-489 бағаналар жиынтығы).
250. Есеп нысанының 476-489 бағанында ұсынылған жоғары білім мамандықтарының біріне сәйкес жеңімпаздар құрамы көрсетіледі (білім беру, гуманитарлық ғылымдар, құқық, өнер, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылық ғылымдар, қызмет көрсету, әскери іс және қауіпсіздік, денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), ветеринария, басқалары).
251. Есеп нысанының 490-бағанында бірден көп жоғары білімі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі.
252. Есеп нысанының 491-бағанында жоғары білімнен кейінгі білімі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі (492-494 бағаналар жиынтығы).
253. Есеп нысанының 492-494 бағанасында жоғары білімнен кейінгі білімі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі: 492-бағанында магистратура, 493-бағанында аспирантура, 494-бағанында докторантура.
254. Есеп нысанының 495-бағанында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару Академиясын бітірген жеңімпаздар саны көрсетіледі.
255. Есеп нысанының 496-бағанында шетелдік білімі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі.
256. Есеп нысанының 497-бағанында халықаралық "Болашақ" стипендиясы түлектері болып табылатын жеңімпаздар саны көрсетіледі.
257. Есеп нысанының 498-бағанында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі (499-500 бағаналар жиынтығы).
258. Есеп нысанының 499-500 бағанасында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі: 499-бағанында ғылым кандидаты, 500-бағанында ғылым докторы.

243. В столбце 467 Формы отчета указывается средний возраст лиц, назначенных по результатам конкурса.
244. В столбце 468 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по уровню занимаемых должностей (суммирует данные столбцов 469-471).
245. В столбцах с 469 по 471 указывается количество лиц, ранее работавших: в столбце 469 - на вышестоящих должностях, в столбце 470 - на равнозначных должностях, в столбце 471 - на нижестоящих должностях.
246. В столбце 472 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по образованию (суммирует данные столбцов 473-475).
247. В столбце 473 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, с основным средним образованием.
248. В столбце 474 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, со средним профессиональным, средним техническим образованием, послесредним образованием.
249. В столбце 475 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, с высшим образованием (суммирует данные столбцов 476-489).
250. В столбцах с 476 по 489 указывается состав победителей, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; прочее).
251. В столбце 490 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих более одного высшего образования.
252. В столбце 491 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих послевузовское образование (суммирует данные столбцов 492-494).
253. В столбцах с 492 по 494 указывается количество победителей, имеющих послевузовское образование: в столбце 492 - магистратура, в столбце 493 – аспирантура, в столбце 494 - докторантура.
254. В столбце 495 Формы отчета указывается количество победителей, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
255. В столбце 496 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих зарубежное образование.
256. В столбце 497 Формы отчета указывается количество победителей – выпускников международной стипендии "Болашак".
257. В столбце 498 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 499-500).
258. В столбцах с 499 по 500 указывается количество победителей, имеющих ученую степень: в столбце 499 - кандидат наук, в столбце 500 - доктор наук.

259. Есеп нысанының 501-бағанында ғылыми атағы бар жеңімпаздар (502-503 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
260. Есеп нысанының 502-503 бағаналарында ғылыми атағы бар жеңімпаздар саны көрсетіледі: 502-бағанында қауымдастырылған профессор (доцент), 503-бағанында профессор.
261. Есеп нысанының 504-бағанында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша конкурс нәтижелерімен тағайындалғандардың құрамы көрсетіледі (505-518 бағаналар жиынтығы).
262. Есеп нысанының 505-518 бағаналарында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың құрамы көрсетіледі:1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін,17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан жоғары..
263. Есеп нысанының 519-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған тұлғалардың орташа өтілі көрсетіледі.
264. Есеп нысанының 520-бағанында конкурс барысында толтырылмаған бос орындар (521-525 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
265. Есеп нысанының 521-бағанында құжат тапсырған кандидаттардың болмауына байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
266. Есеп нысанының 522-бағанында кандидаттардың біліктілік талаптарына сәйкес келмеуіне байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
267. Есеп нысанының 523-бағанында конкурс комиссиясының оң шешімін алған үміткерлердің болмауына байланысты (әңгімелесудің қорытындысы бойынша) конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
268. Есеп нысанының 524-бағанында конкурс комиссиясының оң шешімін алған үміткерлердің бос лауазымға орналасудан бас тартуына байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
269. Есеп нысанының 525-бағанында конкурс барысында басқа себептермен толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
270. Есеп нысанының 526-бағанында конкурстары бақылаушылардың қатысуымен өткен лауазымдардың саны көрсетіледі.
271. Есеп нысанының 527-бағанында конкурстары сарапшылардың қатысуымен өткен лауазымдардың саны көрсетіледі.
272. Есеп нысанының 528-бағанында бақылаушылар мен сарапшылар саны көрсетіледі (529-537 бағаналар жиынтығы).
273. Есеп нысанының 529-537 бағаналарында бақылаушылар мен сарапшылардың саны көрсетіледі: 529-бағанында Парламент депутаты, 530-бағанада мәслихат депутаттары, 531-бағанында бұқаралық ақпарат құралдары, 532-бағанында қоғамдық бірлестік (үкіметтік емес ұйымдар), 533-бағанында саяси партиялар, 534-бағанында коммерциялық ұйымдар, 535-бағанында мемлекеттік органдар, 536-бағанында уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелері, 537-бағанында басқалар.

259. В столбце 501 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 502-503).
260. В столбцах с 502 по 503 указывается количество победителей, имеющих ученое звание: в столбце 502 - ассоциированный профессор (доцент), в столбце 503 - профессор.
261. В столбце 504 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по стажу государственной службы (суммирует данные столбцов 505-518).
262. В столбцах с 505 по 518 указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по стажу государственной службы: до одного года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
263. В столбце 519 Формы отчета указывается средний стаж государственной службы лиц, назначенных по результатам конкурса.
264. В столбце 520 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов (суммирует данные столбцов 521-525).
265. В столбце 521 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов в связи с отсутствием кандидатов.
266. В столбце 522 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с несоответствием кандидатов квалификационным требованиям.
267. В столбце 523 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с отсутствием кандидатов, получившие положительное решение конкурсной комиссии (по итогам собеседования).
268. В столбце 524 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с отказом кандидатов, получивших положительное решение конкурсной комиссии, от занятия должности.
269. В столбце 525 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, по другим причинам.
270. В столбце 526 Формы отчета указывается количество должностей, по которым конкурсы проведены с участием наблюдателей.
271. В столбце 527 Формы отчета указывается количество должностей, по которым конкурсы проведены с участием экспертов.
272. В столбце 528 Формы отчета указывается количество наблюдателей (суммирует данные столбцов 529-537), в том числе.
273. В столбцах 529-537 указывается количество наблюдателей и экспертов: в столбце 529 - депутаты Парламента, в столбце 530 - депутаты маслихатов, в столбце 531 – средства массовой информаци, в столбце 532 - общественные объединения (неправительственные организации), в столбце 533 - политические партии, в столбце 534 - коммерческие организации, в столбце 535 - государственные органы, в столбце 536 - уполномоченный орган или его территориальное подразделение, в столбце 537 - другие.

274. Есеп нысанының 538-бағанында шағым түскен конкурс комиссиясы шешімдерінің саны көрсетіледі (539-540 бағаналар жиынтығы).
275. Есеп нысанының 539-540 бағаналарында конкурстық комиссия шешіміне түскен шағымдар саны көрсетіледі: 539-бағанында уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелерінде, 540-бағанында сот тәртібімен.
276. Есеп нысанының 541-бағанында шағымдарды қарастырудың қорытындылары көрсетіледі (542, 545 бағаналар жиынтығы).
277. Есеп нысанының 542-бағанында бағанасында уәкілетті органда немесе оның аумақтық бөлімшелерінде шағымдарды қарастыру қорытындысы көрсетіледі (543-544 бағаналар жиынтығы).
278. Есеп нысанының 543-544 бағаналарында уәкілетті органда немесе оның аумақтық бөлімшелерінде шағымдарды қарастыру қорытындысы көрсетіледі: 543-бағанында күшін жойған конкурстық комиссия шешімдерінің саны, 544-бағанында өзгеріссіз қалдырылған конкурстық комиссия шешімдерінің саны.
279. Есеп нысанының 545-бағанында сотта шағымды қарау қорытындылары (546-547 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
280. Есеп нысанының 546-547 бағаналарында сотта қарастырылған шағымдар: 546-бағанында сотпен жойылған конкурс комиссиясы шешімдерінің саны, 547-бағанында өзгеріссіз қалған конкурс комиссиясы шешімдерінің саны көрсетіледі.
281. Есеп нысанының 548-720 бағаналарында барлық мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметшілері арасындағы ішкі конкурстардың қорытындылары бойынша деректер көрсетіледі.
282. Есеп нысанының 548-бағанында аяқталған конкурстық рәсімдер бойынша жарияланған бос орындар саны көрсетіледі.
283. Есеп нысанының 549-бағанында қайта жарияланған бос лауазымдар саны көрсетіледі.
284. Есеп нысанының 550-бағанында конкурсқа қатысушылардың саны көрсетіледі (551-552 бағаналар жиынтығы).
285. Есеп нысанының 551-552 бағаналарында қатысушылардың саны әйелдер/ер адамдар кескінінде көрсетіледі.
286. Есеп нысанының 553-бағанында жас мөлшері бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі (554-558 бағаналар жиынтығы).
287. Есеп нысанының 554-558 бағаналарында жас мөлшері бойынша қатысушылардың саны көрсетіледі: 554-бағанында - 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 555-бағанында - 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 556-бағанында - 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 557-бағанында - 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 558-бағанында - 50 жастан жоғары.
288. Есеп нысанының 559-бағанында қатысушылар құрамының орта жасы көрсетіледі.
289. Есеп нысанының 560-бағанында жұмыс орны бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі (561-568 бағаналар жиынтығы).
290. Есеп нысанының 561-568 бағаналарында жұмыс орны бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі: 561-бағанында осы мемлекеттік органның қызметшілері, 562-бағанында мемлекеттік органдардың орталық аппараттарының қызметшілері, 563-бағанында жергілікті органдардың қызметшілері, 564-бағанында мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің қызметшілері, 565-бағанада құқық қорғау органдарының қызметшілері, 566-бағанында арнайы мемлекеттік орган қызметшілері, 567-бағанында әскери қызметшілер, 568-бағанында сот қызметшілері.

274. В столбце 538 Формы отчета указывается количество обжалованных решений конкурсных комиссий (суммирует данные столбцов 539-540).
275. В столбцах с 539 по 540 указывается количество обжалованных решений конкурсных комиссий: в столбце 539 - в уполномоченном органе или его территориальном подразделении, в столбце 540 - в судебном органе.
276. В столбце 541 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб (суммирует данные столбцов 542, 545).
277. В столбце 542 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб в уполномоченном органе или его территориальном подразделении (суммирует данные столбцов 543-544).
278. В столбцах с 543 по 544 указываются итоги рассмотрения жалоб в уполномоченном органе или его территориальном подразделении: в столбце 543 – количество отмененных решений конкурсных комиссий, в столбце 544 – количество решений конкурсных комиссий, оставленных без изменений.
279. В столбце 545 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб в суде (суммирует данные столбцов 546-547).
280. В столбцах с 546 по 547 указывается количество итоги рассмотрения жалоб в суде: в столбце 546 - количество отмененных решений конкурсных комиссий, в столбце 547 - количество решений конкурсных комиссий, оставленных без изменений.
281. В столбцах с 548 по 720 указываются сведения по внутреннему конкурсу среди государственных служащих всех государственных органов.
282. В столбце 548 Формы отчета указывается количество объявленных вакансий по завершенным конкурсным процедурам.
283. В столбце 549 Формы отчета указывается количество повторно объявленных вакансий.
284. В столбце 550 Формы отчета указывается количество участников (суммирует данные столбцов 551-552).
285. В столбцах с 551 по 552 указывается количество участников в разрезе: женщины/мужчины.
286. В столбце 553 Формы отчета указывается состав участников по возрасту (суммирует данные столбцов 554-558).
287. В столбцах с 554 по 558 указывается количество участников по возрасту: в столбце 554 - до 22 лет (включительно), в столбце 555 - от 23 до 29 лет (включительно), в столбце 556 -с 30 лет до 39 лет (включительно), в столбце 557 - с 40 лет до 49 лет (включительно), в столбце 558 - от 50 лет и выше.
288. В столбце 559 Формы отчета указывается средний возраст участников.
289. В столбце 560 Формы отчета указывается состав участников по месту работы (суммирует данные столбцов 561-568).
290. В столбцах с 561 по 568 указывается количество участников по месту работы: в столбце 561 - служащие данного государственного органа, в столбце 562 - служащие центральных государственных органов, в столбце 563 - служащие местных исполнительных и представительных органов, в столбце 564 - служащие территориальных подразделений государственных органов, в столбце 565 - сотрудники правоохранительных органов, в столбце 566 - сотрудники специальных государственных органов, в столбце 567 – с воинской службы, в столбце 568 – с судебных органов.

308. Есеп нысанының 602-бағанында ғылыми атағы бар қатысушылар саны көрсетіледі (603-604 бағаналар жиынтығы).
309. Есеп нысанының 603-604 бағаналарында ғылыми атағы бар қатысушылар саны көрсетіледі: 603-бағанында қауымдастырылған профессор (доцент), 604-бағанында профессор.
310. Есеп нысанының 605-бағанында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі (606-619 бағаналар жиынтығы).
311. Есеп нысанының 606-619 бағаналарында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі: 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан 5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан 11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін, 17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан жоғары.
312. Есеп нысанының 620-бағанында қатысушылардың орта өтілі көрсетіледі.
313. Есеп нысанының 621-бағанында бір орынға конкурс көрсетіледі.
314. Есеп нысанының 622-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған қызметшілердің саны көрсетіледі (623-624 бағаналар жиынтығы).
315. Есеп нысанының 623-624 бағаналарында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған қызметшілердің саны әйелдер/ер адамдар кескінінде көрсетіледі.
316. Есеп нысанының 625-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың жас мөлшері бойынша құрамы көрсетіледі (626-630 бағаналар жиынтығы ).
317. Есеп нысанының 626-630 бағаналарында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың жас мөлшері бойынша саны көрсетіледі: 626-бағанында 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 627-бағанында 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 628-бағанында 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда),629-бағанында 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 630-бағанында 50 жастан жоғары.
318. Есеп нысанының 631-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың орташа жасы көрсетіледі.
319. Есеп нысанының 633-640 бағаналарында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың жұмыс орны бойынша құрамы көрсетіледі: 633-бағанында осы мемлекеттік органның қызметшілері, 634-бағанында мемлекеттік органдар орталық аппараттарының қызметшілері, 635-бағанында жергілікті органдардың қызметшілері, 636-бағанында мемлекеттік органдар аумақтық бөлімшелерінің қызметшілері, 637-бағанында құқық қорғау органдарының қызметшілері, 638-бағанында арнайы мемлекеттік орган қызметшілері, 639-бағанында әскери қызметшілер, 640-бағанында сот қызметшілері.
320. Есеп нысанының 641-бағанында атқаратын лауазым деңгейі бойынша конкурс нәтижелерімен тағайындалған қызметшілер саны көрсетіледі (642-644 бағаналар жиынтығы).

308. В столбце 602 Формы отчета указывается количество участников, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 603-604).
309. В столбцах с 603 по 604 указывается количество участников, имеющих ученое звание: в столбце 603 - ассоциированный профессор (доцент), в столбце 604 - профессор.
310. В столбце 605 Формы отчета указывается состав участников по стажу государственной службы (суммирует данные столбцов 606-619).
311. В столбцах с 606 по 619 указывается состав участников по стажу государственной службы: до одного года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
312. В столбце 620 Формы отчета указывается средний стаж участника.
313. В столбце 621 Формы отчета указывается конкурс на одно место.
314. В столбце 622 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса (суммирует данные столбцов 623-624).
315. В столбцах с 623 по 624 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, в разрезе: женщины/мужчины.
316. В столбце 625 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по возрасту (суммирует данные столбцов 626-630).
317. В столбцах с 626 по 630 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, по возрасту: в столбце 626 - до 22 лет (включительно), в столбце 627 - от 23 до 29 лет (включительно), в столбце 628 - с 30 лет до 39 лет (включительно), в столбце 629 - с 40 лет до 49 лет (включительно), в столбце 630 - от 50 лет и выше.
318. В столбце 631 Формы отчета указывается средний возраст лиц, назначенных по результатам конкурса.
319. В столбце 632 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по месту работы (суммирует данные столбцов 633-640).
320. В столбцах с 633 по 640 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, по месту работы: в столбце 633 - служащие данного государственного органа, в столбце 634 - служащие центральных аппаратов государственных органов, в столбце 635 - служащие местных органов, в столбце 636 - служащие территориальных подразделений государственных органов, в столбце 637 – сотрудники правоохранительных органов, в столбце 638 – сотрудники специальных государственных органов, в столбце 639 – с воинской службы, в столбце 640 – с судебных органов.

321. Есеп нысанының 642-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған, бұдан бұрын жоғары тұрған лауазымдарда жұмыс істеген тұлғалар саны көрсетіледі.
322. Есеп нысанының 643-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған, бұдан бұрын тең дәрежелі лауазымда жұмыс істеген тұлғалар саны көрсетіледі.
323. Есеп нысанының 644-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған, бұдан бұрын төмен тұрған лауазымдарда жұмыс істеген тұлғалар саны көрсетіледі.
324. Есеп нысанының 645-бағанында білімі бойынша конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі (646-648 бағаналар жиынтығы).
325. Есеп нысанының 646-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған негізгі орта білімі бар тұлғалар саны көрсетіледі.
326. Есеп нысанының 647-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған орта кәсіптік, орта техникалық білімі, орта білімнен кейінгі білімі бар тұлғалар саны көрсетіледі.
327. Есеп нысанының 648-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған жоғары білімі бар тұлғалар саны көрсетіледі (649-662 бағаналар жиынтығы).
328. Есеп нысанының 649-662 бағаналарында ұсынылған жоғары білім мамандықтарының біріне сәйкес жеңімпаздар құрамы көрсетіледі (білім беру, гуманитарлық ғылымдар, құқық, өнер, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылық ғылымдар, қызмет көрсету, әскери іс және қауіпсіздік, денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), ветеринария, басқалары).
329. Есеп нысанының 663-бағанында бірден көп жоғары білімі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі.
330. Есеп нысанының 664-бағанында жоғары білімнен кейінгі білімі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі (665-667 бағаналар жиынтығы).
331. Есеп нысанының 665-667 бағаналарында ғылыми дәрежелері бар жеңімпаздар саны көрсетіледі: 665-бағанында магистратура, 666-бағанында аспирантура, 667-бағанында докторантура.
332. Есеп нысанының 668-бағанында Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясын бітірген жеңімпаздар саны көрсетіледі.
333. Есеп нысанының 669-бағанында шетелдік білімі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі.
334. Есеп нысанының 670-бағанында халықаралық "Болашақ" стипендиясы түлектері болып табылатын жеңімпаздар саны көрсетіледі.
335. Есеп нысанының 671-бағанында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі (672-673 бағаналар жиынтығы).
336. Есеп нысанының 672-673 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі: 672-бағанында ғылым кандидаты, 673-бағанында ғылым докторы.

321. В столбце 641 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по уровню занимаемых должностей (суммирует данные строк 642-644).
322. В столбце 642 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, ранее работавших на вышестоящих должностях.
323. В столбце 643 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, ранее работавших на равнозначных должностях.
324. В столбце 644 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, ранее работавших на нижестоящих должностях.
325. В столбце 645 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по образованию (суммирует данные столбцов 646-648).
326. В столбце 646 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, с основным средним образованием .
327. В столбце 647 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, со средним профессиональным, средним техническим образованием, послесредним образованием.
328. В столбце 648 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, с высшим образованием (суммирует данные столбцов 649-662).
329. В столбцах с 649 по 662 указывается состав победителей, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; прочее).
330. В столбце 663 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих более одного высшего образования.
331. В столбце 664 Формы отчета указывается количество победителей с послевузовским образованием (суммирует данные столбцов 665-667).
332. В столбцах с 665 по 667 указывается количество победителей, имеющих степень: в столбце 665 - магистратура, в столбце 666 – аспирантура, в столбце 667 - докторантура.
333. В столбце 668 Формы отчета указывается количество победителей, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
334. В столбце 669 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих зарубежное образование.
335. В столбце 670 Формы отчета указывается количество победителей – выпускников международной стипендии "Болашак".
336. В столбце 671 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 672-673).

337. Есеп нысанының 674-бағанында ғылыми атағы бар жеңімпаздар саны көрсетіледі (675-676 бағаналар жиынтығы).
338. Есеп нысанының 675-676 бағаналарында ғылыми атағы бар жеңімпаздар саны көрсетіледі: 675-бағанында қауымдастырылған профессор (доцент), 676-бағанында профессор.
339. Есеп нысанының 677-бағанында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша конкурс нәтижелерімен тағайындалғандардың құрамы көрсетіледі (678-691 бағаналар жиынтығы).
340. Есеп нысанының 678-691 бағаналарында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың құрамы көрсетіледі: мемлекеттік қызмет өтілі жоқ,1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін,17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан жоғары.
341. Есеп нысанының 692-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған тұлғалардың орташа өтілі көрсетіледі.
342. Есеп нысанының 693-бағанында конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі (694-698 бағаналар жиынтығы).
343. Есеп нысанының 694-бағанында құжат тапсырған кандидаттардың болмауына байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
344. Есеп нысанының 695-бағанында кандидаттардың біліктілік талаптарына сәйкес келмеуіне байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
345. Есеп нысанының 696-бағанында конкурс комиссиясының оң шешімін алған үміткерлердің болмауына байланысты (әңгімелесудің қорытындысы бойынша) конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
346. Есеп нысанының 697-бағанында конкурс комиссиясының оң шешімін алған үміткерлердің бос лауазымға орналасудан бас тартуына байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
347. Есеп нысанының 698-бағанында конкурс барысында басқа себептермен толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
348. Есеп нысанының 699-бағанында конкурстары бақылаушылардың қатысуымен өткен лауазымдардың саны көрсетіледі.
349. Есеп нысанының 700-бағанында конкурстары сарапшылардың қатысуымен өткен лауазымдардың саны көрсетіледі
350. Есеп нысанының 701-бағанында бақылаушылар мен сарапшылар саны көрсетіледі (702-710 бағаналар жиынтығы).
351. Есеп нысанының 702-710 бағаналарында бақылаушылар мен сарапшылар саны көрсетіледі: 702-бағанында - Парламент депутаттары, 703-бағанында - мәслихат депутаттары, 704-бағанында - бұқаралық ақпарат құралдары, 705-бағанында - қоғамдық бірлестік (үкіметтік емес ұйымдар), 706-бағанында - саяси партиялар, 707-бағанында - коммерциялық ұйымдар, 708-бағанында - мемлекеттік органдар, 709-бағанында - уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелері, 710-бағанында - басқалар.

337. В столбцах с 672 по 673 указывается количество победителей, имеющих ученую степень: в столбце 672 - кандидат наук, в столбце 673 - доктор наук.
338. В столбце 674 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 675-676).
339. В столбцах с 675 по 676 указывается количество победителей, имеющих ученое звание: в столбце 675 - ассоциированный профессор (доцент), в столбце 676 - профессор.
340. В столбце 677 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по стажу государственной службы (суммирует данные столбцов 678-691).
341. В столбцах с 678 по 691 указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по стажу государственной службы: до одного года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
342. В столбце 692 Формы отчета указывается средний стаж лиц, назначенных по результатам конкурса,.
343. В столбце 693 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов (суммирует данные столбцов 694-698).
344. В столбце 694 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с отсутствием кандидатов, подавших документы.
345. В столбце 695 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с несоответствием кандидатов квалификационным требованиям.
346. В столбце 696 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с отсутствием кандидатов, получившие положительное решение конкурсной комиссии (по итогам собеседования).
347. В столбце 697 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с отказом кандидатов, получивших положительное решение конкурсной комиссии, от занятия должности.
348. В столбце 698 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, по другим причинам.
349. В столбце 699 Формы отчета указывается количество, должностей по которым конкурсы проведены с участием наблюдателей.
350. В столбце 700 Формы отчета указывается количество, должностей по которым конкурсы проведены с участием экспертов.
351. В столбце 701 Формы отчета указывается количество наблюдателей и экспертов (суммирует данные столбцов 702-710).

352. Есеп нысанының 711-бағанында шағым түскен конкурс комиссиясы шешімдерінің саны көрсетіледі (712-713 бағаналар жиынтығы).
353. Есеп нысанының 712-713 бағаналарында конкурстық комиссия шешіміне түскен шағымдар саны көрсетіледі: 712-бағанында уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелерінде, 713-бағанында сот тәртібімен.
354. Есеп нысанының 714-бағанында шағымдарды қарастырудың қорытындылары көрсетіледі (715, 718 бағаналар жиынтығы).
355. Есеп нысанының 715-бағанында уәкілетті органда немесе оның аумақтық бөлімшелерінде шағымдарды қарастыру қорытындысы көрсетіледі (716-717 бағаналар жиынтығы).
356. Есеп нысанының 716-717 бағаналарында уәкілетті органда немесе оның аумақтық бөлімшелерінде шағымдарды қарастыру қорытындысы көрсетіледі: 716-бағанында күшін жойған конкурстық комиссия шешімдерінің саны, 717-бағанында өзгеріссіз қалдырылған конкурстық комиссия шешімдерінің саны.
357. Есеп нысанының 718-бағанында сотта шағымдарды қарастыру қорытындылары көрсетіледі (719-720 бағаналар жиынтығы).
358. Есеп нысанының 719-720 бағаналарында сотта қарастырылған шағымдар: 719-бағанында сотпен жойылған конкурс комиссиясы шешімдерінің саны, 720-бағанында өзгеріссіз қалған конкурс комиссиясы шешімдерінің саны көрсетіледі.
359. Есеп нысанының 721-907 бағаналарында жалпы конкурс қорытындылары бойынша деректер көрсетіледі.
360. Есеп нысанының 721-бағанында аяқталған конкурстар бойынша жарияланған бос орындар саны көрсетіледі.
361. Есеп нысанының 722-бағанында төменгі лауазымға жарияланған бос орындар саны көрсетіледі.
362. Есеп нысанының 723-бағанында қайта жарияланған бос орындар саны көрсетіледі.
363. Есеп нысанының 724-бағанында төменгі лауазымдарға қайта жарияланған бос орындар саны көрсетіледі.
364. Есеп нысанының 725-бағанында конкурсқа қатысушылардың саны көрсетіледі (726-727 жолдар жиынтығы).
365. Есеп нысанының 726-727 бағаналарында қатысушылардың саны әйелдер/ер адамдар кескінінде көрсетіледі.
366. Есеп нысанының 728-бағанында төменгі лауазымдарға қатысушылар саны көрсетіледі.
367. Есеп нысанының 729-бағанында жас мөлшері бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі (730-734 бағаналар жиынтығы).
368. Есеп нысанының 730-734 бағаналарында жас мөлшері бойынша қатысушылардың саны көрсетіледі: 730-бағанында 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 731-бағанында 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 732-бағанында 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 733-бағанында 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 734-бағанында 50 жастан және жоғары.

352. В столбцах 702-710 указывается количество наблюдателей и экспертов: в столбце 702 - депутаты Парламента, в столбце 703 - депутаты маслихатов, в столбце 704 – средства массовой информации, в столбце 705 - общественные объединения (неправительственные организации), в столбце 766 - политические партии, в столбце 707 - коммерческие организации, в столбце 708 – государственные органы, в столбце 709 - уполномоченный орган или его территориальное подразделение, в столбце 710 - иное.
353. В столбце 711 Формы отчета указывается количество обжалованных решений конкурсных комиссий (суммирует данные столбцов 712-713).
354. В столбцах с 712 по 713 указывается количество обжалованных решений конкурсных комиссий: в столбце 712 - в уполномоченном органе или его территориальном подразделении, в столбце 713 - в судебном порядке.
355. В столбце 714 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб (суммирует данные столбцов 715, 718).
356. В столбце 715 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб в уполномоченном органе или его территориальном подразделении (суммирует данные столбцов 716-717).
357. В столбцах с 716 по 717 указывается итоги рассмотрения жалоб в уполномоченном органе или его территориальном подразделении: в столбце 716 - количество отмененных решений конкурсных комиссий, в столбце 717 - количество решений конкурсных комиссий, оставленных без изменений.
358. В столбце 718 Формы отчета указывается итоги рассмотрения жалоб в суде (суммирует данные столбцов 719-720).
359. В столбцах с 719 по 720 указывается итоги рассмотрения жалоб в суде: в столбце 719 - количество отмененных решений конкурсных комиссий, в столбце 720 - количество решений конкурсных комиссий, оставленных без изменений.
360. В столбцах с 721 по 907 указываются сведения по итогам общего конкурса.
361. В столбце 721 Формы отчета указывается количество объявленных вакансий по завершенным конкурсным процедурам.
362. В столбце 722 Формы отчета указывается количество объявленных вакансий на низовые должности.
363. В столбце 723 Формы отчета указывается количество повторно объявленных вакансий.
364. В столбце 724 Формы отчета указывается количество повторно объявленных вакансий на низовые должности.
365. В столбце 725 Формы отчета указывается количество участников (суммирует данные столбцов 726-727).
366. В столбцах с 726 по 727 указывается количество участников в разрезе: женщины/мужчины.
367. В столбце 728 Формы отчета указывается количество участников на низовые должности.
368. В столбце 729 Формы отчета указывается состав участников по возрасту (суммирует данные столбцов 730-734).

369. Есеп нысанының 735-бағанында қатысушылар құрамының орта жасы көрсетіледі.
370. Есеп нысанының 736-бағанында жұмыс орны бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі (737-744, 746-747 бағаналар жиынтығы).
371. Есеп нысанының 737-бағанында осы мемлекеттік органның қызметкері болып табылатын қатысушылар саны көрсетіледі.
372. Есеп нысанының 738-бағанында мемлекеттік органдар орталық аппараттарының қызметшілері болып табылатын қатысушылар саны көрсетіледі.
373. Есеп нысанының 739-бағанында жергілікті органдардың қызметшілері болып табылатын қатысушылар саны көрсетіледі.
374. Есеп нысанының 740-бағанында мемлекеттік органдар аумақтық бөлімшелерінің қызметшілері болып табылатын қатысушылар саны көрсетіледі.
375. Есеп нысанының 741-бағанында квазимемлекеттік сектордан қатысушылар саны көрсетіледі.
376. Есеп нысанының 742-бағанында жеке сектордан қатысушылар саны көрсетіледі.
377. Есеп нысанының 743-бағанында бюджеттік ұйымнан қатысушылар саны көрсетіледі.
378. Есеп нысанының 744-бағанында ағымдағы жылдың жоғары оқу орындарының түлектері болып табылатын қатысушылар саны көрсетіледі.
379. Есеп нысанының 745-бағанында жоғары оқу орындарын үздік бітірген ағымдағы жылдың жоғары оқу орындары түлектері болып табылатын қатысушылар саны көрсетіледі.
380. Есеп нысанының 746-бағанында жұмыссыз болып табылатын қатысушылар саны көрсетіледі.
381. Есеп нысанының 747-бағанында басқа қатысушылар саны көрсетіледі.
382. Есеп нысанының 748-бағанында білімі бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі (749-751 бағаналар жиынтығы).
383. Есеп нысанының 749-бағанында негізгі орта білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі.
384. Есеп нысанының 750-бағанында орта кәсіптік білімі, орта техникалық білімі, орта білімнен кейінгі білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі.
385. Есеп нысанының 751-бағанында жоғары білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі (752-765 бағаналар жиынтығы).
386. Есеп нысанының 752-765 бағаналарында ұсынылған жоғары білім мамандықтарының біріне сәйкес қатысушылар құрамы көрсетіледі (білім беру, гуманитарлық ғылымдар, құқық, өнер, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылық ғылымдары, қызмет көрсету, әскери іс және қауіпсіздік, денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), ветеринария, басқалары).
387. Есеп нысанының 766-бағанында бір жоғары білімнен көп білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі.

369. В столбцах с 730 по 734 указывается состав участников по возрасту: в столбце 730 - до 22 лет (включительно), в столбце 731 - от 23 до 29 лет (включительно), в столбце 732 -с 30 лет до 39 лет (включительно), в столбце 733 - с 40 лет до 49 лет (включительно), в столбце 734 - от 50 лет и выше.
370. В столбце 735 Формы отчета указывается средний возраст участников.
371. В столбце 736 Формы отчета указывается состав участников по месту работы (суммирует данные столбцов 737-744, 746-747).
372. В столбце 737 Формы отчета указывается количество участников, являющихся служащими данного государственного органа.
373. В столбце 738 Формы отчета указывается количество участников, являющихся служащими центральных аппаратов государственных органов.
374. В столбце 739 Формы отчета указывается количество участников, являющихся служащими местных органов.
375. В столбце 740 Формы отчета указывается количество участников, являющихся служащими территориальных подразделений государственных органов.
376. В столбце 741 Формы отчета указывается количество участников из квазигосударственного сектора.
377. В столбце 722 Формы отчета указывается количество участников из частного сектора.
378. В столбце 743 Формы отчета указывается количество участников из бюджетных организаций.
379. В столбце 744 Формы отчета указывается количество участников, являющихся выпускниками высших учебных заведений текущего года.
380. В столбце 745 Формы отчета указывается количество выпускников, окончивших высшие учебные заведения с отличием, из числа участников, являющихся выпускниками высших учебных заведений текущего года.
381. В столбце 746 Формы отчета указывается количество участников, являющихся безработными.
382. В столбце 747 Формы отчета указывается количество других участников.
383. В столбце 748 Формы отчета указывается состав участников по образованию (суммирует данные столбцов 749-751).
384. В столбце 749 Формы отчета указывается количество участников с основным средним образованием.
385. В столбце 750 Формы отчета указывается количество участников со средним профессиональным, средним техническим образованием, послесредним образованием.
386. В столбце 751 Формы отчета указывается количество участников с высшим образованием (суммирует данные столбцов 752-765).
387. В столбцах с 752 по 765 указывается состав участников, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; прочее).

388. Есеп нысанының 767-бағанында жоғары білімнен кейінгі білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі (768-770 бағаналар жиынтығы).
389. Есеп нысанының 768-770 бағаналарында дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетіледі: 768-бағанында магистратура, 769-бағанында аспирантура, 770-бағанында докторантура.
390. Есеп нысанының 771-бағанында Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясын бітірген қатысушылар саны көрсетіледі.
391. Есеп нысанының 772-бағанында шетелдік білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі.
392. Есеп нысанының 773-бағанында халықаралық "Болашақ" стипендиясы түлектері болып табылатын қатысушылары саны көрсетіледі.
393. Есеп нысанының 774-бағанында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетіледі (775-776 бағаналар жиынтығы).
394. Есеп нысанының 775-776 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетіледі: 775-бағанында ғылым кандидаты, 776-бағанында ғылым докторы.
395. Есеп нысанының 777-бағанында ғылыми атағы бар қатысушылар саны көрсетіледі (778-779 бағаналар жиынтығы).
396. Есеп нысанының 778-779 бағаналарында ғылыми атағы бар қатысушылар саны көрсетіледі: 778-бағанында қауымдастырылған профессор (доцент), 779-бағанында профессор.
397. Есеп нысанының 780-бағанында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі (781-795 бағаналар жиынтығы).
398. Есеп нысанының 781-795 бағаналарында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі: мемлекеттік қызмет өтілі жоқ, 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан 5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан 11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін, 17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан жоғары.
399. Есеп нысанының 796-бағанында қатысушылардың орта өтілі көрсетіледі.
400. Есеп нысанының 797-бағанында бір орынға конкурс көрсетіледі.
401. Есеп нысанының 798-бағанында төменгі лауазымдарға үміткер болған қатысушылардың саны көрсетіледі.
402. Есеп нысанының 799-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған қызметшілердің саны көрсетіледі (800-801 бағаналар жиынтығы).
403. Есеп нысанының 800-801 бағаналарында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған қызметшілердің саны әйелдер/ер адамдар кескінінде көрсетіледі. 404. Есеп нысанының 802-бағанында конкурс нәтижелері бойынша төмен лауазымға тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
405. Есеп нысанының 803-бағанында конкурс нәтижелері бойынша мемлекеттік қызметке алғаш рет қабылданған тұлғалардың саны көрсетіледі.

388. В столбце 766 Формы отчета указывается количество участников, имеющих более одного высшего образования.
389. В столбце 767 Формы отчета указывается количество участников, имеющих послевузовское образование (суммирует данные столбцов 768-770).
390. В столбцах с 768 по 770 указывается количество участников, имеющих степень: в столбце 768 - магистратура, в столбце 769 – аспирантура, в столбце 770 - докторантура.
391. В столбце 771 Формы отчета указывается количество участников, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
392. В столбце 772 Формы отчета указывается количество участников, имеющих зарубежное образование.
393. В столбце 773 Формы отчета указывается количество участников – выпускников международной стипендии "Болашак".
394. В столбце 774 Формы отчета указывается количество участников, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 775-776).
395. В столбцах с 775 по 776 указывается количество участников, имеющих ученую степень: в столбце 775 - кандидат наук, в столбце 776 - доктор наук.
396. В столбце 777 Формы отчета указывается количество участников, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 778-779).
397. В столбцах с 778 по 779 указывается количество участников, имеющих ученое звание: в столбце 778 - ассоциированный профессор (доцент), в столбце 779 - профессор.
398. В столбце 780 Формы отчета указывается состав участников по стажу государственной службы (суммирует данные столбцов 781-795).
399. В столбцах с 781 по 795 указывается состав участников по стажу государственной службы: не имеют стаж государственной службы, до 1 года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
400. В столбце 796 Формы отчета указывается средний стаж участников.
401. В столбце 797 Формы отчета указывается конкурс на одно место.
402. В столбце 798 Формы отчета указывается количество участников, претендовавших на низовые должности.
403. В столбце 799 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса (суммирует данные столбцов 800-801).
404. В столбцах с 800 по 801 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, в разрезе: женщины/мужчины.
405. В столбце 802 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, на низовые должности.

406. Есеп нысанының 804-бағанында конкурс нәтижелері бойынша мемлекеттік органға қайта қабылданған тұлғалар саны көрсетіледі.
407. Есеп нысанының 805-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың жас мөлшері бойынша құрамы көрсетіледі (806-810 бағаналар жиынтығы).
408. Есеп нысанының 806-810 бағаналарында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың жас мөлшері бойынша саны көрсетіледі: 806-бағанында 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 807-бағанында 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 808-бағанында 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 809-бағанында 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 810-бағанында 50 жастан жоғары.
409. Есеп нысанының 811-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың орташа жасы көрсетіледі.
410. Есеп нысанының 812-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың жұмыс орны бойынша құрамы көрсетіледі (813-817, 819, 821, 823, 825-826 бағаналар жиынтығы).
411. Есеп нысанының 813-бағанында осы мемлекеттік органның қызметшісі болып табылатын конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
412. Есеп нысанының 814-бағанында мемлекеттік органдар орталық аппараттарының қызметшілері болып табылатын конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
413. Есеп нысанының 815-бағанында жергілікті органдардың қызметшілері болып табылатын конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
414. Есеп нысанының 816-бағанында мемлекеттік органдар аумақтық бөлімшелерінің қызметшілері болып табылатын конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
415. Есеп нысанының 817-бағанында квазимемлекеттік сектордан конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
416. Есеп нысанының 818-бағанында квазимемлекеттік сектордан төменгі лауазымға тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
417. Есеп нысанының 819-бағанында жеке сектордан конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
418. Есеп нысанының 820-бағанында жеке сектордан төменгі лауазымға тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
419. Есеп нысанының 821-бағанында бюджеттік ұйымнан конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
420. Есеп нысанының 822-бағанында бюджеттік ұйымнан конкурс нәтижелерімен төменгі лауазымға тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
421. Есеп нысанының 823-бағанында ағымдағы жылдың жоғары оқу орындарының түлектері болып табылатын конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
422. Есеп нысанының 824-бағанында жоғары оқу орындарын үздік бітірген ағымдағы жылдың жоғары оқу орындары түлектерінің саны көрсетіледі.

406. В столбце 803 Формы отчета указывается количество лиц впервые принятые на государственную службу.
407. В столбце 804 Формы отчета указывается количество лиц вновь принятые на государственную службу.
408. В столбце 805 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по возрасту (суммирует данные столбцов 806-810).
409. В столбцах с 806 по 810 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, по возрасту: в столбце 806 - до 22 лет (включительно), в столбце 807 - от 23 до 29 лет (включительно), в столбце 808 - с 30 лет до 39 лет (включительно), в столбце 809 - с 40 лет до 49 лет (включительно), в столбце 810 - от 50 лет и выше.
410. В столбце 811 Формы отчета указывается средний возраст лиц, назначенных по результатам конкурса.
411. В столбце 812 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по месту работы (суммирует данные столбцов 813-817, 819, 821, 823, 825-826).
412. В столбце 813 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, являющихся служащими данного государственного органа.
413. В столбце 814 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, являющихся служащими центральных аппаратов государственных органов.
414. В столбце 815 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, являющихся служащими местных органов.
415. В столбце 816 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, являющихся служащими территориальных подразделений государственных органов.
416. В столбце 817 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, из квазигосударственного сектора.
417. В столбце 818 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных на низовые должности, из квазигосударственного сектора.
418. В столбце 819 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, из частного сектора.
419. В столбце 820 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных на низовые должности, из частного сектора.
420. В столбце 821 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, из бюджетных организаций.
421. В столбце 822 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных на низовые должности, из бюджетных организаций.
422. В столбце 823 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, являющихся выпускниками высших учебных заведений текущего года.

423. Есеп нысанының 825-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған жұмыссыз тұлғалар саны көрсетіледі.
424. Есеп нысанының 826-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі (соның ішінде мемлекеттік органдардың штаттан тыс қызметшілері).
425. Есеп нысанының 827-бағанында атқаратын лауазым деңгейі бойынша конкурс нәтижелерімен тағайындалған қызметшілер саны көрсетіледі (828-830 бағаналар жиынтығы).
426. Есеп нысанының 828-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған, бұдан бұрын жоғары тұрған лауазымдарда жұмыс істеген тұлғалар саны көрсетіледі.
427. Есеп нысанының 829-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған, бұдан бұрын тең дәрежелі лауазымда жұмыс істеген тұлғалар саны көрсетіледі.
428. Есеп нысанының 830-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған, бұдан бұрын төмен тұрған лауазымдарда жұмыс істеген тұлғалар саны көрсетіледі.
429. Есеп нысанының 831-бағанында білімі бойынша конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі (832-834 бағаналар жиынтығы).
430. Есеп нысанының 832-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған негізгі орта білімі бар тұлғалар саны көрсетіледі.
431. Есеп нысанының 833-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған орта кәсіптік, орта техникалық білімі, орта білімнен кейінгі білімі бар тұлғалар саны көрсетіледі.
432. Есеп нысанының 834-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған жоғары білімі бар тұлғалар саны көрсетіледі (835-848 бағаналар жиынтығы).
433. Есеп нысанының 835-848 бағаналарында ұсынылған жоғары білім мамандықтарының біріне сәйкес жеңімпаздар құрамы көрсетіледі (білім беру, гуманитарлық ғылымдар, құқық, өнер, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылық ғылымдар, қызмет көрсету, әскери іс және қауіпсіздік, денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), ветеринария, басқалары).
434. Есеп нысанының 849-бағанында бірден көп жоғары білімі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі
435. Есеп нысанының 850-бағанында жоғары білімнен кейінгі білімі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі (851-853 бағаналар жиынтығы).
436. Есеп нысанының 851-853 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі: 851-бағанында магистратура, 852-бағанында аспирантура, 853-бағанында докторантура.
437. Есеп нысанының 854-бағанында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясын бітірген жеңімпаздар саны көрсетіледі.
438. Есеп нысанының 855-бағанында шетелдік білімі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі.

423. В столбце 824 Формы отчета указывается количество лиц, закончивших высшие учебные заведения с отличием, из числа лиц, являющихся выпускниками высших учебных заведений текущего года.
424. В столбце 825 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, являющихся безработными.
425. В столбце 826 Формы отчета указывается количество других лиц, назначенных по результатам конкурса (в том числе внештатные работники государственных органов).
426. В столбце 827 Формы отчета указывается количество служащих, назначенных по результатам конкурса, по уровню занимаемых должностей (суммирует данные столбцов 828-830).
427. В столбце 828 Формы отчета указывается количество служащих, ранее работавших на вышестоящих должностях.
428. В столбце 829 Формы отчета указывается количество служащих, ранее работавших на равнозначных должностях.
429. В столбце 830 Формы отчета указывается количество служащих, ранее работавших на нижестоящих должностях.
430. В столбце 831 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по образованию (суммирует данные столбцов 832-834).
431. В столбце 832 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, с основным средним образованием.
432. В столбце 833 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, со средним профессиональным, средним техническим образованием, послесредним образованием.
433. В столбце 834 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, с высшим образованием (суммирует данные столбцов 835-848).
434. В столбцах с 835 по 848 указывается состав победителей, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; прочее).
435. В столбце 849 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих более одного высшего образования.
436. В столбце 850 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих послевузовское образование (суммирует данные столбцов 851-853).
437. В столбцах с 851 по 853 указывается количество победителей, имеющих ученую степень: в столбце 851 - магистратура, в столбце 852 – аспирантура, в столбце 853 - докторантура.
438. В столбце 854 Формы отчета указывается количество победителей, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан.

439. Есеп нысанының 856-бағанында халықаралық "Болашақ" стипендиясы түлектері болып табылатын жеңімпаздар саны көрсетіледі.
440. Есеп нысанының 857-бағанында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі (858-859 бағаналар жиынтығы).
441. Есеп нысанының 858-859 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі: 858-бағанында ғылым кандидаты, 859-бағанында ғылым докторы.
442. Есеп нысанының 860-бағанында ғылыми атағы бар жеңімпаздар саны көрсетіледі (861-862 бағаналар жиынтығы).
443. Есеп нысанының 861-862 бағаналарында ғылыми атағы бар жеңімпаздар саны көрсетіледі: 861-бағанында қауымдастырылған профессор (доцент), 862-бағанында профессор.
444. Есеп нысанының 863-бағанында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың мемлекеттік қызмет өтілі бойынша құрамы көрсетіледі (864-878 бағаналар жиынтығы).
445. Есеп нысанының 864-878 бағаналарында конкурс нәтижелерімен тағайындалған тұлғалардың мемлекеттік қызмет өтілі бойынша құрамы көрсетіледі: 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан 5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан 11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін, 17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан астам.
446. Есеп нысанының 879-бағанында конкурс нәтижелері бойынша тағайындалған тұлғалардың орташа өтілі көрсетіледі.
447. Есеп нысанының 880-бағанында конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі (881-885 бағаналар жиынтығы).
448. Есеп нысанының 881-бағанында құжат тапсырған үміткерлердің болмауына байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
449. Есеп нысанының 882-бағанында кандидаттардың біліктілік талаптарына сәйкес келмеуіне байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
450. Есеп нысанының 883-бағанында конкурс комиссиясының оң шешімін алған үміткерлердің болмауына байланысты (әңгімелесудің қорытындысы бойынша) конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
451. Есеп нысанының 884-бағанында конкурс комиссиясының оң шешімін алған үміткерлердің бос лауазымға орналасудан бас тартуына байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
452. Есеп нысанының 885-бағанында конкурс барысында басқа себептермен толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
453. Есеп нысанының 886-бағанында конкурстары бақылаушылар қатысуымен өткен лауазымдардың саны көрсетіледі.
454. Есеп нысанының 887-бағанында конкурстары сарапшылардың қатысуымен өткен лауазымдардың саны көрсетіледі

439. В столбце 855 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих зарубежное образование.
440. В столбце 856 Формы отчета указывается количество победителей – выпускников международной стипендии "Болашак".
441. В столбце 857 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 858-859).
442. В столбцах с 858 по 859 указывается количество победителей, имеющих ученую степень: в столбце 858 - кандидат наук, в столбце 859 - доктор наук.
443. В столбце 860 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 861-862).
444. В столбцах с 861 по 862 указывается количество победителей, имеющих ученое звание: в столбце 861 - ассоциорованный профессор (доцент), в столбце 862 - профессор.
445. В столбце 863 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по стажу государственной службы (суммирует данные столбцов 864-878).
446. В столбцах с 864 по 878 указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по стажу государственной службы: не имеют стаж государственной службы, до 1 года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
447. В столбце 879 Формы отчета указывается средний стаж лиц, назначенных по результатам конкурса.
448. В столбце 880 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов (суммирует данные столбцов 881-885).
449. В столбце 881 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов в связи с отсутствием кандидатов, подавших документы.
450. В столбце 882 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов в связи с несоответствием кандидатов квалификационным требованиям.
451. В столбце 883 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов в связи с отсутствием кандидатов, получившие положительное решение конкурсной комиссии (по итогам собеседования).
452. В столбце 884 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов в связи с отказом кандидатов, получивших положительное решение конкурсной комиссии, от занятия должности.
453. В столбце 885 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов по другим причинам.
454. В столбце 886 Формы отчета указывается количество должностей, по которым конкурсы проведены с участием наблюдателей.

455. Есеп нысанының 888-бағанында бақылаушылар мен сарапшылар саны көрсетіледі (889-897 бағаналар жиынтығы).
456. Есеп нысанының 889-897 бағаналарында бақылаушылар мен сарапшылар саны көрсетіледі: 889-бағанында - Парламент депутаттары, 890-бағанында - мәслихат депутаттары, 891-бағанында - бұқаралық ақпарат құралдары, 892-бағанында - қоғамдық бірлестіктер (үкіметтік емес ұйымдар), 893-бағанында - саяси партиялар, 894-бағанында - коммерциялық ұйымдар, 895-бағанында - мемлекеттік органдар, 896-бағанында - уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшеcі, 897-бағанында басқалар.
457. Есеп нысанының 898-бағанында шағым түскен конкурс комиссиясы шешімдерінің саны көрсетіледі (899-900 бағаналар жиынтығы).
458. Есеп нысанының 899-900 бағаналарында конкурстық комиссия шешіміне түскен шағымдар саны көрсетіледі: 899-бағанында уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелерінде, 900-бағанында сот тәртібімен.
459. Есеп нысанының 901-бағанында шағымдарды қарастырудың қорытындылары (902, 905 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
460. Есеп нысанының 902-бағанында уәкілетті органда немесе оның аумақтық бөлімшелерінде шағымдарды қарастыру қорытындысы (903-904 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
461. Есеп нысанының 903-бағанында уәкілетті органда немесе оның аумақтық бөлімшелерінде күшін жойған конкурстық комиссия шешімдерінің саны көрсетіледі.
462. Есеп нысанының 904-бағанында уәкілетті органда немесе оның аумақтық бөлімшелерінде өзгеріссіз қалдырылған конкурстық комиссия шешімдерінің саны көрсетіледі.
463. Есеп нысанының 905-бағанында сотта шағымды қарастыру қорытындылары көрсетіледі (906-907 бағаналар жиынтығы).
464. Есеп нысанының 906-907 бағаналарында сотта қарастырылған шағымдар: 906-бағанында сотпен жойылған конкурс комиссиясы шешімдерінің саны, 907-бағанында өзгеріссіз қалған конкурс комиссиясы шешімдерінің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
2019 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 205 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Теріс себептермен мемлекеттік қызметтен шығарылған мемлекеттік қызметшілер туралы есеп"
Әкімшілік деректердің нысаны www.qyzmet.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған.
Есептік кезең: 20___ жылғы __ тоқсан.
Индексі: 2-М нысаны.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ақпаратты ұсынатын адамдардың шеңбері:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшелері;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, мәслихаттардың аппараттары және тексеру комиссиялары.
Нысан қайда ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшелеріне;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне.
Ұсыну мерзімі:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшелері есептік тоқсаннан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, мәслихаттардың аппараттары және тексеру комиссиялары есептік тоқсаннан кейінгі айдың 1-күнінен кешіктірмей.
п/п
Мемлекеттік орган
Теріс себептермен жұмыстан шығарылған мемлекеттік қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар жағдайда)
Мемлекеттік қызметшінің жұмыстан шығару алдында атқарған лауазымының толық атауы
Санаты
Бұйрықтың (өкімнің) нөмірі және күні
Жұмыстан шығару күні
Жұмыстан шығарудың себебі (сыбайлас жемқорлық, қызметке кір келтіретін, жұмыстан шығару түріндегі тәртіптік жазалар, басқа теріс себептер заңнаманың нормасына сілтемемені көрсетумен)
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
Атауы
_____________________________________
_____________________________________
Мекенжайы
_____________________________________
_____________________________________
Телефондары ___________________________________________________________________
Электронды поштаның мекенжайы _________________________________________________
Жауапты адам _________________________________ қолы ___________________________
тегі, аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам
____________________________________________________ қолы __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
"Теріс себептермен мемлекеттік
қызметтен шығарылған
мемлекеттік қызметшілер
туралы есеп" әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Теріс себептермен мемлекеттік қызметтен шығарылған мемлекеттік қызметшілер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (Индексі: 2-М нысаны, кезеңділігі: тоқсан сайын) 1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Теріс себептермен мемлекеттік қызметтен шығарылған мемлекеттік қызметшілер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

455. В столбце 887 Формы отчета указывается количество должностей, по которым конкурсы проведены с участием экспертов.
456. В столбце 888 Формы отчета указывается количество наблюдателей и экспертов (суммирует данные столбцов 889-897).
457. В столбцах 889-897 указывается количество наблюдателей и экспертов: в столбце 889 – депутаты Парламента, в столбце 890 – депутаты маслихатов, в столбце 891 – средства массовой информации, в столбце 892 – общественные объединения (неправительственные организации), в столбце 893 – политические партии, в столбце 894 - коммерческие организации, в столбце 895 – государственные органы, в столбце 896 – уполномоченный орган или его территориальное подразделение, в столбце 897 – иное.
458. В столбце 898 Формы отчета указывается количество обжалованных решений конкурсных комиссий (суммирует данные столбцов 899-900).
459. В столбцах 899-900 указываются количество обжалованных решений конкурсных комиссий: в столбце 899 - в уполномоченном органе или его территориальном подразделении, в столбце 900 - в судебном порядке.
460. В столбце 901 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб (суммирует данные столбцов 902, 905).
461. В столбце 902 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб в уполномоченном органе или его территориальном подразделении (суммирует данные столбцов 903-904).
462. В столбце 903 Формы отчета указывается количество решений конкурсных комиссий, отмененных в уполномоченном органе или его территориальном подразделении.
463. В столбце 904 Формы отчета указывается количество решений конкурсных комиссий, оставленных в уполномоченном органе или его территориальном подразделении без изменений.
464. В столбце 905 Формы отчета указывается итоги рассмотрения жалоб в суде (суммирует данные столбцов 906-907).
465. В столбцах 906-907 указываются количество жалоб, рассмотренных в суде: в столбце 906 - количество решений конкурсных комиссий, отмененных судом, в столбце 907 - количество решений конкурсных комиссий, оставлено без изменений.
Приложение 2 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 4 декабря 2019 года № 205
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о государственных служащих, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам"
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.qyzmet.gov.kz.
Отчетный период: __ квартал 20___ год.
Индекс: форма 2-М.
Периодичность: ежеквартально.
Круг лиц, представляющих информацию:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы.
Куда представляется форма:
территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы;
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы.
Срок представления:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы не позднее 5 - го числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы не позднее 1 - го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
п/п
Государственный орган
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) государственного служащего, уволенного по отрицательным мотивам
Полное наименование должности, занимаемой государственным служащим перед увольнением
Категория
Номер и дата приказа (распоряжения)
Дата увольнения
Причина увольнения (коррупционные, дискредитирующие, дисциплинарные взыскания в виде увольнения, другие отрицательные мотивы, с указанием ссылки на норму законодательства)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Наименование __________________________________
__________________________________
Адрес __________________________________
__________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Ответственное лицо _________________________________подпись ________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
____________________________________________________подпись _________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о государственных служащих,
уволенных с государственной службы
по отрицательным мотивам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о государственных служащих, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам"
(Индекс: 2-М, периодичность, ежеквартально)
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о государственных служащих, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам" (далее – Форма отчета).

2. Есеп нысаны мемлекеттік саяси және әкімшіліктік қызметшілердің кадр құрамының жай-күйі мониторингін жүргізу мақсатында әзірленген.
3. Есеп нысанын мемлекеттік органдар толтырады және бастапқы есептілік деректерінің негізінде өспелі қорытындымен ұсынады.
4. Есеп нысанына мемлекеттік органның басшысы немесе оның міндеттерін атқаратын адам тегі мен аты-жөнін көрсетумен қол қояды.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Есеп нысанының 1-бағанында жолдардың реттік саны (жолдың коды) көрсетіледі.
7. Есеп нысанының 2-бағанында мемлекеттік органның атауы көрсетіледі.
8. Есеп нысанының 3-бағанында теріс себептер бойынша жұмыстан шығарылған мемлекеттік қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
9. Есеп нысанының 4-бағанында жұмыстан шығару алдында мемлекеттік қызметшінің атқарған лауазымының толық атауы көрсетіледі.
10. Есеп нысанының 5-бағанында Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізіліміне сәйкес мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының санаттары көрсетіледі.
11. Есеп нысанының 6-бағанында жұмыстан шығару туралы бұйрықтың (өкімнің) нөмірі және күні көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 7-бағанында жұмыстан шығару күні көрсетіледі.
13. Есеп нысанының 8-бағанында жұмыстан шығару себебі көрсетіледі (сыбайлас жемқорлық, қызметке кір келтіретін, жұмыстан шығару түріндегі тәртіптік жазалар, басқа теріс себептермен заңнама нормасына сілтемемені көрсетумен).
14. Есеп нысанының "Барлығы" деген жолында барлық жолдар деректерінің жиынтығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
2019 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 205 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының түлектері туралы есеп"
Әкімшілік деректердің нысаны www.qyzmet.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған.
Есептік кезең: 20___ жылғы __ тоқсан.
Индексі: 3-М нысаны.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ақпаратты ұсынатын адамдардың шеңбері:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшелері;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, мәслихаттардың аппараттары және тексеру комиссиялары.
Нысан қайда ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшелеріне;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне.
Ұсыну мерзімі:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшелері есептік тоқсаннан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, мәслихаттардың аппараттары және тексеру комиссиялары есептік тоқсаннан кейінгі айдың 1-күнінен кешіктірмей.
Мемлекеттік орган
Тегі, Аты, Әкесінің аты. (бар болған жағдайда)
Туған жылы
Оқыту бағдарламасы
Мамандық
Оқуға түскен жылы
Оқуды аяқтаған жылы
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
Кестенің жалғасы
Атқаратын лауазымы
Лауазымның санаты
Оқуды аяқтағаннан кейін мемлекеттік қызметте нақты өтеу мерзімі ("мемлекеттік қызметші" санаты бойынша оқуға түскендер үшін)
Соның ішінде оқуға жіберген мемлекеттік органда оқуды аяқтағаннан кейін нақты өтеу мерзімі ("мемлекеттік қызметші" санаты бойынша оқуға түскендер үшін)
Оқуды қаржыландыру көздері (мемлекеттік бюджет, үкіметтік емес ұйымдардың гранттары, өз қаражаттары)
9
10
11
12
13
Атауы
_____________________________________
_____________________________________
Мекенжайы
_____________________________________
_____________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Электронды поштаның мекенжайы _________________________________________________
Орындаушы _________________________________ қолы ___________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам
____________________________________________________ қолы __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
"Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясының түлектері
туралы есеп" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанына қосымша
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының түлектері бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (Индексі: 3-М нысаны, кезеңділігі: тоқсан сайын) 1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының түлектері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма отчета разработана в целях ведения мониторинга состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется государственными органами с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа, либо лицо, исполняющее его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
5. Отчет заполняется на государственном и русском языках.
Пояснение по заполнению формы
6. В столбце 1 Формы отчета указывается нумерация строк (код строки).
7. В столбце 2 Формы отчета указывается наименование государственного органа.
8. В столбце 3 Формы отчета указывается фамилия имя отчество (при его наличии) государственного служащего, уволенного по отрицательным мотивам.
9. В столбце 4 Формы отчета указывается полное наименование должности, занимаемой государственным служащим перед увольнением.
10. В столбце 5 Формы отчета указывается категория должности в соответствии с Реестром должностей политических и административных государственных служащих, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года №150.
11. В столбце 6 Формы отчета указывается номер и дата приказа (распоряжения) об увольнении.
12. В столбце 7 Формы отчета указывается дата увольнения.
13. В столбце 8 Формы отчета указывается причина увольнения (коррупционные, дискредитирующие, дисциплинарные взыскания в виде увольнения, другие отрицательные мотивы, с указанием ссылки на норму законодательства).
14. В строке "Итого" Формы отчета указывается сумма данных всех строк.
Приложение 3 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 4 декабря 2019 года № 205
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о выпускниках Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан"
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.qyzmet.gov.kz.
Отчетный период: __ квартал 20___ год.
Индекс: форма 3-М.
Периодичность: ежеквартально.
Круг лиц, представляющих информацию:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы.
Куда представляется форма:
территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы;
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы.
Срок представления:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы не позднее 5 - го числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы не позднее 1 - го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Государственный орган
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)
Дата рождения
Программа обучения
Специальность
Год поступления
Год завершения обучения
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Продолжение таблицы
Занимаемая должность
Категория должности
Срок фактической отработки на государственной службе после завершения обучения (для поступивших по категории "государственный служащий")
В том числе, срок фактической отработки после завершения обучения в государственном органе, направившем на обучение (для поступивших по категории "государственный служащий")
Источники финансирования обучения (государственный бюджет, гранты неправительственных организаций, собственные средства)
9
10
11
12
13
Наименование __________________________________
__________________________________
Адрес __________________________________
__________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Ответственное лицо _________________________________подпись ________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
____________________________________________________подпись _________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о выпускниках Академии
государственного управления
при Президенте Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о выпускниках Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан"
(Индекс: 3-М, периодичность, ежеквартально)
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о выпускниках Академии государственного управления при Президента Республики Казахстан" (далее – Форма отчета).

2. Есеп нысаны мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілердің кадр құрамының жай-күйінің мониторингін жүргізу мақсатында әзірленген.
3. Мемлекеттік органдар есеп беру сәтінде Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының мемлекеттік қызметте жұмыс істейтін түлектері туралы есеп береді.
4. Есеп нысанына мемлекеттік органның басшысы немесе оның міндеттерін атқаратын адамның тегі мен аты-жөнін көрсетумен қол қояды.
5. Есеп нысаны мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Есеп нысанының 1-бағанында жолдардың реттік саны (жолдың коды) көрсетіледі.
7. Есеп нысанының 2-бағанында мемлекеттік органның атауы көрсетіледі.
8. Есеп нысанының 3-бағанында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы түлегінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі.
9. Есеп нысанының 4-бағанында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы түлегінің туған жылы көрсетіледі.
10. Есеп нысанының 5-бағанында оқыту бағдарламасы көрсетіледі.
11. Есеп нысанының 6-бағанында мамандық көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 7-бағанында оқуға түскен жылы көрсетіледі.
13. Есеп нысанының 8-бағанында оқуды аяқтау жылы көрсетіледі.
14. Есеп нысанының 9-бағанында атқарып отырған лауазымы көрсетіледі.
15. Есеп нысанының 10-бағанында лауазым санаты көрсетіледі.
16. Есеп нысанының 11-бағанында оқу аяқталғаннан кейінгі мемлекеттік қызметте нақты өтеу мерзімі көрсетіледі (оқуға түскендерге "мемлекеттік қызметшілердің" санаты бойынша).
17. Есеп нысанының 12-бағанында оқуға жіберген мемлекеттік органда оқуды аяқтағаннан кейін нақты өтеу мерзімі ("мемлекеттік қызметші" санаты бойынша оқуға түскендер үшін) көрсетіледі.
18. Есеп нысанының 13-бағанында оқуды қаржыландыру көзі (мемлекеттік бюджет, үкіметтік емес ұйымдардың гранттары, өз қаражаттары) көрсетіледі.
19. Есеп нысанының "Барлығы" деген жолында барлық жолдар деректерінің жиынтығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
2019 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 205 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан ""Болашақ" халықаралық стипендиясы түлектері туралы есеп"
Әкімшілік деректердің нысаны www.qyzmet.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған.
Есептік кезең: 20___ жылғы __ тоқсан.
Индексі: 4-М нысаны.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ақпаратты ұсынатын адамдардың шеңбері:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшелері;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, мәслихаттардың аппараттары және тексеру комиссиялары.
Нысан қайда ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшелеріне;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне.
Ұсыну мерзімі:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшелері есептік тоқсаннан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, мәслихаттардың аппараттары және тексеру комиссиялары есептік тоқсаннан кейінгі айдың 1-күнінен кешіктірмей.
Мемлекеттік орган
Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туылған күні
Оқыған елі
Жоғары оқу орны
Оқу бағдарламасы
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Кестенің жалғасы
Мамандық
Оқуға түсу жылы
Оқуды аяқтау жылы
Атқаратын лауазымы
Лауазымның санаты
Оқуды аяқтағаннан кейін нақты өтеу мерзімі
8
9
10
11
12
13
Ескерту: Есеп берілген сәтте мемлекеттік қызметте жұмыс істейтін "Болашақ" халықаралық стипендиясының түлектері бойынша есеп беріледі.
Атауы
_________________________________
_________________________________
Мекенжайы
_________________________________
_________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Электронды поштаның мекенжайы _________________________________________________
Жауапты адам___________________________________________ қолы _________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам
______________________________________________________ қолы __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілер болып табылатын адамдарды қоспағанда)
"Болашақ" халықаралық
стипендиясы түлектері туралы
есеп" әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Болашақ" халықаралық стипендиясы түлектері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (Индексі: 4-М нысан, кезеңділігі: тоқсан сайын)
1. Осы түсіндірме ""Болашақ" халықаралық стипендиясы түлектері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма отчета разработана в целях ведения мониторинга состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих.
3. Отчет предоставляется государственными органами о выпускниках Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, работающих на государственной службе на момент предоставления отчета.
4. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа, либо лицо, исполняющее его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
5. Отчет заполняется на государственном и русском языках.
Пояснение по заполнению формы
6. В столбце 1 Формы отчета указывается нумерация строк (код строки).
7. В столбце 2 Формы отчета указывается наименование государственного органа.
8. В столбце 3 указывается фамилия имя отчество (полностью) выпускника Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
9. В столбце 4 Формы отчета указывается дата рождения выпускника Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
10. В столбце 5 Формы отчета указывается программа обучения.
11. В столбце 6 Формы отчета указывается специальность.
12. В столбце 7 Формы отчета указывается год поступления.
13. В столбце 8 Формы отчета указывается год завершения обучения.
14. В столбце 9 Формы отчета указывается занимаемая должность.
15. В столбце 10 Формы отчета указывается категория должности.
16. В столбце 11 Формы отчета указывается срок фактической отработки на государственной службе после завершения обучения (для поступивших по категории "государственный служащий").
17. В столбце 12 Формы отчета указывается срок фактической отработки после завершения обучения в государственном органе, направившем на обучение (для поступивших по категории "государственный служащий").
18. В столбце 13 Формы отчета указывается источник финансирования обучения (государственный бюджет, гранты неправительственных организаций, собственные средства).
19. В строке "Итого" Формы отчета указывается сумма данных всех строк.
Приложение 4 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 4 декабря 2019 года № 205
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о выпускниках международной стипендии "Болашак"
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.qyzmet.gov.kz.
Отчетный период: __ квартал 20___ год.
Индекс: форма 4-М.
Периодичность: ежеквартально.
Круг лиц, представляющих информацию:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы.
Куда представляется форма:
территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы;
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы.
Срок представления:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы не позднее 5 - го числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы не позднее 1 - го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Государственный орган
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)
Дата рождения
Страна обучения
Высшее учебное заведение
Программа обучения
1
2
3
4
5
6
7
Итого
Продолжение таблицы
Специальность
Год поступления
Год завершения обучения
Занимаемая должность
Категория должности
Срок фактической отработки после завершения обучения
8
9
10
11
12
13
Примечание: Отчет предоставляется по выпускникам международной стипендии "Болашак", работающим на государственной службе на момент предоставления отчета.
Наименование __________________________________
__________________________________
Адрес __________________________________
__________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Ответственное лицо _________________________________подпись ________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
____________________________________________________подпись _________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о выпускниках
международной стипендии "Болашак""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчето выпускниках международной стипендии "Болашак""
(Индекс: 4-М, периодичность, ежеквартально)
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о выпускниках международной стипендии "Болашак"" (далее – Форма отчета).

2. Есеп нысаны мемлекеттік саяси және әкімшіліктік қызметшілердің кадр құрамының жай-күйі мониторингін жүргізу мақсатында әзірленген.
3. Мемлекеттік органдар есеп беру кезінде мемлекеттік қызметте жұмыс істейтін "Болашақ" халықаралық стипендиясының түлектері бойынша есеп береді.
4. Есеп нысанына мемлекеттік органның басшысы немесе оның міндеттерін атқаратын адамның тегі мен аты-жөнін көрсетумен қол қояды.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Есеп нысанының 1-бағанында жолдардың реттік саны (жолдың коды) көрсетіледі.
7. Есеп нысанының 2-бағанында мемлекеттік органның атауы көрсетіледі.
8. Есеп нысанының 3-бағанында "Болашақ" халықаралық стипендиясы түлегінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі.
9. Есеп нысанының 4-бағанында "Болашақ" халықаралық стипендиясы түлегінің туылған күні көрсетіледі.
10. Есеп нысанының 6-бағанында оқыған елі көрсетіледі.
11. Есеп нысанының 6-бағанында бітірген жоғары оқу орнының атауы көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 7-бағанында оқыту бағдарламасы көрсетіледі.
13. Есеп нысанының 8-бағанында мамандық көрсетіледі.
14. Есеп нысанының 9-бағанында оқуға түскен жылы көрсетіледі.
15. Есеп нысанының 10-бағанында оқуды аяқтау жылы көрсетіледі.
16. Есеп нысанының 11-бағанында атқарып отырған лауазымы көрсетіледі.
17. Есеп нысанының 12-бағанында Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізіліміне сәйкес мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының санаттары көрсетіледі.
18. Есеп нысанының 13-бағанында оқуды аяқтағаннан кейін нақты өтеу мерзімі көрсетіледі.
19. Есеп нысанының "Барлығы" деген жолында барлық жолдар деректерінің жиынтығы көрсетіледі.

2. Форма отчета разработана в целях ведения мониторинга состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих.
3. Отчет предоставляется государственными органами о выпускниках международной стипендии "Болашак", работающих на государственной службе на момент предоставления отчета.
4. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа, либо лицо, исполняющее его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
5. Отчет заполняется на государственном и русском языках.
Пояснение по заполнению формы
6. В столбце 1 Формы отчета указывается нумерация строк (код строки).
7. В столбце 2 Формы отчета указывается наименование государственного органа.
8. В столбце 3 Формы отчета указывается фамилия имя отчество (при его наличии) выпускника международной стипендии "Болашак".
9. В столбце 4 Формы отчета указывается дата рождения выпускника международной стипендии "Болашак".
10. В столбце 5 Формы отчета указывается страна обучения.
11. В столбце 6 Формы отчета указывается наименование высшего учебного заведения, которое он окончил.
12. В столбце 7 Формы отчета указывается программа обучения.
13. В столбце 8 Формы отчета указывается специальность.
14. В столбце 9 Формы отчета указывается год поступления.
15. В столбце 10 Формы отчета указывается год завершения обучения.
16. В столбце 11 Формы отчета указывается занимаемая должность.
17. В столбце 12 Формы отчета указывается категория должности в соответствии с Реестром должностей политических и административных государственных служащих, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года №150.
18. В столбце 13 Формы отчета указывается срок фактической отработки после завершения обучения.
19. В строке "Итого" Формы отчета указывается сумма данных всех строк.