"Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында әскери қызмет өткеру нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 152 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 1052 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 желтоқсанда № 19725 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында әскери қызмет өткеру нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 152 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10620 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында әскери қызмет өткеру нұсқаулығында:
84-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"84. Жасақтауға және азаматтарды зерделеуге ЖӘБО бірге ішкі істер органдарының өкілдері қатысады.
Бұл жұмысты:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы;
2) Қазақстан Республикасы ІІМ Әкімшілік полиция комитеті;
3) ЖӘБО бекітілген ӨңҚ қолбасшылары және әскери бөлім командирлері;
4) аумақтық полиция органдары бастықтарының әкімшілік полиция басқармаларына және жергілікті полиция қызметіне жетекшілік ететін, шақыру комиссияларының мүшелері болып табылатын орынбасарлары ұйымдастырады.";
87-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"87. Облыстардың (қала) жинау пункттерінен әскери бөлімдерге жіберілетін әскерге шақырылушылардың санын жоспарлауды ҰҰ Бас штабы әрбір ЖӘБО-ға арналған нарядқа байланысты жүзеге асырады.";
89-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"89. Штаттық лауазымдардағы офицерлер ай сайын көктемгі шақыру кезеңінде ақпан-маусым аралығында, ал күзгі шақыру кезеңінде тамыз-желтоқсан аралығында ЖӘБО және аумақтық полиция органдарына іссапарға жіберіледі.
Штаттық лауазымдардағы офицерлерге көмектесу үшін ҰҰ Бас штабының өкімімен ӨңҚ және әскери бөлімдердің орналасу орны бойынша осы жұмысқа даярланған әскери қызметшілері бөлінеді.
Штаттық лауазымдардағы іссапарға жіберілген офицерлерге азаматтармен әңгімелесу жүргізу және құжаттарды зерделеу үшін үй-жайлар бөлінеді.";
91, 92 және 93-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"91. Ұлттық ұланның зерделеу және іріктеу үшін жіберілген әскери қызметшілерімен бірге зерделеуді тиісті полиция департаменттері бастықтарының, ӨңҚ қолбасшыларының, әскери бөлім командирлерінің бірлескен бұйрықтарымен тағайындалатын ішкі істер органдарынан полиция қызметкерлері ЖӘБО және аумақтық полиция органдарына шыға отырып, жүзеге асырады.

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 152 "Об утверждении Инструкции прохождения воинской службы в Национальной гвардии Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 декабря 2019 года № 1052. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 декабря 2019 года № 19725
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 152 "Об утверждении Инструкции прохождения воинской службы в Национальной гвардии Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10620, опубликован 17 апреля 2015 года Информационно-правовой системе "Әділет) следующие изменения и дополнение:
В Инструкции прохождения воинской службы в Национальной гвардии Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
пункт 84 изложить в следующей редакции:
"84. В комплектовании и изучении граждан совместно с МОВУ принимают участие представители органов внутренних дел.
Данную работу организуют:
1) Главное командование Национальной гвардией Республики Казахстан;
2) Комитет административной полиции МВД Республики Казахстан;
3) командующие РгК и командиры воинских частей, закрепленные за департаментами, управлениями и отделами по делам обороны;
4) заместители начальников территориальных органов полиции, являющиеся членами призывных комиссий, курирующие подразделения управлений административной полиции и местной полицейской службы.";
пункт 87 изложить в следующей редакции:
"87. Планирование количества пополнения, направляемого со сборных пунктов областей (городов) в воинские части осуществляется Главным штабом НГ, исходя из наряда на призыв на каждый МОВУ.";
пункт 89 изложить в следующей редакции:
"89. Офицеры, находящиеся на штатных должностях, ежемесячно в весеннем призыве с февраля по июнь, а в осеннем с августа по декабрь месяцы направляются в МОВУ и территориальные органы полиции.
В помощь офицерам, находящимся на штатных должностях, распоряжением Главного штаба Национальной гвардии выделяются подготовленные к этой работе военнослужащие РгК и воинских частей по месту дислокации.
Прикомандированным офицерам, находящимся на штатных должностях, выделяются помещения для собеседования с гражданами и изучения документов.";
пункты 91, 92 и 93 изложить в следующей редакции:
"91. От органов внутренних дел изучение совместно с направленными для изучения и отбора военнослужащими Национальной гвардии осуществляют сотрудники полиции, назначаемые совместными приказами начальников соответствующих департаментов полиции, командующих РгК, командиров воинских частей с выездом в МОВУ и территориальные органы полиции.

Әскерге шақырылушыларды зерделеу процесінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру және жүргізу қағидалары 16-тармағының 9-1) тармақшасын басшылыққа алу қажет.
Жұмыстың нәтижесі бойынша осы Нұсқаулыққа 11-қосымшаға сәйкес іріктеліп алынған әскерге шақырылушылардың алдын ала тізімі ресімделеді.
92. Ішкі істер органдарына осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ұлттық ұланға шақырылатын әскерге шақырылушыға анықтама жасау жүктеледі.;
93. Ұлттық ұлан үшін әскерге шақырылушылардың командаларын қалыптастыру және жөнелту кезеңінде облыстық (қалалық) жинау пункттерінде, сондай-ақ темір жол станцияларында әскери командаларды жөнелту, отырғызу, келу орындарында және әскерге шақырылушыларды және мерзімді әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген запасқа шығарылған қызмет әскери қызметшілерді тасымалдайтын жолаушылар поездарында полиция, оның ішінде көліктегі полиция желілік басқармалары (бөлімдері) қызметкерлерінің күшейтілген кезекшілігі ұйымдастырылады.";
117-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"117. Демалысты ұзарту қажет болса, әскери қызметші демалысын өткізу орны бойынша гарнизонның әскери комендантына немесе ЖӘБО бастығына келуі қажет.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 11-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы (Р.Ф. Жақсылықов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1052 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық ұланында әскери қызмет
өткеру нұсқаулығына
11-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланына алдын ала іріктелген әскерге шақырылушылардың тізімі
Т.А.Ә. (егер бар болса)
Аудан, облыс
Шақыру кезеңі
Туған күні
Білімі
Мамандығы
кестенің жалғасы
Ұлты
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тұрғылықты мекенжайы
Отбасылық жағдайы
Отбасы құрамы
Қай командаға арналған (команда №)
Ескертпе
Қорғаныс істері басқармасының (бөлімінің) бастығы __________________
Ішкі істер органының өкілі ________________________________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының өкілі _____________________

В процессе изучения призывников необходимо руководствоваться подпунктом 9-1) пункта 16 Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620.
По результатам работы оформляются списки предварительно отобранных призывников в соответствии с Приложением 11 к настоящей Инструкции.
92. На органы внутренних дел возлагается составление справки о наличии сведений на призывника Национальной гвардии Республики Казахстан, по форме согласно приложению 9 к настоящей Инструкции.;
93. На областных (городских) сборных пунктах в период формирования и отправки команд призывников для Национальной гвардии, а также на железнодорожных станциях в местах отправки, пересадки, прибытия воинских команд и в пассажирских поездах, перевозящих призывников и военнослужащих уволенных в запас, выслуживших установленные сроки срочной воинской службы, сотрудники органов внутренних дел обеспечивают общественный порядок.";
пункт 117 изложить в следующей редакции:
"117. При необходимости продления отпуска военнослужащему необходимо прибыть к военному коменданту гарнизона или начальнику МОВУ по месту проведения отпуска.";
дополнить приложением 11 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Главному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан (Жаксылыков Р.Ф.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Главнокомандующего Национальной гвардией Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
Приложение
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 10 декабря 2019 года № 1052
Приложение 11
к Инструкции прохождения
воинской службы
в Национальной гвардии
Республики Казахстан
Форма
СПИСОК предварительно отобранных призывников для Национальной гвардии Республики Казахстан
Ф.И.О. (при его наличии)
Район, область
Период призыва
Дата рождения
Образование
Специальность
продолжение таблицы
Национальность
Индивидуальный идентификационный номер
Домашний адрес
Семейное положение
Состав семьи
Предназначен в команду (№ команды)
Примечание
Начальник управления (отдела) по делам обороны __________________________
Представитель органа внутренних дел _____________________________________
Представитель Национальной гвардии Республики Казахстан _________________