Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар қатарынан кандидаттардың өтініштері мен құжаттарын қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 1048 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 24 желтоқсанда № 19755 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларының 22-тармағының негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар қатарынан кандидаттардың өтініштері мен құжаттарын қарау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Кадрлар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
Н. Ермекбаев
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2019 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 1048 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар қатарынан кандидаттардың өтініштері мен құжаттарын қарау қағидалары
1. Осы қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар қатарынан кандидаттардың өтініштері мен құжаттарын қарау тәртібін айқындайды.
2. Әскери қызметте тұрмайтын және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіруге ниет білдірген азаматтар жергілікті әскери басқару органының бастығына немесе әскери бөлімнің (мекеменің) командиріне (бастығына) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша өтініш береді.

Об утверждении Правил рассмотрения заявлений и документов кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в Вооруженные Силы Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 декабря 2019 года № 1048. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2019 года № 19755.
На основании пункта 22 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила рассмотрения заявлений и документов кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в Вооруженные Силы Республики Казахстан.
2. Департаменту кадров Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта, в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 18 декабря 2019 года № 1048
Правила рассмотрения заявлений и документов кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в Вооруженные Силы Республики Казахстан
1. Настоящие Правила определяют порядок рассмотрения заявлений и документов кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в Вооруженные Силы Республики Казахстан (далее – Правила).
2. Граждане, не состоящие на воинской службе и изъявившие желание поступить на воинскую службу по контракту в Вооруженные Силы Республики Казахстан, подают письменное заявление начальнику местного органа военного управления или командиру (начальнику) воинской части (учреждения) по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 22.12.2022 № 1247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Азамат өтінішпен бірге Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларының 21-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
4. Азаматтарды келісімшарт бойынша әскери қызметке іріктеуге жауапты әскери басқару органының (жергілікті әскери басқару органының немесе әскери бөлімнің (мекеменің) бөлімшесі өтінішті алған кезде үш жұмыс күні ішінде қоса берілетін құжаттардың толықтығы мен түпнұсқалығын тексереді және ұсынылатын құжаттар Әскери қызмет өткеру қағидаларының 21-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес келмеген жағдайда, өтініші тіркелген және қарауға қабылданған және осы уақыттан бастап келісімшарт бойынша әскери қызметке кіретін кандидат (бұдан әрі – кандидат) болып табылатын азаматқа кемшіліктерді жою үшін бес жұмыс күн уақыт бере отырып, оларды толықтыру қажеттілігін көрсетеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 22.12.2022 № 1247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-1. Бес жұмыс күні ішінде қажетті құжаттар ұсынылмаған жағдайда немесе кандидат "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 38-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген кезде оған шағым беру құқығын түсіндіре отырып, негізделген және дәлелді жазбаша жауаппен құжаттарды қабылдаудан бас тартылады.
Ескерту. Қағидалар 4-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қорғаныс министрінің 22.12.2022 № 1247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Құжаттарды зерделеу қорытындысы бойынша, бірақ кандидаттың өтініші тіркелген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей, тиісті әскери басқару органының (жергілікті әскери басқару органының немесе әскери бөлімнің (мекеменің) басшысы кандидаттың материалдарын одан әрі қарау үшін іріктеу комиссиясына жолдайды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 22.12.2022 № 1247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштеріне келісімшарт
бойынша әскери қызметке
кіру үшін азаматтар қатарынан
кандидаттардың өтініштері мен
құжаттарын қарау
қағидаларына
қосымша
(Кімге) _______________________
жергілікті әскери басқару
органының басшысы
(ҚІБ, ҚІББ)
әскери бөлім командирі
(мемлекеттік
мекеменің басшысы)
(Кімнен)
______________________
азаматтың тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
туған күні, айы, жылы,
____________________________
тұрғылықты жері
Өтініш
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 40-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне келісімшарт бойынша ___________ жылға әскери қызметке кіру және
____________________________________________________________________
(лауазым атауы, әскери бөлім (мемлекеттік мекеме)
бос әскери лауазымына тағайындау үшін менің құжаттарымды қабылдауыңызды сұраймын.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін кандидаттарды іріктеуден өткізу шарттарымен және тәртібімен таныстым және оларды орындауға міндеттенемін.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларының 21-тармағына сәйкес осы өтінішке қоса ұсынылған құжаттардың дұрыстығын растаймын.
Қосымша:___________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________
қолы, күні
КЕЛІСУ ТУРАЛЫ БЕЛГІЛЕР
Бөлімшенің атауы, лауазымы
Әскери атағы, тегі, инициалдары
Ескертпе, қолы және күні
1.
Қорғаныс министрінің орынбасары
Тарату есебі

Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра обороны РК от 22.12.2022 № 1247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. К заявлению гражданин представляет документы, предусмотренные пунктом 21 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124 (далее – Правила прохождения воинской службы).
4. Подразделение органа военного управления (местного органа военного управления или воинской части (учреждения), ответственное за отбор граждан на воинскую службу по контракту, при получении заявления в течение трех рабочих дней проверяет полноту и подлинность прилагаемых документов и в случае несоответствия представляемых документов перечню, указанному в пункте 21 Правил прохождения воинской службы, указывает гражданину, заявление которого зарегистрировано и принято к рассмотрению и который с этого времени является кандидатом, поступающим на воинскую службу по контракту (далее – кандидат), на необходимость их дополнения с предоставлением времени для устранения недостатков в пять рабочих дней.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра обороны РК от 22.12.2022 № 1247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4-1. В случае непредставления в течение пяти рабочих дней необходимых документов или при несоответствии кандидата требованиям, установленным статьей 38 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", ему отказывается в принятии документов с обоснованным и мотивированным письменным ответом, с разъяснением права на подачу жалобы.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-1 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 22.12.2022 № 1247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. По итогам изучения документов, но не позднее десяти рабочих дней со дня регистрации заявления кандидата, руководителем соответствующего органа военного управления (местного органа военного управления или воинской части (учреждения) материалы кандидата направляются на отборочную комиссию для дальнейшего рассмотрения.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра обороны РК от 22.12.2022 № 1247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение к Правилам
рассмотрения заявлений
и документов кандидатов из
числа граждан для поступления
на воинскую службу по
контракту в Вооруженные Силы
Республики Казахстан
(Кому) ________________________
руководитель местного органа
военного управления (ОДО, ООДО)
командир воинской части
(руководитель государственного учреждения)
(От кого) _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его
наличии) гражданина
______________________________
число, месяц, год рождения
______________________________
местожительство
Заявление
В соответствии со статьей 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих"
прошу принять мои документы для поступления на воинскую службу по контракту в
Вооруженные Силы Республики Казахстан сроком на ___________ года (лет) и назначения на вакантную воинскую должность
_____________________________________________________________________________.
(наименование должности, воинская часть (государственное учреждение)
С условиями и порядком прохождения отбора кандидатов для поступления на воинскую службу
по контракту в Вооруженные Силы Республики Казахстан ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
Подлинность представляемых документов к настоящему заявлению, согласно пункту 21 Правил
прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, подтверждаю.
Приложение:________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________
подпись, дата
ОТМЕТКИ О СОГЛАСОВАНИИ
Наименование подразделения, должность
Воинское звание, фамилия, инициалы
Примечание, подпись и дата
1.
Заместитель Министра обороны
Расчет рассылки

1. № 2 үлгілік тарату есебі - 575 дана
2. Резерв - 10 дана
Жиыны: - 585 дана

1. Типовой расчет рассылки № 5 - 575 экз.
2. Резерв - 10 экз.
Итого: - 585 экз.