Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 226 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 19804 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 11 наурыздағы № 56 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚРМемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 11.03.2022 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректердің қоса беріліп отырған тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) жауапты құрылымдық бөлімшелері тиісті ақпараттарды ашық деректердің интернет-порталында орналастыра отырып, ашық деректер тізбесінде көзделген іс-шаралардың уақтылы және сапалы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. "Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 31 желтоқсандағы № 113 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14763 болып тіркелген, 2017 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Агенттіктің Заң департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты одан әрі орындау үшін Агенттіктің жауапты құрылымдық бөлімшелерінің басшыларын онымен таныстыруды;
3) осы бұйрықтың Агенттіктің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарларына жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің төрағасы
А. Жаилғанова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 226 бұйрығымен
бекітілген
Ашық деректер интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесі

Об утверждении перечня открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 27 декабря 2019 года № 226. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2019 года № 19804. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 11 марта 2022 года № 56.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.03.2022 № 56 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных.
2. Ответственным структурным подразделениям Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство) обеспечить своевременное и качественное исполнение мероприятий, предусмотренных в перечне открытых данных, с размещением соответствующей информации на интернет-портале открытых данных.
3. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31 декабря 2016 года № 113 "Об утверждении перечня открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14763, опубликован 10 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
4. Юридическому департаменту Агентства в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) ознакомление с настоящим приказом руководителей ответственных структурных подразделений Агентства для дальнейшего его исполнения;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующих заместителей Председателя Агентства.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
А. Жаилғанова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 27 декабря 2019 года № 236
Перечень открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 08.07.2020 № 118 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ашық деректер жиынының атауы Өзекті ету кезеңі Ұсыну мерзімі Ашық деректер интернет-порталының дереккөзі (автоматтандырылған жұмыс орны арқылы (бұдан әрі – АЖО) немесе мемлекеттік органның API жүйесі арқылы) Жауапты бөлімше
1.
ҚР МҚІА құрылымы туралы ақпарат
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Персоналды басқару қызметі
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына қоғамдық мониторинг нәтижелері
жыл сайын
15 қаңтарға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызметтер көрсету департаменті
3.
ҚР МҚІА аумақтық органдары,
ведомстволық бағынысты ұйымдары туралы ақпарат
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Персоналды басқару қызметі
4.
ҚР МҚІА бос орындар туралы ақпарат
тоқсан сайын
есептік кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Персоналды басқару қызметі
5.
ҚР МҚІА басшылығының азаматтарды қабылдау кестесі
тоқсан сайын
есептік кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Әкімшілік департаменті
6.
ҚР МҚІА Қоғамдық кеңесінің жұмысы туралы ақпарат
жыл сайын
20 қаңтарға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Әкімшілік департаменті
7.
Мемлекеттік қызмет кадрларының гендерлік құрамы туралы ақпарат
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет департаменті
8.
Мемлекеттік қызмет кадрларының жас құрамы туралы ақпарат
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет департаменті
9.
Мемлекеттік қызметшілердің білімі туралы статистикалық ақпарат
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет департаменті ҚР Президенті жанындағы МБА
10.
Мемлекеттік қызметшілердің өтілі туралы статистикалық ақпарат
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет департаменті
11.
Мемлекеттік қызметке үміткерлерге қойылатын талаптар
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет департаменті
12.
Мемлекеттік органдарда конкурстар өткізу нәтижелері туралы ақпарат
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет департаменті
13.
Мемлекеттік қызметшілердің заңнаманы білуі бойынша тестілеу нәтижелері және жеке қасиеттерін бағалау нәтижелері туралы статистикалық ақпарат
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
"Мемлекеттік қызметтің персоналын басқару ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы
14.
ҚР МҚІА Әдеп жөніндегі кеңестерінің жұмыс нәтижелері туралы ақпарат
тоқсан сайын
есептік кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет саласындағы бақылау департаменті
15.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау нәтижелері туралы ақпарат
тоқсан сайын
есептік кезеңінен кейінгі айдың 20-күніне
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызметтер көрсету департаменті
16.
Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша халықаралық шарттар тізбесі
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Стратегиялық әзірлемелер мен халықаралық бағдарламалар департаменті
17.
ҚР МҚІА желісі бойынша жүргізілетін халықаралық іс-шаралар туралы ақпарат
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Стратегиялық әзірлемелер мен халықаралық бағдарламалар департаменті
18.
ҚР МҚІА стратегиялық жоспары
бекіту қорытындысы бойынша
оны бекіткен күннен бастап 10 күнтізбелік күн ішінде
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Стратегиялық әзірлемелер мен халықаралық бағдарламалар департаменті
19.
ҚР МҚІА операциялық жоспары
жыл сайын
ҚР МҚІА стратегиялық жоспарына қол қойылған күннен бастап 10 күнтізбелік күн ішінде
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Стратегиялық әзірлемелер мен халықаралық бағдарламалар департаменті
20.
ҚР МҚІА Стратегиялық жоспарын іске асыру туралы есеп
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Стратегиялық әзірлемелер мен халықаралық бағдарламалар департаменті
21.
ҚР МҚІА ұсынылатын мемлекеттік қызметтер тізбесі
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет департаменті
22.
Персоналды басқару бойынша жұмыс тиімділігін бағалау нәтижелері
жыл сайын
1 қыркүйекке
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет департаменті
23.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ғылыми-зерттеу, оқу, баспа қызметіне қатысу
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет департаменті
ҚР Президенті жанындағы МБА
24.
Мемлекеттік органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін, оның ішінде шетелде даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру мәселелері бойынша қызметі туралы ақпарат
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет департаменті
25.
Жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын қарау нәтижелері
тоқсан сайын
есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Әкімшілік департаменті
26.
Мемлекеттік қызмет саласындағы бақылау нәтижелері туралы ақпарат
жарты жылда бір рет
есептік кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет саласындағы бақылау департаменті
27.
Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімі
жыл сайын
20 ақпанға
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет департаменті
28
ҚР Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға түскен мемлекеттік қызметшілер туралы статистикалық деректер
жыл сайын
30 қыркүйекке дейін
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
ҚР Президентінің жанындағы МБА, ҚР МҚІА Мемлекеттік қызмет департаменті
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚР МҚІА – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі;
ҚР Президенті жанындағы МБА – "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
AЖО – ашық деректердің жиынын орналастыру үшін интернет-порталда мемлекеттік органның автоматтандырылған жұмыс орны;
API – (application programming interface) – сыртқы бағдарламалық өнімдерде пайдалану үшін қосымшамен (кітіапхана, сервис) ұсынылатын қосымшаларды бағдарламалау интерфейсі, дайын бағдарламалар жиыны.

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 08.07.2020 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование набора открытых данных
Период актуализации
Срок предоставления
Источник (через автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) интернет-портала открытых данных или через API системы государственного органа)
Ответственное подразделение
1.
Информация о структуре АДГС РК
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Служба управления персоналом АДГС РК
2.
Результаты общественного мониторинга качества оказания государственных услуг
ежегодно
к 15 января
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственных услуг
АДГС РК
3.
Информация о территориальных органах, подведомственных организациях АДГС РК
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Служба управления персоналом АДГС РК
4.
Информация об имеющихся вакансиях в АДГС РК
ежеквартально
к 15 числу месяца следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Служба управления персоналом АДГС РК
5.
График приема граждан руководства АДГС РК
ежеквартально
к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Административный департамент АДГС РК
6.
Информация о работе Общественного Совета АДГС РК
ежегодно
к 20 января
АРМ интернет-портала открытых данных
Административный департамент АДГС РК
7.
Информация о гендерном составе кадров государственной службы
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы АДГС РК
8.
Информация о возрастном составе кадров государственной службы
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы АДГС РК
9.
Статистическая информация об образовании государственных служащих
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы АДГС РК, АГУ при Президенте РК
10.
Статистическая информация о стаже государственных служащих
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы АДГС РК
11.
Требования для претендентов на государственную службу
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы АДГС РК
12.
Информация о результатах проведения конкурсов в государственных органах
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы АДГС РК
13.
Статистическая информация о результатах тестирования государственных служащих на знание законодательства и результатах оценки личных качеств
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Акционерное общество "Национальный центр по управлению персоналом государственной службы"
14.
Информация о результатах работы Советов по этике АДГС РК
ежеквартально
к 15 числу месяца следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент контроля в сфере государственной службы АДГС РК
15.
Информация о результатах контроля за качеством оказания государственных услуг
ежеквартально
к 20 числу месяца следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственных услуг АДГС РК
16.
Перечень международных договоров по вопросам государственной службы
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент стратегических разработок и международных программ АДГС РК
17.
Информация о международных мероприятиях, проводимых по линии АДГС РК
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент стратегических разработок и международных программ АДГС РК
18.
Стратегический план АДГС РК
по итогам утверждения
в течение 10 календарных дней со дня его утверждения
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент стратегических разработок и международных программ АДГС РК
19.
Операционный план АДГС РК
ежегодно
в течение 10 календарных дней со дня подписания Стратегического плана АДГС РК
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент стратегических разработок и международных программ АДГС РК
20.
Отчет о реализации Стратегического плана
АДГС РК
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент стратегических разработок и международных программ АДГС РК
21.
Перечень предоставляемых государственных услуг
АДГС РК
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы АДГС РК
22.
Результаты оценки эффективности по управлению персоналом
ежегодно
к 1 сентября
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы АДГС РК
23.
Участие в научно-исследовательской, учебной, издательской деятельности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы АДГС РК, АГУ при Президенте РК
24.
Информация о деятельности государственных органов по вопросам подготовки, переподготовки и повышения квалификации административных государственных служащих, в том числе и за рубежом
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы АДГС РК
25.
Результаты рассмотрения жалоб физических и юридических лиц
ежеквартально
к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Административный департамент АДГС РК
26.
Информация о результатах контроля в сфере государственной службы
один раз в полугодие
к 15 числу месяца следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент контроля в сфере государственной службы АДГС РК
27.
Реестр должностей политических и административных государственных служащих
ежегодно
к 20 февраля
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы АДГС РК
28
Статистические данные о государственных служащих, поступивших в АГУ при Президенте РК
ежегодно
до 30 сентября
АРМ интернет-портала открытых данных
АГУ при Президенте РК, Департамент государственной службы АДГС РК
Расшифровка аббревиатур:
АДГС РК – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы;
АГУ при Президенте РК – республиканское государственное казенное предприятие "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан";
APM – автоматизированное рабочее место государственного органа на интернет-портале для размещения наборов открытых данных;
API – (application programming interface) – интерфейс программирования приложений, набор готовых программ, предоставляемых приложением (библиотекой, сервисом) для использования во внешних программных продуктах.