Ырғыз ауданы бойынша азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 15 қарашадағы № 196 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 18 қарашада № 6462 болып тіркелді.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы әкімдігінің 30.06.2021 № 150 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек Кодексінің 18 және 139-баптарына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 50 бабына сәйкес, Ырғыз ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ырғыз ауданы бойынша азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерлерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi қосымшаға сәйкес айқындалсын.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы әкімдігінің 30.06.2021 № 150 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
2. Ырғыз ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 23 мамырдағы № 96 "Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4959 тіркелген, 2016 жылдың 22 маусымында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Ырғыз аудандық экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Ырғыз ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ырғыз ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз ауданының әкімі А. Шахин
Ырғыз аудандық
мәслихатының хатшысы
"____" __________ 2019 жыл
К. Қосаяқов
Ырғыз ауданы әкiмдiгiнiң
2019 жылғы "15" қарашадағы
№ 196 қаулысына қосымша
Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы бойынша азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности по Иргизскому району
Постановление акимата Иргизского района Актюбинской области от 15 ноября 2019 года № 196. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 18 ноября 2019 года № 6462.
Сноска. Заголовок – в редакции постановления акимата Иргизского района Актюбинской области от 30.06.2021 № 150 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 18 и 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, статьей 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", акимат Иргизского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности по Иргизскому району согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления акимата Иргизского района Актюбинской области от 30.06.2021 № 150 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу постановление акимата Иргизского района от 23 мая 2016 года № 96 "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4959, опубликованное 22 июня 2016 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде.).
3. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования Иргизского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет- ресурсе акимата Иргизского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Иргизского района.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Иргизского района А. Шахин
Секретарь Иргизского
районного маслихата
"__" __________ 2019 года
К. Косаяков
Приложение к постановлению
акимата Иргизского района
от "15" ноября 2019 года № 196
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности по Иргизскому району Актюбинской области

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы әкімдігінің 29.05.2024 № 76 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Лауазымдардың атауы
Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандардың лауазымдары
1
ММ және МКҚ біліктілігі орташа деңгейдегі санаты жоқ маманы: қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар балалар мен 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер
Мәдениет саласындағы мамандарының лауазымдары
2
Аудандық маңызы бар ММ және МҚК басшысы (директоры)
3
Ауылдық маңызы бар ММ және МҚК басшысы (директоры)
4
Аудандық маңызы бар ММ және МҚК көркемдік жетекшісі
5
Аудандық маңызы бар ММ және МҚК сектор басшысы
6
Аудандық маңызы бар ММ және МҚК кітапхана меңгерушісі (басшысы)
7
ММ және МҚК біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санаттағы мамандар: барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер), ұжым (үйірме) басшысы
8
ММ және МҚК біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ мамандар: аккомпаниатор, библиогроф, кітапханашы, барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер), мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер), ұжым (үйірме) басшысы, режиссер, хореограф, музыкалық әрлеуші, барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметкер)
9
ММ және МҚК біліктілігі орташа деңгейдегі екінші санаттағы мамандар: библиогроф, кітапханашы, барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер), ұжым (үйірме) басшысы
10
ММ және МҚК біліктілігі орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар: кітапханашы, мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер), барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметкер)
Ескертпе: Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ММ – мемлекеттік мекеме
МҚК – мемлекеттік қазыналық кәсіпорын

Сноска. Приложение – в редакции постановления акимата Иргизского района Актюбинской области от 29.05.2024 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование должностей
Должности специалистов в сфере социального обеспечения
1
Специалист среднего уровня квалификации без категории ГУ и ГКП: социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью, социальный работник по уходу за детьми с инвалидностью и лицами с инвалидностью старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями
Должности специалистов в сфере культуры
2
Руководитель (директор) ГУ и ГКП районного значения
3
Руководитель (директор) ГУ и ГКП сельского значения
4
Художественный руководитель ГУ и ГКП районного значения
5
Руководитель сектора ГУ и ГКП районного значения
6
Заведующий (руководитель) библиотекой ГУ и ГКП районного значения
7
Специалисты высшего уровня квалификации первой категории ГУ и ГКП: методист всех наименований (основных служб), руководитель коллектива (кружка)
8
Специалисты высшего уровня квалификации без категории ГУ и ГКП: аккомпаниатор, библиограф, библиотекарь, методист всех наименований (основных служб) культорганизатор (основных служб), руководитель коллектива (кружка) режиссер, хореограф, музыкальный оформитель, художники всех наименований (основных служб)
9
Специалист среднего уровня квалификации второй категории ГУ и ГКП: библиограф, библиотекарь, методист всех наименований (основных служб), руководитель коллектива (кружка)
10
Специалисты среднего уровня квалификации без категории ГУ и ГКП: библиотекарь, культорганизатор (основных служб), художники всех наименований (основных служб)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГУ – государственное учреждение;
ГКП – государственное казенное предприятие.