"Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды қосымша беру туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 42/338-6с шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Шымкент қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 маусымдағы № 51/423-6с шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 маусымда № 49 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 72/675-6с шешiмiмен
Ескерту. Күшi жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 15.12.2020 № 72/675-6с шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексінің 9-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды қосымша беру туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 42/338-6с шешіміне (бұдан әрі – шешім) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 16 болып тіркелген, 2019 жылғы 23 қаңтарда "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
шешімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді қосымша беру туралы";
шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді қосымша беру тізбесі бекітілсін.";
шешіммен бекітілген Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді қосымша беру тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Шымкент қаласының мәслихатының аппараты Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении изменении в решение маслихата города Шымкент от 14 декабря 2018 года № 42/338-6с "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Шымкентского городского маслихата от 27 июня 2019 года № 51/423-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 28 июня 2019 года № 49. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 15 декабря 2020 года № 72/675-6с
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 15.12.2020 № 72/675-6с (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент от 14 декабря 2018 года № 42/338-6с "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно" (далее – решение) (регистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16, опубликовано 23 января 2019 года в газете "Панорама Шымкента") следующие изменения:
наименование решения изложить в следующей редакции:
"О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно";
пункт 1 решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить перечень дополнительных лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно согласно приложению к настоящему решению.";
Перечень дополнительных лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов предоставляемых отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно, утвержденный решением изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Аппарату маслихата города Шымкент в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направить его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таралатын мерзімді баспасөз басылымдарында жіберуді;
4) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы Б.Салимов
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Ғ. Ташқараев
Шымкент қаласының
мәслихатының 2019 жылғы
27 маусымдағы № 51/423-6с
шешіміне қосымша
Шымкент қаласының
мәслихатының 2018 жылғы
14 желтоқсандағы № 42/338-6с
шешімімен бекітілген
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді қосымша беру тізбесі
Р/с
Атауы
Нозология
Азаматтар санаты
1
2
3
4
1. Қосымша дәрілік заттар
1
Ацетилцистеин,
таблеткалар 600 мг
Өкпенің созылмалы обструктивті ауруы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
2
Пентоксифиллин,
ұзақ әсерлі таблеткалар 400 мг
3
Будесонид,
ампуладағы ингаляцияға арналған суспензия 0,5мг/мл 2 мл
4
Бозентан,
таблетка 125 мг
Өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
5
Силденафил,
таблетка 50 мг
6
Октреотид,
инъекцияға арналған ерітінді 0,1мг/мл
Гиперинсулинизм
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
7
Ботулиндік токсин кешені А-гемаглютинин, бұлшықет ішіне және тері астына енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 500ЕД
Сегменттік кранеалды дистонияблефароспазмы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
8
Руксолитиниб,
таблетка 15 мг
Идиопатиялық
миолофиброз
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
9

3) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направить его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент Б.Салимов
Секретарь маслихата города Шымкент Г. Ташкараев
Приложение
к решению маслихата
города Шымкент от 27 июня
2019 года № 51/423-6с
Утвержден
решением маслихата
города Шымкент от 14 декабря
2018 года № 42/338-6с
Перечень дополнительных лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов предоставлеямых отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно
п/п
Наименование
Нозология
Категория граждан
1
2
3
4
1. Дополнительные лекарственные средства
1
Ацетилцистеин,
таблетки 600 мг
Хроническая обструктивная болезнь легких
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
2
Пентоксифиллин,
таблетки пролонгированного действия 400 мг
3
Будесонид,
суспензия для ингаляций в ампулах 0,5 мг/мл 2 мл
4
Бозентан,
таблетка 125 мг
Легочная гипертензия
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
5
Силденафил,
таблетка 50 мг
6
Октреотид,
раствор для инъекций 0,1 мг/мл
Гиперинсулинизм
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
7
Комплекс ботулинический токсин типа
А-гемаглютинин, лиофилизатдля приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения 500ЕД
Сегментарная кранеальная дистония-блефароспазм
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
8
Руксолитиниб,
таблетка 15 мг
Идиопатический миолофиброз
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
9

Урсодезоксихол қышқылы, 250 мг/5 мл
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып салғаннан кейінгі жағдай
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
10
Экулизумаб,
инфузияға арналған ерітіндіге арналған концентрат 10мг/30 мл
Паросизмальді түнгі гемоноглобинурия
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
11
Тобрамицин,
ампула 300 мг
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
12
Урсодезоксихол қышқылы, капсула 250 мг
13
Ацетилцистеин, ішуге арналған ерітінді дайындауға арналған 200 мг ерігіш таблеткасы
14

Урсодезоксихолевая кислота, 250 мг/5 мл
Состояние после пересадки органов и тканей
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
10
Экулизумаб,
концентрат для раствора для инфузий 10 мг/30 мл
Паросизмальная ночная гемоноглобинурия
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
11
Тобрамицин,
ампула 300 мг
Муковисцидоз
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
12
Урсодезоксихолиевая кислота, капсула 250 мг
13
Ацетилцистеин,
таблетка шипучая для приготовления раствора для приема внутрь 200 мг
14

Колистиметат, ингаляцияға арналған ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 80 мг 1000000ЕД
15
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді 40 мг/0,8 мл
Ювенильді
идеопатиялық артрит
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
16
Тоцилизумаб инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат 200 мг /10 мл, 10 мл
17
Тоцилизумаб инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат 80 мг/4 мл, 4 мл
18
Агалзидаза бета 35 мгинфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентратты дайындауға арналған лиофилизат
Фабри ауруы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
19
Риоцигуат, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар 2,0 мг
Созылмалы тромбоэмболиялық гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
20
Илопрост, ингаляцияға арналған ерітінді 10 мкг/мл 2мл
Бастапқы өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
21
Пенициламин, таблетка 0,25 мг
Жүйелік склеродермия
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
22
Алпростадил лиофилизат/ инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат 20 мкг
23

Колистиметат, порошок для приготовления раствора для ингаляций 80 мг 1000000ЕД
15
Адалимумаб, раствор для инъекции 40 мг/0,8 мл
Ювенильный идеопатический артрит
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
16
Тоцилизумаб концентрат для приготовления инфузионного раствора 200 мг/10мл, 10 мл
17
Тоцилизумаб концентрат для приготовления инфузионного раствора 80 мг/4 мл, 4 мл
18
Агалзидаза бета лиофилизат для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий 35 мг
Болезнь Фабри
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
19
Риоцигуат, таблетки, покрытые пленочной оболочкой 2,0 мг
Хроническая тромбоэмболическая гипертензия
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
20
Илопрост, раствор для ингаляций 10 мкг/мл по 2 мл
Первичная легочная гипертензия
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
21
Пенициламин, таблетка 0,25 мг
Системная склеродермия
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
22
Алпростадил лиофилизат/концентрат для приготовления раствора для инфузий 20 мкг
23

Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді 50 мг / мл, 12,5 мг/0,25 мл еккіш-қаламда
Ювенильді склеродермия
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
24
Ведолизумаб, 300 мг инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат дайындауға арналған ұнтақ
Крон ауруы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
25
Устекинумаб, 130 мг инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
26
Устекинумаб, 90 мг концентрат инфузия дайындауға арналған ерітінді
27
Устекинумаб, 90 мг концентрат инфузия дайындауға арналған ерітінді
Вульгарлы псориаз
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
28
Пирфенидон, 267 мг капсулалар
Идиопатиялық өкпе фиброзы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
29

Метотрексат, раствор для инъекций 50 мг/мл, по 12,5 мг/0,25 мл в шприц-ручке
Ювенильная склеродермия
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
24
Ведолизумаб, порошок для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий 300 мг
Болезнь Крона
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
25
Устекинумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий 130 мг
26
Устекинумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий 90 мг
27
Устекинумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий 90 мг
Вульгарный псориаз
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
28
Пирфенидон, капсулы 267 мг
Идиопатический легочный фиброз
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
29

Эверолимус, 0,25 мг таблетка
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып салғаннан кейінгі жағдай
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
30
Ибрутиниб, 140 мг капсула
Мантия аймағындағы жасушаларының лимфомасы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
31
Стирипентол, 500 мг таблетка
Драве Синдромы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
32
Инфликсимаб, 100 мг лиофилизирленген ұнтақ көктамыр ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
Псориатикалық артрит
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
33
Осемиртиниб, 80 мг таблетка
Мидағы метастаздармен өкпе аденокарциномасы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жастан асқан ересек азаматтар
2. Қосымша бейімделген емдік өнімдер
1
Нутриэн стандарт-диеталық емдік тамақтануға арналған теңдестірілген толық қоспасы
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
2
Диеталық емдік тамақтануға арналған тұтас ақуыз негізіндегі қоспа
Крон ауруы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
3
Диеталық емдік тамақтануға арналған сүт сарысуының гидролизденген ақуыз негізіндегі қоспа
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар

Эверолимус, таблетка 0,25 мг
Состояние после пересадки органов и тканей
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
30
Ибрутиниб, капсула 140 мг
Лимфома из клеток зоны мантии
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
31
Стирипентол, таблетка 500 мг
Синдром Драве
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
32
Инфликсимаб, порошок лиофилизированный для приготовления концентрата для приготовления раствора для внутривенного введения 100 мг
Псориатический артрит
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
33
Осемиртиниб, таблетка 80 мг
Аденокарцинома легких с метастазами в головной мозг
Взрослые граждане старше 18 лет, состоящие на диспансерном учете
2. Дополнительные специализированные лечебные продукты
1
Нутриэн стандарт – сбалансированная полноценная смесь для диетического лечебного питания
Муковисцидоз
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
2
Смесь на основе цельного белка для диетического лечебного питания
Болезнь Крона
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
3
Смесь на основе гидролизованного белка, молочной сыворотки для диетического лечебного питания
Муковисцидоз
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете