Пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелерін және бірыңғай жер салығының мөлшерлемелерін арттыру туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 7 ақпандағы № 42-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 11 ақпанда № 4099 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) кодексінің 509 бабының 5 тармағына, 704 бабының 3 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Меркі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелері он есеге арттырылсын.
2. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге бірыңғай жер салығының мөлшерлемелері он есеге арттырылсын.
3. "Пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелерін және біріңғай жер салығының мөлшерлемелерін жоғарлату туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2015 жылғы 30 қазандағы № 43-2 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2836 болып тіркелген, аудандық "Меркі тынысы – Меркенский вестник" газетінде 2015 жылдың 4 қарашасында жарияланған) және "Пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелерін және біріңғай жер салығының мөлшерлемелерін жоғарылату туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2015 жылғы 30 қазандағы № 43-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 мамырдағы № 3-4 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3118 болып тіркелген, аудандық "Меркі тынысы – Меркенский вестник" газетінде 2016 жылдың 1 маусымында жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік – экономикалық, қаржы, бюджет пен салық және жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық - инновациялық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы Н. Дүйсебаева
Аудандық мәслихат хатшысы І. Ахметжанов

О повышении базовых ставок земельного налога и ставок единого земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 7 февраля 2019 года № 42-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 11 февраля 2019 года № 4099
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 5 статьи 509, пунктом 3 cтатьи 704 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговой кодекс) и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Повысить базовые ставки земельного налога в десять раз на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения.
2. Повысить ставки единого земельного налога в десять раз на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения.
3. Признать утратившим силу решение Меркенского районного маслихата от 30 октября 2015 года № 43-2 "О повышении базовых ставок земельного налога и ставок единого земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2836, опубликовано 4 ноября 2015 года в районной газете "Меркі тынысы–Меркенский вестник") и решение Меркенского районного маслихата от 20 мая 2016 года № 3-4 "О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 30 октября 2015 года № 43-2 "О повышении ставок земельного налога и ставок единого земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3118, опубликовано 1 июня 2016 года в районной газете "Меркі тынысы–Меркенский вестник").
4. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально - экономического, финансов, бюджету и налогам, местного самоуправления и индустриально - инновационного развития.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии районного маслихата Н. Дуйсебаева
Cекретарь районного маслихата И. Ахметжанов