Шахтинск қалалық мәслихатының 2015 жылғы 9 сәуірдегі XХXIII сессиясының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 1115/33 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 1668/36 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 24 желтоқсанда № 5603 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2023 жылғы 19 қыркүйектегі № 276/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 19.09.2023 № 276/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, қалалық маслихат, ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шахтинск қалалық мәслихатының 2015 жылғы 9 сәуірдегі XХXIII сессиясының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3182 тіркелген, 2015 жылғы 15 мамырдағы № 19 "Шахтинский вестник" газетінде, 2015 жылғы 15 мамырдағы "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған) № 1115/33 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген, әлеуметтік көмек көрсету, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін белгілеу және тізімін айқындау қағидаларында:
7 тармақтың 16) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"16) амбулаториялық емделу кезiнде, әлеуметтiк мәнi бар "туберкулез" ауруы болса;";
7 тармақ келесі мазмұнда 17) тармақшасымен толықтырылсын: "17) операциядан кейінгі емдеу кезеңінде әлеуметтік маңызды аурудың "қатерлі ісіктер" болуы.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздемелер;
2) табиғи зiлзаланың немесе өрттiң салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкiне зиян келтiру не әлеуметтiк мәнi бар аурулардың болуы;
3) амбулаториялық емделу кезiнде, әлеуметтiк мәнi бар "туберкулез" ауруы болса;

О внесении изменений и дополнения в решение XХXIII сессии Шахтинского городского маслихата от 9 апреля 2015 года № 1115/33 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 20 декабря 2019 года № 1668/36. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 24 декабря 2019 года № 5603. Утратило силу решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 19 сентября 2023 года № 276/5
Сноска. Утратило cилу решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 19.09.2023 № 276/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение XХXIII сессии Шахтинского городского маслихата от 9 апреля 2015 года № 1115/33 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3182, опубликовано информационно-правовой системе "Әділет" от 15 мая 2015 года, в газете "Шахтинский вестник" от 15 мая 2015 года № 19), следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
подпункт 16) пункта 7 изложить в новой редакции:
"16) наличие социально значимого заболевания "туберкулез" в период амбулаторного лечения;";
пункт 7 дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) наличие социально значимого заболевания "злокачественные новообразования" на период послеоперационного лечения.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:
1) основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) причинение ущерба гражданину (семье), его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара, либо наличие социально значимого заболевания;
3) наличие социально значимого заболевания "туберкулез" в период амбулаторного лечения;

4) операциядан кейінгі емдеу кезеңінде әлеуметтік маңызды аурудың "қатерлі ісіктер" болуы;
5) ең төмен күнкөрiс деңгейiнен 0,6 еселiк мөлшерден аспайтын жанбасына шаққандағы орташа табыстың болуы.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмектің өлшем шегі - 378 айлық есептік көрсеткіште наспайды.".
15 тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Пак
Шахтинск қалалық мәслихатының хатшысы Ж. Мамерханова

4) наличие социально значимого заболевания "злокачественные новообразования" на период послеоперационного лечения;
5) наличие среднедушевого дохода, не превышающего 0,6 кратного размера прожиточного минимума.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Предельный размер социальной помощи – не более 378 месячных расчетных показателей.";
подпункт 2) пункта 15 исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Пак
Секретарь Шахтинского городского маслихата Ж. Мамерханова