Қызылорда облысының ауылдық жеріне жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің қағидалары мен мөлшерлерін айқындау туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2019 жылғы 16 қазандағы № 358 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 17 қазанда № 6936 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 2020 жылғы 24 тамыздағы № 457 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 24.08.2020 № 457 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 9-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылорда облысының ауылдық жеріне жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің қағидалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Қызылорда облысының ауылдық жеріне жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсету мөлшері бес жүз айлық есептік көрсеткіш көлемінде айқындалсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық мәслихатының
кезекті 37-сессиясының төрағасы
Т. Әлімқұлов
Қызылорда облыстық
мәслихатының хатшысы
Қ. Бисенов
Қызылорда облыстық мәслихатының
2019 жылғы "16" қазандағы
№ 358 шешіміне қосымша
Қызылорда облысының ауылдық жеріне жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің қағидалары
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді – Қызылорда облыстық мәслихатының 25.12.2019 № 399 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Осы Қызылорда облысының ауылдық жеріне жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес әзірленді.

Об определении Правил и размера оказания социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность Кызылординской области за счет средств областного бюджета
Решение Кызылординского областного маслихата от 16 октября 2019 года № 358. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 17 октября 2019 года № 6936. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 24 августа 2020 года № 457
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 24.08.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Определить Правила оказания социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность Кызылординской области за счет средств областного бюджета согласно приложению к настоящему решению.
2. Определить размер оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Кызылординской области, за счет средств областного бюджета в размере пятисот месячных расчетных показателей.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель очередной 37 сессии
Кызылординского областного маслихата
Т. Алимкулов
Секретарь Кызылординского
областного маслихата
К. Бисенов
Приложение к решению
Кызылординского областного маслихата
от "16" октября 2019 года № 358
Правила оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Кызылординской области, за счет средств областного бюджета
Сноска. Приложение - с изменением, внесенным решением Кызылординского областного маслихата от 25.12.2019 № 399 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила определения определения порядка и размера оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Кызылординской области за счет бюджетных средств (далее - Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Қызылорда облысының ауылдық жеріне жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдауды төлеу жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) - "Қызылорда облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
2) жұмыс берушi - медицина және фармацевтика қызметкерiмен еңбек шартын жасасқан тиісті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымы;
3) медициналық және фармацевтикалық қызметкерлер - еңбек шартын жасасқан, жоғары медициналық білімі және тиісті маман сертификаты бар қызметкерлер.
3. Ауылдық жерге жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау (бұдан әрі - әлеуметтік қолдау) бір жолғы көмек болып табылады.
4. Әлеуметтік қолдау жұмыс берушімен еңбек шартын жасасқаннан кейін кемінде 5 (бес) жыл мерзімге жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлерінің есеп шоттарына екінші деңгейдегі банктер немесе банктік қызметтің жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы аудару жолымен уәкілетті органмен төленеді.
Осы кемінде 5 (бес) жылдық кезеңге қызметкердiң жалақысы сақталмайтын демалыста, бала күтімі бойынша жалақысы сақталмайтын демалысы, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парақпен расталған екi айдан артық уақытша еңбекке жарамсыздық мерзімі кiрмейдi.
5. Уәкiлеттi орган өндiрiстiк қажеттiлiкке байланысты ауылдық жерде орналасқан медициналық және фармацевтикалық ұйымдардың арасында ауыстыру туралы шешiм қабылдаған жағдайда, медицина және фармацевтика қызметкерлердiң әлеуметтiк көмек алу құқығы сақталады.
6. Медицина және фармацевтика қызметкерлері әлеуметтiк қолдау алу үшін уәкілетті органға келесі құжаттарды тапсырады:
1) жеке куәлігінің көшірмесін;
2) білім туралы дипломының көшірмесін;
3) еңбек кітапшасының көшірмесін (болған жағдайда);
4) мемлекеттік медицина ұйымына жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесін;
5) алынып тасталды – Қызылорда облыстық мәслихатының 25.12.2019 № 399 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
6) 3х4 фото сурет (2 дана) ұсынады.
7. Уәкiлеттi орган денсаулық сақтау ұйымдарын кадрлық қамтамасыз ету мақсатында:
1) ауылдық жерлер үшiн жекелеген мамандықтар бойынша медицина және фармацевтика кадрларына деген сұранысқа жыл сайын талдау жасайды;

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченным органом по выплате социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Кызылординской области (далее - уполномоченный орган) - государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Кызылординской области";
2) работодатель - государственная организация здравоохранения, финансируемая из соответствующего бюджета, заключившая трудовой договор с медицинским и фармацевтическим работником;
3) медицинские и фармацевтические работники - работники, заключившие трудовой договор, имеющие высшее медицинское образование и соответствующий сертификат специалиста.
3. Единовременная помощь медицинским и фармацевтическим работникам, направленным на работу в сельскую местность, является социальная поддержка за счет средств областного бюджета (далее - социальная поддержка).
4. Социальная поддержка выплачивается уполномоченным органом путем перечисления через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковской деятельности, на лицевые счета медицинских и фармацевтических работников, направленные сроком не менее 5 (пяти) лет после заключения трудового договора с работодателем.
В этот период не менее 5 (пяти) лет не включается время нахождения работника в отпуске без сохранения заработной платы, в отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком, а также срок временной нетрудоспособности более двух месяцев, удостоверенный листом о временной нетрудоспособности.
5. В случае принятия решения о переводе уполномоченным органом в связи с производственной необходимостью, между медицинскими и фармацевтическими организациями расположенные в сельской местности, право на получение социальной поддержки за медицинских и фармацевтических работником сохраняется.
6. Медицинские и фармацевтические работники для получения социальной поддержки представляют в уполномоченный орган следующие документы:
1) копию удостоверения личности;
2) копию диплома об образовании;
3) копию трудовой книжки (при наличии);
4) копию приказа о принятии на работу в государственную медицинскую организацию;
5) исключен решением Кызылординского областного маслихата от 25.12.2019 № 399 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
6) фото 3х4 (2 штуки).
7. Уполномоченный орган в целях кадрового обеспечения организаций здравоохранения:
1) ежегодно проводит анализ спроса на медицинские и фармацевтические кадры по отдельным специальностям для сельской местности;

2) әлеуметтiк қолдауға мұқтаж медицина және фармацевтика қызметкерлердiң тiзiмiн жасайды;
3) әлеуметтiк қолдау көрсету мәселелерi бойынша түсiндiру жұмыстарын жүргiзедi.
8. Уәкiлеттi органның жолдамасымен Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің талаптарына сәйкес жұмыс берушi медицина және фармацевтика қызметкерлермен еңбек шартын жасайды.
9. Медицина және фармацевтика қызметкерімен еңбек шарты бұзылған жағдайда жұмыс берушi бұл туралы 10 жұмыс күнінен кешiктiрмей уәкiлеттi органға хабарлауы қажет.
10. Еңбек қатынастары мерзімінен бұрын бұзылған кезде алдында төленген ақша қаражаттарын қайтару еңбек шартында қаралады.

2) составляет список медицинских и фармацевтических работников, нуждающихся в социальной поддержке;
3) проводит разъяснительную работу по вопросам оказания социальной поддержки.
8. По направлению уполномоченного органа работодатель заключает трудовой договор с медицинских и фармацевтических работником в соответствии с требованиями Трудового Кодекса Республики Казахстан.
9. В случае расторжения трудового договора с медицинским и фармацевтическим работником работодатель должен уведомить об этом уполномоченный орган не позднее 10 рабочих дней.
10. Возврат ранее выплаченных денежных средств при досрочном расторжении трудовых отношений предусматриваются трудовым договором.