Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу мөлшері мен тәртібін айқындау туралы
Қызылорда облысы Қызылорда қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 тамыздағы № 251-45/3 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 тамызда № 6910 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 107-16/10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 29.12.2021 № 107-16/10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі Заңының 16-бабының 4тармағына сәйкес, Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мүгедектер қатарындағы кемтар балалардың (бұдан әрі - кемтар балалар) ата-аналары мен өзге де заңды өкілдерінің жеке оқыту жоспары бойынша кемтар балаларын үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өтеу (бұдан әрі - шығындарды өтеу) мөлшері тоғыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айқындалсын.
2. Шығындарды өтеуді Қызылорда қаласы әкімдігінің "Қызылорда қаласының жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) қала бюджеті қаражаты есебінен тиісті оқу жылы кезеңінде тоқсан сайын, өтініш берілген айдан бастап тағайындалады. Өтініш берілен ай деп кемтар балалардың ата-аналарымен немесе өзге де заңды өкілдерімен, қоса тіркелген құжаттарымен бірге өтініш берілген ай есептеледі.
3. Кемтар балалардың ата-аналары мен өзге де заңды өкілдері жеке оқыту жоспары бойынша кемтар балаларын үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өтеу үшін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Қызылорда облысы бойынша филиалдарына өтінішпен жүгінеді және "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі №279 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №11342 болып тіркелген) 22-қосымшасымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
4. Шығындарды өтеу кемтар балалар:

Об определении размера и порядка возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану
Решение маслихата города Кызылорда Кызылординской области от 23 августа 2019 года № 251-45/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 29 августа 2019 года № 6910. Утратило силу решением Кызылординского городского маслихата от 29 декабря 2021 года № 107-16/10
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского городского маслихата от 29.12.2021 № 107-16/10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер возмещения затрат родителей или иных законных представителей на обучение на дому (далее - возмещение затрат) детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов (далее – дети с ограниченными возможностями) по индивидуальному учебному плану в размере девяти месячных расчетных показателей.
2. Возмещение затрат осуществляет коммунальное государственное учреждение "Кызылординский городской отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" акимата города Кызылорда (далее - услугодатель) за счет средств городского бюджета ежеквартально в течение соответствующего учебного года и назначается с месяца обращения. Месяцем обращения считается месяц подачи заявления с прилагаемыми документами родителями или иными законными представителями детей с ограниченными возможностями.
3. Для возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями по индивидуальному учебному плану родители или иные законные представители детей с ограниченными возможностями обращаются с заявлением в филиалы некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительства для граждан" по Кызылординской области и предоставляют документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Возмещения затрат на обучение на дому детей-инвалидов", утвержденный приложением 22 приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11342).
4. Возмещение затрат прекращается в случаях:

1) он сегіз жасқа толғанда;
2) қайтыс болғанда;
3) мүгедектігін алып тастағанда;
4) интернат-үйі немесе санаторлық мектепте оқып жатқан кезеңінде;
5) психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес қорытындысының мерзімі аяқталғанда;
6) Қызылорда қаласы шегінен тыс тұрақты тұрғылықты жерге кеткенде тоқтатылады.
Шығындарды өтеу көрсетілген жағдайлар туындағаннын кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
5. "Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" Қызылорда қалалық мәслихатының 2017 жылғы 27 қазандағы № 114-17/6 шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №6027 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 27 қарашада жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда қалалық мәслихатының
кезектен тыс ХХХХV сессиясының
төрағасы, қалалық мәслихат хатшысының
міндетін атқарушы
М. КӘРІМБАЕВ

1) достижения восемнадцать лет;
2) смерти;
3) снятия инвалидности;
4) в период обучения в доме интернате или санаторной школе;
5) окончания срока заключения психолога-медико-педагогической консультации;
6) выезда на постоянное место жительства за пределы города Кызылорды.
Возмещение затрат прекращается через месяц после наступления указанного события.
5. Признать утратившим силу решение Кызылординского городского маслихата от 27 октября 2017 года № 114-17/6 "Об определений возмещения затрат на индивидуальному учебному плану в порядке и размерах" (зарегистрировано в Реестре государтвенной регистрации нормативных правовых актов №6027, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 27 ноября 2017 года).
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной ХХХХV сессии
Кызылординского городского маслихата,
исполняющий обязанности секретаря
городского маслихата
М. КАРИМБАЕВ