Маңғыстау облыстық мәслихатының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 13/158 "Маңғыстау облысындағы көші-қон процестерін реттеу Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 26 сәуірдегі № 26/316 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 мамырда № 3881 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 8 желтоқсандағы 2023 жылғы № 7/86 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 08.12.2023 № 7/86 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 25 мамырдағы № 296 "Облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы көші-қон процестерін реттеудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "Маңғыстау облысындағы көші-қон процестерін реттеу Қағидаларын бекіту туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 13/158 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3439 болып тіркелген, 2017 жылғы 26 қазанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
Маңғыстау облысындағы көші-қон процестерін реттеу Қағидаларында:
3 тармақта:
2) тармақша келесідей редакцияда жазылсын:
"2) қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге тұрақты тұру үшін келетін, Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысушыларға көзделген мемлекеттік қолдау шараларымен қамтамасыз етілетін қоныс аударушылардың немесе қоныс аударушылар мен олардың отбасы мүшелерінің шекті саны;";
келесідей мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) оралмандарды қабылдаудың өңірлік квотасы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге тұрақты тұру үшін келетін, Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысушыларға көзделген мемлекеттік қолдау шараларымен қамтамасыз етілетін оралмандардың немесе оралмандар мен олардың отбасы мүшелерінің шекті саны.".
2. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысының уақытша міндетін атқарушы А.Е. Ерболов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

О внесении изменения и дополнения в решение Мангистауского областного маслихата от 29 сентября 2017 года № 13/158 "Об утверждении Правил регулирования миграционных процессов в Мангистауской области"
Решение Мангистауского областного маслихата от 26 апреля 2019 года № 26/316. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 4 мая 2019 года № 3881. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2023 года № 7/86.
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 08.12.2023 № 7/86 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-6 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2017 года № 296 "Об утверждении типовых правил регулирования миграционных процессов в областях, городах республиканского значения, столице", областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 29 сентября 2017 года № 13/158 "Об утверждении Правил регулирования миграционных процессов в Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3439, опубликовано 26 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменение и дополнение:
в Правилах регулирования миграционных процессов в Мангистауской области:
в пункте 3:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) региональная квота приема переселенцев – предельное число переселенцев или переселенцев и членов их семей, прибывающих для постоянного проживания в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, которые обеспечиваются мерами государственной поддержки, предусмотренными участникам активных мер содействия занятости в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения;";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) региональная квота приема оралманов – предельное число оралманов или оралманов и членов их семей, прибывающих для постоянного проживания в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, которые обеспечиваются мерами государственной поддержки, предусмотренными участникам активных мер содействия занятости в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения.".
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (временно исполняющий обязанности руководителя аппарата Ерболов А.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.

3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасының өкілеттігін жүзеге асырушы,
Маңғыстау облыстық мәслихатының хатшысы С. Трұмов

3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Осуществляющий полномочия председателя сессии,
секретарь Мангистауского областного маслихата С. Трумов