Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін 2019 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2019 жылғы 14 маусымдағы № 406 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 21 маусымда № 8553 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Орман кодексіне, 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 587-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін 2019 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелері бекітілсін:
1) осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес ағаш шырындарын дайындау үшін;
2) осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жанама орман пайдалану үшін;
3) осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес қосалқы сүрек ресурстарын дайындау үшін;
4) осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының қажеті үшін, ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттағы мақсаттар үшін, ағаш және бұта тұқымдарының отырғызу материалдары мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелерді өсіру үшін.
2. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихаттың
2019 жылғы 14 маусымдағы
№ 406 шешіміне 1-қосымша
Ағаш шырындарын дайындау үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орманды пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға арналған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (теңге)
Ағаш шырындарын дайындау (қайың шырыны)
гектар
1942
Мәслихаттың
2019 жылғы 14 маусымдағы
№ 406 шешіміне 2-қосымша
Жанама орман пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орманды пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға арналған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (теңге)
Шөп шабу, оның ішінде шабындық жерлердің сапалы жай-күйінің топтары бойынша:
жақсы
гектар

Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Костанайской области на 2019 год
Решение маслихата Костанайской области от 14 июня 2019 года № 406. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 июня 2019 года № 8553. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Лесным кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, статьей 587 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Костанайской области на 2019 год:
1) за заготовку древесных соков, согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) за побочные лесные пользования, согласно приложению 2 к настоящему решению;
3) за заготовку второстепенных древесных ресурсов, согласно приложению 3 к настоящему решению;
4) за пользование участками государственного лесного фонда Костанайской области для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей, выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения, согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Приложение 1
к решению маслихата
от 14 июня 2019 года № 406
Ставки платы за заготовку древесных соков
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (тенге)
Заготовка древесных соков (березового сока)
гектар
1942
Приложение 2
к решению маслихата
от 14 июня 2019 года № 406
Ставки платы за побочные лесные пользования
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (тенге)
Сенокошение, в том числе по группам качественного состояния сенокосных угодий:
хорошее
гектар

1863,2
қанағаттанарлық
гектар
1397,4
нашар
гектар
1087
Мал жаю, оның ішінде ауыл шаруашылығы жануарларының топтары бойынша бір мал басының жайылымы:
Ірі мал: ірі қара мал, жылқы
бір бас
870
Ірі қара малдың төлі
бір бас
435
Есек
бір бас
435
Ешкі
бір бас
761
Қой
бір бас
217
Ара ұялары мен омарта орналастыру
1 омарта үшін
1552,7
Мәслихаттың
2019 жылғы 14 маусымдағы
№ 406 шешіміне 3-қосымша
Қосалқы сүрек ресурстарын дайындау үшін төлемақы мөлшерлемелері
Ағаш және бұта тұқымдарының атауы
Ормандарды молықтыруға арналған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
1.
Қайың
қабықтар
тонна

1863,2
удовлетворительное
гектар
1397,4
плохое
гектар
1087
Пастьба скота, в том числе за пастьбу одной головы сельскохозяйственных животных по их группам:
Крупный скот: крупнорогатый скот, лошадь
одна голова
870
Молодняк крупного скота
одна голова
435
Осел
одна голова
435
Коза
одна голова
761
Овца
одна голова
217
Размещение ульев и пасек
за 1 улей
1552,7
Приложение 3
к решению маслихата
от 14 июня 2019 года № 406
Ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов
Наименование древесных и кустарниковых пород
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (месячный расчетный показатель)
1.
Береза
кора
тонна

0,016
бұтақтар
тонна
0,032
томарлар
тонна
0,008
тамырлар
тонна
0,048
жапырақтар
тонна
0,024
бүршіктер
килограмм
0,016
2.
Қарағай
қабықтар
тонна
0,021
бұтақтар
тонна
0,042
томарлар
тонна
0,011
тамырлар
тонна
0,063
жапырақтар
тонна
0,032
бүршіктер
килограмм
0,021
3.
Көктерек, терек
қабықтар
тонна
0,011
бұтақтар
тонна
0,022
томарлар
тонна
0,01
тамырлар
тонна
0,033
жапырақтар
тонна
0,02
бүршіктер
килограмм
0,011
4.
Сары қарағанның, бұта тектес талдардың, шырғанақтың, жүзгіннің, шеңгелдің және өзге де бұталардың бұтақтары
тонна
0,024
Мәслихаттың
2019 жылғы 14 маусымдағы
№ 406 шешіміне 4-қосымша
Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының қажеті үшін, ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттағы мақсаттар үшін, ағаш және бұта тұқымдарының отырғызу материалдары мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелерді өсіру үшін пайдалануға төлемақы мөлшерлемелері
Орманды пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға арналған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (теңге, айлық есептік көрсеткіш)
Ұзақ мерзімді орман пайдалану
Ағаш және бұта тұқымдарының отырғызу материалдары мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелерді өсіру үшін
гектар
0 теңге
Аңшылық шаруашылығының қажеті үшін
гектар
жылына 1552,7 теңге
Ғылыми-зерттеу, сауықтыру мақсаттары үшін
гектар
жылына 776 теңге
Рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттағы мақсаттар үшін
гектар
жылына 3050 теңге
Қысқа мерзімді орман пайдалану
Ғылыми-зерттеу, сауықтыру мақсаттары үшін
адамнан әрбір болған күн үшін
0,1 айлық есептік көрсеткіші
Рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттағы мақсаттар үшін
адамнан әрбір болған күн үшін
0,1 айлық есептік көрсеткіші

0,016
ветви
тонна
0,032
пни
тонна
0,008
корни
тонна
0,048
листья
тонна
0,024
почки
килограмм
0,016
2.
Сосна
кора
тонна
0,021
ветви
тонна
0,042
пни
тонна
0,011
корни
тонна
0,063
листья
тонна
0,032
почки
килограмм
0,021
3.
Осина, тополь
кора
тонна
0,011
ветви
тонна
0,022
пни
тонна
0,01
корни
тонна
0,033
листья
тонна
0,02
почки
килограмм
0,011
4.
Ветви акации желтой, ивы кустарниковой, облепихи, жузгуна, чингила и прочих кустарников
тонна
0,024
Приложение 4
к решению маслихата
от 14 июня 2019 года № 406
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Костанайской области для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей, выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (тенге, месячный расчетный показатель)
Долгосрочное лесопользование
Для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
гектар
0 тенге
Для нужд охотничьего хозяйства
гектар
1552,7 тенге
Для научно-исследовательских, оздоровительных целей
гектар
776 тенге
Для рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей
гектар
3050 тенге
Краткосрочное лесопользование
Для научно-исследовательских, оздоровительных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1 месячного расчетного показателя
Для рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1 месячного расчетного показателя